۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نورپردازی در طراحی نمای ساختمان

در قلمرو معماری، نما به‌عنوان چهره یک ساختمان عمل می‌کند و هویت، شخصیت و هدف آن را به جهانیان نشان می‌دهد. درحالیکه طراحی و مواد اولیه یک نما بسیار مهم است، نقش نورپردازی در برجسته کردن ویژگیهای آن و ایجاد تاثیر بصری فریبنده را نمی‌توان دست کم گرفت. از برجسته کردن جزییات معماری گرفته تا تغییر ظاهر ساختمان به‌هنگام شب، هنر نورپردازی در طراحی نمای ساختمان به‌عنوان یک عنصر حیاتی در طراحی معماری معاصر ظاهر شده است.

ساخت خانه ویلایی ساده با کمترین هزینه

اگر زودتر شروع کنید و برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی ویلا را انجام دهید، ساخت خانه ویلایی ساده با کمترین هزینه چندان دور از ذهن نیست. خوب است مصالح ارزان و مطمئن خریداری کنید. حتی می‌توانید برخی از کارهای ساختمانی را خودتان انجام دهید. فراموش نکنید که طراحی ویلا ساده در کاهش هزینه‌های آن نیز اثر می‌گذارد. 

خلاقیت در چیدمان خانه‌های کوچک آپارتمانی

خلاقیت در چیدمان خانه‌های کوچک آپارتمانی
یک آپارتمان کوچک می‌تواند مکانی مدرن، زیبا و راحت برای زندگی باشد، اما برای این کار باید تمام جزییات فضایی را که در اختیار دارید به‌دقت در نظر بگیرید. سامان‌دهی فضاهای کوچک کار ساده‌ای نیست، بنابراین باید از فضا به نحوی درست و خلاقانه استفاده کرد. در چیدمان خانه‌های کوچک آپارتمانی باید در انتخاب نوع مبلمان و وسایل مختلف خلاقیت داشت.

اصول طراحی ویلا شمال؛ بایدها و نبایدها

طراحی ویلا در مناطق شمالی ایران به‌دلیل شرایط آب‌وهوایی و تنوع طبیعت منطقه به یکی از پرطرف‌دارترین موضوعات در صنعت ساخت‌و‌ساز تبدیل شده است. هرساله، طراحان و معماران با به‌کارگیری دانش فنی خود برای رسیدن به نتیجه‌ای کامل و کارآمد در زمینه اصول طراحی ویلا شمال، ایده‌های جالب و خارق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهند. با این حال، طراحی و ساخت یک ویلا در شمال ایران با چالش ‌های بسیاری همراه است.

طراحی ویلا کردان کرج؛ لوکس، مدرن و جذاب

طراحی و ساخت ویلا یکی از پروژه‌های محبوب و جذاب در صنعت ساختمان‌سازی است که هرروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش تقاضا، بیشتر از پیش مورد توجه قرار می‌گیرد. منطقه کردان در شمال غربی کرج به‌دلیل طبیعت زیبا و فضای سبزی که دارد توسط بسیاری از مردم به‌عنوان مقصدی جذاب برای ساخت ویلا انتخاب می‌شود. با طراحی ویلا کردان کرج به‌شکلی صحیح می‌توانید با خیالی آسوده صاحب یک ویلای ایمن با چشم‌اندازی فوق‌العادی باشید.
 

بازسازی بیمارستان و مرکز درمانی

بازسازی بیمارستان و مرکز درمانی می‌تواند امکانات مراقبت‌های بهداشتی را به‌روز نگه دارد و خدمات باکیفیت را برای بیماران فراهم سازد. این کار شامل نوسازی، گسترش یا بازسازی ساختمان‌های موجود برای تطبیق با افزایش تعداد بیماران و بهبود تجربه آن‌ها در فضای درمانی است. روند بازسازی باید پیشرفت‌های فناورانه در مراقبت‌های بهداشتی مانند تجهیزات پزشکی به‌روز و سیستم‌های دیجیتال را به فضا اضافه کند. این امر نتایج بهتری را به بیماران ارائه می‌دهد و افزایش ظرفیت و مدرن شدن مرکز مراقبت‌های بهداشتی را به ارمغان می‌آورد. با آرل همراه شوید تا بازسازی مرکز درمانی را از زوایای گوناگون بررسی کنیم.
بازسازی بیمارستان و مرکز درمانی می‌تواند امکانات مراقبت‌های بهداشتی را به‌روز نگه دارد و خدمات باکیفیت را برای بیماران فراهم سازد. این کار شامل نوسازی، گسترش یا بازسازی ساختمان‌های موجود برای تطبیق با افزایش تعداد بیماران و بهبود تجربه آن‌ها در فضای درمانی است. روند بازسازی باید پیشرفت‌های فناورانه در مراقبت‌های بهداشتی مانند تجهیزات پزشکی به‌روز و سیستم‌های دیجیتال را به فضا اضافه کند. این امر نتایج بهتری را به بیماران ارائه می‌دهد و افزایش ظرفیت و مدرن شدن مرکز مراقبت‌های بهداشتی را به ارمغان می‌آورد. با آرل همراه شوید تا بازسازی مرکز درمانی را از زوایای گوناگون بررسی کنیم.

13 ایده دکوراسیون داخلی لوکس

هدف اصلی در طراحی داخلی لوکس، دست‌یابی به فضایی عالی، منحصربه‌فرد و تکرارنشدنی است که کاملا مطابق با استانداردهای کیفیت بالا طراحی شود. ما در دکوراسیون داخلی لوکس با فراوانی و شکوه هر عنصر از موادی مانند سنگ مرمر، مبلمان، منسوجات، آینه‌ها، رنگ‌ها و... روبه‌رو هستیم. فضاهایی که به‌معنای واقعی کلمه با نور خود می‌درخشند. سفید یکی از رنگ‌های غالب در این سبک دکوراسیون به‌شمار می‌رود.
دکوراسیون داخلی لوکس

7 ایده زیبا برای طراحی دکور فروشگاه

دکوراسیون فروشگاه‌ها از جمله عوامل مؤثر در جذب مشتریان و افزایش فروش هستند. با توجه به اینکه رقابت در بازار فروشگاهی بسیار شدید است، طراحی دکور فروشگاه همانند عاملی موثر در رشد تجارت شما عمل می‌کند. از طرفی، صاحبان فروشگاه‌ها برای جلب‌توجه مشتریان و افزایش فروش، اغلب دنبال ایده‌های نوین و خلاقانه برای دکوراسیون فروشگاه هستند. لازم است برای طراحی دکوراسیون فروشگاه خود، از ایده‌های جدید و زیبا بهره بگیرید.
7  ایده زیبا برای طراحی دکور فروشگاه

مزایا و معایب بازسازی فضای اداری

بازسازی فضاهای اداری و دفتر می‌تواند یک کار دلهره‌آور و پرهزینه باشد؛ اما انجام آن مزایای زیادی به همراه دارد. مزایایی که بهبود ظاهر کلی فضای کار، افزایش رضایت کارکنان و افزایش بهره‌وری مهم‌ترین آن‌ها هستند. بازسازی همچنین می‌تواند عملکرد را بهبود بخشد، فضای سازگارتر با محیط‌زیست ایجاد کند و ارزش ملک را افزایش دهد. یکی از بزرگ‌ترین معایب بازسازی به هزینه‌ها برمی‌گردد؛ زیرا مستلزم سرمایه‌گذاری زیاد در زمان و منابع است. علاوه بر این، بازسازی می‌تواند بهره‌وری را مختل کند و باعث ناراحتی کارکنان شود.
 
بازسازی فضای اداری

آشنایی با ساختمان های مدرن تهران

استقبال از معماری مدرن در تهران با توجه به شیوه شکل‌دهی شهر پس از انقلاب رو به افزایش است. ساختمان های مدرن تهران از طراحی‌ منحصر‌به‌فرد و مصالح باکیفیت ساخته شده‌اند. آشنایی با این ساختمان، حس نزدیکی بیشتر با معماری مدرن و فرصت بررسی عمیق‌تر آن‌ها را ایجاد می‌کند. هر فردی که به هنر معماری علاقه داشته باشد دست‌کم یک‌بار به‌دنبال تاریخچه ساختمان‌های مدرن تهران می‌رود و از اطلاعاتی که به دست می‌آورد، شگفت‌زده می‌شود. اگر شما نیز جزو این افراد هستید، آشنایی با این ساختمان‌ها برایتان جذاب خواهد بود.
ساختمان های مدرن تهران

11 نمونه طراحی دکور فروشگاه پوشاک و لباس

مدیران فروشگاه‌های لباس و پوشاک گاهی می‌خواهند لوکس بودن محصولاتشان را به نمایش بگذارند. گاهی نیز فضای فروشگاه را با خواسته‌های مشتری هماهنگ می‌کنند. حتی ممکن است از محدودیت‌های محیط خود فرصت بسازند. تم‌های طلایی، سفید و مونوکروم با طراحی مینیمالیستی در این فروشگاه‌ها رایج‌تر هستند. البته همیشه باید به ایجاد تمایز بصری و کاربردی بودن طراحی دکور فروشگاه پوشاک و لباس توجه ویژه‌ای داشت.
طراحی دکور فروشگاه پوشاک و لباس

8 نمونه (یا ایده) طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی

در هر فروشگاهی، از جمله فروشگاه لوازم‌خانگی و الکترونیک، طراحی نقش بسیاری دارد. طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی می‌تواند فروش را 20 تا 40 درصد افزایش دهد. برخی از عوامل موثر بر طراحی دکور مناسب عبارت‌اند از: منطقه‌بندی فروشگاه، دردسترس‌بودن خدمات اضافی، طراحی صدا، نور و...
8 نمونه (یا ایده) طراحی دکوراسیون فروشگاه لوازم خانگی

صفر تا صد ساخت ویلا در شمال

درحال‌حاضر ساخت ویلا در شمال به‌خصوص در مناطقی مانند مازندران، گیلان و رشت به یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌های سرمایه‌گذاری در بین افراد و شرکت‌های ساختمانی تبدیل شده است. ساخت ویلا در این مناطق با داشتن زیرساخت‌های جذاب توریستی هم جنبه کسب درآمد و هم جنبه استفاده شخصی را دارد. نکات مهمی را باید در زمان ساخت ویلا در این بخش از کشور، مد نظر خود قرار دهید تا روند ساخت بدون مشکل پیش برود و نتیجه نهایی به‌صورتی مطلوب تحقق یابد.
ساخت ویلا در شمال
مجموع ۸۱۶۰ رکورد - در ۶۲۸ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir