۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

ستادی متشکل از کمیته پیگیری خانه های تاریخی تهران و گروه معماران آرل با حمایت سازمان زیباسازی شهر تهران و مشارکت دفتر نماینده شهردار تهران در هیات¬ امنای اماکن تاریخی، موزه¬ها و میراث فرهنگی و ستاد گردشگری شهر تهران، کمیسیون ملی یونسکو ایران، کمیته ملی موزه های ایران(ICOM)، خانه هنرمندان ایران، انجمن عکاسان میراث فرهنگی، مجموعه نورنگار، لابراتور دیده گان، بنیاد فردوسی، خانه فعالان مجازی شهر تهران، انجمن مفاخر معماری ایران، عکاسخانه شهر، خانه فرهنگ جاودان، پایگاه خبری ایران بزرگ و  موسسه مطالعات اقتصاد و شهر و بنیاد فردوسی با هدف صیانت از میراث ارزشمند تاریخی تهران، ثبت و انعکاس آن، نخستین جشنواره و نمایشگاه عکس بافت تاریخی «ته ران» را برگزار نموده است.

تقدیر از خردسالترین شرکت کننده ی جشنواره "رامان عسگر زاده"افتتاحیه نمایشگاه آثار برگزیده نخستین جشنواره عکاسی بافت تاریخی «ته ران» با رویکرد زندگی در محلات قدیم عصر روز پنجشنبه نهم خرداد در محل تالار استاد شهناز خانه ی هنرمندان ایران با حضور معاون رفاه اجتماعی و امور گردشگری سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، مدیر عامل گروه معمارن آرل، مدیر پیشین کمیته ملی موزه های ایران، داوران و دبیران جشنواره، مسئولین انجمن های دوستدار فرانسه و هلند و عکاسان و علاقمندان به تهران قدیم برگزار شد.

پس از داوری نهایی هیات داوران جشنواره عکاسی بافت تاریخی "ته ران" در روز سه شنبه 30 اردیبهشت ماه، از بین 4000 اثر ارسالی به دبیرخانه ی جشنواره، 5 اثر به عنوان آثار اول تا پنجم این جشنواره انتخاب و در روز افتتاحیه از منتخبین تقدیر به عمل آمد. اسامی برگزیدگان به شرح ذیل می باشد:

1 - نیما رعد پارسا  2 - حسن محرابی   3 - ابراهیم سیسان   4 - حسین قشمی   5 - جاوید تفضلی

همچنین به تشخیص هیات داوران، از 5 عکاس به دلیل مفهوم خاص و خلاقیت آثارشان، با اهدا لوح تقدیر  قدردانی شد. اسامی تقدیر شوندگان نیز  به شرح ذیل می باشد:

1 - سید مرتضی یوسفی  2 - نگار منصوری   3 - آذین حقیقی   4 - داوود قهردار   5 - رامان عسگرزاده

نفرات برگزیده  نخستین جشنواره عکاسی بافت تاریخی «ته ران» با رویکرد زندگی در محلات قدیم اعلام شد.


به گزارش ستاد خبری نخستین جشنواره عکاسی بافت تاریخی "ته  ران"، همزمان با آئین افتتاحیه نخستین جشنواره عکاسی بافت تاریخی «ته ران» با رویکرد زندگی در محلات قدیم از نفرات برگزیده این جشنواره تقدیر شد.

بر اساس رای هیات داوران جشنواره، آقایان نیما رعد پارسا، حسن محرابی، ابراهیم سیسان، حسین قشمی و جاوید تفضلی به ترتیب به عنوان نفرات اول تا پنجم جشنواره انتخاب شدند.

همچنین بر اساس نظر هیات داوران از نگار منصوری، سید مرتضی یوسفی، داوود قهردار و آذین حقیقی نیز  تقدیر بعمل آمد.

لازم به ذکر است هیات داوران جشنواره از رامان عسگرزاده به عنوان کوچکترین شرکت کننده جشنواره با سن 6 سال، تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است نمایشگاه نخستین جشنواره عکاسی بافت تاریخی«ته ران»، از 9 تا 17 خرداد از ساعت 14 الی 21 در نگارخانه های نامی و میرمیران خانه ی هنرمندان ایران برپا می باشد.علاقمندان  می توانند جهت کسب اطلاعات بیتشر به سایت جشنواره به آدرس اخبار جنشواره ته ران مراجعه کنند.

نمایشگاه و آئین افتتاحیه  آثار برگزیده نخستین جشنواره عکاسی بافت تاریخی «ته ران» با رویکرد زندگی در محلات قدیم،  9 خرداد  برگزار خواهد شد.
 
به گزارش ستاد خبری نخستین جشنواره عکاسی بافت تاریخی "ته  ران"، نمایشگاه آثار برگزیده نخستین جشنواره عکاسی بافت تاریخی «ته ران» با رویکرد زندگی در محلات قدیم از 9 تا 17 خردادماه سال جاری در گالری های نامی و میرمیران خانه ی هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.
 
در این نمایشگاه از  میان 4000 هزار عکس ارسال شده به دبیرخانه جشنواره عکاسی«نه ران»، 126 عکس به انتخاب هیات داوران برای نمایش در بخش نمایشگاهی انتخاب شده است.
 
آئیین افتتاحیه نمایشگاه و اهدا جوایز به نفرات برگزیده این جشنواره  نیز پنجشنبه 9 خرداد از ساعت 16 الی 19 در سالن شهناز خانه ی هنرمندان ایران برگزار می شود.
 
 
اسامی  تقدیرشوندگان نخستین جشنواره عکاسی بافت تاریخی«ته ران» با رویکرد زندگی در محلات قدیم، همزمان با روز افتتاحیه اعلام خواهد شد.

به گزارش ستاد خبری نخستین جشنواره عکاسی بافت تاریخی «ته ران»، داوری نهایی جشنواره عکاسی «ته ران» روز سه شنبه (30 اردیبهشت) در دفتر گروه معماران آرل با حضور آقایان مهرداد اسکویی، مجید ناگهی، ساعد نیکزاد، سعید محمودی ازناوه و محیط طباطبایی به عنوان داوران جشنواره و آقای احسان اسعدی به عنوان کارشناس مشاور معماری و آقایان محمد ابراهیم صافی و سجاد عسگری به عنوان دبیران هنری و اجرایی جشنواره برگزار شد.

ادامه مطلب ...126 عکس به بخش نمایشگاهی  نمایشگاهی نخستین جشنواره عکاسی «ته­ ران» با رویکرد زندگی در محلات قدیم، راه پیدا کرد.

 


اسامی شرکت کنندگان در نخستین جشنواره عکاسی «ته­ران» با رویکرد زندگی در محلات قدیم،  منتشر شد.
 

بیش از چهار هزار عکس به دبیرخانه نخستین جشنواره عکاسی «ته­ران» با رویکرد زندگی در محلات قدیم، ارسال شدهیات داوران آثار عکاسان خلاق و خوش ذوق شرکت کننده در جنشواره عکاسی بافت تاریخی "ته ران"  را روز شنبه 27 اردیبهشت سال 92 در جلسه ای که 16 ساعت به طول انجامید  از 500  اثر ارسالی  200 اثر مورد قضاوت و تحلیل قرار دادند . به علت استقبال و حجم زیاد آثار ارسالی شما عزیزان ، مرحله دوم قضاوت و داوری آثار به  شنبه تاریخ 92/02/28 کشیده شد. سطح کیفی آثار رسیده در موضوع های تعیین شده به رغم داوران غنی و قابل توجه ارزیابی شد.
 نمایشگاه آثار منتخب در خانه هنرمندان ایران مورخ 9 خرداد سال 1392 برگزار خواهد شد و معرفی آثار و اعطای جوایز جشنواره عکاسی بافت تاریخی "ته ران" همزمان با افتتاحیه نمایشگاه خواهد بود. • معرفی جشنواره عکاسی
 • موضوعات جشنواره
 • گاه شمار مسابقه
 • گروه انتخاب و داوری آثار
 • ارکان جشنواره
 • شرایط پذیرش آثار
 • جوایز و امتیازات آثار پذیرفته شده
 • دانلود فرم شرکت در جشنواره


معرفی جشنواره عکاسی

قریه تهران بیش از ۶۰۰ سال پیش نام شهر به خود گرفت و آغامحمدخان قاجار بعد از مرگ کریم خان زند در اول فروردین ماه سال ۱۲۰۰ ه.ق شهر تهران را که محصور بین حصار صفوی بود، به عنوان پایتخت ایران برگزید.
در بررسی ریشه های نام تهران،  گروهی از مورخین معاصر معتقدند که سراسر دشت پهناوری که امروز تهران بزرگ خوانده می‌شود در میان کوه‌های اطراف، گود به نظر می‌رسید و بدین سبب « تَـهِ ران» نامیده شد.

تهران تا دوره آغاز سلطنت پهلوی به همان صورت اواخر عهد قاجار باقی مانده بود، اما با شروع دوره پهلوی تحولات گسترده ای در آن به وجود آمد و ساختارهای موجود حاکم بر جامعه تحت تاثیر این دگرگونی ها، قرار گرفت و تا ابتدا انقلاب اسلامی دستخوش تغیرات فراوانی شد و بعد از انقلاب اسلامی نیز خساراتی در زمان جنگ تحمیلی هشت سال دفاع مقدس بر دوش شهر گذاشته شد. حال این شهر جوان از بافت تاریخی غنی برخوردار است که  برای همیشه در تاریخ قلب پایتخت ایران ماندگار است.

ستادی متشکل از کمیته پیگیری خانه های تاریخی تهران و گروه معماران آرل با حمایت سازمان زیباسازی شهر تهران و مشارکت دفتر نماینده شهردار تهران در هیات¬ امنای اماکن تاریخی، موزه¬ها و میراث فرهنگی و ستاد گردشگری شهر تهران، کمیسیون ملی یونسکو ایران، کمیته ملی موزه های ایران(ICOM)، خانه هنرمندان ایران، انجمن عکاسان میراث فرهنگی، مجموعه نورنگار، لابراتور دیده¬گان، بنیاد فردوسی، خانه فعالان مجازی شهر تهران، انجمن مفاخر معماری ایران، عکاسخانه شهر، خانه فرهنگ جاودان، پایگاه خبری ایران بزرگ و  موسسه مطالعات اقتصاد و شهر و بنیاد فردوسی با هدف صیانت از میراث ارزشمند تاریخی تهران، ثبت و انعکاس آن، نخستین جشنواره و نمایشگاه عکس بافت تاریخی «ته ران» را برگزار می کند.
ستاد برگزاری از عموم علاقه مندان و هنرمندان عکاس دعوت می کند تا با ارسال آثار در این رخداد مهم فرهنگی شرکت نمایند .


موضوعات جشنواره

افت تاریخی تهران شامل کلیه مناطق 22 گانه شهرداری تهران است.
عکس هایی با مضامین اجتماعی،اقتصادی، معماری و هر مضمون دیگری که معرف شهر تاریخی تهران باشد، بر اساس موضوعات ذیل مورد پذیرش خواهد بود:

 • نمایش جلوه های خاص از حیات اجتماعی در بافت تاریخی تهران (نشاط، صمیمیت و جنب و جوش در محله ها)
 • امید و عشق به زندگی در محلات قدیمی تهران
 • معرفی جاذبه های تاریخی- گردشگری
 • حفظ آثار تاریخی در بافت تهران
 • نگاه مسئولانه (وظیفه) مردم و مدیران در قبال پاسداشت بافت تاریخی تهران
 • اثر بخشی بافت  تاریخی در هویت دادن به جامعه
 • نمایش  جلوه های معماری در بافت تاریخی تهران
 • نگاه به مرمت ها و تخریب ها
 • آسیب شناسی بافت های فرسوده و نگاه به آسیب رسانی به باقت¬های تاریخی و ارزشمند


گاه شمار مسابقه

خرین مهلت دریافت آثار: 21 اردیبهشت 1392
انتخاب و داوری آثار: 26 اردیبهشت 1392
زمان برگزاری نمایشگاه آثار منتخب: 9 خرداد 1392
مکان برگزاری نمایشگاه آثار: خانه هنرمندان ایران
معرفی آثار برتر و اعطای جوایز:‌ همزمان با جلسه افتتاحیه


گروه انتخاب و داوری آثار

 • مهرداد اسکویی
 • سعید محمودی ازناوه
 • مجید ناگهی
 • سید احمد محیط طباطبایی
 • عبدالکریم بابا رضا

کارشناس و مشاور معماری:
 • علیرضا قهاری
 • احسان اسعدی

 
ارکان جشنواره

دبیر هنری جشنواره: محمد ابراهیم صافی
دبیر اجرایی جشنواره: سجاد عسگری
مسئول روابط عمومی جشنواره: ماندانا خرم


شرایط پذیرش آثار

هر عکاس مجاز است حداکثر با  ۱۰ قطعه عکس بصورت مجموعه و یا تک عکس، بر اساس مقررات ذیل شرکت نماید.
شرایط:


1- شرکت در این مسابقه برای تمامی علاقه مندان آزاد است.
2- عکس‌ها می توانند رنگی، تک رنگ، به صورت آنالوگ و یا دیجیتال باشند.
3- عکاسان باید آثار خود را بصورت دیجیتال و با رزولوشن حداقل DPI300 و فرمت  JPG-  با کیفیت مناسب (حداقل ضلع کوچک 20 سانتیمتر برای چاپ نهایی) جهت استفاده در کتاب نمایشگاه، بصورت حضوری یا مرسوله پستی  به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
4- تاریخ گرفتن عکسها باید حداکثر از سال 1380 به بعد باشد و ضمناً درج نشانی محل عکاسی و تاریخ گرفتن عکس ها الزامی می باشد.
5- فرم شرکت در جشنواره به دقت تکمیل و ترتیب عکس ها در آن با نام فایل در ایمیل یا لوح فشرده هماهنگ باشد. اطلاعات فرم شرکت برای تهیه مطالب انتشاراتی و نمایشگاهی مورد استفاده قرار خواهند گرفت، لذا مسئولیت صحت اطلاعات ارسالی بر عهده شرکت کننده می باشد.
6- ارسال عکس پرسنلی از عکاس، الزامی است.
7- برروی هر CD نام و نام خانوادگی صاحب اثر نوشته شود و هر فایل درون CD، به ترتیب  شامل “نام عکاس عنوان عکس” باشد.
8- آثاری که پس از مهلت مقرر به دبیرخانه ارسال شوند به جشنواره راه پیدا نخواهند کرد.
9- ارسال اثر توسط عکاسان به منزله قبول مالکیت اثر و اصالت آن تلقی می شود و هیچگونه مسئولیتی به عهدۀ دبیرخانه نخواهد بود و عواقب حقوقی آن نیز برعهده ارسال کننده خواهد بود.
10- به عکاسانی که عکس‌هایشان برای نمایشگاه پذیرفته شود گواهی حضور اعطا خواهد شد.
11- برگزار کننده حق استفاده از عکس های پذیرفته شده برای چاپ در امور نمایشگاهی، اطلاع رسانی و بانک اطلاعاتی با ذکر نام عکاس را برای خود محفوظ دانسته و در صورت استفاده از اثر در غیر موارد فوق حقوق اثر به عکاس پرداخت می شود.
12- ارسال اثر به منزله قبول مقررات جشنواره است و تصمیم گیری در مورد نکات پیش بینی نشده به عهده دبیرخانه جشنواره می باشد.
13- آثار پذیرفته نشده پس از خاتمه نمایشگاه مسترد نمی شود.


جوایز و امتیازات آثار پذیرفته شده

1- از میان آثار رسیده به دبیرخانه، حداکثر ۱۰۰ اثر برای نمایشگاه و چاپ در کتاب انتخاب می شود.
2-  از میان آثار راه یافته به بخش نمایشگاه به 5 اثر برگزیده لوح افتخار جشنواره و جوایزی به شرح ذیل اهدا خواهد شد:

 • نفر اول: لوح افتخار 30 میلیون ریال جایزه نقدی و جوائز نفیس دیگر
 • نفر دوم: لوح افتخار 20 میلیون ریال جایزه نقدی و جوائز نفیس دیگر
 • نفر سوم: لوح افتخار 10 میلیون ریال جایزه نقدی و جوائز نفیس دیگر
 • نفر چهارم: لوح افتخار
 • نفر پنجم: لوح افتخار

  برای   دانلود فرم شرکت در جشنواره  کلیک کنید


برای مشاهده ی آخرین اخبار جشنواره کلیک کنید.

اطلاعات تماس جشنواره
علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های  22274952 و 22274958  و یا ایمیل info@thhc.ir تماس گرفته یا آثار خود را به نشانی زیر تحویل و یا از طریق پست ارسال نمایند: 

تهران، بلوار میرداماد، میدان محسنی، خیابان بهروز، کوچه چهار، پلاک 6، واحد 2 شرقی

مجموع ۱۴ رکورد - در ۲ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir