۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

بازسازی ساختمان و شرکت بازسازی ساختمان  یکی از زیرشاخه های رشته مرمت و ابنیه به شمار می رود. امروزه موضوع بازسازی به بخش های متنوعی تقسیم بندی می شود. بازسازی ساختمان به طور کلی شامل چند بخش می باشد: بازسازی ساختمان های قدیمی، بازسازی بناهای تاریخی و بازسازی ساختمان مدرن. امروزه بازسازی ساختمان های جزء پرطرفدارترین شاخه های رشته معماری است و دارای فعالیت های گسترده ای در انواع سبک های معماری می باشد. در این بخش به بازسازی و احیای ساختمان مدرن و معاصر پرداخته ایم و با ارائه نمونه های زیاد شیوه بازسازی ساختمان را برای شما قرار داده ایم. 
با گذشت زمان و افزایش سن بنا امکانات ساختمان از جمله امکانات گرمایشی از بین می‌رود. برای برخورداری از آخرین امکانات و در عین حال ایجاد تنوع در معماری آن به بازسازی ساختمان روی می آورند. بازسازی ساختمان یک کار چالش برانگیز است که نیاز به دقت بالایی دارد و کوچک ترین اشتباه می‌تواند، خرابی زیادی را به وجود بیاورد. بنابراین انتخاب یک تیم حرفه‌ای می‌تواند همه این دغدغه‌ ها را از بین ببرد. 
 بازسازی ساختمان دو نوع کلی بازسازی وجود داره :
1-بازسازی ساختمان ها با کاربری های مختلف مسکونی- اداری- تجاری و .... ( به دلایل تغییر کاربری- قدیمی بودن- ایجاد تغییرات و مدرن تر کردن فضا- حذف یک حوزه-  ایجاد تغییر در پلان- یا تعمیرات و اصلاح تاسیسات  و موارد فنی و ...)  
2-بازسازی و مرمت اثار تاریخی 
بازسازی  یا نوسازی ساختمان ها با کاربری های مختلف مسکونی ، اداری و ...  می تونه در حد دکوراسیون داخلی شامل تغییرات گچبری، پارکت کاغذ دیواری و ... باشه و یا بازسازی در ابعاد بزرگتر شامل تخریب دیوارها و تغییرات اساسی تر است که  مهمترین موضوع جدا از موارد ظاهری،  اهمیت طراحی مجدد اصولی پلان ها با توجه به تاسیسات و جای ستون های باربر و دیوار هایی که نمیتوان حذف کرد.

عوامل تاثیر گذار در بازسازی ساختمان چیست؟

نوع مصالح استفاده شده در این زمینه بسیار تاثیر گذار است. از جمله این موارد شامل گچ کاری، سرامیک، نوع کاغذ دیواری، متراژ خانه، پارکت و کفپوش است.
گچ کاری: اگر در بازسازی ساختمان بخواهید از گچ بری استفاده کنید، هزینه آن تغییر می‌کند. برخی افراد ترجیح می‌دهند از گچ بری های آماده استفاده کنند.
سرامیک، کاشی و دیگر کف پوش‌ها: برای انتخاب کف پوش جنس و کیفیت و کاربرد آن بسیار تاثیر گذار است.

برای بازسازی ساختمان به مجوز نیاز داریم؟

اگر در بازسازی ساختمان به تغییر محل دیواها و راه پله ها نیاز باشد باید با مدارک مالکیت ساختمان به شهرداری مراجعه کنید. در شهرداری با پرداخت عوارض، مجوز بازسازی ساختمان را دریافت کنید. البته برخی موارد مثل تعویض پنجره، ایزوگام، نقاشی، لمینت و تزیینات داخلی نیاز به مجوز ندارد. 

در بازسازی ساختمان قدیمی باید چه موارد را رعایت کرد؟

بازسازی ساختمان های قدیمی راهی برای احیا آن است تا بتوان به آن روحی تازه دمید. در این بین برای جلوگیری از تخریب باید نکاتی را رعایت کنیم که شامل استانداردهای بازسازی ساختمان و  بررسی تاریخچه فنی  ساختمان و پلان های اولیه قبل از بازسازی است تا بعد از بازسازی مشکلی پیش نیاید. برای اینکه بتوانید این استانداردها را رعایت کنید و یک بازآفرینی درست از ساختمان انجام بگیرد، با گروه معماران آرل تماس بگیرید.
 
 
طراحی و بازسازی خانه های قدیمی، چالشی خلاقانه و ضروری برای حفظ چارچوب‌های اصلی خانه در عین تطابق با نیازهای مدرن است. با بازسازی خانه‌های قدیمی، امکان بهره‌برداری مجدد از فضا و زیبایی محیط فراهم می‌شود. همچنین، این فرصت به شما داده می‌شود تا نیازها و استانداردهای معاصر را در زندگی روزمره خود تلفیق کنید. بازسازی خانه‌های قدیمی، فراتر از یک فرآیند مهندسی، تلاش هنرمندانه و خلاقانه است.

بازسازی نمای ساختمان قدیمی یک فرآیند مهم و سودمند است که نیازمند تخصص و تجربه در زمینه معماری، انرژی، ساخت‌وساز و طراحی است. هدف اصلی این فرآیند، حفظ و بازیابی زیبایی و جذابیت نمای ساختمان قدیمی با استفاده از تکنیک‌ها و مواد مدرن است؛ به‌طوری‌که اصالت و شخصیت ساختمان حفظ شود و درعین‌حال نیازهای مدرن را نیز برآورده کند. بازسازی نمای ساختمان، فرصتی برای تجدیدنظر در طرح‌ها و جزئیات ساختمانی است و می‌تواند به رونق و زیبایی شهرها و مناطق تاریخی کمک کند.
تحریریه معماری آرل
نفوذ عظیم فرهنگی اسپانیا در حوزه های مواد غذایی ، ادبیات ، مد ، موسیقی و البته معماری و طراحی قابل توجه  است. در حال حاضر نه تنها معماری به سبک اسپانیایی از شناخته شده ترین طراحی در جهان است ، بلکه پس از ایتالیا و چین ، اسپانیا کشوری است که دارای سومین تعداد میراث جهانی یونسکو است. در چند سال گذشته ، اروپا با نوسازی و بازسازی ساختمان ها و مراکز تاریخی شهر به یک قطب در بازسازی معماری تبدیل شده است و با این ابتکارات توسعه عادلانه شهر را ارتقا می بخشد. نسبت به تمام کشورهای اروپایی ، این روند بیشتر در اسپانیا مشهود است . برای الهام بخشیدن و تشویق به گسترش این نوع معماری ، با چند نمونه از بازسازی داخلی در خانه های اسپانیا با آرل همراه باشید.....
 تحریریه معماری آرل
شرکت هنكل با 138 سال قدمت و با داشتن 330 نمایندگی و بیش از پنجاه هزار پرسنل در 75 كشور دنیا، یكی از صاحب نام تـرین تولید كنندگان انواع چسب های عمـومی و صنعتی ، مواد شوینده و بهـداشتی می باشد.دفتر مرکزی هنکل-پاک وش در منطقه ای در غرب تهران در ساختمانی 8 طبقه و با مساحتی درحدود 6000 مترمربع واقع شده است.
ساختمان موجود به منظور همسو شدن با فضایی مدرن، مینیمال و منطبق با الگوها و استانداردهای بین المللی شرکت هنکل، نیازمند بازنگری و تغییرات ساختاری اساسی داشت. بدین منظور بخشهای زیادی از فضاهای داخلی تخریب و تغییرات زیادی در سیستم های تاسیسات الکتریکی و مکانیکی آن صورت گرفت و تنها نمای ساختمان بدون تغییر باقی ماند در ادامه با آرل همراه باشید....
تحریریه معماری آرل
 از جمله دغدغه های اهل فکر و فرهنگ مسئله هویت در جامعه و به تبع آن سبک زندگی افراد است؛ زیراجوامع و هر یک از اشخاص بر اساس درکی که از خود و هویت جمعی خویش دارند، سبک زندگیشان را نیز تنظیم می کنند. در این پروژه، هدف اصلی دستیابی به تلفیق فضای فرهنگی با رویکرد ایجاد فضای سبز و دلباز، ایجاد فضای خودمانی با مقیاس دوست داشتنی، استفاده از مصالح ساده و آشنا در کنار طراحی سیستم های تاسیساتی نوین می­باشد در ادامه با آرل همراه باشید.....
تحریریه معماری آرل
علاقه مندان به اسکی این ورزش را همیشه در فضاهای باز انجام می دهند و شاید هرگز به ذهن آن ها خطور نکرده باشد که اسکی در فضاهای بسته نیز امکان پذیر است. اما هاوس وانس لندن برای این به وجود آمده که ایده سنتی اسکی در فضای باز را با فراهم ساختن مکانی فوق العاده جذاب برای اسکی بازان در زیر زمین تغییر دهد.  هاوس وانس لندن در داخل طاق های سنگی که قدمت آن ها به سال 1860 میلادی برمی گردد، زیر خطوط راه آهن شهر واترلو(waterloo) در لندن نزدیک خیابان معروف لیک (Leake street) قرار دارد. مکانی در بردارنده فعالیتهای بسیار متنوع که حقیقتاً می تواند فضایی شاد و مفرح برای دوستداران ورزش اسکی فراهم کند. این پروژه بزرگترین پروژه دائمی شرکت وانس و اولین آن در اروپا است. هدف از طراحی این پروژه توسط معماران فضای داخلی، مهیا ساختن فضای اموزشی و تفریحی منحصر به فرد و جذاب برای علاقه مندان بوده است در ادامه با آرل همراه باشید....
تحریریه معماری آرل
کارخانه‌ی سیمان La Fabrica در شهر سنت جاست دسورن اسپانیا، از جنگ جهانی اول یعنی حدود سال‌های 1915 میلادی ساخته شده و شش دهه به تولید و فعالیت خود ادامه داده است. این کارخانه از بخش‌های مختلفی مانند تعداد زیادی سیلوهای نگهداری، مسیرهای ارتباطی زیر زمینی، سالن تولید و سایر فضاها تشکیل شده که در این میان، برج دودکش کارخانه از نکات قابل توجه آن بنا محسوب می‌شود. دلیل اهمیت این برج دودکش، ارتفاع آن در زمان ساخت بوده که بلندترین برج دودکش اروپا به شمار می‌آمده است. مساحت این کارخانه حدود 31000 مترمربع بوده که در یک منطقه صنعتی از شهر قرار داشته است.در ادامه با آرل همراه باشید....
تحریریه معماری آرل
محله‌ی بوکان در شمال شهر تهران قرار دارد و شیب زیاد زمین و درختان بلند متراکم، دو خصلت جغرافیایی آن است. خانه‌های قدیمی زیادی با حیاط‌های سبز در کوچه‌های این محله وجود دارند و با کمی فاصله گرفتن از زمین، منظر باز و سبز از پنجره‌ی اتاق‌هایشان رخ‌نمایی می‌کند. آپارتمان کلاژ در این بستر نشسته است.
ساختمان کلاژ چهار طبقه دارد و روی بستر بزرگ سنگی قرار گرفته است. یک حیاط بزرگ با چند درخت و باغچه، حد فاصل میان کوچه و ساختمان است. خانواده‌ی ساکن در واحد طبقه‌ی سوم کار بازسازی آن را انجام دادند اما به‌خاطر نارضایتی از نتیجه، نزدیک اتمام کار تصمیم به بازطراحی آن گرفتند.
تحریریه معماری آرل
با  توجه به رشد بی رویه ساخت و ساز و از بین رفتن باغ ها و حیاط ها،طراحان این پروژه  باززنده سازی حیاط به صورت یکپارچه در این واحد را به عنوان ایده اصلی طراحی قراردادند! تا علاوه بر نگاه انتقادی به وضیعت ساخت و ساز با لحاظ کردن یک امر نو در فرایند طراحی داخلی در به وجود آوردن یک تجربه ی فضایی متفاوت قدم بردارند.به ویژه اینکه ساختمان پروژه با سطح اشغال صد در صد و بدون حیاط ساخته شده است.
دراین پروژه ،محدودیت های موجود،زمینه ای برای شکل گیری برخی قابلیت ها گردید.قرار گیری این واحد در ترازی پایین تر از معبر،کمبود نور را به همراه داشت. به همین دلیل با ایجاد  اسکایلایت در جبهه غربی ملک ، ورود نور طبیعی روز به داخل پروژه را امکان پذیر نمودیم .
تحریریه معماری آرل
معماران FLOW ، که هم راستای شرکت معماری MAGRITS کار می کند، پروژه "light falls" را به اتمام رسانده است که بازسازی گسترده ای از یک خانه ویکتوریایی در ردیفی از خانه های مشابه می باشد. این پروژه واقع در بخش لندن کنزینگتون ، شامل تخریب و بازسازی کامل مسکن موجود و اضافه شدن یک زیرزمین و یک فضای دو طبقه به خانه می باشد که منجر به ایجاد فضای داخلی  با برجستگی هایی شده است که پوششی گرم و چوبی برای بخش های مختلف خانه می باشند.
تحریریه معماری آرل
بازسازی ساختمان به دو صورت مدرن و سنتی انجام می شود. انتخاب سبک مدرن یا قدیمی بستگی به سلیقه طراحان دکوراسیون دارد.
برای پرداختن به موضوع بازسازی ساختمان قدیمی به سبک مدرن، اول باید بدانیم که معنی و تعریف مدرن در بازسازی خانه چیست؟ یا به عبارتی دیگر مفهوم  طراحی مدرن خانه در بازسازی ساختمان و همچنین بازسازی ساختمان قدیمی چیست؟ و در کل هدف از بازسازی ساختمان چیست؟

تحریریه معماری آرل
یک دفتر معماری جوان به نام Archunits مستقر در شانگهای، اخیراً مرمت و بازسازی داخلی و خارجی یک ساختمان اداری را در نزدیکی معبد جینگای شانگهای به پایان رسانده است. ساختمان اصلی، که در سال 1990 ساخته شده و مملو از اتاق های کوچک و شلوغ اداری است، به یک سبک جدید از ترکیبی اداری از باز بودن، ارتباط و به اشتراک گذاری تبدیل شده است. برای آشنایی بیشتر با این طرح در ادامه با آرل همراه باشید...

تحریریه معماری آرل
معمولا بین اینکه آیا معماران و مهندسان باید ساختمان های قدیمی را بازسازی کرده و از چیزی که برجا مانده به عنوان یادگاری از گذشته محفظت کنند، و یا اینکه کاملا آنها را تخریب کرده و طراحی ها و شاخصه های امروزی را معرفی کنند، بحث و گفتگو وجود دارد. در ایران، باقی مانده آثار باستانی، که برخی از آنها میراث جهانی هستند، هنوز سرنوشت مشخصی ندارند چرا که روندهای بازسازی، مبهم و نامعلوم هستند.
به عنوان بخشی از مجموعه بازگشت به آینده، معمار ایرانی، محمد حسن فروزانفر، چند نمونه از قلعه های پیش از اسلام در شهرهای مختلف ایران را انتخاب و آنها را با بناهای برجسته معاصر، ترکیب کرد و مفهوم بازسازی را به گونه ای جدید تعریف کرد.
مجموع ۱۱۵ رکورد - در ۹ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir