۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

اصول طراحی داخلی که باید بدانید

اصول طراحی داخلی
شما باید بدانید که در طراحی داخلی اصول و مفاهیم ویژه‌ای وجود دارند. دانستن این مفاهیم برای کسانی که دوست دارند از این علم و دانش آگاه باشند بسیار واجب است. زیرا تنها در این‌صورت می‌توانند فضایی منسجم و شیک ایجاد کنند. شما با درک این مفاهیم کلیدی قادر خواهید بود فضایی کاربردی و ازنظر بصری جذاب را برای خودتان بسازید. وقتی اصول اولیه طراحی را بلد باشید، بنابراین می‌توانید هر محیطی را تغییر دهید به‌گونه‌ای که آن فضا شگفت‌انگیز به نظر برسد. یکی از مفاهیم مفید در این زمینه اصول طراحی داخلی نام دارد.

معرفی طراحی ویلای خاص + عکس و پلان

معرفی طراحی ویلای خاص
طراحی ویلای خاص باید با خلاقیت، توجه به جزییات و درک نیازها و ترجیحات مشتری صورت بگیرد. این فرایند چندین مرحله دارد که با طراحی بر اساس نیازها و بودجه مشتری شروع می‌شود. طراح باید علاوه بر در نظر گرفتن شرایط محیطی، مکان و آب‌وهوا به طراحی چیدمان کاربردی اقدام کند و عناصری مانند استخر شنا، مکان نشیمن در فضای باز و سایر موارد را در طرح خود بگنجاند. به‌طور کلی، ویلای خاص را باید با  تعادل بین زیبایی، عملکرد و پایداری طراحی کرد تا فضایی منحصربه‌فرد و مجلل ایجاد شود و انتظارات مشتری را برآورده سازد.

طراحی ویلای پیش‌ساخته چگونه است؟

طراحی ویلای پیش ساخته
استفاده از طراحی ویلای پیش ساخته به‌دلیل مقرون‌به‌صرفه بودن، پایداری و مونتاژ سریع رو به ‌افزایش است. این ویلاها استفاده از فضا، نور طبیعی و تهویه را به حداکثر می‌رسانند و از سوی دیگر باعث به ‌حداقل ‌رسیدن استفاده از مواد و انرژی می‌شوند. آن‌ها قابلیت سفارشی‌سازی دارند و به صاحبان ویلا امکان می‌دهد که طراحی و مصالح موردعلاقه خود را انتخاب کنند. اکثر ویلاهای پیش‌ساخته با طراحی مدولار شکل می‌گیرند. طراحی ویلای پیش ساخته به ایجاد فضای زندگی راحت و پایدار و برآورده ساختن نیاز صاحبان ویلاهای مدرن می‌انجامند.

جایگاه استخر در طراحی ویلا

جایگاه استخر در طراحی ویلا

طراحی ویلا یک فرآیند پیچیده است که شامل عوامل متعددی مانند مکان، اندازه، چیدمان و امکانات رفاهی می‌باشد. یکی از امکانات مهمی که به جذابیت و عملکرد کلی یک ویلا کمک می‌کند، استخر است. موقعیت استخر در طراحی ویلا یک جنبه ضروری به‌شمار می‌آید که باید توسط معماران و طراحان به‌دقت موردتوجه قرار گیرد. توجه به جایگاه استخر در طراحی و ساخت ویلا و تاثیر آن بر زیبایی و عملکرد کلی ملک برای دست یافتن به یک ویلای چشم‌نواز ولذت‌بخش امری ضروری خواهد بود.

استفاده از چشم انداز در طراحی ویلا

در طراحی و ساخت یک خانه یا ویلا باید نکات مهمی را در نظر داشت. می‌توان گفت که معماری یک سازه بدون درنظرگرفتن چشم‌انداز برای آن ناراحت‌کننده و غیرقابل‌قبول است. رابطه بین سازه و چشم‌انداز نسبت به هم بسیار ‌وابسته هستند. به‌نوعی طراحی چشم‌انداز باید در کنار طراحی ویلا آغاز شود. یکی از موفق‌ترین راه‌ها برای طراحی ویلایی زیبا و دلنشین، در نظر گرفتن چشم انداز در طراحی ویلا خواهد بود که تکمیل‌کننده پروژه ساخته‌شده یا در حال به‌شمار می‌رود.
چشم انداز در طراحی ویلا

سبک‌ های طراحی داخلی را بشناسید

سبک‌ های طراحی داخلی
طراحی داخلی، هنر و علم ارتقای فضای داخلی ساختمان است تا افرادی که از آن فضا استفاده می‌کنند به به محیطی سالم‌تر و زیباتر دست یابند. سبک‌ های طراحی داخلی در انواع شکل می‌گیرند که هرکدام ویژگی‌ها و تاریخچه منحصربه‌فردی دارند. آشنایی با سبک‌های محبوب طراحی داخلی و ویژگی‌های تعیین‌کننده آن‌ها می‌تواند برای همه ما مفید باشد.

بهترین خانه‌ های 2022 از دید آرک دیلی

بهترین خانه‌ های 2022 از دید آرک دیلی
با پایان یافتن سال 2022، وب‌سایت آرک دیلی نمونه‌های موفق معماری در این سال را معرفی می‌کند. در این مجموعه، انواع خانه‌ها و سازه‌هایی که از نظر فنی و نکات زیبایی شناسانه قابل‌اعتنا و آموزنده هستند، گردآوری شده است. بهترین خانه‌ های 2022 از دید آرک دیلی شامل 50 خانه پربازدید از سراسر جهان است تا شاید منبع الهامی برای معماران جوان باشد. 

آشنایی با سه نمونه معماری ویلا جنگلی

آشنایی با سه نمونه معماری ویلا جنگلی
وقتی سخن از ویلاهای شمال یا هر نوع ویلای لاکچری می‌شود، معمولا یاد ویلاهای ساحلی می‌افتیم که منظری رو به دریا دارد. در طراحی معماری ویلا، شکل‌گیری معماری ویلا جنگلی، گزینه‌ای تجملاتی برای طرح و نقشه به نظر می‌رسد. در معماری این ویلاها تلاش می‌شود که طراحی در نهایت دقت به نکات ظریف و جزییات ویلای جنگلی زیبا با امکانات مدرن صورت بگیرد. طراحی این ویلاها به کارشناسان معماری و مهندسان پیمانکار نیاز دارد تا طراحی به بی‌نقص‌ترین شکل ممکن انجام شود. 

بازسازی ساختمان اداری

بازسازی ساختمان اداری
شرایط ساختمان و دفتر کاری از جنبه‌های مختلف بر عملکرد کارمندان تاثیرگذار است. امکاناتی که برای ارگونومی، راحتی و زیبایی ظاهری در نظر گرفته شده‌اند به‌عنوان عاملی شناخته می‌شوند که می‌توانند به کارمندان کمک کنند تا احساس خوبی از آمدن به دفتر کار داشته باشند. کسب‌وکارهایی که به‌دنبال جذب کارمندان بهتری هستند به‌خوبی می‌دانند که بازسازی ساختمان اداری نقش فوق‌العاده‌ای در جذب افراد ایفا می‌کند. خواندن این مقاله شما را قانع خواهد ساخت که ساختمان اداری خود را بازسازی کنید. 

نکات طراحی و ساخت ویلا

نکات طراحی و ساخت ویلا
کمتر کسی را پیدا می‌کنید که به داشتن ویلا فکر نکرده باشد. تصور اینکه در یک روستای خلوت و آرام در درون ویلا به سپری‌کردن اوقات خود بپردازید خیلی زیبا و هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد. ولی گاهی اوقات ممکن است ویلا به‌صورت یک شهرک یا فضایی با دیوار مشترک و یک حیاط کوچک و باز در ذهن مجسم شود. خانه‌های ویلایی ویژگی‌های متمایزی دارند. اما اغلب در تعریف این نوع معماری نظرات مشترکی وجود ندارد. برای داشتن درک صحیح از خانه‌های ویلایی و معماری آن‌ها و همچنین آشنایی با طراحی و ساخت ویلا ادامه مطلب را از دست ندهید.

نکات طراحی ویلا جنگلی

این روزها زندگی شهری خسته‌کننده شده است و اکثر افراد گذراندن زمان در طبیعت را گریزگاهی برای روزمرگی و شلوغی زندگی در شهر می‌دانند. جنگل‌ها اولین انتخاب برای لمس طبیعت و تنفس هوای پاک هستند. به همین دلیل در سال‌های اخیر به طراحی ویلا جنگلی و معماری آن بیش از پیش توجه می‌شود. این مقاله نیز به واکاوی بیشتر همین موضوع اختصاص دارد و نمونه‌هایی از طراحی خانه‌های جنگلی رابا سبک‌ها و معیارهای مناسب بررسی خواهد کرد. همچنین به معرفی مشکلاتی می‌پردازیم که بر سر راه طراحان این ویلاها وجود دارد. 

بازسازی مدرسه از ایده تا طراحی و اجرا

بازسازی مدرسه از ایده تا طراحی و اجرا
بازسازی مدرسه فرایند پیچیده‌ای شامل مراحل مختلفی از ایده‌پردازی تا طراحی و اجرا است. این کار به‌دلایل مختلفی از جمله بهبود محیط آموزشی، به‌روزرسانی امکانات و... انجام می‌شود. نوسازی مدرسه می‌تواند محیط راحت و مساعدی را برای دانش‌آموزان ایجاد کند که به عملکرد تحصیلی بهتر منجر خواهد شد. بازسازی مدرسه همچنین می‌تواند امنیت مدرسه را بهبود بخشد که برای رفاه دانش‌آموزان و کارکنان، امری ضروری به‌حساب می‌آید. این پروژه را باید یک سرمایه‌گذاری مهم در آینده آموزش‌وپرورش و رفاه دانش‌آموزان دانست.

کاربرد هوش مصنوعی در معماری

کاربرد هوش مصنوعی در معماری
امروزه هوش مصنوعی در زمینه‌های مختلفی نفوذ کرده است. چرا که ابزارها و استراتژی‌های بسیار خوبی را برای حل مشکلات در صنایع مختلف به ارمغان می‌آورد. مانند سایر صنایع، استفاده از هوش مصنوعی در معماری هم نتایج امیدوارکننده‌ای را به دنیا نشان می‌دهد. این فناوری در فرآیندهای معماری و سیستم‌هایی می‌تواند به پیشرفت منجر شود که برای دهه‌ها می‌شناختیم و از آن‌ها استفاده می‌کردیم. اما کاربرد هوش مصنوعی در معماری چیست و آیا می‌تواند شغل معماران و طراحان ساختمانی را تصاحب کند؟
مجموع ۸۱۶۰ رکورد - در ۶۲۸ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir