۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

ایوان، تراس، بالکن، بام سبز و پاسیو همگی در دسته طراحی فضاهای جزئی یا ثانویه قرار می گیرند. طراحی تراس و ایوان با توجه با جاذبه و زیبایی های محدوده یا منطقه صورت می گیرد. اینکه چگونه فضای خالی بخشی از ویلا، آپارتمان یا ساختمان خود طراحی می کنید بستگی به موقعیت و فضای موجود کلیت پروژه شما دارد.بالکن ، تراس و ایوان های خانه از فضاهای مسکونی موجود می باشد که خانواده با فضای سبز و چشم انداز آن ارتباط خاصی برقرار می کنند، به همین دلیل طراحی و معماری آنها می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. طراحی و ساخت تراس ها به طراحی تراس خانه، طراحی تراس سبز، طراحی تراس منزل و .. خلاصه می شود. ایوان مقوله ای است که طراحی آن به صورت یک ایوان شیشه ای یا ایوان چوبی خلاصه می گردد. بالکنو پاسیو بیشتر در مورد فضاهای مسکونی یا آپارتمانی صدق می کند. اما بام سبز دارای مقیاس بزرگی است که با توجه به فضای موجود و تنوع اقلیم در دسته های بزرگ تری قرار می گیرد. در این بخش می تواند نمونه های کاملی از موارد بالا را مشاهده نمایید. 

تحریریه معماری آرل
حیاط خلوت در هر خانه ای می تواند محل مناسبی برای گذران اوقات فراغت و استراحت ساکنین به شمار آید. از این رو بهتر است برای طراحی آن حساسیت های لازم را به خرج داد تا بتواند علاوه بر جنبه ی کاربردی، جذابیت خانه را دو چندان کند. به طوری که می توانید حیاط نقلی منزلتان را به یک باغ دنج و دلنشین تبدیل کنید و با گلکاری و طراحی باغچه، طراوت و تازگی را به منزلتان وارد کنید. در ادامه مطلب با آرل همراه باشید...
طراحی بام سبز یا روف گاردن و اجرای آن به عنوان راه‌حل پایدار و سازگار با محیط زیست برای محیط‌های شهری، به طور فزاینده‌ای محبوب می‌شود. با افزایش آگاهی زیست محیطی و نیاز به فضاهای سبزتر در شهرها، این طرح‌های نوآورانه مزایای بی‌شماری را هم برای محیط زیست و هم برای افراد ساکن در این فضاها ارائه می‌دهند.
بام‌های سبز با ظاهری عالی، کارآمد از نظر انرژی و سازگار با محیط زیست، راهی جالب برای استفاده از یک منطقه اغلب نادیده گرفته شده هستند. بام‌های سبز پوشیده از گیاهان، مزایای بسیار خوبی را برای هر ساختمان به ارمغان می‌آورند. البته مانند هر طرح دیگری، چند نکته منفی هم وجود دارد و هدف ما هم نشان دادن مزایا و معایب اجرای بام سبز است.
 
جستجو برای داشتن یک فضای باز در خانه‌های شهری و متراکم امروزی، به نظر برخی، تبدیل به یک نیاز شده است. معماران هر روز بیشتر از قبل، با این تقاضا روبرو می‌شوند. امری که همه‌گیری کووید-۱۹ نیز به تشدید آن کمک کرد. بالکن‌ها، از زمان پیدایش برای افزایش استفاده از نور طبیعی و تهویه هوا طراحی شدند. این فضاهای باز همچنین رابطه داخل و خارج از منزل را ارتقا می‌بخشند. چیزی که در مورد بالکن‌ها بسیار جلب‌توجه می‎کند، قابلیت تطبیق آنها با کاربردها و عملکردهای مختلف است. به همین دلیل، صاحبان خانه‌های بسیار کوچک و یا شهرنشینانی که امکان دیدن طبیعت را ندارند نیز متقاضی داشتن بالکن هستند.
تحریریه معماری آرل
 یکی از بهترین راهکارها ایجاد ارتباط امن بین فضای داخلی و خارجی منزل  و ایجاد راهکارهایی برای ایجاد علاقه و تنوع بیشتر در دکوراسیون است بالکن ها ، تراس ها و حیاط های هر چند کوچک   است که می توانند دریچه خوبی برای انتقال نور و هوای تازه باشد تا حالت روحی شما را تغییر دهند پس با آرل با ایده هایی الهام بخش برای دکوراسیون بالکن های بسیار کوچک و آپارتمانی همراه باشید و دکور کردن این فضاها را  به خصوص در حوالی سال جدید فراموش نکنید....
تحریریه معماری آرل
عکاسی به نام فیلیپ دیکسون در سال 1993 تصاویر اقامتگاهی ساحلی درلس آنجلس را عکاسی کرد که حیاط اقامتگاه به عنوان لوکیشن فیلم برداری چندین برند معروف مد و فشن مورد استفاده قرار گرفته است.
نمای بیرونی اقامتگاه ساحلی به نحوه باور نکردنی با فضای داخلی که شامل باغ کاکتوس و آب نما سبک ژاپنی می باشد، بسیار متفاوت و در تضاد است. مجسمه های گچی، ساعت، صندلی های چوبی، درختچه های با مبو و درخت های نخل باهم ترکیب چشم نوازی ایجاد می کنند. اتاق ها با قالیچه و گلیم های سنتی به سبک غربی مزین شده و در کنار ظروف سفالی، دکوراسیونی جذاب و نوستالژیک را به وجود آورده است. همراه آرل نگاه می اندازیم به تصاویر خانه ای که تداعی کننده واحه ای در میان بیابان است.
تحریریه معماری آرل
آنچه در زندگی داخل ساختمان های مسکونی روی می دهد در تضاد آشکاری با زندگی بیرونی قرار دارد آزادی هایی که مردم در دورهمی ها مهمانی ها و تجمع های فضاهای خصوصی و نیمه خصوصی خود دارند در بیرون خانه محدودتر و ممنوع است.
تراس ها به عنوان مسأله ای بینابینی در این مرز جایی است که قوانین سخت بیرونی کمرنگ شده در عین حالی که امکان استفاده از فضای باز وجود دارد. به شکلی که از صحنه ای از برهم ریختگی این تضاد قاطع بیرون و درون است.
تحریریه معماری آرل
یکی از مهم ترین عواملی که در طراحی یک پروژه می بایست لحاظ شود، شرایط اقلیمی سایت می باشد. با افزایش آب و هوای یک سایت و تاثیر آن بر روی ساختمان، شرایطی سختی حاصل شده و ضرورت تعبیه متریال های عایق و تطبیق پذیر را دوچندان می کند. با این حال در برخی کشورها (مانند مکزیک) به خاطر شرایط اقلیمی منصحربه فرد آب و هوایی، می توانید برای معمار یا طراح یک فرصت باشد تا با تلفیق عناصر و ویژگی های طبیعی سایت خود با پروژه، شرایط اقلیمی و کیفیت بصری پروژه خود را افزایش دهند.
با آرل در ادامه همراه باشید...
تحریریه معماری آرل
چندی پیش کنگو کوما طرح منحصربه فردی از تلفیق یک باغ ژاپنی سنتی در قالب یک پروژه کاملا  مدرن ارائه کرد. ابتدا سایت تاریخی پروژه در سال 1976 برای عموم مردم بازگشایی شد تا از این خانه سنتی دیدن کنند. تکمیل خانه با نگرش های معماری سبز به همراه جزئیات اجرایی مدرن تصویر غیر منتظره ای از یک خانه ژاپنی در پارک آمریکایی را به نمایش گذاشته است. این باغ ژاپنی در پارک واشنگتن، در ضلع شهر پورتلند واقع شده که یکی از معتبرترین باغ های ژاپنی خارج از کشور ژاپن محسوب می شود. ساخت و تکمیل این مجموعه با مداخله کنگو کوما صورت گرفت تا نه تنها کاشت باغ را افزایش دهد، بلکه بازدیدکنندگان را به مشاهده باغ ژاپنی و تلفیق هوشمندانه آن با معماری امروز تشویق کند.
با آرل در ادامه همراه باشید...
تحریریه معماری آرل
معماری: Ghezzi Novak
موقعیت: پرو
سال: 2015
طراحی تراس و حیاط  این ساختمان توسط گروه معماری Ghezzi Novak با جزئیات بسیار عالی انجام شده است. حیاط ساختمان با نظر کارفرما به یک محیط چندمنظوره تبدیل شده تا ساکنین بتوانند اوغات فراغت خود را در محیطی سرسبز بگذرانند. طراوت و تازگی که توسط گل و گیاهان در محیط ایجاد شده روحیه افراد خانه را تغییر می دهد و جلوه ای متفاوت به حیاط ساختمان می بخشد. در ادامه با آرل همراه باشید...
مترجم: الهه کاشی
همان طور که می دانید، در گذشته توجه چندانی به تراس و پشت بام ها نمی شد و بیشتر به حیاط و طراحی آن اهمیت می دادند؛ اما امروزه با گسترش آپارتمان نشینی، بسیاری از حیاط ها از بین رفتند و با توجه به نیاز روحیات انسان به فضای سبز و فرح بخش، توجه به سزایی به تراس ها و پشت بام می شود. در ادامه مطلب با ما همراه باشید...
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir