۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

طراحی نمای شیشه ای ساختمان اداری

 معماری و نمای ساختمان اداری در مکزیک
تحریریه معماری آرل
طبق توضیحات معماران، طراحی داخلی این ساختمان اداری 8 طبقه، واقع در مکزیک و در فضایی به مساحت 1000 m²  ساخته شده این ساختمان اداری با سازه فلزی و بتن مسلح برای دستیابی به شکاف های بزرگ ، فضاهای باز و برای داشتن پلانی باز برای ایجاد فضای اداری برای کاربردهای متنوع طراحی شده است در ادامه با آرل همراه باشید....

قانون سه در طراحی داخلی


در دنیای طراحی داخلی، رمز خلق فضایی دلنشین و مجلل، پیروی از اصول و قواعدی است که به دکوراسیون منزل جان می‌بخشد. یکی از مهم‌ترین اصول و قواعد، قانون سه در طراحی داخلی به‌شمار می‌رود. احتمالا قبلا این موضوع را شنیده‌اید؛ اما قانون سه چیست؟ چگونه آن را در خانه خود بگنجانیم؟

بیوفیلیا: آوردن طبیعت به طراحی داخلی

بیوفیلیا: آوردن طبیعت به طراحی داخلی
  تحریریه معماری آرل
طراحی داخلی با تجربه انسانی آغاز می شود. با توجه به نیازهای جسمی ، روحی و عاطفی افراد ، طراحان داخلی از رویکردهای انسان محور استفاده می کنند تا به چگونگی زندگی امروز بپردازند. با ایجاد رویکردهای جدید برای ارتقا سلامت ، ایمنی و رفاه ، فضای داخلی معاصر به طور فزاینده ای از  معماری بیوفیلیک به عنوان یک رویکرد جامع برای طراحی الهام می گیرند .
طراحی داخلی جنبه های مختلف محیط را در بر می گیرد که شامل طراحی پلان ، مبلمان، تجهیزات روشنایی، آکوستیک ،سیرکولاسیون؛ ارگونومی و رفتار محیطی انسان است که متمرکز بر تجربه، بیوفیلی بر عناصر جسمی و حسی لحظه به لحظه در فضای داخلی تأثیر می گذارد. این احساسات ، سلامتی و احساسات کلی ما را تحت تأثیر قرار می دهد. اما بیوفیلی چیست و چگونه با طراحی ارتباط برقرار می کند؟ در ادامه با آرل همراه باشید...

رویکرد طراحی کل نگر


طراحی کل نگر (Holistic Design)، رویکردی در تفکر درباره طراحی کاربرمحور به‌شمار می‌رود و با روش‌های مختلفی مرتبط است که به دستیابی به تجربه کاربری مطلوب کمک می‌کند. اصطلاح طراحی کل‌نگر، سال‌هاست که وجود دارد؛ اما، در مورد تعریف آن با سردرگمی‌هایی روبرو هستیم. برخی منابع، پیشنهاد می‌کنند که این امر، صرفا گونه‌ای از طراحی کاربرمحور یا انسان‌محور است. هدف ما، تعریف این طراحی به روشی معنی‌دار و قابل‌درک است تا بتوانید نحوه استفاده موثر از این رویکرد را در پروژه‌های خود درک کنید.

کاوش در پیوند هنر و معماری

هنر و معماری، دو رشته خلاقانه، پیوندی عمیق و رابطه‌ای پیچیده دارند که فراتر از زیبایی‌شناسی ظاهری است. هر دو رشته، برای خلق طرح‌هایی اثرگذار که با مخاطبان هم‌صدا شده‌اند؛ هویت فرهنگی را شکل می‌دهند و بر یکدیگر تاثیر می‌گذارند. در این نوشتار، به کاوش در پیوند هنر و معماری و تاثیر متقابل آن‌ها می‌پردازیم.

احیای مصالح طبیعی در ساخت‌وساز مدرن

صنعت ساخت‌وساز، برای مدت‌ها با استفاده از مواد ساخته شده توسط بشر، مانند بتن، فولاد و شیشه شناخته می‌شد. بااین‌حال، آگاهی روزافزون از مسائل زیست‌محیطی و نیاز به پایداری، منجر به علاقه مجدد به مصالح طبیعی در ساخت‌وساز شده است. این مواد که خاک، چوب، کاه و سنگ را شامل می‌شوند، هزاران سال مورد استفاده قرار گرفتند و اکنون در راستای کاهش ردپای اکولوژیکی ما، در حال بازگشت هستند.

نقاط کانونی یا Focal Points در دکوراسیون داخلی چیست؟

تحریریه معماری آرل
با ورود به دکوراسیون هر فضایی ابتدا قسمتی توجه شما را جلب می کند این قسمت می تواند شومینه باشد و یا کتابخانه، یا ممکن است مجسمه ای با ظاهری متفاوت باشد اما اگر در فضایی قرار گرفتید که چیزی توجه شما را جلب نکرد در این صورت اتاق یا به طور کامل فاقد نقطه کانونی مناسب می باشد و یا از عناصر مناسبی برای این ناحیه استفاده نشده است. درتعریف نقطه کانونی در یک اتاق می توان گفت اساسا نقطه کانونی نقطه مرکز توجه در یک اتاق می باشد دقیقا قسمتی که دکور را تحت تاثیر قرار داده و همچنین می تواند خلق و خویی خاص و تاثیر احساسی متفاوتی در فضا ایجاد کند با آرل در ادامه همراه باشید....

آینده‌پژوهی طراحی: چگونه فضاهای داخلی در سال ۲۰۲4 و بعد از آن تکامل خواهند یافت

با بررسی و تحلیل سال ۲۰۲3 از پربازدیدترین مقالات بخش مواد، به‌خوبی درک می‌کنیم که مسائل مربوط به فضاهای داخلی، توجه بسیاری از خوانندگان را به خود جلب کرده است. با افزایش زمان سپری‌شده‌ انسان در فضای داخلی، چه در دنیای فیزیکی و چه در دنیای مجازی مانند متاورس، شکل و عملکرد فضاهای داخلی اهمیت و ارزش بیشتری پیدا می‌کند. با درهم‌آمیختن خلاقیت و نوآوری، آینده‌پژوهی طراحی به قلمروهایی منعطف، هوشمند و پایدار تبدیل خواهند شد که آسایش و رفاه ساکنان را در دنیای در حال تحول ارتقا می‌بخشند.

خانه های برزیل: 14 خانه با پنجره های چوبی

خانه های برزیل: 14 خانه با قاب پنجره های چوبی
تحریریه معماری آرل
چوب متریالی است که به طور طبیعی با زیبایی ، تطبیق پذیری و راحتی همراه است و به روش های مختلفی از کفپوش تا سقف در ساختمان ها استفاده می شود. این ویژگی ها وقتی در قاب های پنجره استفاده می شوند پنجره ها را   در نمای ساختمان برجسته تر می سازند.
پروژه های معماری که از قاب های پنجره و درب های چوبی بهره می برند ، انعطاف پذیری بیشتری در طراحی دارند و اغلب راه حل های بسیار منحصر به فردی برای هر ساختمان به وجود می آورند. اگرچه این ماده آزادی زیادی را هنگام طراحی قطعات سفارشی فراهم می کند ، اما برخی از تولیدکنندگان مدل های استاندارد مانند قاب های فولادی ، آلومینیومی یا PVC را به فروش می رسانند  در ادامه با تصاویر 14  خانه برزیلی منحصر به فرد با قاب های چوبی با آرل  همراه باشید.....

طراحی داخلی چیست و چرا می‌تواند باعث احساس بهتر شما شود؟


اگر به سبک موسیقی خاصی علاقه‌مند نیستید؛ تئاتر شما را خسته می‌کند یا جذب آثار هنری نمی‌شوید، همیشه می‌توانید از آن‌ها اجتناب کنید. بااین‌حال، طراحی داخلی متفاوت است. یک پروژه با طراحی ضعیف به‌طور مداوم و برای مدت طولانی بر زندگی بسیاری از افراد تاثیر می‌گذارد. در مورد فضاهای داخلی، این اثر حتی بیشتر تقویت می‌شود.

معماری و طراحی ساختمان اداری پایدار با متریال های سبز

معماری و طراحی ساختمان اداری
تحریریه معماری آرل
  Investribeیک شرکت سرمایه گذاری است که در محله ای آرامی در شهر شلوغ BENGALURU  درهند واقع شده است.  به طور خلاصه درخواست کارفرما برای ساخت یک ساختمان اداری در دو سطح با تأکید بر سیستم هایی بود که باعث صرفه جویی در انرژی و به حداقل رساندن اثر کربن (میزان کل انتشار گاز گلخانه‌ای) شود و بهینه سازی فضای بیشتر  برای چشم اندازها و فضای کمتر ساخته از اولویت های طراحی بود.در ادامه با اطلاعات بیشتر و پلان های این ساختمان اداری با آرل همراه باشید.....

خانه‌های ماژولار: همگامی با متریال و سنت‌های محلی


خانه‌های ماژولار، خانه‌هایی هستند که بخشی از آن یا کامل در کارخانه ساخته می‌شوند. این فرآیند، شامل ایجاد مجموعه‌ای از ماژول‌های سه‌بعدی است که با الگوی فضایی از پیش تعیین‌شده با تحویل به محل، در آن‌جا به یک محصول کامل مونتاژ می‌شوند. این خانه‌ها، به دلیل سرعت تولید 50 درصدی بالاتر و ایجاد آلودگی نصف روش‌های سنتی، به راه‌حلی محبوب برای بحران‌های مسکن تبدیل شده‌اند. بااین‌حال، محلی‌بودن مصالح به‌کاررفته، عامل مهمی در بخشیدن شخصیت به خانه‌ها محسوب می‌شود.

معماری داخلی کلینیک دامپزشکی با رویکرد کاهش استرس

تحریریه معماری آرل
این کلینیک دامپزشکی واقع در محله کوبل هیل بروکلین ، می باشد که در سال ۲۰۱۹ شروع به کار کرده است. دفتر دیگر این شرکت در قسمت فوقانی منهتن قرار گرفته است.این مرکز در زمینه ارائه خدمات بهداشتی مناسب برای حیوانات خانگی ، از مراقبت های اضطراری گرفته تا خدمات سنتی مانند معاینه های منظم و انجام انواع عمل های جراحی تخصص دارد و تسهیلات خود را  تا ۱۰ شب هر روز حتی آخر هفته ارائه میدهد.

طراحی فضا به صورت فضایی استقبال کننده که پاسخگوی نیازهای متنوع مشتریان و کارمندان باشد و به دنبال ایجاد تغییراتی در ظاهر خشن کلینیک های دامپزشکی و با الهام از مهربانی با حیوانات  طراحی شده است در ادامه با آرل همراه باشید....

مجموع ۸۱۹۲ رکورد - در ۶۳۱ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir