۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

طراحی و معماری کلیسا دارای ضوابط و اصول طراحی می باشد، در این جا نمونه های از کلیساها در ایران و جهان را مشاهده می کنید.

تحریریه معماری آرل

معمار بنا می گوید: «هدف این بود که به تأثیر متقابل تضاد‌های به ظاهر آشکار دست یابیم: مثل سکون و حرکت، سادگی و پیچیدگی، صمیمیّت و عظمت، استحکام و در عین حال بنائی که بتواند در تجلّی نور غوطه‌ور شود.» «چالشِ معماری این بود که معبدی طراحی کنیم که همتایِ معبد کنونی در آمریکای شمالی است و در عین حال حضور یگانۀ خود را در دامنۀ کوه‌های آند دارد.»
همچنین حریری گفت: طراحی معبد شیلی با استفاده از جدیدترین فنّ‌آوری دیجیتال و اسلوبِ مهندسی پیشرفته صورت گرفته، تا طرحی را به وجود آورد که "روح انسان را به پرواز درآورد".

تحریریه معماری آرل
درخشان، منحنی، پر زرق و برق، نور، و رنگ سپید از مبانی طراحی سالن عروسی مدرن محسوب می شوند. رنگ سپید منعکس کننده کانسپت شادی، خوشبختی و طراوت نو زندگی است که بیانگر امیدها و رویاها محسوب می شود. ساختمان کلیسای قبلی Aile-Blanche به برگزاری مراسم های عروسی در شهر "هیمه‌جی" ژاپن اختصاص یافته بود. ساختمان جدید به واسطه برنامه فیزیکی و فرم سیال خود، تعریف جدیدی از طراحی سالن عروسی در بطن یک کلیسای مذهبی را به نمایش گذاشته شد. 
با آرل در ادامه همراه باشید...
تحریریه معماری آرل
طراحی کلیسا از دیرباز تا به امروز جزء مهم ترین و شاخص ترین هویت های معماری محسوب شده، که سیر تکاملی طولانی و سبک های متنوعی را به نمایش گذاشته است. به طور کلی جنبش طراحی کلیسا به صورت گسترده از قرون وسطی آغاز گردیده و نسخه های بی نظیری در دوران گوتیک، رنسانس و بیزانس را مشاهده کرده ایم. اما طراحی کلیسا در قرن 21 تفکر دیگری را دنبال کرده و به جای تزئینات و فضای عظیم، به عملکرد، سادگی و کوچکی روی آورده تا سناریو جدیدی از فضای مذهبی را به ما ارائه دهد. در ادامه 32 نمونه طراحی کلیسا با متراژ کوچک را برای شما منتشر کرده ایم که می تواند راهنمای مهمی برای شناخت کاربری های مذهبی باشد.
با آرل در ادامه همراه باشید...
تحریری معماری آرل
کلیسای ووتروبا بر روی تپه موور در حومه شهر وین واقع شده و به عنوان نقطه اوج فعالیت های مجسمه ساز اتریشی، فریتز ووتروبا نام برده می شود (معمار این پروژه فریتز جی مایر بوده که در اغلب موارد نام او به عنوان معمار فراموش شده است). ساخت این کلیسا در اواسط دهه 70 آغاز شد و مایر این پروژه را یک سال پس از مرگ ووتروبا به پایان رساند.مایر مدل مجسمه ای رُسی ووتروبا را گسترش داد تا بتواند یک فضای عملکردی و کاربرد پسند را با بتن بسازد. 
با آرل در ادامه همراه باشید...

تحریریه معماری آرل

شیشه های رنگی ساختمان ها را از قرون وسطی بهتر کرده و معماران و دوستداران طراحی امروزی جذب خود کرده است. شیشه های رنگی که اغلب به عنوان پنجره یا سقف مورد استفاده قرار می گیرند، در ساختمان های مذهبی مانند مسجد و کلیسا یافت می شوند. در این مطلب از آرل، کلیسای گوتیک در پاریس گرفته تا هتلی در مکزیک، می توانید زیباترین پنجره های شیشه ای رنگی را ببینید و متوجه این موضوع شوید که معمارانی مانند فیلیپ جانسون، اسکار نیمایر، آنتونی گائودی در برخی از طرح های نمادین خود از این شیشه ها استفاده کرده اند.
گزارشگر: مهرداد نجیب زاده
عکاس: پروانه شاهسوار
کلیسای صلیب مقدس جزء مهم ترین و زیباترین بناهای تهران به شمار می رود که توسط معمار مشهور ایرانی اَرمنی، رستم وسکانیان طراحی و اجرا شده است. این بنای زیبا عنوان کننده تاریخچه ای غنی از هنر و معماری ارامنه تهران بوده که با قدمت 30 ساله خود به عنوان اولین بنای تمام بتنی ایران شناخته می شود. پروژه ای که جسارت و بینش مذهب مسیحیت ارامنه در پلان، نما و کالبد آن نقش بسته است. کلیسای صلیب مقدس بین سال های 1364 تا 1366 (1985 تا 1987 میلادی) اجرا شده و از بناهای ارزنده و ماندگار شهر تهران به شمار می رود. در ادامه با آرل همراه باشید...
مترجم: الهه کاشی
کلیسا ها در آیین مسیحت از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و طراحان و معماران توجه به سزایی به معماری آن دارند. معمار آمریکایی به نام  "kendrick bangs kellogg" یکی از اولین توسعه دهندگان معماری ارگانیک در اواسط قرن 20 بوده که کلیسای سنگی "hoshino stone church" را در ژاپن طراحی و در سال 1988 افتتاح شد. امروز این کلیسا در درجه اول برای مراسم عروسی و نیایش در نظر گرفته شده و محبوبیت ویژه ای در منطقه دارد. در ادامه مطلب با آرل همراه باشید...
تحریریه معماری آرل
معبد بهائی مستقر در تورنتو آمریکای جنوبی، توسط موسسه معماری سلطنتی کانادا (RAIC) طراحی و موفق به کسب جایزه معماری سال 2017 شده است. این ساختمان گنبدی شکل با استفاده از مدل سازی رایانه ای، اندازه گیری و طراحی شده و روی کوهپایه های کوه های آند خارج از سانتیاگو، شیلی واقع شده است. در ادامه مطلب با آرل همراه باشید...
تحریریه معماری آرل
در این بخش از وبسایت معماری آرل نمونه های بینظیر از کلیسا های اروپا با شاهکار معماری را در قالب یک ویدئو فراهم کرده ایم. در ادامه مطلب با معرفی کلیساها با ما همراه باشید...
تحریریه معماری آرل
همواره در طول تاریخ طراحی فضاهای مذهبی دارای بینش و مفهوم های مختص به خود بوده است. مفهومی که با توجه به کتاب ها و تعاریف مذهبی منحصربه فرد در همان فضا به تصویر کشیده شده. شما می توانستید در کالبد، پلان، نقوش، متریال و حتی رنگ فضا تمام کانسپت های مورد نظر را مشاهده کنید. البته هر تاریخی تعریف متفاوتی از مکان های مذهبی را به نمایش گذاشته که طراحی کلیسا بیشتر از سایر فضاهای مذهبی در طول تاریخ تغییر کرده اند. استودیو معماری ناکامورا هیروشی با همکاری گروه معماری NAP کلیسای کوچکی را در قلب جنگل سایاما نزدیک به دریاچه و گورستانی در همین حوالی طراحی کرده اند. 
با آرل در ادامه همراه باشید...

تحریریه معماری آرل

ساگرادا فامیلیا به معنای خانواده ی مقدس، کلیسایی در شهر بارسلون، اسپانیا می باشد که توسط آنتونیو گائودی معمار مشهور اسپانیایی طراحی شده است و علاوه بر جنبه ی مذهبی بودن آن، از جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شود. اگر تاکنون این بنای شگفت انگیز را ملاقات نکرده اید، می توانید با مشاهده ی این ویدئو نمای داخلی بنا را تماشا کنید. در ادامه با آرل همراه باشید...

مترجم: مهرداد نجیب زاده
کلیسای مرتفع کپنهاگ توسط یک استودیو معماری در لندن طراحی شده که برای رقابت نوسازی کلیسای کپنهاگ در نظر گرفته شده است. پس از تحلیل معماری کلیسای سنتی توسط گروه معماری invention، شباهت زیادی بین الگوهای طراحی سنتی و طرح جدید این گروه وجود داشت. الگویی که روند شکل گیری سایت پلان و ارتفاع ساختمان را ایجاد کرده. در ابتدای مراحل طراحی، ارتفاع کلیسا به عنوان بخش عملکردی در نظر گرفته نشده بود. اما نتیجه کار سازه ای زاویه دار بود که ویژگی های ساختاری هندسه فراکتال را به نمایش گذاشته است. 
با آرل در ادامه همراه باشید...
مترجم: الهه کاشی
معماری: OPA Open Platform for Architecture
سال: 2016
گروه معماری OPA از طرح کلیسایی در دل صخره رونمایی کردند که فرم آن از صلیب الهام گرفته شده است و در تاریکی شب به عنوان فانوس دریایی نمایان می شود. در واقع، شکل صلیب به داخل ساختمان کشیده شده که بدین منظور فضای داخلی به سه بخش سازماندهی شده است و در طراحی داخلی آن از سبک مینیمالیست بهره گرفته شده است. در ادامه با آرل همراه باشید...
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir