۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

بخش مقالات آموزشی آرل شامل مقاله های معماری فارسی و تخصصی یا مقاله معماری انگلیسی ترجمه شده از وبسایت های معتبر خارجی و با توجه به دانش و اخبار  معماری روز دنیا می باشد که به صورت روزانه توسط تیم تخصصی تحریریه آرل گردآوری و ترجمه می گردند این مباحث با تنوع موضوعی می توانند راه گشای شما در پروژه های معماری، دروس تخصصی و حتی پایان نامه های معماری باشد.

در دنیای طراحی داخلی، رمز خلق فضایی دلنشین و مجلل، پیروی از اصول و قواعدی است که به دکوراسیون منزل جان می‌بخشد. یکی از مهم‌ترین اصول و قواعد، قانون سه در طراحی داخلی به‌شمار می‌رود. احتمالا قبلا این موضوع را شنیده‌اید؛ اما قانون سه چیست؟ چگونه آن را در خانه خود بگنجانیم؟

  تحریریه معماری آرل
طراحی داخلی با تجربه انسانی آغاز می شود. با توجه به نیازهای جسمی ، روحی و عاطفی افراد ، طراحان داخلی از رویکردهای انسان محور استفاده می کنند تا به چگونگی زندگی امروز بپردازند. با ایجاد رویکردهای جدید برای ارتقا سلامت ، ایمنی و رفاه ، فضای داخلی معاصر به طور فزاینده ای از  معماری بیوفیلیک به عنوان یک رویکرد جامع برای طراحی الهام می گیرند .
طراحی داخلی جنبه های مختلف محیط را در بر می گیرد که شامل طراحی پلان ، مبلمان، تجهیزات روشنایی، آکوستیک ،سیرکولاسیون؛ ارگونومی و رفتار محیطی انسان است که متمرکز بر تجربه، بیوفیلی بر عناصر جسمی و حسی لحظه به لحظه در فضای داخلی تأثیر می گذارد. این احساسات ، سلامتی و احساسات کلی ما را تحت تأثیر قرار می دهد. اما بیوفیلی چیست و چگونه با طراحی ارتباط برقرار می کند؟ در ادامه با آرل همراه باشید...

طراحی کل نگر (Holistic Design)، رویکردی در تفکر درباره طراحی کاربرمحور به‌شمار می‌رود و با روش‌های مختلفی مرتبط است که به دستیابی به تجربه کاربری مطلوب کمک می‌کند. اصطلاح طراحی کل‌نگر، سال‌هاست که وجود دارد؛ اما، در مورد تعریف آن با سردرگمی‌هایی روبرو هستیم. برخی منابع، پیشنهاد می‌کنند که این امر، صرفا گونه‌ای از طراحی کاربرمحور یا انسان‌محور است. هدف ما، تعریف این طراحی به روشی معنی‌دار و قابل‌درک است تا بتوانید نحوه استفاده موثر از این رویکرد را در پروژه‌های خود درک کنید.

هنر و معماری، دو رشته خلاقانه، پیوندی عمیق و رابطه‌ای پیچیده دارند که فراتر از زیبایی‌شناسی ظاهری است. هر دو رشته، برای خلق طرح‌هایی اثرگذار که با مخاطبان هم‌صدا شده‌اند؛ هویت فرهنگی را شکل می‌دهند و بر یکدیگر تاثیر می‌گذارند. در این نوشتار، به کاوش در پیوند هنر و معماری و تاثیر متقابل آن‌ها می‌پردازیم.
تحریریه معماری آرل
با ورود به دکوراسیون هر فضایی ابتدا قسمتی توجه شما را جلب می کند این قسمت می تواند شومینه باشد و یا کتابخانه، یا ممکن است مجسمه ای با ظاهری متفاوت باشد اما اگر در فضایی قرار گرفتید که چیزی توجه شما را جلب نکرد در این صورت اتاق یا به طور کامل فاقد نقطه کانونی مناسب می باشد و یا از عناصر مناسبی برای این ناحیه استفاده نشده است. درتعریف نقطه کانونی در یک اتاق می توان گفت اساسا نقطه کانونی نقطه مرکز توجه در یک اتاق می باشد دقیقا قسمتی که دکور را تحت تاثیر قرار داده و همچنین می تواند خلق و خویی خاص و تاثیر احساسی متفاوتی در فضا ایجاد کند با آرل در ادامه همراه باشید....
با بررسی و تحلیل سال ۲۰۲3 از پربازدیدترین مقالات بخش مواد، به‌خوبی درک می‌کنیم که مسائل مربوط به فضاهای داخلی، توجه بسیاری از خوانندگان را به خود جلب کرده است. با افزایش زمان سپری‌شده‌ انسان در فضای داخلی، چه در دنیای فیزیکی و چه در دنیای مجازی مانند متاورس، شکل و عملکرد فضاهای داخلی اهمیت و ارزش بیشتری پیدا می‌کند. با درهم‌آمیختن خلاقیت و نوآوری، آینده‌پژوهی طراحی به قلمروهایی منعطف، هوشمند و پایدار تبدیل خواهند شد که آسایش و رفاه ساکنان را در دنیای در حال تحول ارتقا می‌بخشند.


اگر به سبک موسیقی خاصی علاقه‌مند نیستید؛ تئاتر شما را خسته می‌کند یا جذب آثار هنری نمی‌شوید، همیشه می‌توانید از آن‌ها اجتناب کنید. بااین‌حال، طراحی داخلی متفاوت است. یک پروژه با طراحی ضعیف به‌طور مداوم و برای مدت طولانی بر زندگی بسیاری از افراد تاثیر می‌گذارد. در مورد فضاهای داخلی، این اثر حتی بیشتر تقویت می‌شود.


خانه‌های ماژولار، خانه‌هایی هستند که بخشی از آن یا کامل در کارخانه ساخته می‌شوند. این فرآیند، شامل ایجاد مجموعه‌ای از ماژول‌های سه‌بعدی است که با الگوی فضایی از پیش تعیین‌شده با تحویل به محل، در آن‌جا به یک محصول کامل مونتاژ می‌شوند. این خانه‌ها، به دلیل سرعت تولید 50 درصدی بالاتر و ایجاد آلودگی نصف روش‌های سنتی، به راه‌حلی محبوب برای بحران‌های مسکن تبدیل شده‌اند. بااین‌حال، محلی‌بودن مصالح به‌کاررفته، عامل مهمی در بخشیدن شخصیت به خانه‌ها محسوب می‌شود.
کیفیت مصالح ساختمانی، چه در حال ساخت خانه، آپارتمان، مدرسه یا مرکز خرید باشید، اهمیت بسیاری دارد. بلوک‌های بتنی، می‌توانند بادوام، مقاوم در برابر رطوبت، عایق صدا و ... باشند و کیفیت سازه شما را بهبود بخشند. بلوک‌های نما، از دیوارهای باربر گرفته تا فونداسیون، کاربردهای متنوعی در ساخت‌وساز دارند. شما طیف گسترده‌ای از بافت‌، رنگ‌ و اندازه‌ را برای انتخاب بلوک‌های بتنی در معماری خواهید داشت که مطابقت با ترجیحات طراحی شما را آسان می‌کند.

یک دفتر اداری با طراحی خوب، الهام‌بخش امید و نوآوری است، درحالی‌که یک دفتر با طراحی ضعیف می‌تواند روحیه کارکنان را پایین بیاورد. ازآنجاکه ما در طراحی فضای اداری جدید وارد عمل می‌شویم، می‌خواهیم افکار خود را در مورد مفاهیم معماری اداری که به اعتقاد ما بیشترین تاثیر مثبت را بر کارکنان دارند به اشتراک بگذاریم. درک اینکه طراحی محل کار به طور قابل‌توجهی بر رفتار انسان تاثیر می‌گذارد و ایجاد فضایی داخلی با بهره‌وری و راحت باعث می‌شود دفاتر اداری بسیار خوشایندتر و کارآمدتر شوند.

معماری مدولار، به‌طور مداوم خود را به‌عنوان یک استراتژی طراحی پویا معرفی کرده است که انقلابی در مسکن به‌وجود آورد و راه‌حل‌های چندمنظوره برای فضاهای پایدار و شیوه‌های ساخت‌وساز ایجاد کرد. بنابراین، مسکن مدولار زمینه‌ای حاصل‌خیز برای کاوش و تعمیق شیوه‌های سکونت در فضا و پاسخگویی به نیازهای انسانی بوده است. از خانه‌های پیش‌ساخته کاتالوگ قرن نوزدهم تا رونق مسکن پس از جنگ جهانی دوم، تکامل آن بیانگر پیشنهادات گذشته و کاوش در مفاهیم جدید برای آینده خواهد بود.

به‌عنوان یک طراح داخلی، شما اهمیت ایجاد فضاهای زندگی کاربردی و زیبایی‌شناختی را در آپارتمان‌ها، خانه‌ها و استودیوهای کوچک می‌دانید. با تمرکز بر طراحی کارآمد پلان، می‌توانید این چالش‌ها را به فرصتی برای به نمایش گذاشتن مهارت‌های طراحی خود و جذب مشتریان بیشتر تبدیل کنید. آموختن نکات و ترفندهای متخصصان، برای به حداکثر رساندن فضاهای زندگی کوچک از طریق طراحی کارآمد پلان برای تمامی طراحان و معماران دخلی ضروری خواهد بود.
تحریریه معماری آرل
معماری نقش مهمی در نحوه تفکر ، تعامل و زندگی افراد دارد معماری ،خیابان ، شهر و جامعه را تشکیل می دهد از این رو نادیده گرفتن ابعاد آن ، تقریباً غیرممکن است Renzo Piano در طی سخنرانی جایزه معماری پریتزکر در سال 1998 به درستی گفته ، معماری شغل پرخطری است. اگر نویسنده ای کتاب بدی بنویسد، مردم آن را نمی خوانند. اما اگر معمار کار نه چندان خوب ارائه دهد برای صد سال نام بدی از خود به جای گذاشته است  دقیقا درست است شما می توانید یک کتاب بد را نخوانید می توانید از گوش دادن به موسیقی بد خودداری کنید ، اما نمی توانید ساختمان زشت مقابل خانه خود را ندیده بگیرید. این جنبه از معماری ، همانطور که به جامعه تحمیل می شود ، آن را به یک زمینه خطرناک اجتماعی تبدیل می کند.  این بعد از معماری غوطه وری کاملی را بدون ایجاد فرصت به کاربر تحمیل می کند. از این رو ، به نوبه خود ، معماری مسئولیتی بسیار جدی را بر عهده دارد.
به عنوان معمار باید هنگام طراحی و ساختن ساختمانها و محیطهای احاطه شده توسط ساختمان ها این را وظیفه خود بدانیم که ساختمان ارتباطات مثبتی را تقویت کند و بتواند به نوبه خود جامعه سالمی را پرورش دهد زیرا در واقعیت ما ساختمانها را شکل می دهیم اما پس از آن  این ساختمانها هستند که به زندگی و احساسات ما شکل می دهند . با آرل در ادامه همراه باشید...
مجموع ۲۲۰ رکورد - در ۱۷ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir