۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل

کانسپت فراری سرجیو

کانسپت فراری سرجیو
تحریریه معماری آرل
کانسپت خودروی فراری سرجیو یک طرح مفهومی است که تجدید روح و زیبایی مدب های قدیمی را در فرم کرو خود جا داده است و شور و نوآوری آینده را به ارمغان آورده است. این طرح مفهومی با ارائه رویکرد طراحی گذشته، در خلق خصوصیات ناب یک خودرو مانند: اشتیاق، خلاقیت، هوش، فن آوری و ظرافت را با ارائه نام تجاری خود به همراه دارد. این طرح، ترکیبی از تعادل، زیبایی،ساده گی و ظرافت است که در طول زمان به کیفیت و مد با رویکرد به گذشته رسیده است.برای مطالعه کامل خبر، با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

کانسپت فراری سرجیو کانسپت فراری سرجیو کانسپت فراری سرجیو کانسپت فراری سرجیو

آشپزخانه به سبک ایتالیایی

آشپزخانه به سبک ایتالیایی
تحریریه معماری آرل
این اشپزخانه جزیره ای با ویژگی های کاربردی برای یک آشپزخانه مدرن طراحی شده است.
دسترسی به وسایل در این اشپزخانه به راحتی انجام می شود. استفاده از چوب برای کابینت ها و همچنین استفاده از رنگ سفید زیبایی خاصی را به این آشپزخانه بخشیده است .
پنجره های نور گیر در این اشپزخانه موجب روشنایی قابل توجه فضای آشپزخانه شده است .
قرار گرفتن میز غذاخوری در این اشپزخانه در کنار میز کار قرار گرفته است و طراحی دقیق این آشپزخانه یک فضای بزرگ ایجاد کرده است.

طراحی رستوران پاریس-نیویورک

تحریریه معماری آرل
معمار: CUT Architects
موقعیت بنا: پاریس ، فرانسه
متراژ: 90 متر مربع
سال اجرا: 2012
معماری رستوران پاریس – نیویورک، یکی از موضوعات مشترک یک فست فود در فضای یک رستوران پاریسی است.این طرح ترکیبی بر اساس فرهنگ معماری پاریس و نیویورک صورت گرفته و تلاش داشته تا از طرح های کلیشه ای امروزی فاصله بگیرد. طراحی سقف سیاه و سفید با شبکه بندی به وسیله لامپ، یادآور سینما و تئاترهای برادوی در نیویورک، و انعکاس سیاه و سفید کاشی های کف و سیمان سفید دیوار بخشی از طراحی نمادین پاریس است. دیوار های لخت طبقه اول به وسیله نور لامپ و پوشش های انعکاس آور، یک فضای روشن و نورانی را در اختیار مشتریان و کارکنان در کل فضا قرار می دهد.برای مطالعه کامل خبر، با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.


طراحی رستوران پاریس-نیویورک طراحی رستوران پاریس-نیویورک طراحی رستوران پاریس-نیویورک طراحی رستوران پاریس-نیویورک

طراحی پارامتریک پل ابر

طراحی پارامتریک پل ابر
تحریریه معماری آرل
در طراحی یک پل، سریع ترین راه برای رسیدن از نقطه A به نقطه B، به وسیله ی یک خط راست می باشد. با توجه به نظریه آرتور توچی و مائوریزیو آرتور، این روش خسته کننده ترین راه برای یک معماری ارتباطی (پل) می باشد و معتقدند که راه متداول برای چنین طرح هایی باید تغییر کند. طرح این پل با تأثیرپذیری از غرقه مارپیچ سوو فوجیموتو در سال 2013 و الگوریتم طرح خاص وی بوده است. برای طراحی چنین طرحی، از یک مسیر خطی استفاده شده و با طبیعت اطراف خود متصل شده است.برای مطالعه کامل خبر، با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

ایده ی طراحی مدرن برای گلخانه های عمودی

معماری پایدار،معماری هایتک،معماری اکوتک
تحریریه معماری آرل
این طراحی جدید، بر اساس معماری عمودی و گلخانه ای در آینده است. فرم کلی بنا،از اسکلت و شکل بال سنجاقک الهام گرفته شده است. این ساختمان فوق العاده مدرن با گنجایش 28 رشته در شاخه کشاورزی و بیولوژیکی طراحی شده است. این ساختمان با هدف های رفع نیاز به انرژی کاذب، خودکفایی انرژی، و منظر شهری می باشد.این آسمانخراش با نگاه به معماری سبز در آینده، نشان دهنده نمونه اولیه از یک مزرعه شهری است که از ترکیب مسکن، ادارات، و آزمایشگاه های مهندسی محیط زیست به صورت عمودی طراحی گشته است و با کنترل خود ساکنین اداره می شود.برای مطالعه کامل خبر، با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

طرح تلفیقی برای موزه Gustaf and Gosta

طراحی موزه
تحریریه معماری آرل
ایده مفهومی اصلی این طرح بر اساس فرم دایره ای شکل با توجه به در نظر گرفتن رمپ در کلیت بنا با چشم اندازی خارق العاده، ساختمانی با عنصر فرهنگی و اجتماعی برای بازدید کنندگان خود خلق کرده است.
پرسپکتیو ( دید بازدید کنندگان) بسیار سریع در فضای موزه تغییر پذیر است، زیرا رمپ های موجود در پلان بر اساس توپوگرافی و شیب طبیعی سایت به وجود آمده است و فضاهایی مانند سالن اجتماعات ، نمایشگاه ، رستوران ، دفاتر اداری و ... در اختیار بازدید کنندگان قرار می گیرد. تداوم در ساختمان بطور طبیعی و ذاتی احساس می شود.

10 شرکت بزرگی که کار خود را از یک پارکینگ آغاز کردند

شرکتهای بزرگ،10 شرکت بزرگ
تحریریه معماری آرل
بسیاری از غول‌های تجاری امروز، از یک ایده اولیه آن هم در یک پارکینگ کوچک شروع به کار کرده‌اند.‌ له این مسئله حقیقت دارد. شرکت‌هایی همچون گوگل، مایکروسافت، اپل، دل و بسیاری دیگر همین‌گونه شکل گرفته و شروع به فعالیت کردند. این افراد خلاق و بلندپرواز کار خود را با همان اندک سرمایه‌ای که در اختیار داشتند شروع کردند و اکنون تبدیل به سرمایه‌داران قدرتمندی شده‌اند. کسانی که اینک مالکین صنایع و خرده‌فروشی‌های رو به رشد در بازارهای جهانی به حساب آمده و داستان تلاش‌های آن‌ها در جهت کسب موفقیت، الهام بخش بسیاری از مردم گشته است.

معماری مدرن اسپانیا

معماری مدرن اسپانیا
تحریریه معماری آرل
همیشه چهار ویژه گی اصلی معماری: عملکردی، سازه ای، صتعتی و زیبا شناسی آن بوده است. ترکیب این چهار ویژه گی باعث می شود که یک معمار ، طراحی یک ساختمان را کامل و مناسب انجام دهد. هنگامی که سخن از معماری به میان می آید، منظور اصیل و مدرن است. اما کاملاً واضح است که قسمت بیرونی به تنهایی زیبا نیست.ایده ی ساخت یک معماری زیبا بدون در نظر گرفتن کاربری صحیح نیست.به عنوان مثال می توان به خانه های شیشه ای مدرن اشاره کرد که بسیاری از اطاق های و فضای خود را رو به فضای بیرون گرایش داده است. برای مطالعه کامل مقاله،با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

طراحی و نظارت بانک ملت - شعبه ی خیر آباد ورامین

طراحی و نظارت بانک ملت - شعبه ی خیر آباد ورامین
طراح : گروه معماران آرل
موقعیت : تهران - ورامین
سال : 1392
این شعبه در کنار جاده ی اصلی ورامین قرار دارد. در این شعبه سعی شده است با توجه به ترکیب حجمی نسبتا مناسبی که در ابتدا داشته، همان ترکیب حجمی حفظ شود. متریال به کار رفته،سنگ سفید آتشکوه به عرض 60 سانتیمتر و سنگ تراورتن سیلور می باشد. نوع اتصال شیشه ها، اسپایدر با شیشه لمینیت است.

طراحی و نظارت بانک ملت - شعبه ی خیر آباد ورامین طراحی و نظارت بانک ملت - شعبه ی خیر آباد ورامین طراحی و نظارت بانک ملت - شعبه ی خیر آباد ورامین طراحی و نظارت بانک ملت - شعبه ی خیر آباد ورامین

مسابقه طراحی بین المللی اندرو ورلد

مسابقه طراحی بین المللی اندرو ورلد
تحریریه معماری آرل
سیزدهمین مسابقه بین المللی جهان آندرو راه اندازی شد.موضوع اصلی طراحی این مسابقه، میز و صندلی می باشد.در این مسابقه محدودیتی برای شرکت کنندگان وجود ندارد و از دانش آموزان تا طراحان حرفه ای بدون هیچ محدودیت سنی دعوت به همکاری می شود.آخرین مهلت ارسال آثار 9 دسامبر 2013 (18 آذر ماه 92) می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر با گروه معماران آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

معماری خانه ی da-House

معماری خانه ی da-House
تحریریه معماری آرل
طراحی این خانه با استفاده از مواد طبیعی و ارتباط نزدیک با طبیعت ساخته شده است. این بنا در دریای سیاه واقع شده و توسط معمار اکراینی ایگور سیروتوف طراحی شده است. وی با استفاده از بتن و شیشه در حجم گسترش ایجاد کرده است و به دنبال ایجاد ایجاد یک خانه سنتی و در عین حال مدرن بوده است، و همچنین یک ارتباط شفاف با محیط زیست خارج از بنا به وجود آورده است.برای مشاهده کامل خبر و عکس ها، با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

معماری خانه ی da-House معماری خانه ی da-House معماری خانه ی da-House معماری خانه ی da-House

مسابقه ی ساختمانی Fangda - گروه معماری Huasen

معماری مجتمع تجاری،طراحی مجتمع تجاری
تحریریه معماری آرل
تیم معماری Huasen به عنوان برنده ی مسابقه ی دفتر مرکزی شرکت Fangda انتخاب شد. دفتر مرکزی این شرکت در Shenzhen چین واقع شده است و باید فضای موجود کنونی به فضایی با مساحت 300000 متر مربعی گرداب مانند، افزایش یابد. این گرداب 300000 متر مربعی شامل فضاهای تجاری، اداری، سرگرمی - تفریحی و مراکز توسعه و پژوهش پیشرفته و مدرن خواهد بود. از الزامات این مسابقه ی طراحی، قرار دادن یک ترمینال مسافریری اختصاصی برای این ساختمان غول پیکر می باشد چرا که 55 درصد کاربران این ساختمان با وسایل نقلیه ی عمومی از جمله اتوبوس جابجا می شوند.

معماری مجتمع تجاری،طراحی مجتمع تجاری معماری مجتمع تجاری،طراحی مجتمع تجاری معماری مجتمع تجاری،طراحی مجتمع تجاری معماری مجتمع تجاری،طراحی مجتمع تجاری

بازسازی طرح داخلی آمفی تئاتر شانگهای

بازسازی طرح داخلی آمفی تئاتر شانگهای
تحریریه معماری آرل
طرح داخلی این ساختمان توسط شرکت آراتا ایسوزاکی و همکاران صورت گرفته و یک سالن جدید به همراه چند استودیو با ایده پذیری از تأثیر سنت و معنویت چینی بهره جسته است. این آمفی تئاتر در منطقه Pudong در شهر شانگهای واقع شده وب ه مرکز هنری هیمالیا شهرت یافته است. این سالن چند منظوره شامل 9996 متر مربع متراژ کلی می باشد و قابلیت گنجایش 1200 تماشاگر دا داراست.برای مطالعه کامل خبر، با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.
مجموع ۷۵۰۳ رکورد - در ۵۷۸ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی و اجرا ویلا

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir