۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : سه شنبه , ۱۳۹۳/۰۷/۱۵ ۱۷:۰۴

شرکت معماری BIG :گروه معماری بیارکه اینگلس

گروه معماری بیگ ، معمار بیگ ، معرفی معماری بیگ

شرکت BIG یک گروه معماری است که پایه تشکیل آن در گوپنهاگ و نیویورک میباشد.کار اصلی این گروه:طراحی،ساخت، تفکر در زمینه معماری و توسعه شهرسازی میباشد. در حال حاظر این گروه مشغول تعداد پرشماری پروژه بزرگ در اروپا،آمریکای شمالی،آسیا و خاور میانه میباشد.طرح طراحان BIG پدید آمده از یک تجزیه و تحلیل دقیق از چگونگی تغییرات زندگی معاصر و تکامل آن به صورت مداوم میباشد.به علت تبادل فرهنگی،سیل جریان اقتصادی جهانی و فن آوری های ارتباطی،گروه معماری BIG به دنبال راه کارهای جدید از سازمان های معماری و شهرسازی است.این گروه اعتقاد دارد که به منظور مقابله با چالش های امروز،معماری به عنوان یک رشته میتواند از مرزهای ناشناخته عبور کند.معماری،هدایت روشنی از پراگماتیسم متحجر از جعبه های خسته کننده و ایده های تخیلی ساده به یک معماری علمی تخیلی و فرمالیسم دیجیتالی است.
این گروه در پروژه های خود تمرکز اصلی را بر روی:تعادل ادغام برنامه ریزی شده بر روی نتایج اقتصادی و ریست محیطی گذاشته است.
برنامه BIG ایجاد معماری مرسوم به مانند کیمیاگری از زندگی،اوقات فراغت،کار،و خرید است.معماران این گروه آزادی را برای تغییر سطوح سیاره(اشاره به کارهای عظیم و حجم های عجیب)با به وجود آوردن همپوشانی مناسبی بین یک کار ساده و تا رسیدن به مدینه فاضله،متناسب با اشکال مختلف زندگی معاصر در نظر دارد.در تمام هدف های این گروه سعی میشود که تمرکز حرکت از جزئیات کوچک به تصویر بزرگ است.

شرکای شرکت BIG:

گروه معماری بیگ ، معمار بیگ ، معرفی معماری بیگ

شرکت BIG توسط شرکای خود به نام های:جارک اینگلس،آندرس کلاک پدرسن،فین نورکیائر،دیوید ذال،جیکوب لانگ،توماس کریستوفرسن،و شرکای بخش مدیریت خود که توسط:شیلا ماینی زوگارد و کای برگمان هدایت میشود.

موسس BIG:بیارکه انگلس

گروه معماری بیگ ، معمار بیگ ، معرفی معماری بیگ

بیارکه انگلس کار خود را به عنوان گروه معماری BIG در سال 2005 بعد از تأسیس شرکت معماری PLOT در سال 2001 و کار در OMA در رتردام شروع کرده است.شهرت به دست آمده بیارکه از برنده شدن جوایز برای طراحی پروژه ها و ساختمان ها به دست آمده است.از جمله جوایز او میتوان به دریافت جایزه نماد فرهنگ و تمدن از ولیعهد دانمارک در سال 2011،شیرطلایی دوسالانه ونیز در سال 2004 و جایزه ULI در سال 2009 اشاره کرد.در سال 2011 مجله وال استریت جایزه مخترع معمار را به جارک اهدا نمود.در سال 2012 انستیتوی معماری آمریکا (AIA) پروژه 8خانه (8 House) را به عنوان یک پروژه پیچیده و یک نمونه گونه شناسی جدید معرفی و تأیید کرد.بیارکه در کنار طرح های خود در دانشگاه های هاروارد،ییل،کلمبیا،و دانشکاه رایس تدریس کرده و عضو افتخاری در آکادمی هنر دانشگاه معماری کپنهاگ است.

مدیرعامل شرکت:شیلا ماینی زوگارد


گروه معماری بیگ ، معمار بیگ ، معرفی معماری بیگ

شیلا ماینی زوگارد مسئول اصلی مدیریت BIG و تمرکز اصلی وی بر روی امور مالی شرکت میباشد.ایشان در سال 2008 به BIG ملحق شدند و تمرکز خود را بر روی بهینه سازی مالی و سیاست رسمی قراردادها قرار دادند و با ساختار سازمانی در تعهد به توسعه کسب و کار مشغول به فعالیت در BIG میباشد.تجربه اصلی شیلا در بهینه سازی کنترل هزینه و توسعه کسب و کار و مهارت هایی که او در زمان خود به عنوان مدیر توسعه کسب و کار در APS Meyers به دست آورده است.

پروژه های انجام شده توسط گروه بیگ

گروه بیک در لیست مسابقه طراحی بیمارستان

گروه بیک در لیست مسابقه طراحی بیمارستان

طراحی فضای شهری Pier 6 از گروه معماری بیگ یک سازه مثلثی است که در شمال غربی پارک بروکلین قرار گرفته است.سطح بالایی این فضا به وسیله یک شیب 5.3 متری تشکیل شده که یک منظره ی فوق العاده را نسبت به پل بروکلین به وجود آورده، و یک فضای مناسب از خط آسمانه منهتن به نمایش گذاشته است. با توجه به اتصال این فضا در مجاورت یک فضای سبز و در ترکیب با درختان، منظر شهری مناسبی را در کنار سواحل اطلس به وجود آورده است. سطح پله ای تراس به نرمی در تغییر اختلاف سطح این فضا تأثیر گذاشته است.
گروه بیگ ، طراحی بیمارستان

گروه بیک در لیست مسابقه طراحی بیمارستان


گروه معماری BIG، WHR، و Arup به همراه دو تیم دیگر در لیست مرحله دوم، از طراحی بزرگترین بیمارستان دانمارک قرار گرفتند.امکانی مانند: زمینی به مساحت 124000 متر مربع و برنامه ریزی NYT، برای ساخت این بیمارستان در شمال کپنهاگ در نظر گرفته شده است.با توجه به نظرات داوران: ایده های بزرگ، به همراه فضای سبز و بام سبز می تواند در روند کاری هر چه بهتر این بیمارستان به مفهوم واقعی کلمه کمک کند.


گروه بیگ ، اسکله شیکاگو

طرح بازسازی اسکله شیکاگو


معماری اسکله بندر شیکاگو،یکی از بزرگ ترین فضاهای افسانه ای این ضهر به شمار می رود که دنیل برنهام،در طراحی منظر و شهرسازی خود آنرا به وجود آورده است.طرح وی شامل یک اسکله هم می شده است.این در حالی است، که وقتی در گذشته، طرح وی به عنوان یک فضای عمومی توسط مردم استفاده می شده، فاقد فرم های بصری و فیزیکی بوده است.گروه بیگ ، سوپر کلین

سوپرکلین


منطقه سوپر کلین دارای وسعتی به اندازه نیم مایل که به منطقه شهری متصل شده است،به عنوان یکی از محدوده های قومی/شهری گوناگون که این محدوده از دانمارک را به چالش کشیده است.
این پروژه به عنوان یکی از ایده های فراگیر،تصویر آن به عنوان یک نمایشگاه بزرگ بر اساس مجموعه ای از وسیله ها و آبجکت های جهانی از 60 ملت مختلف که از مردم مقیم همان منطقه هستند به دست آمده است.


مركز فرهنگي اسلامي آلباني
مركز فرهنگي اسلامي آلباني

معماران بيگ برنده رقابت طراحي يك مركز فرهنگي در آلباني گشته اند. تيرانا، پايتخت اين كشور، تحت تحولي عظيم در شهرسازي ست كه شامل بازسازي و نوسازي ساختمان هاي موجود، ساخت چندين بناي خصوصي و عمومي شهري و مفهوم سازي مجدد ميدان سندربرگ است. اين ميدان مهم، سايت مجتمع فرهنگي جديد شهر است كه از يك مسجد، يك مركز فرهنگ اسلامي و يك موزه تطابق مذهبي تشكيل شده است.
گروه بیگ cocoپروژه coco


یکی از کاراهای بی نظیر گروه بیگ ، برنده مسابقات معماری است.
گروه بیگ coco

دفتر معماری BIG و مرکز هنر کیمبال

در نزدیک شدن به فرایند طراحی برای مرکز هنر جدید کیمبال, دفتر معماری BIG ایده ی درخوری به منظور توسعه ی شهری پارک سیتی - میراث در حال ویران شهر - بنیان نهاد. آنها احساس می کنند فرم مرکز هنر جدید کیمبل در جایگاه انباشت این روایت های غنی ظهور یافت.
 house 8 ، گروه بیگ ، جارک اینگالس ، خانه قایق شکل ، معماری بیگ

8 HOUSE/BIG

معماری 8 خانه به صورت یک مجموعه قایقی شکل 61000 متر مربع را پوشش داده و سه نوع متفاوت از ساختمان های مسکونی،خرده فروشی و دفاتر میباشد. این مرکز توسط خیابان فردریکس لند و پر هاپنر در سال 2006 سفارش داده شد.

گروه بیگ ، معماری ، Shelter ، عمارتی در جزیره ، بیگ

عمارتی در جزیره Shelter از گروه بیگ

عمارت جزیره Shelter به ما این فرصت را می دهد تا ما را تحت تأثیر الهام ها،آرمان ها و سال ها طراحی خود قرار میدهد تا یک مکان فقط برای خودمان با توجه به بودجه مناسب داشته باشیم.این محل به ما این امکان را میدهد تا یک الهام به خصوص به مانند عمارت میس وندروهه در بارسلونا،رونچامپ لکوربوزیه،صندلی واسیلی اثر مارسل بوئرز داشته باشیم.
گروه بیگ ، کارهای گروه بیگ ، جزیره zira


جزیره ی Zira از گروه بیگ (big)

جزیره زیرا توسط گروه معماری BIG در دریای خزر و در خلیج باکو در کشور آذربایجان اجرا شده است. ویژگی های این طرح، برداشتی از خورشید، باد و آب است.

این جزیره حدود ۱۰٫۸ میلیون مترمربع مساحت دارد. جزیره زیرا، شهری تفریحی است که شامل هفت قله می باشد. در این جزیره، میزان تبادل انرژی، صفر می باشد و مدلی بسیار سازگار با محیط زیست و همچنین الگوهای توسعه شهری است. این هفت قله، چشم اندازی است از معماری مناظر طبیعی اطراف جزیره .

گروه بیگ ، کارهای گروه بیگ ، موزه  LEGO

معماری موزه LEGO

LEGO از اولین طرح LEGO House، طراحی شده توسط گروه معماری بیگ را پرده برداری کرد. با توجه به گزارش ها پیش بینی می شود این پروژه برای کسب عنوان "بهترین موزه تا کنون " از خلاقیت سیستماتیک با مکعب های مدولار LEGO در طراحی بهره گرفته است تا حدود 250 هزار بازدید کننده در سال را جذب کند.
معماری این بنا به دنبال ایجاد نقطه مشترک بین علاقه مندان و شهروندان billund با زادگاه بازی LEGO می باشند.
در ادامه ویدیویی نمایشی از مفهوم بکار رفته در این معماری را نشان می دهد. تماشای آن را به شما توصیه می کنیم.

گروه بیگ ، کارهای گروه بیگ ،  آسمان خراش Telus

آسمان خراش Telus


در قسمت جنوبی شهر کالگری به علت وجود برج های رفیع و تراکم کم خانه های مسکونی،این قسمت از شهر به عنوان نماد آمریکای شمالی معرفی شده است. آسمان خراش Telus یک مخلوط پر جنب و جوش از کار و زندگی در شریان های اصلی و فرعی خیابان های مرکز این است که به مانند یک رگ وریدی،تحرکت و جنب و جوش را در کالبد اصلی این شهر به وجود آورده است.این یرج به صورت یکپارچه طراحی شده و دگرگونی آن در روند کار به زندگی از پائین به بالا در حرکت سیر صعودی این برج تعریف شده است.گروه بیگ ، کارهای گروه بیگ ،  معماری فرودگاه و بندر FGL کاری از گروه BIG

معماری فرودگاه و بندر FGL


در قسمت جنوبی شهر کالگری به علت وجود برج های رفیع و تراکم کم خانه های مسکونی،این قسمت از شهر به عنوان نماد آمریکای شمالی معرفی شده است. آسمان خراش Telus یک مخلوط پر جنب و جوش از کار و زندگی در شریان های اصلی و فرعی خیابان های مرکز این است که به مانند یک رگ وریدی،تحرکت و جنب و جوش را در کالبد اصلی این شهر به وجود آورده است.این یرج به صورت یکپارچه طراحی شده و دگرگونی آن در روند کار به زندگی از پائین به بالا در حرکت سیر صعودی این برج تعریف شده است.
گروه بیگ ، کارهای گروه بیگ ، طراحی برج Big Pin

طراحی برج Big Pin


از خصوصیت بارز چشم­انداز آریزونا میتوان به آرام،جذاب و خشک بودن آن اشاره کرد.با این حال باران های موسمی و تشعشعات خورشیدی حاصل از طوفان شن به طور خشونت آمیزی آرامش این منطقه را به هم زده است.این سرزمین باز،گسترده،و مسطح که توسط صخره های سخت و کوهستان آشفته شده که هر کدام به عنوان نقاط مرجع در این شهر حساب میشوند.
طراحی سالن ورزشی از گروه بیگ

طراحی سالن ورزشی،کاری جدید از گروه BIG

طرح جدید شرکت معماری BIG از یک فضای چند منظوره تشکیل شده است که می تواند برای ورزش،مراسم فارق التحصیلی و رویدادهای اجتماعی مورد استفاده قرار گیرد.سالن جدید شامل یک فضای 1100 متر مربعی در عمق 5 متری زیر مدرسه قرار دارد که این حفره جهت حصول اطمینان از آب و هوای مناسب تأثیر کم محیطی در داخل،و معماری با کیفیت بالا است.سالن این ساختمان از دیوارهای بتنی منحنی تشکیل شده و سقف چوبی هم بر اساس همین الگو از یک سری ورق های چوبی منحنی تشکیل شده است که به وسیله چسب چوب پوشش داده شده است.


جهت مطالعه ی تمام پروژه های گروه بیگ به زبان فارسی، می توانید به صفحه ی گروه بیگ در وب سایت آرل مراجعه نمایید.

صفحه ی گروه بیگ

در صورت خرابی لینک ها و ارتباط با گروه معماری آرل از لینک زیر استفاده کنید.

تماس با گروه معماری آرل
تعداد بازدید : ۲۸۵۶۳
نسخه چاپی :  
حامد

چطوری حامیز. خوبی؟حامیز خسروانی

خیلی خوب بود ..
هیچکی مثه من بیگو دوس نداره .ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
موزه ملی دریایی دانمارک/گروه معماری بیگ

موزه ملی دریایی دانمارک/گروه معماری بیگ

طراحی برج اداری مارپیچ نیویورک توسط گروه معماری بیگ

طراحی برج اداری مارپیچ نیویورک توسط گروه معماری بیگ

گروه معماری BIG به تهران می‌آیند

گروه معماری BIG به تهران می‌آیند

طراحی مجتمع مسکونی-تجاری-اداری توسط بیارکه انگلس

طراحی مجتمع مسکونی-تجاری-اداری توسط بیارکه انگلس

پروژه مجتمع های مسکونی تایوان- BIG

پروژه مجتمع های مسکونی تایوان- BIG

معماری موزه Spiralling برای ساعت ساز سوئیسی توسط گروه بیگ

معماری موزه Spiralling برای ساعت ساز سوئیسی توسط گروه بیگ

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir