۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶مترجم : ثنا حسینیان
مسابقه سالانه بین المللی عکاسی CBRE URBAN در لس آنجلس با موضوع شهرهای صنعتی به صورت جهانی برگزار می شود. عکاسان باید از منظره ای شهری عکس بگیرند که در محیط زیست دنیا تاثیر گذار است و باعث تغییر شرایط طبیعی می شود. در 8 سال گذشته این مسابقه دید بی نظیری را به سمت زندگی شهری ایجاد کرده است. در ادامه با آرل همراه باشید...


مترجم : ثنا حسینیان

سازمان ساختمان های بلند و مسکونی (CTBUH) چهارمین دوره مسابقه بین المللی ساختمان بلند را برگزار می کند. هدف این مسابقه ارزش گذاری و تعریف جدید ساختمان های بلند در شهر های مدرن است. با افزایش جمعیت و شهر نشینی اهمیت وجود ساختمان های بلند از لحاظ ایجاد فضای کافی و اقتصادی پر رنگ تر شده است. آن چه که در طراحی و معماری این ساختمان ها باید مد نظر قرار گیرد، توجه به فضای شهری، نیاز ساکنین و محیط طبیعی سایت، در دید کلی توجه به کل دنیا مهم است. علاوه بر آن برای آن که حجم شما با شهر تلفیق شود باید پویا و کاربردی باشد تا نه تنها مناسب این دهه باشد بلکه تا قرن ها با محیط مرتبط باشد. در ادامه با آرل همراه باشید...


مترجم : ثنا حسینیان
موقعیت : پکن، چین
نمایشگاه مرکز هنر 1+1 تصمیم دارد در ماه های آینده تجارت خود را گسترش بدهد به همین دلیل به المان هایی در طراحی داخلی برای فضا سازی و ایجاد کاربری های جدید نیاز دارد.هدف از این مسابقه طراحی خلق سالن نمایشگاه با کانسپتی مدرن برای قرار دادن قفسه های فروش کار های هنری و اشیا طراحی شده، می باشد. حتی آثار دست ساز و کمیاب و منحصر به فرد چین در این قسمت به نمایش گداشته خواهند شد.
در ادامه با آرل همراه باشید...


مترجم: نیلوفر محتاط
در واکنش به زلزله ی مخرب نپال در آپریل گذشته، مرکز GCRS فراخوانی برای معماران سراسر دنیا برای طراحی پروژه های بازسازی در قالب مسابقه داده است. شرکت در این مسابقه هم به صورت فردی و هم گروهی میسر است.


دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نظر دارد جهت طراحی اثری بدیع و ماندگار” طراحی معماری سر در دانشکده پزشکی شیراز” را به مسابقه بگذارد.

جوایز مسابقه:
طرح برگزیده اول: ۶ سکه بهار آزادی + لوح تقدیر + انعقاد قرارداد اجرا (در صورت تامین اعتبار)
طرح برگزیده دوم: ۴ سکه بهار آزادی + لوح تقدیر
طرح برگزیده سوم: ۲ سکه بهار آزادی + لوح تقدیر
طرح های چهارم تا ششم: تقدیر نامه از طرف دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعطا خواهد شد.

برنامه زمانبندی:
اعلام فراخوان: ۹۴/۳/۵
آخرین مهلت ارسال آثار: ۹۴/۴/۳۱
اعلام نتایج: ۹۴/۵/۱۷ جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این مسابقه با آرل همراه باشید.مترجم : ثنا حسینیان
عنوان : تغییر و دگرگونی در معماری
موضوع : تغییر و دگرگونی : معماری سنتی و مدرنیسم را در یک کانسپت واحد و متنوع جای دهید.
داور : معمار Meinhard von Gerkan
آخرین مهلت ثبت نام : 30 ژوئن، 2015
آخرین مهلت ارسال آثار : 31 آگوست، 2015


گردآورنده: نیلوفر محتاط
نشست طرح دگردیسی و پایایی مفهوم شهر در 11 خرداد سال 94 در دانشکده ی معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت برگزار شد. در این نشست از دکتر شیعه که از استادان پیشکسوت شهرسازی و هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت هستند نیز تقدیر شد ولی متأسفانه ایشان در مراسم حضور نداشتند. دکتر محسن حبیبی، استاد برجسته ی شهرسازی و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در این نشست سخنرانی کردند خلاصه ای از سخنرانی ایشان در زیر آمده است:


تحریریه معماری آرل
سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان در نظر دارد، طراحی ساختمان جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان واقع در خرم آباد، خیابان حج جنب اداره برق را با هدف نیل به ایده ها و تفکرات جدید و خلاقانه در عرصه معماری و ایجاد اثری ارزنده و ماندگار، از طریق ایجاد رقابت سالم میان مهندسین طراح معمار به مسابقه بگذارد . طرح می باید ضمن برخورداری از ویژگی ها عملکردی و ارزش های زیبایی شناسانه ، دارای نوآوری و خلاقیت بوده و همچنین نماد جامعه مهندسی ساختمان استان لرستان باشد.
لذا ازکلیه مهندسین معمار با تجربه، با مدرک کارشناسی و بالاتر و مهندسین مشاور دعوت بعمل می آید در این مسابقه شرکت نمایند.


تحریریه معماری آرل
به استحضار می ­رساند سخنرانی دکتر سید محسن حبیبی با عنوان "طرح دگردیسی و پایایی مفهوم شهر" در تاریخ دوشنبه 11 خرداد ماه 1394 ساعت 14 الی 16 در آمفی تئاتر دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار خواهد شد.
همزمان با این نشست، مراسم تقدیر از استاد پیشکسوت شهرسازی، دکتر اسماعیل شیعه، نیز برگزار خواهد شد.


تحریریه معماری آرل
همایش ملی توسعه پایدار شهری با محوریت شهرهای شاد، شهرهای سالم (موضوع اتحادیه بین المللی معماران در 2015) روزهای 20 و 21 خرداد 1394 برگزار می شود. این همایش در دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین برگزار می شود و آخرین زمان ارسال مقالات 8 خرداد94 تعیین شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با آرل همراه باشید.

تحریریه معماری آرل

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری پاوه : به استحضار می رساند این شهرداری در نظر دارد با توجه به صورتجلسه مورخه ۷ اسفند ماه ۱۳۹۳ که در حوزه معاونت محترم امور عمرانی استانداری کرمانشاه با دستور کار واگذاری حق بهره برداری از اراضی تحت مالکیت منابع طبیعی به شهرداریها تشکیل گردید نسبت به طراحی و اجرای پارک جنگلی و فضای سبز در محل (( تپه کوله )) طبق کروکی ذیل اقدام نماید.
لذا از علاقمندان گرامی دعوت بعمل می آید جهت ارائه طرح و ایده خود به دایره فنی شهرداری پاوه مراجعه فرمایند.
ضمناً از طرح برتر به رسم یادبود تقدیر به عمل آمده و مطابق ضوابط موجود هزینه های مترتب بر آن پرداخت خواهند شد.تحریریه معماری آرل
ششمین نشست از سلسله سخنرانی‌های معماری معاصر با عنوان "مسابقات معماری؛ چالش ها و راهکارها"
"Architectural Competitions; Challenges and Solutions"
با حضور : داراب دیبا، مهرداد زواره محمدی ، رهام مقصودلو
زمان : دوشنبه 7 اردیبهشت ماه 1394، ساعت 10 صبح
مکان : دانشگاه تهران، پردیس هنرهای زیبا، سالن شهید آوینی
ورود برای عموم علاقمندان آزاد می‌باشد. با آرل همراه باشید.


تحریریه معماری آرل

یک شرکت معتبر تولیدی بازرگانی برای ارائه خدماتی به دارندگان موتور سیکلت در صدد ساخت جایگاهی مناسب جهت بازدید و کنترل موتور سیکلت میباشد. بدین منظور برای دریافت ایدههای خلاقانه دانشجویان و فارغ التحصیلان و سایر علاقندان به طراحی اقدام به برگزاری یک مسابقه در سطح دانشگاهها و مراکز آموزشی در سراسر کشور نموده است.
این سازه باید به گونه ای طراحی شود که کلیه تجهیزات و لوازم , جهت بازدید و کنترل موتور سیکلت در فضای سرپوشیده قرار گیرد , و موارد زیر در آن لحاظ گردد :
1- محل قرار گیری موتور سیکلت
2- محل استقرار متصدی امر فروش , بازدید و کنترل تا در کمترین زمان و با سرعتی مناسب پاسخگوی نیازهای مراجعه کننده باشد .

- مهلت ارسال آثار 94/1/30
- انتخاب و اعلام نتایج 94/2/31

مجموع ۳۱۸ رکورد - در ۲۵ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir