۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

تحریریه معماری آرل
دبیرخانه جشنواره: چندی پیش فراخوان ارسال آثار برای نخستین جشنواره سراسری دانشجویی تجسم هنر در بخش معماری با همکاری دانشگاه علمی کاربردی آغاز و پس از ارسال و داوری آثار، امروز یک شنبه، 94/10/20 نتایج این مسابقه اعلام گردید. با آرل همراه باشید.


مترجم: ثنا حسینیان
به مناسبت سال نو میلادی سایت آرک دیلی مسابقه طراحی کارت تبریک کریسمس معمارانه برگزار کرد و طی روز های گذشته منتخبین این مسابقه اعلام شدند. در ادامه با آرل همراه باشید...

تحریریه معماری آرل
هم زمان با دهه مبارکه فجر، دانشگاه تربيت مدرس تهران در نظر دارد هم زمان با سال جهانی نور، سومین جشنواره نور شهر تهران را به طور خاص در پیاده راه 17 شهریور برگزار کند. بخش اصلی این جشنواره نیز به رقابت بین شرکت کنندگان در زمینه ی طراحی المان نوری در بخشی از پیاده راه اختصاص داده شده است.
تاریخ تحویل آثار: 1 بهمن ماه 1394
با آرل همراه باشید.


مترجم: ثنا حسینیان
آخرین مهلت ثبت نام مسابقه معماری طراحی شهر بر روی مریخ: 31 ژانویه 2016 ( 11 بهمن 1394 )
آحرین مهلت ارسال آثار مسابقه معماری طراحی شهر بر روی مریخ: 29 فوریه 2016 ( 10 اسفند 1394 ) تصور کنید در آینده ای نزدیک NASA، Virgin Galactic، spaceX و شرکت های هوا و فضاهای خصوصی دیگر شروع به فرستادن انسان ها به سیاره ی مریخ کنند و زندگی بر روی این سیاره ی قرمز شروع خواهد شد، جایی که انسان ها می توانند خانه ی دوم خود را داشته باشند. اگر ما الان بتوانیم محیط زندگی مساعد را بر روی این سیاره تصور کنیم، این اتفاق ممکن است بیفتد. در ادامه با آرل همراه باشید...


تحریریه معماری آرل
روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران: نخستین نمایشگاه "حجم گرایى در مد " جمعه یازدهم دی ماه زیر نظر کارگروه ساماندهی مد و لباس و با همکاری بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در گالری شماره دوی فرهنگسرای نیاوران گشایش خواهد یافت.
به گزارش آرل علاقمندان در این نمایشگاه می توانند از آثار محمد سلیمى،حمیدرضا صدرى ،ماهیارچرمچى،احلام حبیب اللهى، شاهین عراقى و محمدرضاصابریان از طراحان برجسته مد و لباس بازدید به عمل آورند.

تحریریه معماری آرل
فستیوال باغ شهر تهران، پژوهشی کاربردی است که توسط هیدروسیتی در ESA-LAB و با مشارکت شهرداری منطقه ی 12 تهران و جشنواره ی "هنر، شهر و منظر" امی یَن برگزار خواهد شد. این فستیوال به ساخت پنج باغ پالایشی در مرکز شهر تهران به عنوان فضاهای عمومی و دائمی می پردازد. باغ های شهری، آب را از شبکه ی متروک قنات جمع آوری، تصفیه و ذخیره می کنند. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.

تحریریه معماری آرل

موضوعات و مباحث سمینار

تبیین مساله و ابعاد و ماهیت طراحی شهری پایدار و تاثیر آن بر ارتقاء کیفیت زندگی شهری در بافت تاریخی

  1. بررسی محتوی طراحی شهری پایدار شامل ابعاد اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی و تبیین ارتباط کیفیت زندگی شهری.
  2. بررسی رویکردهای نوین در زمینه مشترک طراحی شهری پایدار و ارتقاء کیفیت.
جهت کسب اطلاعات بیشتر راجمع به سمینار به ادامه مطلب مراجعه نمایید

تحریریه معماری آرل
انجمن علمی دانشکده معماری دانشگاه علاء الدوله گرمسار، با همکاری دانشگاه سوره برگزار می کند:
مسابقه طراحی نما و حجم برج نگار
زمان بندی مسابقه
آخرین مهلت ثبت نام: 1394/10/10
آخرین مهلت ارسال آثار: 1394/11/10
جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به این مسابقه با آرل همراه باشید.


مترجم: ثنا حسینیان
آخرین مهلت ثبت نام و ارسال آثار: 31 ژانویه 2016 ( 10 بهمن 1394 )
ثبت نام رایگان است.
برای آگاهی از شرایط شرکت در مسابقه طراحی خانه های کوچک AIA در ادامه با آرل همراه باشید...


مترجم: ثنا حسینیان
سایت آرک دیلی ( archdaily) با برگزاری مسابقه ی طراحی از شرکت کنندگان می خواهد بر مبنای معماری کارت هایی مخصوص تبریک تعطیلات کریسمس و سال نو طراحی و دیزاین کنند. در طراحی کارت می توانید از ایده هایی مدرن کمک بگیرید و کارت تبریک معمارانه کریسمسی خود را طراحی کنید. برای خواندن شرایط در ادامه با آرل همراه باشید...


مترجم: ثنا حسینیان
این مسابقه ی طراحی منظر از شرکت کنندگان می خواهد تصور کنند اطرافشان پر از گل و گیاه و درخت است و به همین دلیل شهر آن ها هوای سالم و خنکی دارد. برای تحقق این تصور از دانشجویان سراسر دنیا تقاضا می شود برای نمایشگاه اکسپو طراحی باغ 2016 که در شهر آنتالیا، ترکیه برگزار می شود، شرکت کنند. دانشجویان دوره کارشناسی، ارشد و دکترا می توانند در مسابقه ی طراحی باغ و منظر این دوره ثبت نام کنند. از طراحان تقاضا می شود طرح های خلاقانه و جامعی با شرایط زیر ارائه دهند. در ادامه با آرل همراه باشید...تحریریه معماری آرل
در زمستان سال 93 اولین جشنواره «دایره خلاق» به منظور گردآوری و معرفی توانمندی ها و توسعه ایده های خلاقانه طراحان، هنرمندان و متخصصان ایرانی در حوزه طراحی مبلمان شهری برگزار شد. هدف از آن جشنواره، تشویق و ترغیب طراحان برای طراحی، توسعه و ساخت طرح های نوآورانه و اصیل در حوزه نشیمن شهری و به کارگیری ایده های خلاقانه در فرآیندهای زیباسازی شهر تهران بود.
در این راستا، در بهمن ماه سال جاری، مدیریت نور و مبلمان شهری زیر نظر معاونت فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، دومین رویداد ملی طراحی مبلمان شهری(دایره خلاق) را در سه بخش اصلیِ سمینار، مسابقه و نمایشگاه از 28 تا 30 بهمن ماه ، در سطح ملی برگزار می نماید.


تحریریه معماری آرل
سازمان زیباسازی شهر تهران در نظر دارد در خصوص طراحی یادمان هنری میدان حضرت ولیعصر(عج) اقدام نماید. با توجه به اهمیت این میدان به عنوان یکی از میادین شاخص و با هویت شهری، از تمامی هنرمندان علاقه‌مند دعوت می‌شود طرح‌های پیشنهادی خود را به این سازمان ارایه نمایند.

زمان ثبت نام و ارایه ماکت: 24/11/1394
داوری مرحله اول : 28/11/1394
اعلام نتایج مرحله اول : 2/12/1394
دریافت آثار مرحله دوم: 17/1/1395
داوری نهایی: 21/1/1395
مجموع ۳۱۹ رکورد - در ۲۵ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir