۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل ؛ شهرداري زاهدان در جهت ايجاد تبلور افكار هنرمندان ، مسابقه ی طراحي المانهاي شهری را طبق شرايط ذيل برگزار مي نمايد لذا تمامي هنرمندان برگزيده ي استاني ، كشوري و كليه ي علاقمندان و افراد حقيقي و حقوقي مي توانند در اين مسابقه شركت كنند .
مدیریت شهری زاهدان به واسطه گسترش سریع این شهر در دهه­های اخیر تا کنون در پی پاسخگویی به نیازهای اساسی شهر بوده است. از آن­جایی که کیفیتِ محیط شهری با افزایش احساس تعلق شهروندان به محیط زندگی، باعث بهبود عملکردها خواهد شد، ارتقاء کیفیتِ فضای شهری به عنوان یکی از راهبردهای مهم این شهر مطرح شده است. قرارگیری میادین شهری در نقاط نشانه­ای، فرصت مناسبی جهت استقرار نمادهای معرف معانی والای فرهنگی و اجتماعی مردم این شهر را پدید آورده است که از آن­ها به عنوان اِلمان­های شهری یاد می­شود.
مترجم: نغمه مقصود
"روبان آبی" که بوسیله دانش آموختگان "ایوان شیخ" و "علی چن" طراحی شده، اولین برگزیده رقابت برج مدرسه معماری "دوبی" گردیده است. در فاز نخست این رقابت طراحی، شرکت کنندگان می بایست برجی برای مدرسه معماری طراحی می کرند که در آن، محیط زیست نقش اساسی در آموزش دانشجویان ایفا کند، در ضمن اینکه نمادی به خط آسمان دوبی اضافه کند."روبان آبی" که بوسیله دانش آموختگان "ایوان شیخ" و "علی چن" طراحی شده، اولین برگزیده رقابت برج مدرسه معماری "دوبی" گردیده است. در فاز نخست این رقابت طراحی، شرکت کنندگان می بایست برجی برای مدرسه معماری طراحی می کرند که در آن، محیط زیست نقش اساسی در آموزش دانشجویان ایفا کند، در ضمن اینکه نمادی به خط آسمان دوبی اضافه کند.با آرل همراه یاشید.
قطب علمی معماری دانشگاه تهران با همکاری دانشگاه سوره، موسسه آموزش عالی علاالدوله سمنانی گرمسار و موسسه اموزش عالی هنر شیراز برگزار می کند:
سخنرانی پروفسور آنتونیو ساجو ( مدیر گروه دکتری معماری دانشگاه ساپینزای رم ) با موضوع "جوزپه ترانی، لوکوربوزیه، اندیشه معماری مدرن"
زمان :سه شنبه ۳۰ اردیبهشت، پردیس معماری هنرهای زیبا، سالن شهید آوینیمترجم: حامد رضایی
مسابقه طراحی المان شهری، به دنبال یک طراحی مفهومی نهایی است که در 1.94 هکتار موجود در فضای باز در بخش شهری، قابل اجرا باشد. نکته ی قابل توجه در این مسابقه، جایزه ی طرح اول است که 15 هزار دلار آمریکا است. همچنین جایزه ی طرح دوم و سوم به ترتیب 7500 دلار و 2500 دلار است. برای کسب اطلاعات کامل این مسابقه با آرل همراه باشید.دبیرخانه ی مسابقه ی طراحی مبلمان اداری: به نقل از آقای کریمی، دبیر مسابقه ی طراحی مبلمان اداری، مهلت ثبت نام در مسابقه ی طراحی مبلمان اداری، در ساعت 24 جمعه 5 اردیبهشت ماه به پایان رسیده است و اکنون وارد مرحله ی ارسال آثار شرکت کنندگان در مسابقه خواهیم شد. درخواست های ثبت نامی که پس از این تاریخ ارسال گردد ترتیب اثر داده نخواهد شد و تنها عزیزانی که در مسابقه ثبت نام کرده اند، امکان ارسال آثار خود را خواهند داشت. وی افزود: مرحله ی داوری آثار ارسالی بلافاصله پس از جمع آوری آثار ارسالی انجام خواهد شد. تاریخ داوری آثار ارسالی 5 خرداد ماه تعیین شده است.

تخته شاسی Roll it طرحی خلاقانه و کاربردی از طراح ایرانی، جناب آقای ستار سعادتمند بحری از «استودیو طراحی زیبا نو» با همکاری آقای روح الله مریخ پور است که موفق به اخذ جایزه نقره مسابقه A Design Award 2014 شد.
به عنوان یک طراح، احتمالاً شما هم با مشکل حمل و نقل تخته شاسی و جای نگرفتن آن در کیف یا کوله پشتی خود روبرو بوده اید. Roll it حاصل مشاهده دقیق کاربر و تلاش برای رفع این مشکل شایع بوده است. مشاهده رفتار کاربران (User Observation) نشان داده است که کاربران، معمولا با صرف نظر کردن از تخته شاسی، کاغذها را لوله کرده و در کیف یا کوله پشتی خود قرار می دهند. این مسئله نکته ای است که الهام بخش طراح برای طراحی این تخته شاسی بوده است.


جشنواره ی معماری لندن از تاریخ 1 ژوئن تا 30 ژوئن سال 2014 برگزار خواهد شد. امسال، دهمین سال برگزاری این جشنواره است. این جشنواره توسط سازمان های بنیاد معماری، شورای بریتانیا، معماری لندن جدید و RIBA برگزار و پیرامون مباحث معماری بحث و گفتگو خواهد شد.

مسابقه معماری بین المللی Troldtekt 2014 یک رقابت مفهومی دوسالانه، برای دانشجویان بین المللی طراحی و معماری سراسر دنیا است. این مسابقه، دانش آموزان را به شناخت پانل های آکوستیک Troldtekt و یافتن کاربردهای خلاقانه و جدید برای آنها تشویق می کند.
جایزه : 5000 یورو

آخرین مهلت ثبت نام : 1 آوریل 2014

آخرین مهلت ارسال آثار: 30 آوریل 2014
 
نمایشگاه گروهی عکس جمعی از معماران معاصر ایران به نفع انجمن حمایت از کودکان کار برگزار خواهد شد.
با تلاش جناب آقای امیر انوشفر یکی از اساتید بزرگ معماری در ایران و جهان و جناب آقای احمد زهادی یکی دیگر از اساتید معماری نمایشکاه گروهی معماران عکاس جناب آقایان بابک زیرک، شهریار قدیمی، محمدرضا نیکبخت، عادل فرهنگی، رضا نجفیان، رضا شکوری و علی حمیدی مقدم و خانم ها حبیبه مجدآبادی و مریم غلامی از روز جمعه مورخ 9 تا 12 اسفند در فرهنگسرای نیاوران به نفع انجمن حمایت از کودکان کار برگزار خواهد شد.


گاهی خط پایان به معنای اتمام نیست و گاهی هم اصلا خط پایانی وجود ندارد و هرچه هست، آغاز است و آغاز! به یقین انتخاب برگزیدگان مسابقه «طراحی آتش جان» در واپسین جلسه هیات داوران، یک آغاز محسوب می‌شود، آغازی برای یک راه بی‌پایان، تا رسیدن به هدفی سترگ، هدفی که دغدغه تعیین و تامین ایمنی مدارس را به عمق جامعه می‌برد.
همراه آرل باشید...جایزه ی Philippe Rotthie در سال 1982 توسط Rotthier پایه گذاری شد. این جایزه بر پایه ی ریشه های منطقه ای و ارزش های فرهنگی، استفاده از مواد طبیعی و پایدار بنا شده است. در سال 2014 نیز این مسابقه برگزار خواهد شد. این مسابقه ی معماری هر سه سال یکبار برگزار می شود.مسابقه ی معماری 120 ساعت، بزرگترین و معتبر ترین رقابت معماری دانشجویی در سراسر جهان می باشد. پس از موفقیت فوق العاده ی برگزاری این مسابقه در سال های گذشته، اکنون این مسابقه در سال 2014 بزرگتر، بهتر و پر چالش تر از سال های گذشته برگزار خواهد شد.
هم اکنون می توانید برای ثبت نام در این مسابقه و ورود به این رقایت 5 روزه اقدام نمایید. با آرل همراه باشید.

مهلت ثبت نام و ورود به مسابقه : 17 فوریه 2014 برابر با 28 بهمن ماه 1392چندی پیش در باره غرفه ی ایران در نمایشگاه اکپو میلان 2015 و همینطور غرفه ی سایر کشورها، مطالبی در آرل ارائه شد. در همین راستا، بریتانیا، غرفه ی خود در اکسپو میلان 2015 را به مسابقه گذاشته است. همانطور که قبلا نیز اشاره شد، موضوع اکسپو 2013، تغذیه ی زمین و انرژی برای زندگی است. بر اساس اطلاعات ذکر شده، در صفحه ی این مسابقه، طراحی این غرفه، بر اساس درک از طرح غرفه ی اکسپو 2010 و المپیک 2012 لندن خواهد بود.
آخرین مهلت ورود به این مسابقه، 19 فوریه 2015 برابر با 30 بهمن 1392 است.
با آرل همراه باشید.
مجموع ۳۱۸ رکورد - در ۲۵ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir