۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل

طراحی داخلی رستوران

طراحی داخلی رستوران،طراحی رستوران
تحریریه معماری آرل
این فضای داخلی زیبا که در شیکاگو واقع شده، یک استودیوی کوچک با فضای 420 متر مربع زبربنا، در ساحل Vora بوده است. این مکان به یک رستوران با سرو غذاهای آسیایی تبدیل شده است.طراحی داخلی این فضا به وسیله سطوح براق و تیره تشکیل شده است، که به وسیله رنگ های سفید و سبز طراحی شده است.در این طرح، ازمواد بازسازی شده ای مانند: ذغال چوب و درختانی است که در طوفان های حاره ای آسیب دیده اند. پیش تر چنین کاری در طراحی داخلی خودروی فیسکر کارما صورت گرفته بود.برای مشاهده کامل خبر،با گروه معماران آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

طراحی معمارانه، با در نظر گرفتن نور و رنگ

طراحی معمارانه با در نظر گرفتن نور و رنگ،نور و رنگ
تحریریه معماری آرل
این طراحی شهری، توسط یکی از رسانه های هلندی به نام: ام یو ال صورت گرفته است. سایت این طرح در نزدیکی خانه ی دانشمند، و ستاره شناس مشهور هلندی، کریستین هویگنس صورت گرفته است. او یک نظریه پرداز در مورد موضوع نور و طیف آن با توجه به حرکت آن، در اکتشافات کهکشانی بوده است. وی تحقیقات و نظریه خود را در مورد سیاره زحل ارائه کرده است.این تونل به وسیله رنگ پوشش داده شده، و توسط نورهای رنگی ال ای دی تزئین شده است. برای خواند ادامه مقاله و تماشای عکس های بیشتر از این پروژه، با گروه معماران آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

خطرناک ترین جاده ها و مسیرهای دنیا به روایت تصویر


جاده،جاده های خطرناک،خطرناک ترین جاده ها

بازبینی طرح شرکت معماری رم کولهاس

بازبینی طرح شرکت معماری رم کولهاس،رم کولهاس
شرکت معماری OMA، برنده مسابقه معماری متروپولیتن، برای طراحی یک پروژه چندمنظوره در مرکز شهر سناتامونیکا شده بود. در ابتدا، به نظر می آمد که اعضای شورای این شهر، نسبت به طرح این گروه معماری تحت تأثیر قرار گرفته باشد، مخصوصاً به خاطر طراحی تراس کسترده و چند منظوره ی آن. بعد از بازبینی و ارزیابی مجدد این طرح توسط مقامات شهر سانتامونیکا، نگرانی های این مسؤولان به علت کمبود مسکن مقرون به صرفه در توسعه شهر خبر دادند.همچنین مسؤولان سانتامونیکا، جهت بازبینی و ارائه یک طرح جدید، از گروه معماری BIG ، شرکت معماری کونینگ آیزنبرگ، و استودیوی طراحی ریوس کلمنتی هیل، در ماه مارس امسال، دعوت به همکاری کردند.


بازبینی طرح شرکت معماری رم کولهاس،رم کولهاس بازبینی طرح شرکت معماری رم کولهاس،رم کولهاس بازبینی طرح شرکت معماری رم کولهاس،رم کولهاس بازبینی طرح شرکت معماری رم کولهاس،رم کولهاس

طراحی مجتمع مسکونی،توسط موشه سفدی

زيستگاه آسمان،موشه سفدی،طراحی مجتمع مسکونی

شركت معماران سفدي، كه توسط معمار اسرائيلي- كانادايي مشهور موشه سفدي رهبري مي گردد؛ پس از طراحي مجموعه اي از سازه ها در چند دهه ي اخير، با استفاده از فرم هاي مناسب از هندسه ي فراكتال، اين بار به طراحي " زيستگاه آسمان " در سنگاپور پرداخته است. اين مجتمع مسكوني 38 طبقه، نماينده ي يك سكونتگاه شهري ِ مرتفع با تراكم بالا جهت طبقه متوسط جامعه است؛ نمونه اي كه در سنگاپور و ساير شهرهاي آسيايي تقاضاي بالايي دارد. طرح هاي متداول برج هاي مسكوني از اين دستْ، امكانات عمومي خود را در طبقه همكف ارائه مي نمايند.برای دیدن عکس ها ومطالب بیشتر،با گروه معماران آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

ژاپن،میزبان المپیک 2020

ژاپن میزبان المپیک 2020،طرح زاها حدید برای استادیوم دهکده المپیک ژاپن
ژاپن با درایت و قدرت، میزبان رقابت های المپیک 2020 شد.کشور ژاپن که از چند مجمع الجزایر تشکیل شده، در قسمت شمال شرقی اقیانوس آرام واقع شده است.از خصوصیت های بارز این کشور، می توان به صنعت و تکنولوژی قدرتمند این کشور اشاره کرد.این کشور، از مدعیان کسب عناوین زیادی در المپیک به شما میرود.البته انتخاب این کشور فقط بسته به بعد قدرت اقتصادی و صنعتی نبوده است.طرح استادیوم ورزشی زاها حدید، از عامل های اصلی پیروز شدن این کشور در رقابت با شهرهای دیگر بوده است. اين طرح، نمايانگر سه دهه تحقيقات گروه معماری زاها حدید در معماري و شهرسازي ژاپن است.در ادامه مطلب به مشخصه های طراحی این استادیوم و طرح های نامزدهای دیگر مدعیان کسب این رقابت ها( استامبول و مادرید) می پردازیم.
طرح پیشنهادی برای دهکده المپیک توکیو 2020 طرح پیشنهادی برای دهکده المپیک توکیو 2020 طرح پیشنهادی برای دهکده المپیک توکیو 2020 طرح پیشنهادی برای دهکده المپیک توکیو 2020

مسابقه معماری طراحی شهری: بازسازی بوستون


مسابقه معماری طراحی شهری: بازسازی بوستونجامعه معماران و کمیته مسکن شهر بوستون، مسابقه ی طراحی مسکن شهری و ایده رقابت های بین المللی را با توجه به حمایت بانک مرکزی این شهر ارائه کرده است. میزان رشد جمعیت با توجه به علایق مردم در شهرها در قرن 21 بیشتر شده است.در طراحی یک شهر، می توان سبک زندگی را به یک نسل منتقل نمود.این مسابقه در بازسازی شهر بوستون، در جهت نوسازی مسکن برای پاسخ به نیازهای ساکنین شهر صورت گرفته است.این شهر نیاز به برنامه ریزی جدید برای گسترش بسیاری از محله های خود را دارد، که تا کنون از ارزش کمی برخوردار بوده است.برای دریافت اطلاعات بیشتر، به ادامه مطلب مراجعه فرمائید.

آینه ذوب کننده عظیم لندن

ساختمان با کاربری آینه ذوب کننده عظیم لندن،مشکلات طراحی نما
پس از آخرین مجادلات در اخبار بین المللی، در رابطه با آسمانخراش جدید لندن با طراحی رافائل وینولی، ما به یکی دیگر از مشکلات اساسی این طرح، در رابطه با بالا رفتن گرمای شهر لندن می پردازیم.معماری این بنا که توسط رافائل وینولی، معمار اروگوئه ای صورت گرفته،در خیابان 20 Fenchurch واقع شده است.بنا به گزارش های دریافت شده، نوری که پس از برخورد با سطح رفلکس این ساختمان بازتاب شده، باعث ذوب شدن سطح اتومبیل های این خیابان شده است.با توجه به این اتفاق، این ساختمان به دستگاه مخابره ترانزیستوری (دستگاه های بی سیم) نامگذاری شده است که امواج حرارتی را انتقال می دهد.برای دریافت اطلاعات و عکس های بیشتر،به ادامه مطلب مراجعه کنید.
ساختمان با کاربری آینه ذوب کننده عظیم لندن ساختمان با کاربری آینه ذوب کننده عظیم لندن ساختمان با کاربری آینه ذوب کننده عظیم لندن ساختمان با کاربری آینه ذوب کننده عظیم لندن

طراحی بنای یادبود

طراحی بنای یادبود
معمار: Leo A Daly
موقعیت بنا: Saint Paul,Minesota,US
سال احداث: 2012
بنای یادبود افتخاری قربانیان آتش نشانان مینه سوتا که به تازه گی احداث شده، توسط شرکت معماری Leo A Daly طراحی شده است.اجرای این طرح در ماه سپتامبر 2012 به پایان رسیده است.این بنا در مرکز وزارت امور خارجه، در سنت پول واقع شده و به خانه آتش نشانان مینه سوتا نام گذاری شده است.در شرایطی که مکان اولیه این مجسمه در فرودگاه بین المللی مینیاپولیس و سنت پول واقع شده است.برای دیدن مطالب و عکس های بیشتر،با گروه معماران آرل در ادامه مطلب همراه باشید.
طراحی بنای یادبود طراحی بنای یادبود طراحی بنای یادبود طراحی بنای یادبود

آثار استاد مرتضی کاتوزیان

کاتوزیان،اثر نقاشی،آثار استاد کاتوزیان
مرتضی کاتوزیان در 11 تیرماه 1322 در خانواده ای متوسط و هنر دوست در تهران به دنیا آمد. از کودکی عاشق نقاشی بود و تمام اوقات او بدون مربی صرف فراگیری این هنر می شد. در سال 1339 به طور حرفه ای به کار گرافیک و نقاشی روی آورد. در زمینه گرافیک تعداد بسیاری پوستر، آرم، جلد کتاب و بروشور ساخت. سال 1353 مسئولیت برگزاری نمایشگاه بین المللی گرافیک تهران با عنوان گرسنگان آفریقا توسط سازمان جهانی I.A.A را قبول و بشکل آبرومندانه ای به انجام رساند و برنده جایزه پوستر همبستگی شد.
مجموعه ی آثار استاد کاتوزیان را در ادامه ببینید.

معماری ویلا با توجه به عنصر حیاط مرکزی

طراحی ویلا،ویلای حیاط مرکزی،طراحی داخلی ویلا،حیاط مرکزی

معمار: Wallflowers+Design
موقعیت بنا: East Coast Parkway
متراژ:781 متر مربع
سال احداث: 2012

تعاریف معمار:در طرح این ویلا، مالک خواهان یک طرح بدون داشتن دیوار های خارجی بوده است.سپس مالک خواهان قرارگیری دیوارهای ثابت خارجی را داده، و یک فضای مرکزی جهت تبادل نور و هوای تازه در دستور کار قرار داده است.همه ی این درخواست ها، یک فیلتر برای معمار را به وجود آورده، تا به طراحی یک ویلا با تعبیه حیاط مرکزی بپردازد.درونگرایی در معماری امروز یک مفهوم منفی و خسته کننده به حساب می آید، در شرایطی که اجتماعی بودن برای ارزش های فرهنگی، خروجی بالاتری به معمار می دهد.برای مطالعه کامل خبر،با گروه معماران آرل در ادامه مطلب همراه باشید.


طراحی ویلا،ویلای حیاط مرکزی،طراحی داخلی ویلا،حیاط مرکزی طراحی ویلا،ویلای حیاط مرکزی،طراحی داخلی ویلا،حیاط مرکزی طراحی ویلا،ویلای حیاط مرکزی،طراحی داخلی ویلا،حیاط مرکزی طراحی ویلا،ویلای حیاط مرکزی،طراحی داخلی ویلا،حیاط مرکزی

معماری تلفیقی(موزه + پارک)


طراحی موزه/پارک،برنارد چومی

معمار:برنارد چومی
موقعیت بنا:Alise-saint-Reine
سال احداث:2012
متراژ:8000 متر مربع

پارک باستان‌شناسی و موزه اَلـِـسیا، از طراحی‌های چومی است که در منطقه تاریخی «برگندی» قرار دارد. این طرح ادای احترامی است به یکی از مهم‌ترین جنگ‌های فرانسه و شرکت‌کنندگان آن. جنگی که بیش از دوهزار سال پیش، میان ژولیوس سزار و اهالی فرانسه قدیم رخ داده است. طرح این مجموعه 8 هزار متری مبتنی بر دو سازه جداگانه است؛ یکی ساختمان موزه که بالای تپه بنا شده و یادآور موقعیت فرانسوی‌ها در زمان محاصره است و دیگری مرکز نشر میراث فرهنگی که فرم آن تفسیری است از موقعیت رومیان در دشت پایین تپه. بستر اصلی طرح را طبیعت سبز برگندی و ابنیه قرون وسطایی شهر آلیس- سنت- رن تشکیل می‌دهد.

طراحی هتل،طراحی داخلی هتل،برنارد چومی طراحی هتل،طراحی داخلی هتل،برنارد چومی طراحی هتل،طراحی داخلی هتل،برنارد چومی طراحی هتل،طراحی داخلی هتل،برنارد چومی

طراحی هتل

طراحی هتل،طراحی داخلی هتل


معمار: 3LHD
موقعیت بنا: Rovinj,Croatia
سال احداث:2011
گروه معماری 3LHD کشور Croatia موفق به رونمایی از هتل تک‌بعدی در منطقه Rovinj این کشور شده است که فضایی به مساحت 29 هزار و 476 متر مربع را به خود اختصاص داده است. این هتل تک‌بعدی از لایه‌های طبقه‌ای مجزا تشکیل شده که تنها با استفاده از پایه‌های کوتاه کامپوزیت بتن و فولاد به یکدیگر متصل شده‌اند. این هتل تک‌بعدی از لایه‌های طبقه‌ای مجزا تشکیل شده که تنها با استفاده از پایه‌های کوتاه کامپوزیت بتن و فولاد به یکدیگر متصل شده‌اند.
طراحی هتل،طراحی داخلی هتل طراحی هتل،طراحی داخلی هتل طراحی هتل،طراحی داخلی هتل طراحی هتل،طراحی داخلی هتل

مجموع ۷۵۰۸ رکورد - در ۵۷۸ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی و اجرا ویلا

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir