۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

شب یلدا در معماری آرل

مرکز فروش موزه ی هزاره توسط زاها حدید

طراحی فروشگاه،طراحی داخلی فروشگاه زاها حدید
تحریریه معماری آرل
معمار : زاها حدید
موقعیت : میامی،ایالات متحده آمریکا
سال : 2013

HDR چیست، چه تاثیری در عکاسی دارد؟

تحریریه معماری آرل
در دنیای عکاسی حتماً تا به حال با عبارت HDR مواجه شده‌اید، قابلیتی که امروزه در اکثر دوربین‌های کوچک و بزرگ و حتی در گوشی‌ها و تبلت‌ها هم وجود دارد. اما شاید تاکنون معنی و مفهوم HDR را نشنیده باشید، و شاید هم با معنی آن آشنایی دارید اما نمی‌دانید که در چه شرایطی بهتر است آن را فعال کنیم و در چه شرایطی نباید از آن استفاده کرد. در این مقاله می‌خواهیم این اصطلاح عکاسی را موشکافی کنیم و از معایب و مزایای آن بگوئیم. دوستدار عکاسی هستید با دیافراگم آرل همراه باشید.

راهنمای جامع کاغذ دیواری، انواع،انتخاب،نصب

کاغذ دیواری،فروش کاغذ دیواری

تحریریه معماری آرل

در این مقاله ی، سعی ما بر این است که شما را با کاغذ دیواری بیشتر آشنا کنیم. انواع کاغذ دیواری، نحوه ی انتخاب کاغذ دیواری متناسب با فضا و نحوه ی نصب کاغذ دیواری.

همه ی طراحان داخلی نیاز دارند که اطلاعاتی راجع به کاغذ دیواری داشته باشند. پس با ما همراه باشید.

کاغذ دیواری ها اغلب از چاپ و ایجاد یک نمای دکوراتیو بر روی سطح یک لایه ی آستر مانند، مثل کاغذ، پارچه یا نظایر آن ساخته می شوند. بنابر این می توان گفت که ساختار اغلب کاغذ دیواری ها از دو بخش اساسی تشکیل شده است:

1) زیرلایه (آستر) 2) نمای دکوراتیو (رخ کاغذ دیواری)

اتاق خواب مدرن

اتاق خواب مدرن،طراحی اتاق خواب،چیدمان اطاق خواب
تحریریه معماری آرل
خطوط مشخص، رنگ های کلاسیک و طرح هایی با نیم نگاهی به آینده، همگی عناصری هستند که در یک اتاق خواب مدرن دیده می شوند. غیر از روتختی مرتب و منظم و قفسه هایی که با دقت چیدمان شده اند، چیزهای دیگری هم وجود دارند که در یک اتاق خواب لوکس و مدرن می توانند جلوه گری کنند. اما برای مدنر کردن اتاق خواب باید از کجا شروع کرد؟ برای کامل کردن آن به چه اشیایی احتیاج است؟ در ادامه به این سوال ها پاسخ خواهیم داد.

سوبارو مدل مفهومی Levorg را در نمایشگاه توکیو معرفی می‌کند

خودروی مفهومی،خودروی جدید مفهومی سوبارو
تحریریه معماری آرل
اگر سوبارو را باور داشته باشیم یک آغاز طلایی جدید برای خودروهای سیاحتی در راه است! این کمپانی خودروساز قصد دارد که آینده‌ی مدل‌های «Legacy» و «Outback» خود یعنی مدل «Levorg» را در نمایشگاه اتومبیل توکیو در ماه نوامبر (ماه فعلی) نمایش دهد.

مسابقه ی بین المللی طراحی بندر مسافربری Kinmen

مسابقه ی بین المللی طراحی بندر مسافربری Kinmen
تحریریه معماری آرل
سایت:
سایت پروژه بندر مرکز خدمات مسافربری Kinmen حدود 5.2 هکتار می باشد، و به طور مستقیم در پشت بند بارانداز جنوبی بارانداز جنوبی Shueitou واقع شده است. اهداف ساخت و ساز:
از اهداف اصلی این مسابقه برای طراحی فاز 2، جابه جایی 5 میلیون مسافر به طور سالانه می باشد. بر اساس رشد پروژه و گسترش فرودگاه تا سال 2031، طراحی فاز 1 برای ظرفیت سالانه 3.5 میلیون مسافر می باشد، که با تکمیل ساخت و ساز و ارزیابی کیفیت ساخت و ساز تا دسامبر 2017 پیش بینی شده است. برای مطالعه کامل خبر، با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

پاویون نور

پاویون نور
تحریریه معماری آرل
"بنایی درون بنایی دیگر" یا "پاویون نور" اولین بنای ساخته شده از لبوس وودز است پیش از فوتش، بنایی طراحی شده با مشارکت یار دیرینش کریستوفر ای کامپوش، پاویون برای این دو در قامت یک فرصت تمام و کمال معمارانه برای تحقق تمام امکانات تجربی معماری بوده است. پاویون متشکله ایست از چند راه پله که بین شبکه ای از عناصر ناموزون فولادی معلق اند و این امکان را برای مخاطب فراهم می اورد تا به تجربه یک فضای بینابینی نائل اید.
برای مشاهده کامل خبر،با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

عکس های سورئال از برازیلیای نیمایر

عکس های سورئال از برازیلیای نیمایر
تحریریه معماری آرل
این تصاویر فوق العاده در شب، از پایتخت برزیل توسط اندرو پروکس (Andrew Prokos) در میان برندگان امسال در رقابت عکاسی جایزه بین المللی حظور داشت.این تصاویر شامل شاهکارهای برازیلیا می باشد که توسط معمار برزیلی، اسکار نیمایر خلق شده که یک معماری سورئال را از پایتخت برزیل به نمایش گذاشته است و بیش از 50 سال از زمان خلق این آین آثار می گذرد. فلسفه اصلی طراحی این شهر، نگرش به آینده زمین و نوعی ارتباط با تمدن و فرهنگ های خارج از منظومه می باشد.برای مشاهده کامل خبر،با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

برازیلیای نیمایر برازیلیای نیمایر برازیلیای نیمایر برازیلیای نیمایر

موزه بزرگ لوور

موزه بزرگ لوور
تحریریه معماری آرل
در سال 1981، رئیس جمهور جدید فرانسه، فرانسیس میترَند، کَمپینی برای باز زنده سازی مراکز فرهنگی در سراسر فرانسه به راه انداخت . یکی از برترین اثار به جای مانده از این پروژه ها باززنده سازی و سازمان دهی مجدد موزه لوور است . در سال 1983، بعد از سفر رئیس جمهور به اروپا و آمریکا، معمار چینی ـ آمریکایی را برای این پروژه به خدمت گرفت؛ این اولین باری بود که معماری خارجی برای کار بر روی موزه لوور به کار گرفته شده بوددر برای مطالعه کامل خبر،با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید
.
موزه بزرگ لوور موزه بزرگ لوور موزه بزرگ لوور موزه بزرگ لوور

10 جاده زیبا که باید قبل از مرگ در آنها رانندگی کرد!

جاده های دیدینی ، جادهای برتر جهان
تحریریه معماری آرل
شما چه با موتور چه با یک ماشین سواری یا یک خودرو اسپورت در حال گردش باشید، جاده‌های متعددی متناسب با ذائقه‌ی ماجراجویی و خلق و خوی شما وجود دارند. جاده‌های خوب در سرتاسر دنیا وجود دارند ولی اینجا ما قصد داریم لیستی از ۱۰ جاده را که باید قبل از مرگ در آن‌ها رانندگی کرد تا بهترین لذت را از رانندگی برد، به شما معرفی می‌کنیم. پس همراه زومیت باشید.

قطری ها چگونه دل فیفا را ربودند

ورزشگاه قطر
تحریریه معماری آرل
همسایه جنوبی کوچک ایران و مدرن ترین استادیوم های تاریخ تا به امروز؟ شاید ما انتظارش را نداشتیم و تصورش را هم نمی کردیم، اما شواهد نشان می دهد، خود قطری ها، از همان روزهای نخست باور داشتند که جام جهانی، سه دوره بعد به آنها می رسد. اگر فیفا به ما هم حق رای می داد، بی انصافی بود که چشم بر این همه مقدمه چینی می بستیم.

ارائه نمای ساختمان برای دریافت پروانه ساخت الزامی می‌شود

طراحی نما،معماری،نمای ساختمان
تحریریه معماری آرل
بر اساس قوانین شهرسازی استفاده بیش از ۴۰ درصد از شیشه در نما ممنوع است اما راهی برای جلوگیری از آن وجود ندارد و متخلفان فقط جریمه می‌شوند.

تکنولوژی های خودروهای آینده، شما چه فکر میکنید؟

تکنولوژی های خودروهای آینده، تکنولوژی خودرو داشبوردهای واقعیت افزوده

به کارگیری جدید‌ترین پیشرفت‌های تکنولوژیک در خودروها، به اندازه‌ی سایر مشخصه‌های محصولی که قرار است وارد بازار شود مهم است. صنعت خودرو چه برای امنیت، سرگرمی و کارایی بیشتر و چه برای نوآوری محض به طور مداوم تکنولوژی‌های جدیدی را برای ما به ارمغان می‌آورد.

مجموع ۷۲۹۱ رکورد - در ۵۶۱ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی و اجرا ویلا

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، میرداماد . جنب ایستگاه مترو
انتهای خیابان کازرون جنوبی . پلاک ۳
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱     ۲۱-۲۶۴۰۸۵۲۰-۰۲۱
فکس :       ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir