۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل

عکس های زیبا از امواج آب

تحریریه معماری آرل
بدون شرح .....

معماری كتابخانه دانشگاه دلف

معماری كتابخانه دانشگاه دلف
كتابخانه دانشگاه دلف در يك محوطه باز و وسيع چمن در محدوده دانشگاه دلف قرار دارد و يكي از عناصر شاخص معماري در شهر دلف هلند است. در نگاه اول از حجم كتابخانه فقط مخروط فلزي مرتفع آن ديده مي‌شود. حتي ورودي كتابخانه هم چندان شاخص نيست. روي پوشش نهايي سقف كتابخانه، چمن رويانده شده است. چمني كه در هماهنگي با محوطه چمن اطراف، كتابخانه را در بافت جذب كرده و باعث شده كه جزئي از محيط طبيعي به‌نظر برسد. در اين كتابخانه سقف شيبدار در نماي اصلي از زمين شروع مي‌شود و به مراجعان امكان راه رفتن روي فضاي چمن بام را مي‌دهد. نورگيري اين ساختمان از طرف ديگر انجام مي‌شود و در جبهه ورودي به‌جز در ورودي گشايش ديگري وجود ندارد.

معماری كتابخانه دانشگاه دلف معماری كتابخانه دانشگاه دلف معماری كتابخانه دانشگاه دلف معماری كتابخانه دانشگاه دلف

آپارتمان با نمای مارپبچ گونه

طراحی آپارتمان،معماری آپارتمان،طراحی داخلی آپارتمان
تحریریه معماری آرل
معمار : CHT Architects
موقعیت : Richmond ، استرالیا
مساحت : 4,356 متر مربع
سال : 2012

طراحی خانه منحصر بفرد شیشه ای

طراحی خانه منحصر بفرد  شیشه ای
تحریریه معماری آرل
این خانه شیشه ای با دیوارهای در زاویه های مختلف در کوه hotham استرالیا توسط Giovanni D'Ambrosio طراحی شده است. ویژگی اصلی این خانه یا ویلا استفاده از دیوارهای بزرگ شیشه ای با زاوایه ، نمای مدرن و طراحی داخلی کلاسیک است که ساختمان منحصر بفردی را بوجود آورده است.
در این مکان در طول تاریخ از سنگ و چوب برای ساخت ساختمان استفاده می شود و طراح هم همین متریال را بکار برده است تا حس روستایی منطقه با چشم انداز دیوارهای شیشه ای تکمیل شود.
به گفته معمار این خانه اساس طراحی برای ترکیب فضای داخلی با فضای خارجی است که به عنوان یک فضا در نظر گرفته شود.

برندگان مسابقه جهانی معماری 2013 (WFA 2013)

مسابقه معماری،مسابقه معماری WFA2013،
تحریریه معماری آرل
برندگان فستیوال جهانی معماری 2013 در سواحل مارینای سنگاپور معرفی شدند. ای فستیوال سه روزه از 2 اکتبر 2013 برابر با 10 مهر 1392 آغاز و در تاریخ 4 اکتبر 2013 به پایان رسید. در این فستیوال، بهترین معماران جهان با بهترین آثارشان شرکت می کنند و تجربیاتشان را با معماران سایر دنیا تقسیم می کنند.
هر معمار می تواند لیست کوتاهی از آثار خود را به هیئت داوران فستیوال WFA که نامهای آشنایی همچون Dietmar Eberle، Jeanne Gang و Patrick Bellew در بین این هیئت دیده می شوند، ارسال کنند.

بزرگترین ناحیه ساحلی جهان در دبی

تحریریه معماری آرل
خوشبختانه یا متاسفانه امروزه دبی به عنوان قطبی مهم در تجارت و گردشگری منطقه خاورميانه مطرح است. پيشرفت‌های عظيم در زمينه‌های گوناگون نام اين امير نشين کوچک را در سراسر جهان مطرح کرده و به مقصد توريستی گردشگران از تمامی نقاط جهان بدل کرده است. علاوه بر اين دبی به عنوان مرکزی برای بلندترين و بزرگترين هر چيزی نيز شهرت يافته است.

اسکن سه بعدی و طراحی فضا بر روی ipad

اسکن سه بعدی و طراحی فضا بر روی ipad
تحریریه معماری آرل
فن آوری جدید شرکت Apple قادر به ایجاد برخی شاهکارهای فوق العاده در طراحی است. اپلیکیشن های جدید اپل با نام سنسور ساختار، یک بخش جدیدی را به دنیای فن آوری Apple اضافه کرده است. این قطعه و اپلیکیشن به عنوان اولین سنسور سه بعدی برای تلفن های همراه و تبلت ها ساخته شده است، چیزی که تا چند سال قبل اجرای آن غیرممکن بوده است. این برنامه می تواند یک الگوی کامل و سه بعدی داخلی را بدون نیاز به کامپیوتر قدرتمند طرح ریزی و الگوبرداری کند.برای مطالعه کامل خبر، با گروه معمارای آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

طراحی نمای خانه متروکه

طراحی نما خانه متروکه
تحریریه معماری آرل
نمای یک ساختمان که به نظر می‌رسد در حال سر خوردن از روی چهارچوب پشت آن است. این ساختمان بامزه در مارگیت انگلستان ساخته شده است و یک سال برای ساختن آن وقت صرف شده است.
​«از زانوهای دماغم تا شکم انگشت‌هایم» اسمی است که هنرمند انگلیسی، الکس چینک برای جدیدترین اثرش انتخاب کرده است.

جلوگیری از اجرای طرح لیبسکیند


جلوگیری از اجرای طرح لیبسکیند،طرح لیبسکیند،دنیل لیبسکیند
تحریریه معماری آرل
پس از اخباری که در سال 2010 مبنی بر بازسازی دانشگاه اسیکس انگلستان توسط دنیل لیبسکیند منتشر شده، برنامه ی اجرای طرح وی متوقف شده است. این طرح که به عنوان نقطه عطفی برای این شهر در نظر گرفته شده بود، به عنوان انستیتویی برای دموکراسی و تبدیل شدن به پایتخت دانش و تحقیقات در نظر گرفته شده بود. به گفته یکی از سخنگویان (IDCR) ، طرح پیشنهادی این ساختمان به عنوان یک دانشکده کنار گذاشته شده، و از تاریخ 31 جولای 2013 به عنوان یک مؤسسه جداگانه عمل کند. خود دنیل لیبسکیند که دوره تحصیلی کارشناسی ارشد خود را در رشته تاریخ و فلسفه معماری در سال 1970 در اسیکس گذرانده، علاقه ی خود را برای طراحی این دانشکده اعلام کرده بود، و پیشنهاد طرح این مجموعه را در سال 2010 به (IDCR) داده بود.برای مطالعه کامل خبر، با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

موزه ای برای شیطنت کودکانه

موزه ای برای شیطنت کودکانه
تحریریه معماری آرل
گروه ژاپنی معماری تروفو ایده خلاقانه ای برای آشنایی بچه ها با هنر به کار برده است، یک محوطه بازی به شکل موزه.
در این نمایشگاه آثار مشهور نقاشی کلاسیک به گونه ای کپی شده اند که بچه ها علاوه بر اجازه دست زدن به آن ها، قادر خواهند بود بخشی از تابلوی نقاشی باشند! برای علاقمند کردن کودکان به موزه رفتن اجازه هر گونه شیطنتی به آن ها داده شده، بچه ها اجازه دارند تابلوها را وارونه کنند، از راهروهای مخفی پشت تابلوها عبور کنند و در محوطه نمایشگاه بدوند. این زمین بازی فوق العاده در توکیو روزانه پذیرای کودکان زیادی است.

موزه ای برای شیطنت کودکانه موزه ای برای شیطنت کودکانه موزه ای برای شیطنت کودکانه موزه ای برای شیطنت کودکانه

نامه ی تیم کوک،به مناسبت دومین سالگرد استیو جابز

نامه ی تیم کوک،به مناسبت دومین سالگرد استیو جابز
تحریریه معماری آرل
دو سال پیش در چنین روزی بزرگترین تراژدی قرن ۲۱ در صنعت تکنولوژی رخ داد٬ این تراژدی چیزی جز درگذشت استیو جابز پس از سالها مبارزه با بیماری سرطان در روز ۴ اکتبر ۲۰۱۱ نبود. با گذشت. در دومین سالگرد استیو جابز٬ تیم کوک به مانند سال گذشته در طی ایمیلی به کارکنان اپل٬ یاد استیو جابز فقید را گرامی داشت. فردا دومین سالگرد استیو جابز است و من امیدوارم همه متوچه این باشند که او برای ما و دنیا چه معنی ای داشت. او یک انسان فوق العاده بود و جهانی بهتر از خود به جا گذاشت. برای مطالعه کامل خبر،با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

معماری کلیسای وانک

معماری کلیسای وانگ
تحریریه معماری آرل
کلیسای وانک یا آمنا پرکیج نام کلیسایی است در محله جلفای اصفهان واقع شده است. این کلیسا از کلیساهای تاریخی ارمنیان اصفهان می‌باشد و در زمان شاه عباس دوم ساخته شده‌است.وانک در زبان ارمنی به معنی کلیسای جامع است. ارامنه بعد از کوچ بزرگ یعنی در سال ۱۶۰۵ به دستور شاه عباس دوم به اصفهان آورده شدند . آنها از بدو ورود شروع به ساختن محل زندگی کردند و در وحله اول کلیساها را بنا کردند . ارامنه مردمانی بودند که مذهب برایشان اهمیت بسیاری داشت .برای مطالعه کامل مقاله، با گروه معماران آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

معماری کلیسای وانگ،معماری مذهبی معماری کلیسای وانگ،معماری مذهبی معماری کلیسای وانگ،معماری مذهبی معماری کلیسای وانگ،معماری مذهبی

معماري قرن بيست و يکم

معماري قرن بيست و يکم
تحریریه معماری آرل
تا امروز ابزار جاي معمار به‌عنوان خالق و تعريف‌کننده را نگرفته‌اند. اما آيا مي‌توان گفت با اين سرعت فزاينده و سيطره تکنيک بر همه شئون، در آينده نزديک ابزار - و در راس همه ابزار، کامپيوتر- گوي «معماري» را از دست معماران بربايند؟ اين مطلب نگاهي دارد به معماري پارامتريک و تاثيرات آنطراحي پارامتريک يکي از رويکردهاي فراگير در فضاي طراحي امروز جهان است. اين روش که توسط بسياري از معماران پيشرو نيز مورد استفاده قرار گرفته است، مبناي طراحي را بر توجه طراح به پارامترهاي موثر بر طرح و روابط بين آن‌ها بنا نهاده است و از اين حيث در مقابل روش‌هاي محصول‌محور فعلي قرار مي‌گيرد. اين رويکرد، معماري را وارد قلمروهاي جديد فرم شناسي و روش شناسي کرده است.
مجموع ۶۹۰۰ رکورد - در ۵۳۱ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی و اجرا ویلا

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، میرداماد . جنب ایستگاه مترو
انتهای خیابان کازرون جنوبی . پلاک ۳
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱     ۲۱-۲۶۴۰۸۵۲۰-۰۲۱
فکس :       ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir