اخبار | معماری , طراحی داخلی , دکوراسیون داخلی آرل | صفحه 469

۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل

اطلاعیه برگزاری اولین همایش ملی «شهرسازی و نظام مهندسی ساختمان در کشور»

تحریریه معماری آرل
مهندس جابر نصیری دبیر محترم هیأت رئیسه گروه تخصصی شهرسازی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران اعلام نمود که این گروه تخصصی در نظر دارد سالانه همایشی را با عنوان « شهرسازی و نظام مهندسی ساختمان در کشور» با حضور کارشناسان شهرسازی از سراسر کشور برگزار نماید. امسال برای اولین بار این همایش در تاریخ دهم اسفند ماه 1392 در محل سالن همایش های رازی از ساعت 9 الی 19 با محورهای جایگاه شهرسازی و مهندسان شهرساز در نظام ساخت و ساز کشور، شهرسازی و اخلاق حرفه ای، نظام آموزش شهرسازی و چالش های آتی، جایگاه شهرسازی در قانون و آیین نامه اجرایی نظام مهندسی و کنترل ساختمان، مدیریت شهری و تعامل آن با نظام مهندسی ساختمان کشور، چالش های پیش روی نظام شهرسازی کشور، مقررات عمومی شهرسازی و جایگاه آن در مقررات ملی ساختمان، شهرسازی و آزمون ورود به حرفه مهندسی، صلاحیت عمومی و اختصاصی شهرسازی کارشناسان رسمی دادگستری و کارشناسان قوه قضاییه و حدود صلاحیت مهندسان شهرساز و اجرایی شدن آن در شهرداری ها برگزار می گردد.

شاتر: ایران زیبای من
ایران، سرزمین پهناور و چهارفصل ما، از چشم‌اندازهای زیبا و دلفریبی برخوردار است. طبیعت ایران در مواردی در نوع خود بی‌نظیر محسوب می‌شود. در این قسمت از دیافراگم تصاویری از طبیعت ایران به شما تقدیم می‌شود. این تصاویر بخشی از آثار عباس عربزاده هستند. در ادامه با ما همراه باشید.

اکسپو 2000 هلند اثری از MVRDV

اکسپو 2000 هلند اثری از MVRDV
تحریریه معماری آرل
موضوع نمايشگاه EXPO هانوفر ، محيط زيست بود و ايده اصلي غرفه هلند خلق فضايي سبز و تا حد امكان منطبق با طبيعت و گسترش اين فضاها در ارتفاع بود . ايجاد يك پارك چند طبقه و بنايي يادماني كه يك اكوسيستم كوچك را در خود جاي ميدهد و از اصول معماري پايدار تأثير ميگيرد ايده اي بود كه در اكسپو 2000 تجسم پيدا كرد . ام وي آر دي وي يك محيط طيبيعي با گسترش عمودي را شامل درختان ، گلها و نشانه هايي از طبيعت هلند خلق كرد و در يكي از طبقات حتي فضايي غار مانند با كاربردي رستوران و كافي شاپ ايجاد كرد.

طراحی ویلا در زوریخ سوییس

طراحی ویلای مدرن
تحریریه معماری آرل
این ویلا، برای یک خانواده که نیازمند یک محیط آرام و آرامش هستند و نیاز در حوالی زوریخ سوییس طراحی و ساخته شده است. طراحی این ویلا توسط گروه Gus Wüstemann Architects انجام شده است. نکته ای که در طراحی ویلا وجد دارد استفاده ی زیاد از رنگ و طرح های سفید در نما و طراحی داخلی این ویلا می باشد و دلیل این امر نیاز این خانواده به آرامش است.

مسجد جامع قزوین؛ کهن ترین مسجدجامع ایران

مسجد جامع قزوین،مسجد عتیق
تحریریه معماری آرل
مسجد جامع قزوین یا مسجد جامع عتیق یا مسجد جامع کبیر از بزرگ‌ترین مساجد ایران و کهن ترین مسجد جامع ایران است. این مسجد به سبک چهار ایوانی است و به فرمان هارون الرشید در سال ۱۹۲ هجری ساخته شده است.
مسجد جامع قزوین یا مسجد جامع عتیق یا مسجد جامع کبیر از بزرگ‌ترین مساجد ایران و کهن ترین مسجدجامع ایران است. بنای نخست آن برروی آتشکده ای از دوران ساسانیان ساخته شده است. این مسجد که به سبک چهار ایوانی است به فرمان هارون الرشید و در سال 192 هجری ساخته شده است.

معرفی و بررسی گروه معماران هلندی MVRDV

گروه معماری MVRDV

تحریریه معماری آرل

موفقيت يك معماري تا حد زيادي به تاثير گذاري آن معماري مربوط ميشود . معماري موفق بر روح انسان تاثير ميگذارد و فضاهاي ماندگار خلق ميكند و مي ماند . اينكه يك معماري چه راهي را طي ميكند تا به يك معماري تاثیر گذار تبديل شود و اصلا" در اين راه به چه بستري نياز دارد و ... موضوع اين متن نيست بلكه اين متن گونه اي معماري تأثير گذار را معرفي ميكند .
اين روزها معماري هلند به يكي از تأثير گذارترين گونه هاي معماري تبديل شده است . تأثيري كه از مرزهاي اروپا گذشته و حتي به حوالي ما رسيده است و آنچنان كه كپي هايش را در مسابقات معماري و ... ميبينيم .

مدل مفهومی آئودی نانوک 2013

 مدل مفهومی آئودی نانوک 2013
تحریریه معماری آرل
چشم هایی که حرف می زنند
کوآترو اسپرت, تنها مدل مفهومی‌ای آئودی در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت ۲۰۱۳ نبود؛ بلکه در کنار آن کوآدرو نانوک نیز معرفی شد. از آشنا به نظر رسیدن این مدل مفهومی متعجب نشوید چرا که آئودی با Italdesign Giugiaro برای توسعه‌ی این مدل تشکیل تیم داده‌اند (همان گروهی که پارکور ۲۰۱۴ را طراحی کرده‌اند).

همایش شناسنامه فنی ملکی ساختمان برگزار می شود

 همایش شناسنامه فنی ملکی ساختمان برگزار می شود
تحریریه معماری آرل
همایش شناسنامه فنی ملکی ساختمان 15 و 16 دی ماه سال جاری مرکز همایش های دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد.
از جمله محورهای مورد بحث در این همایش می توان به "تاثیرات صدور شناسنامه فنی و ملکی بر روی صنعت ساختمان کشور"، "استاندارد و شناسنامه فنی و ملکی ساختمان"، "تاثیرات اقتصادی صدور شناسنامه فنی و ملکی"، "تاثیرات اجتماعی و فرهنگی صدور شناسنامه فنی و ملکی" و "نقش دستگاه های قانون گذاری و اجرایی کشور در صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان" اشاره کرد.

طراحی داخلی خلاق خانه کریم رشید

خلاقیت در طراحی داخلی
تحریریه معماری آرل
کریم رشید یکی از طراحان خلاق و با سلیقه نسل امروز است. تصمیم گرفتیم تصاویر قسمت هایی از خانه ی این طراح خوش سلیقه را برایتان قرار دهیم تا بتوانید ایده های زیبایی از این خانه بگیرید. کریم رشید یک معمار، طراح داخلی، نویسنده و طراح محصول است. طراح محصول به این معناست که چیزهایی که شما در این تصاویر می بینید طراحی های خود کریم است. با آرل همراه باشید تا سری به خانه کریم رشید و همسرش بزنیم.

طراحی مدرن خانه ای پر نور و آرام

تحریریه معماری آرل
این خانه سنگی واقع در سوئد با طراحی دقیق ، استفاده از حجم های متفاوت و نورگیری زیاد طراحی شده است. خانه شامل شش اتاق خواب، زیرزمین، اتاق رختشویی، یک گاراژ دوبل،که هر یک از آنها با یک طراحی داخلی مدرن ساده و متفاوت از یکدیگر طراحی شده اند.
بخش جالب این پروژه حیاط خلوت زیبای آن است که به آشپزخانه، ناهار خوری و اتاق نشیمن متصل است. آشپزخانه با رنگ فیروزه ای زیبا طراحی شده است در حالی که اتاق خوابها طراحی ساده و مینیمالیستی دارند.

طراحی داخلی و نمای داروخانه به سبک مدرن

طراحی داروخانه،معماری داروخانه
تحریریه معماری آرل
این داروخانه، در آتن پایتخت یونان قرار دارد و توسط گروه معماری Klab Architects طراحی و اجرا شده است. نمای این داروخانه ی دایره ای، با یک صفحه ی فلزی پوشانده شده است و روی این نمای فلزی عباراتی با خط بریل نوشته شده است که با شبها با روشن کردن نور پشت این نوشته ی بریلی، داروخانه جلوه ی زیبایی پیدا میکند.

۵۰ ترفند ضروری عکاسی - بخش اول: دهانه دیافراگم

آموزش عکاسی ، ترفندهای عکاسی

تحریریه معماری آرل

خواه به عکاسی به عنوان یک سرگرمی یا حرفه نگاه کنید، مطمئنا هر میزان که دانش بیشتری به چنگ آورید، قادر به انجام کارهای بسیار بهتر و هیجان انگیزتری خواهید بود. البته عکاسی در کنار دانش، یک هنر است که باید با یادگیری اصول، بقیه داستان را به حس زیبایی شناسانه و خلاقیت فردی تان سپرد.

لذا تصمیم داریم طی مقاله ای چهار قسمتی به ۵۰ نکته مهم و ضروری در عکاسی بپردازیم که بدون دانستن آنها، شاید حتی نباید درپوش لنز دوربین تان را هم بردارید. چه اینکه قصد عکاسی داشته باشید!


پس امشب با داستان «دیافراگم» یا همان «Aperture» همراه آرل باشید.

همایش "بازنمایی در هنر"

تحریریه معماری آرل
پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر با همکاری دانشگاه هنر (تهران) برگزار می کند: «بازنمایی در هنر»، چهارشنبه 27 آذرماه، تالار فارابی، دانشگاه هنر،
10 صبح تا 6 بعدازظهر.

شرکت در این همایش برای عموم علاقمندان آزاد است.
برای کسب اطلاعات بشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
مجموع ۶۸۴۹ رکورد - در ۵۲۷ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی و اجرا ویلا

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، میرداماد . جنب ایستگاه مترو
انتهای خیابان کازرون جنوبی . پلاک ۳
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱     ۲۱-۲۶۴۰۸۵۲۰-۰۲۱
فکس :       ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir