۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل

گالری تصاویر مقرر آینده اپل در کوپرتینو

گالری تصاویر مقرر آینده اپل در کوپرتینو
تحریریه معماری آرل
خبرگزاری مرکوری-نیوز تصاویر جامعی را از مقرر جدید اپل که با نام «سفینه فضایی» شناخته می‌شود و قرار است در کوپرتینو بنا شود، منتشر نموده تا دید کاملی نسبت به محل کار آینده کارمندان اپل بدست آوریم.
پیش از این نیز تصاویر مختلفی از مقرر جدید اپل در کوپرتینو منتشر شده بود، اما در هیچ کدام تا این حد، جزئیات طرح قابل مشاهده نبودند. مقرر جدید اپل شبیه به یک شهر کوچک با امکانات مختلف از جمله باشگاه‌های ورزشی و سلامت، مراکز بهداشتی، فضای کافی برای تحقیق و توسعه و غیره است.
هنوز چند سال تا ساخت این بنا زمان باقی مانده است و اپل برخی از مجوزهای لازم برای ساخت این مجموعه را از شورای شهر کوپرتینو اخذ نکرده است.

بررسی بیمارستان زنان پرنتیس از Bertrand Goldberg

 بیمارستان زنان پرنتیس
تحریریه معماری آرل
ساختمان بیمارستان ها با استاندارد بالا در زمینه بهداشت و راندمان کاری، دستور کارهای محدود کننده ای برای معماران به همراه دارند که که اکثرشان طراحی راهروهای اتاق های بیماران را با پالت های محدودی از مصالح به اتمام می رسانند . اگرچه، این موقعیت برای بیمارستان زنان پرنتیس، طراحی بِرتراند گُلدبِرگ در سال 1975وجود نداشت . این بیمارستان یکی از بهترین مثال از مجموعه ی امکانات پژشکی طراحی بِرترند گُلدبِرگ است که تمام شان از فرمی مشابه پیروی می کنند


کتابخانۀ بایوکوئن

کتابخانۀ بایوکوئن
تحریریه معماری آرل
کتابخانۀ بایوکوئن پروژۀ دیگری است که توسط دی اس دی در بایوکوئن نزدیک تئاتر بایوکوئن طراحی شده است.
ایدۀ این طراحی از دو کتاب چرخیده روی هم می باشد. بلوک های چرخیده شده، بهترین دید را فراهم می آورد.
این کتابخانه عمدتاً از سه قسمت تشکیل شده که شامل بلوک زیرزمین متشکل از 2 طبقه، یک طره (طبقۀ سوم) و اتصال آنها می باشد.
سقف بلوک پایینی فضای خارجی برای فعالیت های خارجی را فراهم می کند. برای اینکه در داخل دیدهای بهتری داشته باشیم، این طره یک دیوار پرده ای کامل به کار گرفته است. به علاوه، آتریوم مثلثی روشنایی روز لازم برای مطالعه را تضمین می کند.

کتابخانۀ بایوکوئن کتابخانۀ بایوکوئن کتابخانۀ بایوکوئن کتابخانۀ بایوکوئن

معماری مرکز پشتیبانی FRAC توسط جاکوب و مک فارلین


تحریریه معماری آرل
معماران : جاکوب و مک فارلین
موقعیت : اورلئان، فرانسه
مساحت: 3،400 متر مربع
سال: 2013

ایده معماری تعیین سطح مداخله به کل سایت را مشخص می کند. دو شبکه از بافت تاریخی غالب شناخته شده است. تحقق همگرایی و نشت شکل هندسی در کنار هم مرکز FRCA در آینده می باشد.
فضای داخلی مانند یک فضای عمومی است که ارتباط ساختمان و اجرای برنامه های FRCA را در بر می گیرد.

کریستال پالاس(کاخ بلورین) در چین

کریستال پالاس(کاخ بلورین) در چین
تحریریه معماری آرل
پس از بحث های مداوم بین مسؤولان شهر لندن و گروه معماری چینی Zhong Rang ، از ماکت و پلان های طرح کریستال پالاس (کاخ بلورین) پرده برداری شد. کانسپت اصلی بازسازی این طرح بزرگترین،بهترین نیست برای معماری این بنا عنوان شده است. بنا به گفته های بوریس جانسون،شهردار لندن: طرح کاخ بلورینی که توسط پکستون اجرا شده بود، یک نور نوآور در قرن نوزدهم میلادی بود. بنا جدید کاخ بلورین به عنوان یک عنصر روح نواز برای نسل های آینده و جهان به شمار می رود. از آنجا که ساختمان نمادین نابود شده، معما و بحث های سایت این پروژه برای بازسازی با موفقیت حل و فصل شده است.البته تا کنون
برای مطالعه کامل خبر، با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

مدرسه ایولین گریس


تحریریه معماری آرل
معمار: زاها حدید
مکان:شهر بریکستن در جنوب لندن
رده دبستان تا دبیرستان وگنجایش 1200 دانش آموز
در سال 2006 شروع به ساخت و در سال 2011 به بهربرداری رسید.
برای دانلود پاورپورنت کامل، به ادامه ی مطلب مراجعه کنید.

دومین آگهی تلویزیونی گلکسی نت ۳ با حضور لئو مسی


تحریریه معماری آرل
پس از تغییر سیاست‌های تبلیغاتی سامسونگ در آگهی‌های تلویزیونی و عدم استفاده از ایده‌هایی برای مسخره کردن محصولات اپل، آگهی‌های محصولات این شرکت، عجیب‌تر از پیش شده است.

زاها حدید: طراحی کتابخانه

زاها حدید:طراحی کتابخانه
تحریریه معماری آرل
جدید ترین پروژه زاها حدید، معمار انگلیسی/عراقی منتشر شد. طرح وی که یک کتابخانه و مرکز آموزشی است، در وین اتریش به اجرا درآمده و از عناصر هوشمندی مانند: پنل های خورشیدی در نمای آن، برای استفاده بهینه انرژی تعبیه شده است.این بنا دارای 28000 متر مربع زیربنا میباشد. یک جزء اصلی در این طرح آن را بسیار متمایز کرده، و آن ترکیب حجم سیاه و سفید می باشد که از ورودی اصلی تا سقف را در بیشتر این ساختمان در بر می گیرد.از فضاهای این کتابخانه می توان به اطاق های عملکردی عمومی و خصوصی، و کافه تریا در قسمت بالای آن اشاره کرد.برای مطالعه کامل خبر،با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

معماری دانشگاه برتر در پایتخت آلمان (Norman Foster)

 معماری دانشگاه برتر در پایتخت آلمان (Norman Foster)
تحریریه معماری آرل
با گذشت حدود ۶۰ سال از تاسیس دانشگاه آزاد برلین، این دانشگاه در ماه اکتبر سال ۲۰۰۷ میلادی، با پیشی گرفتن از دانشگاه هومبلد برلین، به جمع دانشگاه‌های برتر در آلمان پیوست.طرح این دانشگاه توسط نورمن فاستر، معمار برتر بریتانیایی ساخته شده و مثل اکثر کارهای وی از قابلیت های معماری پایدار و هایتک بهره جسته است. دانشگاه آزاد برلین (Freie Universität Berlin) ، یکی از چهار دانشگاه مهم و اصلی پایتخت آلمان محسوب می‌شود. پس از پایان جنگ جهانی دوم و تسلط نیروهای شوروی سابق در بخش شرقی برلین، دانشجویان با برپایی تظاهرات، مخالفت خود را با گسترش نفوذ شوروی در دانشگاه‌های این بخش از برلین اعلام کردند.


 معماری دانشگاه برتر در پایتخت آلمان (Norman Foster)  معماری دانشگاه برتر در پایتخت آلمان (Norman Foster)  معماری دانشگاه برتر در پایتخت آلمان (Norman Foster)  معماری دانشگاه برتر در پایتخت آلمان (Norman Foster)

طراحی پاویلیون با کانسپت نگاه به گذشته

طراحی پاویلیون با کانسپت نگاه به گذشته
تحریریه معماری آرل
معمار: Luca Nichetto
موقعیت بنا: پکن، چین
سال اجرا: 2013
تعاریف معمار: بر طبق توصیف و تعاریف این معمار، این طرح در رابطه با سبک لوکا نیچتو (Luca Nichetto) و معماری ونیزی بر پا شده است.چیزی که بیشتر طرح این عنصر معمارانه را بسیار مناسب به ارمغان آورده، ترکیب معجون مناسب زمان، اعتماد، و کشش به سوی تاریخ و موفقیت در هسته ی اصلی طرح نهفته شده است.

طراحی پاویلیون با کانسپت نگاه به گذشته طراحی پاویلیون با کانسپت نگاه به گذشته طراحی پاویلیون با کانسپت نگاه به گذشته طراحی پاویلیون با کانسپت نگاه به گذشته

چشم انداز اورلند در نروژ

چشم انداز اورلند در نروژ،ساختاري همزيست با فضاي سبز
تحریریه معماری آرل
در هنگام طراحي " چشم انداز اورلند "، تاد ساندرز و تامي ويلهمسن، ابتدا طبيعت و سپس معماري را به عنوان اصل هدايتگر اين پروژه در نظر داشته اند. براي احترام به محيط اطراف بسيار زيباي اين پروژه، اين معماران تصميم گرفتند تا كمترين دخل و تصرف را در محيط طبيعي و چشم انداز ايجاد نمايند. چشم انداز اين محيط، فوق العاده است؛ اصلاح و بهبود آن بسيار مشكل و در عين حال، از بين بردن جو حاكم بر آن، با استفاده ي بيش از حد عناصر معماري بسيار آسان است.برای مشاهده کامل خبر، با گروه معماران آرل در ادامه مطلب همراه باشید.


چشم انداز اورلند در نروژ،ساختاري همزيست با فضاي سبز چشم انداز اورلند در نروژ،ساختاري همزيست با فضاي سبز چشم انداز اورلند در نروژ،ساختاري همزيست با فضاي سبز چشم انداز اورلند در نروژ،ساختاري همزيست با فضاي سبز

تصاویری فوق‌العاده به روش تیلت-شیفت

عکاسی،عکسی طبیعت،عکاسی تیلت
تحریریه معماری آرل
تیلت-شیفت (Tilt-Shift) یکی از افکت‌های جذاب عکاسی محسوب می‌شود که بیننده را مجبور می‌کند به تصویر خیره شود؛ علی‌الخصوص وقتی که عکاس تلاش کرده تا صحنه‌های مینیاتوری واقعی خلق کند. در این بخش از «شاتر»، تصاویری از به‌ کارگیری روش تیلت-شیفت به شما تقدیم می‌شود.

ساخت اولین متامتریال کوانتومی همه را شگفت زده کرد

متامتریال،کوانتوم،ساخت متامتریال
تحریریه معماری آرل
متامتریال (Metamaterial) به ماده‌ای گفته می‌شود که دارای خواص نامتعارف الکترومغناطیس در ساختار درونی خود است. نکته‌ی قابل توجه در این مواد خاصیت ضریب شکست منفی نور در آنها است، به این معنا که این مواد نور را در جهت مخالف مواد عادی شکسته و منحرف می‌کنند.
مجموع ۶۴۰۴ رکورد - در ۴۹۳ صفحه
عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.