۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

بخش معماری و طراحی داخلی وبسایت آرل به بررسی مطالب و اخبار معماری طراحی داخلی در عرصه های متفاوت پرداخته است. این عرصه ها شامل: طراحی داخلی اداری، طراحی داخلی تجاری، طراحی داخلی خانه ،طراحی داخلی کافی شاپ، رستوران و ... می باشد. در این بخش از آرل می توانید پروژه های  طراحی داخلی زیادی را مشاهده نموده و این فضاهای داخلی زیبا  راهگشای طراحی پروژه های شما باشد.
شما باید بدانید که در طراحی داخلی اصول و مفاهیم ویژه‌ای وجود دارند. دانستن این مفاهیم برای کسانی که دوست دارند از این علم و دانش آگاه باشند بسیار واجب است. زیرا تنها در این‌صورت می‌توانند فضایی منسجم و شیک ایجاد کنند. شما با درک این مفاهیم کلیدی قادر خواهید بود فضایی کاربردی و ازنظر بصری جذاب را برای خودتان بسازید. وقتی اصول اولیه طراحی را بلد باشید، بنابراین می‌توانید هر محیطی را تغییر دهید به‌گونه‌ای که آن فضا شگفت‌انگیز به نظر برسد. یکی از مفاهیم مفید در این زمینه اصول طراحی داخلی نام دارد.
استفاده از طراحی ویلای پیش ساخته به‌دلیل مقرون‌به‌صرفه بودن، پایداری و مونتاژ سریع رو به ‌افزایش است. این ویلاها استفاده از فضا، نور طبیعی و تهویه را به حداکثر می‌رسانند و از سوی دیگر باعث به ‌حداقل ‌رسیدن استفاده از مواد و انرژی می‌شوند. آن‌ها قابلیت سفارشی‌سازی دارند و به صاحبان ویلا امکان می‌دهد که طراحی و مصالح موردعلاقه خود را انتخاب کنند. اکثر ویلاهای پیش‌ساخته با طراحی مدولار شکل می‌گیرند. طراحی ویلای پیش ساخته به ایجاد فضای زندگی راحت و پایدار و برآورده ساختن نیاز صاحبان ویلاهای مدرن می‌انجامند.

طراحی ویلا یک فرآیند پیچیده است که شامل عوامل متعددی مانند مکان، اندازه، چیدمان و امکانات رفاهی می‌باشد. یکی از امکانات مهمی که به جذابیت و عملکرد کلی یک ویلا کمک می‌کند، استخر است. موقعیت استخر در طراحی ویلا یک جنبه ضروری به‌شمار می‌آید که باید توسط معماران و طراحان به‌دقت موردتوجه قرار گیرد. توجه به جایگاه استخر در طراحی و ساخت ویلا و تاثیر آن بر زیبایی و عملکرد کلی ملک برای دست یافتن به یک ویلای چشم‌نواز ولذت‌بخش امری ضروری خواهد بود.
در طراحی و ساخت یک خانه یا ویلا باید نکات مهمی را در نظر داشت. می‌توان گفت که معماری یک سازه بدون درنظرگرفتن چشم‌انداز برای آن ناراحت‌کننده و غیرقابل‌قبول است. رابطه بین سازه و چشم‌انداز نسبت به هم بسیار ‌وابسته هستند. به‌نوعی طراحی چشم‌انداز باید در کنار طراحی ویلا آغاز شود. یکی از موفق‌ترین راه‌ها برای طراحی ویلایی زیبا و دلنشین، در نظر گرفتن چشم انداز در طراحی ویلا خواهد بود که تکمیل‌کننده پروژه ساخته‌شده یا در حال به‌شمار می‌رود.
طراحی داخلی، هنر و علم ارتقای فضای داخلی ساختمان است تا افرادی که از آن فضا استفاده می‌کنند به به محیطی سالم‌تر و زیباتر دست یابند. سبک‌ های طراحی داخلی در انواع شکل می‌گیرند که هرکدام ویژگی‌ها و تاریخچه منحصربه‌فردی دارند. آشنایی با سبک‌های محبوب طراحی داخلی و ویژگی‌های تعیین‌کننده آن‌ها می‌تواند برای همه ما مفید باشد.
شرایط ساختمان و دفتر کاری از جنبه‌های مختلف بر عملکرد کارمندان تاثیرگذار است. امکاناتی که برای ارگونومی، راحتی و زیبایی ظاهری در نظر گرفته شده‌اند به‌عنوان عاملی شناخته می‌شوند که می‌توانند به کارمندان کمک کنند تا احساس خوبی از آمدن به دفتر کار داشته باشند. کسب‌وکارهایی که به‌دنبال جذب کارمندان بهتری هستند به‌خوبی می‌دانند که بازسازی ساختمان اداری نقش فوق‌العاده‌ای در جذب افراد ایفا می‌کند. خواندن این مقاله شما را قانع خواهد ساخت که ساختمان اداری خود را بازسازی کنید. 
بازسازی مدرسه فرایند پیچیده‌ای شامل مراحل مختلفی از ایده‌پردازی تا طراحی و اجرا است. این کار به‌دلایل مختلفی از جمله بهبود محیط آموزشی، به‌روزرسانی امکانات و... انجام می‌شود. نوسازی مدرسه می‌تواند محیط راحت و مساعدی را برای دانش‌آموزان ایجاد کند که به عملکرد تحصیلی بهتر منجر خواهد شد. بازسازی مدرسه همچنین می‌تواند امنیت مدرسه را بهبود بخشد که برای رفاه دانش‌آموزان و کارکنان، امری ضروری به‌حساب می‌آید. این پروژه را باید یک سرمایه‌گذاری مهم در آینده آموزش‌وپرورش و رفاه دانش‌آموزان دانست.
خانه نوفل در کشور هند به درخواست و طبق سلیقه مشتری در سال ۲۰۲۲ طراحی و ساخته شد. مساحت زمین حدودا ۲۴۲ مترمربع بود که باعث شد معماران در طراحی به مشکل اساسی برخورد نکنند و با خلاقیت خود طراحی خانه و پیاده‌سازی آن را به اتمام برسانند. 
سبک مینیمالیسم از سبک‌های پرطرفدار در طراحی داخلی به‌حساب می‌آید. ترکیب این سبک با معماری بومی در هر کشور می‌تواند به تنوع بیشتر آن کمک کند. خانه باریک آجری یکی از نمونه‌های جذاب طرح معماری مینیمال به‌حساب می‌آید که در  کشور هند طراحی و اجرا شده است.  

دفاتر اداری بعد از خانه، دومین فضاهای سرپوشیده‌ای هستند که بیشتر وقت ما در آنها می‌گذرد؛ بنابراین بسیار مهم است که این مکان‌ها زیبا، کاربردی و سالم باشند. فضاهای اداری نیاز به طراحی هوشمند و جذاب دارند تا محیطی ایجاد کند که ذهن در آن بتواند تمرکز کند و سازنده باشد. یک طراحی داخلی اداری را که خیلی ‌پرت‌کننده حواس نیست و درعین‌حال زیبایی‌شناسانه و کاربردی است، چگونه می‌توان ایجاد کرد؟ 
در ادامه این مطلب قصد داریم در مورد ۱۵ ایده خلاقانه برای طراحی داخلی محیط‌های اداری بحث می‌کنیم. این مکان می‌تواند یک ساختمان کامل، یک دفتر مدرن یا سه اتاق در کنار یکدیگر باشد. اما قبل از آن باید بدانیم چه پارامترهایی برای طراحی باید در نظر گرفته شوند.
 
گاهی معماران باید بنا بر خواست سفارش‌دهنده، علاوه بر نکات فنی و تخصصی در زمینه معماری، موارد دیگری همچون اعتقادات و توجه به آیین‌ها را نیز در نظر بگیرند. یکی از نمونه‌های موفق در این زمینه، پروژه‌ای به نام "خانه سیال" در اندونزی است. این سازه یکی از موارد منحصربه‌فرد در جهان به‌حساب می‌آید که بر اساس نگرش فکری فنگشویی چینی طراحی شده است. 

ویلا ساحلی، خانه‎ای ساخته‌شده در ساحل یا نزدیک آن است. این ویلاها گاهی اوقات به‌عنوان خانه دوم افراد و گاهی نیز برای اجاره در زمان تعطیلات ساخته می‎شوند. امروزه طراحی ویلاهای ساحلی به شکلی است که جذابیت زندگی در کنار دریا را هرچه بیشتر نمایان میکند. این ویژگی‎ها شامل عناصری مانند اتاق نشیمن با پلان باز، مواد و بافت‎های طبیعی، رنگ‎های روشن و همچنین طراحی ساده می‎شوند. شما می‌دانید در طراحی ویلا ساحلی چه نکاتی باید رعایت شود؟ 
طراحی داخلی تجاری در موفقیت هر کسب‌وکاری بسیار مهم است. مفهوم‌سازی فضاها برای کسب‌وکار برای بالا بردن بهره‌وری در محیط یک شرکت تاثیر زیادی دارد. طراحان داخلی شرکت‌های تجاری وظیفه دارند تصمیمات مهمی برای قرار دادن مبلمان، نورپردازی، طراحی کف و سقف، مدیریت فضا، فرم‌ها، خط دید، رنگ، الگو و بافت بگیرند. طراح داخلی تجاری، نقوش و سبک‌هایی را انتخاب می‌کند که با نیازهای کسب‌وکار مطابقت داشته باشد. در این مقاله می‌خواهیم به چند ایده کاربردی برای معماری داخلی تجاری بپردازیم. 
مجموع ۱۵۰۷ رکورد - در ۱۱۶ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir