معماری آرل

طراحی فروشگاه و آرایشگاه Wax Revolution

طراحی داخلی آرایشگاه
معمار:شرکت معماری Row Studio
موقعیت بنا:Mexico city,mexic
سال احداث:2012
این طرح توسط شرکت معماری Row Studio برای شرکت آرایشی و بهداشتی Wax Revolution ارائه شده است که شعبه خود را به یک مرحله بالاتر ارتقاء داده است.با تعیین یک استاندارد جدید درباره آنچه به عنوان هنر آرایشی تعریف میشود،سالن بوتیک و خدمات خود را به فضاهایی منحصر به فرد تبدیل کرده است.این مکان در یک زیرزمین در یک سایت باریک واقع شده که به بخشی از یک پارکینگ در یک ساختمان مرمت شده تعلق دارد.این قسمت از ساختمان در یک قسمت تاریک و فراموش شده قرار داشته که تقریباً به طور کامل از چشم عموم پنهان بوده است،اما با توجه به محل سکونت در نزدیکی این بخش یک فرصت منحصر به فرد در اختیار مشتریان خود قرار داده است.

طراحی فروشگاه و آرایشگاه Wax Revolution طراحی فروشگاه و آرایشگاه طراحی فروشگاه و آرایشگاه طراحی فروشگاه و آرایشگاه

طراحی مرکز فرهنگی و هنری چانگشا


طراحی فرهنگی هنری،طراحی آمفی تئاتر
معمار:شرکت معماری Coop Himmelb
مدیر طراحی:Wol.D.Prix
سال اجرا:2014 شرکت معماری و طراحی Coop Himmelb بار دیگر با یک طراحی خاص و منحصر به فرد خود یک آمفی تئاتر و یک مرکز فرهنگی هنری در مرکز چانگشا در چین ارائه کرده است.این سایت در بخش شمالی تازه تأسیس در کنار دریاچه Daheexi همراه با طراحی تلفیقی از آب و زمین به همراه آبشار و فرم مواج سفید رنگ در یک مقیاس عظیم میباشد.معماران این طرح امیدوارند که با ایجاد یگ مرکز فرهنگی هنری جدید،نه تنها در تعامل با طبیعت و شکل بصری خود،بلکه به عنوان یک عمل علمی در جهت اجرای منابع انرژی جایگزین و سیستم های انرژی منفعل کارآمد برای کاهش اثرات زیست محیطی باشند.
طراحی مرکز فرهنگی و هنری چانگشا طراحی مرکز فرهنگی و هنری چانگشا طراحی مرکز فرهنگی و هنری چانگشا طراحی مرکز فرهنگی و هنری چانگشا

طرح جدید زاها حدید از هتل مرتفع هزاره (One Thousend)هتل هزاره ، زاها حدید ، one thousend

جدیدترین تصویر از هتل 215 متری به نام هتل هزاره (One Thousend) از شرکت معماری و طراحی زاها حدید در مرکز شهر میامی منتشر شد.
در اولین طرح این آسمانخراش،ارتفاع قابل توجهی داشته که شامل 60 طبقه لوکس با اسکلت بتنی پوشش داده شده است. همانگونه که حدید به مجله وال استریت شرح داده:این برج با توجه به مسئله جالب
"چگونه یک ساختار خود را نشان میدهد"تعریف کرده است.

برای شرح مجله وال استریت با گروه معماری آرل باشیدزاها حدید ، هتل هزاره ، برج هزاره زاها حدید ، هتل هزاره ، برج هزاره زاها حدید ، هتل هزاره ، برج هزارهزاها حدید ، هتل هزاره ، برج هزاره

طراحی داخلی جالب دفتر شرکت 360HQ


طراحی دفتر شرکت 360Q

معمار: شرکت معماری edg
موقعیت بنا : پکن،چین
متراژ:36000 متر مربع
سال اجرا:2013

تصویر بالا مربوط به طراحی دفتر جدید شرکت Qiho 360 میباشد. طراحی و اجرای این طرح دیوید هو (David Ho) بوده که یک طرح نوآورانه و بزرگ برای مرکز فرهنگی سازمان Qiho360 میباشد. طراحی این شرکت با توجه به دید آینده نگری از یک دفتر کار میباشد که محصولات این کمپانی مبتنی بر خدمات اینترنتی،سیستم های امنیتی،تلفن و خدمات کاربری دیجیتاله میباشد.با توجه به آمار در پایان ماه مارس 2012 این شرکت 411 میلیون کاربر فقط از طریق اینترنت داشته است که از بزرگترین شرکت های اینترنتی دنیا میباشد.فلسفه طرح این کمپانی بر اساس نظریه بوزون هیگز است. وی آخرین فیزیکدان ذرات کشف نشده در راز و رمز بیگ بنگ (BIG BANG) است. برای بررسی این طراحی داخلی جالب همراه گروه معماری آرل باشید.

طراحی دفتر شرکت 360HQ طراحی دفتر شرکت 360HQ طراحی دفتر شرکت 360HQ طراحی دفتر شرکت 360HQ


طراحی داخلی بانک PKO لهستان

طراحی داخلی،طراحی داخلی بانک


معمار:Robert Majkut
موقعیت بنا:Warsaw,Poland
متراژ:483 متر مربع
سال اجرا:2012

از نقاط کلیدی شروع این پروژه،هویت اصلی این بانک بوده که توسط نام استودیو White Cat و حتی بالاتر از لوگو و نام بانک POLSK:PKO بوده است که در یک نسخه ظریف با رنگ های زیبای سیاه،سفید و طلایی مجموعه ای از رنگ های اولیه برای ایجاد بخش های داخلی فراهم کرده است.یکی از شکل های عمده تزئینی،متشکل از شبکه ای از خطوط ظریف و سینوسی است که به طور مداوم در طراحی گرافیکی این بانک با توجه به سایر عناصر گرافیکی طراحی شده است.

طراحی داخلی بانک POK طراحی داخلی بانک POK طراحی داخلی بانک POK طراحی داخلی بانک POK

طراحی آسمانخراش شنزن چین توسط رم کولهاس


طراحی آسمانخراش،طراحی برج
شرکت معماری رم کولهاس (OMA) برنده رقابت طراحی برای ساختمان مرکزی مالی شنزن چین شده است.مدیریت این شرکت توسط رم کولهاس و دیوید جیانتون است.برتری طرح آنها نسبت به 4 شیوه مرسوم در طراحی آسمانخراش های چینی نسبت به طراحی بین المللی مشهود است.آسمانخراش شنزن دومین طرح شرکت OMA در این شهر خواهد بود.(این ساختمان به عنوان اولین اولین شرکت بورس اوراق بهادر شنزن خواهد بود).با به چالش کشیده شدن طرح این برج توسط بسیاری از برج های معمولی(مانند برج هایی که به صورت پلان با هسته مرکزی و یا با استفاده از دیوارهای پرده ای طراحی میشوند)،شرکت معماریOMA امیدوار است که طرح جدید آنها یک نسل جدیدی از طراحی برج های اداری باشد که در مراکز شهرهای بزرگ طراحی و اجرا میشوند.

طراحی مرکز فرهنگی و هنری

طراحی مرکز فرهنگی و هنری،طراحی فضای فرهنگی


معمار:Ziya Imren
موقعیت بنا:استانبول،ترکیه
سال اجرا:2013

ایده اصلی برای ساخت Litterfall (آبشار کوچک) به عنوان مرکز اجتماعی و فرهنگی،خلق یک فضای تفکر و اداری برای اشتراک ایده های خلاقانه عموم از جمله مشارکت در: مطالعه،صحبت کردن،نقاشی،رقص،و خلق یک فضای عمومی و فرهنگی برای روشن فکری روزهای زندگی خود باشند.این طرح که توسط Ziya Imren ارائه شده،نشان دهنده یک مقیاس کوچک از گونه شناسی ساختمان در فرفرهنگ استانبول است.در این مکان عموم میتوانند خود را در خانه احساس کنند و به پیشرفت آثار خود کمک کنند.


دیاگرام ماکت برش دیاگرام

طراحی ساختمان پله ای

طراحی پله ای،برج پله ای
معمار:EASTERN Design Office
موقعیت بنا:Osaka,Japan
متراژ:348 متر مربع تعاریف معمار:این ساختمان به عنوان سک کشتی سفید در وسط دریایی شلوغ از رنگها تعبیر شده است.حتی تشبیه وی از این کشتی شناور به یک مرکز خرید در وسط اقیانوس تعریف شده است.این ساختمان تداعی کننده یک فرم عجیب و غریب است که در بعضی از مناطق شهری در جنوب دیده میشود.این ساختمان به مفهوم واقعی یک کشتی است که به طور اطفاقی یه این قسمت رسیده است.

مورفولوژی صوتی و برخوردی بدیع با اصوات شهری

تأثیر اصوات بر طراحی شهری

این پروژه در طراحی برج های اقامتی متراکم که گستره ای از اصوات شهری را درکوان تانگ در هنگ کنگو در خود جای داده, بیان شد. تسهیلات محیط های صوتی از طریق تولید سایت ویژه, هندسه ی پارامتریک سطوح بازتابنده و سطوح نفوذپذیر صوتی توسط ابزار اکوستیک طبیعی کنترل شده است. درگیر ی این طراحی با مفهوم منطقه بندی صوتی, مستقیماً مرتبط به نقشه ی فرکانس اصوات شهری هنگ کنگ می باشد.

معماری بیمارستان های آینده


معماری بیمارستان های آینده


از دوران قدیم تنشی بین طراح ها و دکترها بوده. معمارها می خواهند سازه های نمایشی بسازند حال آنکه پزشکان نیازمند فضایی برای سر و کله زدن با جراحات٬ بیماری ها و عفونت ها هستند. طراحان می خواهند خطوط زیبا و عاری از ایراد شکل دهند٬ دکترها می خواهند در اتاق های کاملا تمیز و مرتب به درمان و جراحی بپردازند. پرستارهای مهربان در اوضاع بحرانی فریاد می زنند "کد آبی!" در حالی که طراح ها می پرسند "حالا حتما باید آبی باشد؟" با وجود این تفاوت های ذاتی٬ گروه طراحی غیر انتفاعی NXT Health یک طرح پیشنهادی زیبا برای مدرن ترین و دل انگیز ترین بیمارستان دنیا طراحی کرده که احتمالا -و امیدوارانه- پای من و شما هرگز به آن نخواهد رسید. چه افقی٬ چه عمودی.
پروژه Patient Room 2020 بینشی زیبا را درباره محیط های بیمارستانی به تصویر می کشد که در آن بهترین ایده های طراحی از انجمن پزشکی امریکا٬ فروشگاه های اپل و شاید فیلم ترون در هم آمیخته شده. اتاق هایی پر از سطوح خمیده با رنگ سفید و قطعات آلومینیومی. مدیر مشترک و خالق اصلی پروژه آقای دیوی راثون می گوید: «تکنولوژی تبدیل به بافتی شده که خواهد توانست زنجیره مراقبت های درمانی را به هم وصل کند٬ زیرا [به واسطه پیشرفت ها] یک ناپایداری ابدی در محیط های فیزیکی وجود دارد.»
خب فکر می کنید چطور تکنولوژی به کمک معماران و طراحان می آید تا محیط های فیزیکی مهمی مثل بیمارستان ها را از زیر چرخ ارابه زمان بیرون بکشند و باعث شوند برای چند سال بیشتر٬ طراحی آنها شبیه مد روز باقی بماند؟ در ادامه مطلب با نگاهی به این طرح پیشنهادی همراه گروه معماری آرل باشید.

طراحی برج لندن توسط رنزو پیانو 2012


طرح برج لندن رنزو پیانو
این برج به عنوان یک ساختمان ترکیبی از واحدهای:تجاری،اداری و مسکونی در لندن طراحی و اجرا شده است که به صورت 24 ساعته قابل کاربری میباشد.این برج بلند و باریک به خوبی خود را با شکل حرمی خود تلفیق کرده به طوری که صفحات بزرگ،جداکننده دفاتر اداری از بخش مسکونی است.رستوران،هتل،و فضاهای اقامتی در قسمت مرکزی و فوقانی بخش مسکونی قرار گرفته است.در آخرین طبقه یک گالری برای دید منظر و تماشای شهر لندن در ارتفاع 240 متری طراحی شده است.

نروژ در 5 ماه تاریک سال هم نورانی می شود

معماری با آینه

احتمالاً یکی از دلایلی که وایکینگ ها مدام به این سو و آن سوی جهان سرک می‌کشیدند این بوده که در آن منطقه نیمی از سال روز است و نیم دیگر شب و ۵-۶ ماه شب بیداری هر کسی را هوایی می کند.
حالا نوادگان وایکینگ ها برای این مشکل دیرینه چاره ای عجیب اندیشیده اند. مهندسان نروژی با استفاده از آینه های عظیم «منطقه روشن» ایجاد کرده اند که نور خورشید را در یکی از میدان های شهر Rjukan منعکس می کند.
سه آینه در زوایایی قرار داده می شوند که آفتاب زمستان را به شهر تابانده و منطقه ای به وسعت تقریبی ۲۰۰ متر مربع (۲۱۵۰ فوت مربع) را روشن کنند. البته ایده اولیه این کار از ایتالیایی ها است که در سال ۲۰۰۶ آن را با فولاد صیقل خورده انجام دادند.

معماری مرکز فرهنگی چین توسط شرکت طراحی IAPA


معماری ، مرکز فرهنگی چین
طرح‌های پیشنهادی که در این مقاله مشاهده خواهید کرد برای مرکز فرهنگی گوآنگجوی چین و توسط شرکت طراحی IAPA ارائه شده‌اند. طرح‌های پیشنهادی این شرکت استرالیایی به تازگی برنده جایزه برتر مسابقات جهانی طراحی معماری شده‌اند. گالری تصاویر فوق‌العاده مربوط به طرح‌های این مرکز فرهنگی را در ادامه مقاله مشاهده کنید.
مجموع ۵۸۷۱ رکورد - در ۴۵۲ صفحه