۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : غزاله عزالدین
تاریخ : چهارشنبه , ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ ۱۰:۰۹
نکات کاربردی برای دورکاری معماران در طول قرنطینه COVID-19
تحریریه معماری آرل
شیوع COVID-19 باعث شده حدود 900 میلیون نفر در سراسر جهان در خانه های خود بماننددر میان آنها معماران و طراحانی هستند که از آنها خواسته شده است تا از راه دور کار کنند تا از انتشار ویروس در محیط کار جلوگیری شود. برای بسیاری از معماران ، بدون شک این یک قلمرو و تجربه ای جدید استبا این وجود با آرل در ادامه همراه باشید تا اطمینان یابیدکه نه تنها دورکاری و کار از خانه امکان پذیر است ، بلکه  می توانید از این زمان استفاده کنید تا به عنوان یک معمار، مهارت ها و دانش خود را تا حد زیادی ارتقا دهید.
طی سالهای اخیر ، معماران ، تولید کنندگان ، مبتکران و مربیان روش های جدیدی را برای تبادل دیجیتالی طرح ها ، ایده ها و تجربیات معماری ایجاد کرده انداکنون ، معماران در محیط کار جدید خود در حال کار از راه دور هستند ، جایی که فناوری دیجیتال برای ادامه همکاری بین همسالان و مشتریان ضروری است. بنابراین لیست گسترده ای از نکات و منابع وجود دارد که می تواند به شما در یافتن مسیر ، ترمیم اعتماد به نفس و فعال کردن تخیل شما کمک کند.
در حالی که بیماری همه گیر COVID-19 موجی از غم و اندوه ، عدم اطمینان و اختلال را به همراه آورده است ، ما می خواهیم یادآوری کنیم که اگرچه کنترل کمی بر این وضعیت وجود دارد ، اما همه ما کنترل کاملی بر پاسخ ها و زمان خود داریمما همه معماران و طراحان را ترغیب می كنیم آنچه را كه در این شرایط ملزم به انجام آن هستند را  به بهترین نحو انجام دهند پس با خوش بینی به آینده و خلاقیت روبرو شوید و با شرایط فعلی خود سازگار شوید به گونه ای که وقتی پاندمی کروناویروس عبور کند ، آماده طراحی آینده ای بهتر شوید.

نکات کاربردی برای دورکاری معماران در طول قرنطینه COVID-19
برای شروع بهتر است از برخی راهکارهای عمومی تر آغاز نماییم:

دستورالعمل های رسمی را دنبال کنید : علاوه بر نکات مفید در این مقاله ، از توصیه های سازمان های مرکزی که در پاسخ جهانی به COVID-19 اعلام می شوند پیروی نمایید . آخرین توصیه های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مقامات بهداشت عمومی محلی خود را حتما بخوانید .
 اما رژیم خبری خود را محدود کنید : مهم است که در مورد آخرین تحولات از منابع معتبر به روز باشیدبا این وجود ، نظارت مداوم بر روی اخبار و رسانه های اجتماعی نه تنها باعث اختلال در روند کار شما می شود بلکه ناخودآگاه اضطراب را افزایش می دهددر ساعات کاری ، توصیه ما این است که به طور کامل از آنها دوری کنید.
یک روال منظم را حفظ کنید : حتی در هنگام کار از خانه ، روال روزانه برای حفظ بهره‌وری ، سلامت روان و شادکامی شما مهم است.با نکات مفصل تری در این مورد در ادامه همراه باشید....
با هم در ارتباط و تأثیرگذار باشید: طبیعی است که افراد در  این مدت نگران یا مضطرب شوندهدف اصلی این مقاله مشخص کردن چگونگی گذراندن وقت به عنوان یک فرصت مثبت است و به شما امکان می دهد مهارت ها ، عادات و دانش جدیدی را اتخاذ کنیدهنگام برقراری ارتباط با دوستان و خانواده ، این کار را با همان روحیه مثبت و مهربانی انجام دهید

نکات کاربردی برای دورکاری معماران در طول قرنطینه COVID-19

حفظ گردش کاری:  نرم افزار و فناوری

پروژه های خود را به فضاهای ابری تغییر دهید : امروزه بسیاری از سیستم های طراحی سرویس های مبتنی برفضای ابری ارائه می دهند ، مانند Autodesk BIM 360 و Graphisoft BIMcloud   که یک راه حل جایگزین برای حفظ شبکه اشتراکی هستند.
فرآیند خلاقیت را به فضای ابری منتقل کنید : امروزه بسیاری از برنامه ها در حال بازآفرینی برنامه های طراحی هستند که روند طراحی دفاتر فیزیکی را تعریف می کردندمهمترین آنها Morpholio است که برنامه های Trace و Board به طراحان اجازه می دهد تا طرح ها ، طراحی ها و پیشنهادهایی را برای یکدیگر و مشتریان ارائه دهندبا آشکار شدن بحران COVID-19 ، Morpholio یک آزمایش یک ماهه رایگان را برای هر دو برنامه ارائه می دهد ، که می توانید به آن دسترسی داشته باشید .
پرونده ها و پوشه های خود را به فضای ابری منتقل کنید : بسترهای نرم افزاری مانند Dropbox و Google Drive امکان ذخیره و به اشتراک گذاری اطلاعات را به روشی ایمن امکان پذیر می سازند و به راحتی با صفحات کاوشگر / جستجوگر فایل رایانه شما ادغام می شود.
مستندات را گروهی آماده کنید : از Microsoft Office 365 یا ArchDeyy ، Google G-Suite استفاده کنید تا اعضای تیم بیشتری بتوانند فایلهای متنی و پرزنتیشن ها و .. را همزمان ویرایش کنند.
به طور مرتب جلسات مجازی را برگزار کنید : جلسات مجازی از طریق Google Meet انجام می شود ، که به سادگی نیاز به استفاده از یک حساب Google داردبرای کنفرانس های ویدیویی گسترده تر ، از Zoom برای ایجاد یک رابط صاف بین همه اعضا استفاده نماییدبرگزاری جلسات ویدئویی برای حفظ احساس اجتماع در بین همکاران و جلوگیری از تفسیر نادرست ضروری است ، بنابراین از حداکثر تأثیر آنها استفاده کنید.
مدیریت پروژه ها و منابع خود : در معماری ، Deltek و Newforma ابزاری عمیق و گسترده تر برای ساختن کلیه اطلاعات پروژه و مبادلات ارائه می دهند.

نکات کاربردی برای دورکاری معماران در طول قرنطینه COVID-19
ایجاد یک کار سالم / تعادل زندگی

الهام بگیرید : در سازماندهی امور روزمره خود ، از اطلاعاتی کمک بگیریدکه  نشان می دهد درخشان ترین مردم جهان روزهای خود را چگونه برنامه ریزی کردند.
ایجاد یک محل کار اختصاصی : وقت خود را برای راه اندازی یک دفتر کار خانگی  شخصی اختصاص دهیدبرای افزایش بهره وری ، در نظر بگیرید با دسترسی به یک مانیتور بزرگ مانند تلویزیون ، یا در صورت امکان بودجه ، دو مانیتور ، بتوانید گردش  و کیفیت کار بهتری داشته باشیداگر به نظر می رسد بیش از چند هفته از خانه کار خواهید کرد ، سرمایه گذاری روی یک کیبورد خوب و ماوس چند منظوره را نیز در نظر بگیریداز ارگونومی نیز غافل  نشوید  و صندلی راحتی با پشتی مناسب پیدا کنید. صفحه نمایش خود را با استفاده از یک پایه یا کتاب درسطح چشم قرار دهیداز همه مهمتر ، اطمینان حاصل کنید که فضای خود را در محلی با تهویه مناسب ، که به نور طبیعی دسترسی دارد ، تنظیم کنید
ساعت کاری خود را مجددا ارزیابی کنید : کار کردن از خانه به معنای صرف زمان طولانی و قطع آن با یک زمان ناهار یک ساعته سخت نیستبا بررسی گردش کار خود ، ممکن است انجام وظایف خود را در 5 ساعت بجای 8 ساعت سنتی که در ساعات اداری موظف به انجام آن بودیو بگنجانید از این "زمان جدید" به عنوان فرصتی برای یادگیری نرم افزار جدید ، مطالعه موضوعی استفاده کنید که از عملکرد شما را افزایش خواهد داد.
کاهش حواس پرتی : با استفاده از تکنیک  Pomodoro برنامه خود در بلوک های کاری 25 دقیقه ای بشکنید ،  پس از ۲۵ دقیقه کار باید برای مدت کوتاهی مثلاً ۳ تا ۵ دقیقه استراحت نمایید در این تکنیک، هر بازه ی زمانی ۲۵ دقیقه‌ای یک پومودورو نامیده می‌شود و پس از هر چهار پومودورو یک استراحت طولانی‌تر ۱۵ تا ۲۰ دقیقه‌ای وجود دارد.
اگر با  تلفن و اینترنت دائما منحرف می شوید ، تلفن خود را در حالت پرواز یا حالت خواب قرار دهید و آن را دور از چشم خود قرار دهید.
ذن خود را بیابید: ذن تأکید فراوانی بر تفکر لحظه به لحظه و ژرف نگری به ماهیت اشیا جانداران و... به وسیله تجربه مستقیم دارد هنگام کار از خانه ، این نقطه انتقال بین کار و زندگی از همیشه مهمتر استکلاسهای یوگا و مدیتیشن رایگان را که  برای رفع استرس و اضطراب طراحی شده اند ، بررسی کنید .
فعالیت را فراموش نکنید!: بسته به موقعیت مکانی شما ، اگر امکان ترک خانه برای ورزش وجود ندارد از برنامه های کمکی تناسب اندام در منزل استفاده کنید و در صورت امکان ، پیاده روی یا دویدن و تعامل با طبیعت یا حیاط منزل را فراموش نکنید.
تعطیل : هنگام کار از خانه انضباط مهم استاگرچه حفظ سطح بهره وری در ساعات کاری اصلی شما بسیار مهم است ، اما جدا شدن از محل کار در صورت لزوم به همان اندازه مهم است.

باز کردن ذهن: آموزش آنلاین

یادگیری نرم افزار جدید : با روال جدید کاری ، اکنون زمان مناسب برای ادغام نرم افزار جدید در در برنامه های روزانه است میتوانید برای شروع زمان کمی را به یادگیری اختصاص  دهید و سپس ان را افزایش دهید.
بازدید مجازی از موزه و نمایشگاه ها : میتوانید موزه و نمایشگاه های بین المللی را که در حال ارائه تورهای مجازی هستند پیدا کنید و  به سفری مجازی بروید.
دوره های آنلاین بگذرانید :  دوره های آنلاین از دانشگاه ها و آموزشگاه های برتر این روزها  در دسترس عموم قرار دارند ، می توانید دوره محبوب خود را بیابید و از این زمان استفاده نمایید .
در مورد ساخت و ساز و متریال ها بیشتر بدانید : علاوه بر پوشش دوره های آنلاین مربوط به معماری میتوانید از دوره های آنلاین با تمرکز بر متریال ها و ساخت و ساز شرکت نمایید.
مهارت های نقاشی و اسکیس خود را بهبود ببخشید: رویکرد اسکیس و نقاشی میتواند بسیار سرگرم کننده باشد و احساسات شمارا تعدیل کند.
شنیدن مصاحبه های معماران برتر و  تماشای گفتگوهای معماری TED نیز میتواند در این روزها برای معماران جذاب و سرگرم کننده باشد.

نکات کاربردی برای دورکاری معماران در طول قرنطینه COVID-19

تحریریه معماری آرل- غزاله عزالدین

منبع: archdaily

تعداد بازدید : ۱۸۰۲
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
ديالکتيک فضاها; غنای زيست شهری

ديالکتيک فضاها; غنای زيست شهری

گزیده ای از مقاطع پرسپکتیو چشم گیر!

گزیده ای از مقاطع پرسپکتیو چشم گیر!

وظیفه ی معماری چیست؟

وظیفه ی معماری چیست؟

نقد معماری و چالش پارادایم‌های جدید!

نقد معماری و چالش پارادایم‌های جدید!

همنشینی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

همنشینی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

عبور از بحران مسکن با زندگی اشتراکی

عبور از بحران مسکن با زندگی اشتراکی

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir