۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : فروغ آقاجانی
تاریخ : پنجشنبه , ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ ۱۰:۴۵
طراحی ویلای مسکونی-ایتالیا
تحریریه معماری آرل
استودیوی معماری Geza پوسته ای از توفال های کاج اروپایی زاویه دار سایه انداز را در اطراف این خانه شیروانی بزرگ را در یک شیب تند آلپی در ایتالیا پیچیده است. Z House در نزدیکی یک شهر کوچک در کامپورسوسو واقع شده است، Z House برای ثبت منظره ای پانوراما از دره و کوه های مجاور طراحی شده است. Geza خانه z را برای تسهیل انتقال از یک بافت ساختمانی به یک بافت طبیعی به محض نزدیک شدن مردم به این خانه و عبور از طریق آن به مناظر کوهستانی طراحی کرد.  در ادامه با آرل همراه باشید...
طراحی ویلای مسکونی-ایتالیا
خانه “Z”  در- Tarvisio منطقه ای در شمال شرقی ایتالیا – واقع شده است. این خانه توسط GEZA طراحی شده است تا رابطه ای نزدیک با چشم انداز کوهستانی اطراف خود ایجاد کند. برخلاف ایجاد یک سایت مسطح برای میانه گیری، خانه "Z" برای لغزیدن در فواصل این زمین ساخته شده است. معماری حاصل از فضای داخلی پر نور ، نماهای چوبی و سقف های شیروانی پرشیب آن کاملاً متناسب با مناظر کوهستانی اطراف است.
طراحی ویلای مسکونی-ایتالیا
تیغه های چوبی که هر دو حجم خانه را احاطه کرده اند از دریافت نور خورشید زیاد به بخش های بزرگ براق پشت و همچنین ایجاد حریم خصوصی جلوگیری می کنند. "تیغه های چوبی جهت گیری های مختلفی دارند. آنها گاهی چرخانده می شوند و فواصل آنها ثابت نیست. آنها هم به شما اجازه می دهند تا بیرون را ببینید هم دید را پنهان می کند."
طراحی ویلای مسکونی-ایتالیا
در یک شیب تند، ورودی خانه با توجه ویژه ای و دقت بسیار توسط GEZA طراحی شده است. ابتدا با نگاهی از دور به این خانه، به نظر ساختمانی جسورانه در این سایت واقع شده است، سپس با نزدیک تر شدن، حجم شروع به تطبیق با زمین اطراف می کند و مقیاس آن کاهش یابد، تا زمانی که فقط یک حجم کوچک و یکپارچه دیده شود، که تنها توسط مناظر اطراف قاب بندی می شود.
استودیو GEZA توضیح می دهد: "مسیر ورودی یکی از جنبه های اصلی پروژه است. جاده با شیب تندی بالا می رود، خانه خود را از فاصله دور نشان می دهد، سپس در یک پرسپکتیوی از پایین پنهان شده و دوباره ظاهر می شود، پرسپکتیوی در آن می توانید کلیت ساختمان را حس کنید."
طراحی ویلای مسکونی-ایتالیا
نقشه ی خانه بسیار مرتب و با توجه به عملکردهای متفاوت به دو حجم تقسیم می شود. درسطح ورودی ، یک فضای نشیمن بزرگ، فضایی با ارتفاع دوبل را با عناصر بزرگ براق که مناظر فوق العاده بیرون را قاب گرفته اند، پر می کند. از این فضا ، اتاق خواب اصلی در طبقه فوقانی قرار گرفته است تا به فضای نشیمن مشرف باشد، در حالی که اتاق خواب های دیگر، سونا و اتاق سلامت در حجم پایین تر قرار دارند.
طراحی ویلای مسکونی-ایتالیا
ساختار اولیه خانه"Z" از بتن ساخته شده است که در کف و سقف ها خودنمایی می کند. ساختار بتنی این خانه تنها در  فضای داخلی ساختمان نمایان است. از نمای بیرون گویی ساختمان تنها از چوب و شیشه ساخته شده است. "پوسته بیرونی" با تخته های چوبی عمودی پوشیده شده است و زیبایی خارجی خانه را شکل می دهد و بازی نور جالبی بین عناصر چوبی ایجاد می کند. این متریال چوبی تا قسمت داخلی نیز ادامه می یابد و باعث ایجاد رابطه ای بین بیان معماری داخلی و خارجی می شود و نیز گرمی را برای فضاها به ارمغان می آورد. داخل یک پالت از استیل، چوب و بتن صیقلی که در تضاد با سقف چوبی روشن تر است، جایی که خط بام دو حجم می توانند در فضای بالای نشیمن بزرگ تفکیک داده شوند.
طراحی ویلای مسکونی-ایتالیا
تحریریه معماری آرل
منبع: dezeen,designboom

تعداد بازدید : ۲۲۶۷
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
خانه پرنیان / آتلیه معماری مکعب سفید

خانه پرنیان / آتلیه معماری مکعب سفید

طراحی خانه سه طبقه خرند در  اصفهان با حیاط های متوالی

طراحی خانه سه طبقه خرند در اصفهان با حیاط های متوالی

مرمت و بازسازی خانه اقامتی قائلی اصفهان

مرمت و بازسازی خانه اقامتی قائلی اصفهان

طراحی داخلی خانه به سبک اسکاندیناوی

طراحی داخلی خانه به سبک اسکاندیناوی

طراحی 2  آپارتمان ساده و دلنشین  با سبک اسکاندیناوی

طراحی 2 آپارتمان ساده و دلنشین با سبک اسکاندیناوی

خانه الماس توسط معماران Abis

خانه الماس توسط معماران Abis

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir