۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : سه شنبه , ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ ۲۱:۰۰
طراحی داخلی گالری
 
تحریریه معماری آرل
معماران Snøhetta مکانی جدید برای گالری عکس طراحی و خلق کرده اند، اولین گالری خصوصی در اسلو نروژ که به عکس های هنری اختصاص پیدا کرده است. سه سال بعد از آغاز به کار گالری، در سال 2016 به مکان جدید خود در منطقه بارکد اسلو منتقل شد.

وجود گالری عکس در نزدیکی آبدره در یک منطقه شهری در کنار همسایه جدید خود جورویکا در اسلو، این مکان را به یک صحنه هنری پرشور در منطقه بارکد تبدیل کرده است. گالری عکس درآمیخته با معماری معاصر در عرصه پرجنب و جوش شهری، کسب و کار و فرهنگ را به خوبی در کنار یکدیگر قرار داده است، سایت گالری در نزدیکی ستاد دلوئیته طراحی شده توسط Snøhetta و ساختمان اداری DNB طراحی شده توسط MVRDV قرار گرفته است و با موزه مانچ و کتابخانه عمومی اسلو که در آینده به این مکان انتقال می یابند، همسایه خواهد شد.

فضای داخلی با یک پالت تک رنگ، پس زمینه تحریک آمیزی را برای آثار هنری بوجود می آورد. ویژگی های بارز این فضا موادی مانند فولاد جوش داده شده و خم شده، تخته چندلایه از جنس درخت توس و به رنگ سیاه و کفپوش بتنی می باشند. سقف با تأسیسات رنگ آمیزی شده با اسپری رنگ سیاه، قابل مشاهده است. ترکیب ظریفی از پارچه با جنس های مختلف و فضای وهم انگیز با تناژ سیاه و خاکستری باعث می شود که آثار هنری همچون عناصر منحصر به فرد جلوه نمایند.

فضای گالری از یک فضای باز متنوع و منعطف تشکیل شده است. دو اتاق بزرگ (فروشگاه عکس و گالری عکس) از طریق یک راهروی کوچک و یک هسته مرکزی به یکدیگر راه دارند. هسته مرکزی، محل کار پرسنل و یک آشپزخانه کوچک را تشکیل می دهد، درحالی که راهرو نقش عنصر ارتباطی بین دو اتاق اصلی را ایفاء نموده و طرح بندی را برای دوگانگی برنامه امکانپذیر می سازد.

پس از ورودی گالری، اولین مکانی که بازدیدکنندگان به آن وارد می شوند، فروشگاه عکس است. این قسمت بعنوان یک فضای اجتماعی درنظر گرفته شده است که بازدیدکنندگان برای تعامل و گذراندن وقت به آنجا دعوت می شوند. انواع عکس ها، دوربین ها و کتاب ها بر روی قفسه های سفارشی چیده شده و مبلمانی هم برای نشستن درنظر گرفته شده است. پنجره های بزرگ کف تا سقف فضا را به شهر مرتبط کرده و امکان ورود نور طبیعی به گالری را فراهم می نمایید.


خلاقیت در طراحی گالری عکس

طراحان با استفاده از یک سیستم منحصربه فرد و مناسب پانل های کف تا سقف را ایجاد کرده است که آثار هنری روی آنها به نمایش گذاشته می شوند. پانل های خلاقانه کشویی بیش از 100 متر مربع از فضای دیوار نمایشگاه را اشغال کرده و تنها بخشی از آن برای انبار درنظر گرفته شده است. قاب ها از پروفیل های فولادی به همراه پانلی از چوب چندلایه توس سیاه رنگ تشکیل شده اند.  با استفاده از این تکنیک سیستم کارآمد و انعطاف پذیری برای نمایش حجم زیادی از آثار هنری ایجاد می شود.
رنگ در گالری عکس
نور پردازی در گالری عکس

بازدیدکنندگان بعد از عبور از راهرو وارد گالری اصلی می شوند. گالری یک فضای معمولی دارد که قبلاً برای نمایشگاه های موقت، هر سه یا چهار ماه یکبار بازسازی می شد. گالری دارای یک دیوار نمایش بلند 11 متری می باشد که از خیابان نیز از طریق پنجره ها به خوبی دیده می شود و هنر را به شهر بین مردمی که از خیابان عبور می کنند می کشاند.
دیتیل نگهداره تابلو
دیتیل تابلو
دیتیل نگهدارنده تابلو
رنگبندی در گالری عکاسی

بعد از ساعات کار گالری، فضای گالری دو برابر شده و با یک میز و چهار صندلی که در وسط فضا قرار داده می شود، به یک اتاق جلسه تبدیل می گردد. طراحی داخلی ساده گالری آنرا برای رویدادهای دیگر مانند کنفرانس ها، گفتگو با هنرمندان و گرده همایی اجتماعی مناسب می سازد. یک اتاق کوچک در پشت فضا، گالری را گسترش می دهد و دربرگیرنده یک ناحیه مجزا برای تماشای ویدیو و دیگر تأسیسات سفارشی می باشد.
دوبرابر شدن فضا امکان عرضه چیدمان ها و نمایشگاه ها را بصورت همزمان فراهم می آورد و آنرا به یک مکان انعطاف پذیر تبدیل می کند. بیان صادقانه چیدمان معمولی نظیر اقلام نمایشگاهی و مبلمان، مکمل شخصیت این فضا می باشد. صنایع دستی به جزئیات می افزایند و نوعی مادیت و احساس لامسه را در فضای داخلی بوجود آورده و گالری عکس را به مقصدی برای کالکتورها و دیگر بازدیدکنندگان تبدیل می کند.

طراحی مینیمال طراحی داخلی گالری عکس طراحی نما گالری عکس طراحی نما گالری عکس گالری عکس اسلو نروژ گالری عکس اسلو نروژ گالری عکس اسلو نروژ خلاقیت در اجرا گالری عکس طراحی صنعتی گالری عکس

تحریریه معماری آرل
منبع : آرل ، snohetta
تعداد بازدید : ۱۱۷۰۴
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
طراحی داخلی سالن زیبایی به سبک مینیمال

طراحی داخلی سالن زیبایی به سبک مینیمال

طراحی مرکز خرید با پنل های  سفید آلومنیومی و شیشه های رنگی

طراحی مرکز خرید با پنل های سفید آلومنیومی و شیشه های رنگی

بازسازی مرکز تجاری ملبورن

بازسازی مرکز تجاری ملبورن

طراحی داخلی فروشگاه آجری Aesop

طراحی داخلی فروشگاه آجری Aesop

طراحی داخلی فروشگاه ماهر همدان

طراحی داخلی فروشگاه ماهر همدان

طراحی داخلی فروشگاه و شوروم textilerei

طراحی داخلی فروشگاه و شوروم textilerei

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir