۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل
گردآورنده: ثنا حسینیان
دیر زمانی است که ایرانیان آهک را می شناسند و محصولات مختلف آن را به طور گسترده در ساختمان به کار می بندند. عده ای کشف چگونگی تهیه آهک را از سنگ های آهکی، به کوچ نشینان و بیابان گردان نسبت داده اند و پایگاه ایشان را فلات ایران می دانند. به هر صورت قدیمی ترین بناهایی را که ملات های آهکی در ساخت آن به کار رفته در ایران زمین یافته اند. اعتقاد بر این است که روش تهیه ی این ملات از ایران به یونان و سپس به روم رفته است. در ادامه با آرل همراه باشید...

آشنایی با مصالح: گچ
گردآورنده: ثنا حسینیان
گچ ساختمانی گرد سفید رنگی است که در انواع مختلف تولید می شود و ملات آن بیش تر به عنوان اندود به مصرف می رسد. از زمان اشکانیان بناهای زیادی با تزئینات گچی به جای مانده است که نشان دهنده ی خلاقیت و هنر استاد کاران ایرانی است. از دوران اسلام نیز شاهکارهای گچبری فراوان و بی نظیری در سرزمین ایران وجود دارد که نمودار پیش رفت این هنر می باشد. ساختمان عالی قاپو و کاخ هشت بهشت از جمله بارز ترین جلوه های تبحر هنرمندان و استاد کاران ایرانی است.
در ادامه با آرل همراه باشید...

دانلود کتاب مصالح ساختمانی دکتر احمد حامی
تحریریه معماری آرل
دکتر احمد حامی پدر مهندسی عمران ایران از خود کتاب های ارزشمندی به جای گذاشت که یکی از آن ها کتاب مصالح ساختمانی با انتشارات دانشگاه تهران می باشد. در ادامه دانشجویان معماری و عمران می توانند این فایل را دانلود کنند. با آرل همراه باشید...


دانلود مقاله ی مصالح هوشمند و کاربرد آن در معماری
 

مترجم: نیلوفر محتاط
ساختمانها و زندگي در آنها در طول دو دهه گذشته بسيار تغيير كرده است. در واقع ميتوان گفـت كـه بـه جـز تعـداد كمـي از استثناهاي موجود، ساختمانهاي كنوني از آن نوع زيستگاهها نيستند كه به حال حاضر تعلق داشته باشند. با توسعه در زمينه مـصالح، فرآورده ها و روشهاي ساخت ابداعي، حركت به سوي ساختمانهايي با كارايي بالاتر و صرفه اقتـصادي بهتـر و سـازگار بـا محـيط زيست امري ضروري مينمايد. برای دانلود مقاله با ما در آرل همراه باشید.

دانلود جزوه ی مصالح ساختمانی استاد رنجبری
تحریریه معماری آرل
برای آشنایی دانشجویان معماری با درس مصالح ساختمانی جزوه ی استاد رنجبری از دانشگاه تبریز را قرار دادیم. در ادامه با آرل همراه باشید...


دانلود مقاله مصالح هوشمند و کاربرد آن در معماری
 
تحریریه معماری آرل
با توسعه در زمينه مـصالح، فرآوردهها و روشهاي ساخت ابداعي، حركت به سوي ساختمانهايي با كارايي بالاتر و صرفه اقتـصادي بهتـر و سـازگار بـا محـيط زيست امري ضروري است. برای دانلود این مقاله در ادامه با ما همراه باشید.


دانلود پاورپوینت انواع پوشش های دیوار

تحریریه معماری آرل
پوشش های دیواری متنوع جلوه ی دکوراسیون داخلی خانه ی شما را دوچندان می کنند. بنابراین برای هر معمار و دانشجوی معماری لازم است که در مورد این پوشش ها اطلاعات کافی را داشته باشد. برای دانلود این پاورپوینت با ما در ادامه همراه باشید. 


معرفی مصالح جدید ساختمانی

تحریریه معماری آرل
مصالح نوین ساختمانی می توانند مزایایی از قبیل کاهش زمان اجرا، دوام بالا، کاهش هزینه ها و ... داشته باشند. در فایل پاورپوینتی که در این بخش قرار دادیم می توانید با چند مصالح نوین آشنا شوید. برای دانلود با ما در ادامه همراه باشید.

دانلود کتاب مصالح ساختمانی هنرستان

تحریریه معماری آرل
برای دانلود به ادامه ی مطلب مراجعه کنید.

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.