۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل

نگاهی نو به 12 دریاچه رنگارنگ ایران و جهان

دریاچه های رنگارنگ
تحریریه معماری آرل
تعداد دریاچه‌های زیبای جهان که رنگارنگی‌شان چشم‌ها را خیره کرده بی‌شمار است و نکته قابل توجه در این است که رنگ آب آنها به کل با رنگ معمول آب تفاوت دارد. نمای رنگ‌ها چهره‌ای بی‌نظیر به ظاهر و تصویر دریاچه اضافه می‌کند که چشم انداز این دریاچه‌ها را کامل‌تر می‌نماید. لطفا در این سفر رنگارنگ به ما بپیوندید تا شما را با این چشم اندازهای دلنشین آشنا کنیم. در عین حال دلیل این تفاوت رنگ را نیز بررسی خواهیم کرد.

خانه ای برای یک خانواده

خانه ای برای یک خانواده
تحریریه معماری آرل
معمار : گروه معماری SAOTA
موقعیت : آفریقای جنوبی
سال : 2009 این خانه توسط گروه معماری SAOTA حدود 30 کیلومتری شهر کیپ تاون در سمت سواحل غرب واقع شده است. خانه از نظر مکانی و تمام زاویه ها دارای طراحی شیفته کننده ای است. با ورود به خانه، تمرکز ادمی به طور کامل به سمت روبرو یعنی دریا معطوف می شود و در آغوش چشم انداز سواحل غرب آرام می گیرد.


طراحی ویلا طراحی ویلا طراحی ویلا طراحی ویلای مدرن
 

طراحی ویلای مدرن - ویلای Casuarinas

طراحی ویلا،طراحی ویلای مدرن
تحریریه معماری آرل
معمار : Metropolis
موقعیت : Casuarinas، لیما ، پرو
مساحت : 330 متر مربع

طراحی ویلا،طراحی ویلای مدرن طراحی ویلا،طراحی ویلای مدرن طراحی ویلا،طراحی ویلای مدرن طراحی ویلا،طراحی ویلای مدرن

طراحی میز توسط گروه SUGUI Design

طراحی میز
تحریریه معماری آرل
میز اونو بریج (Ono Bridge) توسط شرکت معماری SUGUI Design طراحی شده است ، میز اونو بریج از چوب و سنگ کریستال سیاه و سفید برای مبلمان Picchio ساخته شده است.
میز اونو بریج دارای فرمی متقارن ،متعادل و ارگانیک hsj که از یک قطعه چوب ساخته شده است. استفاده از سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در روکش میز درخشندگی منحصر بفرد و خیره کننده را ویژگی خاص این میز کرده است.
 

ایده ای مدرن بازسازی فضای صنعتی

ایده ای مدرن بازسازی فضای صنعتی
تحریریه معماری آرل
ترکیب ایدهای مدرن با فضای های قدیمی برای بازسای آنها تا خانه ای بزرگ ، روشن و دلنشین مناسب برای زندگی را ایجاد کند. تصاویر طراحی مجدد و تبدیل کارخانه صابون سابق، واقع در مرکز میلان است که به فضای زندگی معاصر، کاربردی و راحت بازسازی شده است. تبدیل و بازسازی این کارخانه توسط طراح صنعتی فردریک در همکاری با معمار ورنر سیلوستری صورت گرفته است.

فراخوان برگزاری مسابقه طراحی سردر دانشگاه صنعتی شریف

مسابقه معماری،مسابقه طراحی سردر دانشگاه شریف
تحریریه معماری آرل
دانشگاه صنعتی شریف در آستانه ی پنجاهمین سالگرد تاسیس خود، کلیه ی علاقه مندان را به مشارکت فردی و یا گروهی در طراحی سردر جدید این دانشگاه دعوت می نماید.

نکاتی در عکاسی با دید معمارانه

نکاتی در  عکاسی با دید معمارانه
تحریریه معماری آرل
ساخت بناهای متفاوت توسط بشر برای منظورها و كاربردهای مختلف بوده است. بناهای مذهبی، دولتی، صنعتی، یادبود، تجاری، مسكونی و گونههای مختلف دیگر هر یك كاربردی ویژه دارند كه بیتردید شكل ظاهری آنها نیز متفاوت است.
اقوام مختلف با توجه به فرهنگ و بینش خود، برای ساخت و تزیین برخی بناها اهمیت بیشتری قایل هستند. مثلاً مسلمانان همواره در ساخت و تزیین مساجد، زیارتگاهها و اماكن مذهبی با هنرمندی و ظرافت خاصی عمل كردهاند، به گونهای كه مشابه آن در دیگر بناها كمتر یافت میشود. تنوع این بناها نیز بسیار چشمگیر است كه در هر نقطه و مكانی به شیوهای خاص بوده است.

مسابقه ی عکس نشنال جئوگرافی - قسمت اول

مسابقه عکاسی،نشنال جئوگرافی
تحریریه معماری آرل
وب‌سایت نشنال‌ جئوگرافیک، همچون سال‌های گذشته، علاقمندان به عکاسی را دعوت نموده تا در مسابقه عکاسی ۲۰۱۳ این وب‌سایت شرکت کنند.مسابقه عکس نشنال‌جئوگرافیک (National Geographic Photo Contest)، در سه بخش مختلف برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان تا اخر امشب (نهم آذرماه) فرصت دارند آثار خود را برای شرکت در این مسابقه ارسال کنند.

طراحی دفتر اداری

طراحی دفتر اداری
تحریریه معماری آرل
این فضای اداری در آمستردام واقع شدهو توسط شرکت معماری Xandel طراحی شده است. این پروژه شامل یک فضای کار اداری می باشد که با ترکیب با دیاگرام های یک خانه، توانسته یک محیط خلاقانه و راحت را به وجود آورد. طرح، فضاهایی را برای کاربرانی از جمله طراحان، برنامه نویسان، انیماتورها و هنرمندان تعبیه کرده است. این آپارتمان قدیمی به مدت هشت سال بر روی رود آمستل واقع شده بود. این شرکت معماری با توجه با سابقه غنی خود در امر طراحی و معماری، توانست یک طرح تلفیقی از دو فضا را در کنار هم خلق کند تا کارکنان این شرکت، بتوانند حس بودن در خانه را تجربه کنند. طرح این فضا توانسته با فرم ساده و مینیمال خود، یک فضای صمیمی و دعوت کننده را خلق کند.

طراحی دفتر اداری طراحی دفتر اداری طراحی دفتر اداری طراحی دفتر اداری

معماری مدرن- طرح برج های اژدها

معماری مدرن- طرح برج های اژدها
تحریریه معماری آرل
طراحی برج های اژدها در سئول، از جدیدترین پروژه های معماری مدرن در این کشور به حساب می آید. این دو برج با یک ساختار ظریف و زیبا، با الهام پذیری از سنت و تاریخ این کشور طراحی شده و هدف آن ایجاد تبلیغ و سرگرمی می باشد.آدریان اسمیت و گوردون گیل، معماران این پروژه یک طرح مشترک و مربوط را ارائه کرده اند. همکاری این دو نفر در برنامه ریزی و تحقق بخشیدن به شروع کار این پروژه نقش مهمی داشته است. از هدف های بزرگ ایجاد این دو آسمانخراش، رشد اقتصادی و فرهنگی در شمال ساحل رودخانه هان بوده است. برج های اژدها، یکی از آخرین طرح های ابتکاری، برای ارتقای بین المللی کسب وکار منطقه ای در سئول است.


معماری مدرن- طرح برج های اژدها معماری مدرن- طرح برج های اژدها معماری مدرن- طرح برج های اژدها معماری مدرن- طرح برج های اژدها

هوشمندترین شهر دنیا

هوشمندترین شهر جهان

تحریریه معماری آرل

خیابان‌های شهر سونگدو (Songdo) در کره جنوبی هر چند امروزه متروکه و نیمه‌ساخته به نظر می‌آید اما اینجا شهری است که به آینده تعلق دارد. در حال حاضر بیست و دو هزار نفر در آن زندگی می‌کنند و قرار است بزودی پنج هزار نفر دیگر به این جمعیت اضافه شوند، اما سال 1394 که ساخت این شهر شش کیلومتر مربعی تمام می‌شود، 65 هزار نفر در آن ساکن خواهند شد.

خلاقیت و طراحی صنعتی

 
خلاقیت و طراحی
تحریریه معماری آرل
در تصاویر زیر، نمونه ای از خلاقیت را مشاهده می کنید. چنین کارهایی به ما نشان می دهد که می توان از هر شاخص و شکلی برای خلق یک چیز جدید استفاده نمود.البته بعضی از این طرح ها ممکن است ناخوشایند به نظر برسند، اما نمی توان منکر تفکر جالب چنین افرادی شد. شاید این مقاله بتواند جرقه ای هر چند کوچک در ضمیر ناخودآگاه شما به وجود آورد. برای مشاهده کامل عکس ها، با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

نمايشگاه بين المللي مبلمان اداري ، بسترسازي براي سرمايه گذاري مشترک

سومین نمایشگاه بین المللی مبلمان اداری امروز گشایش یافت و تا نهم آذر با شعار quotation mark بسترسازی برای سرمایه گذاری مشترک quotation mark در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران ادامه دارد.
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ، ارتقای کیفیت تولید، برخورداری از فناوری روز دنیا، توسعه کمی و کیفی صادرات و مبادلات بازرگانی در بخش های داخلی و خارجی، معرفی و توانایی‌های صنعتی و خدماتی و تبادل دانش فنی مشارکت کنندگان از مهم ترین اهداف برپایی نمایشگاه است.
مجموع ۷۵۴۴ رکورد - در ۵۸۱ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی و اجرا ویلا

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir