۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل

نصب «بتن بیولوژیکال» در دیواره‌های سبز عمودی


بتن بیولوژیکال،نصب «بتن بیولوژیکال» در دیواره‌های سبز عمودی

امروزه در اکثر کشورهای اروپایی ساختمان‌ها با استفاده از جدیدترین ساختارهای زیست‌محیطی و مصالح ساختمانی سبز احداث می‌شوند که نه تنها مصرف انرژی را به حداقل می‌رساند، بلکه سبب کاهش هزینه‌های ساخت و افزایش طول‌ عمر سازه خواهد شد. گروه تکنولوژی‌های سبز دانشگاه پلی‌تکنیک بارسلونا برای نخستین بار بتن جدیدی را با عنوان «بتن بیولوژیکال» طراحی کرده که در احداث ساختمان‌های سبز مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌توان دیواره‌های عمودی سبز با پوشش انواع گیاهان را بر روی آن نصب کرد. بتن بیولوژیکال جایگزین سیمان پورتلند می‌شود و با ترکیب فسفات منیزیم خاصیت علاوه بر مقاومت بالا، به حفظ محیط زیست نیز کمک خواهد کرد. در واقع فسفات منیزیم خاصیت اسیدی مضر را از بتن گرفته و آن را با شرایط زیست‌محیطی سازگار می‌سازد. کاربرد این نوع بتن به ویژه در مناطق مدیترانه‌ای بسیار موثر است، چرا که از تولید باکتری و تجمع آلاینده‌های رطوبت‌زا جلوگیری می‌کند. پارامترهایی که برای طراحی و تولید بتن بیولوژیکال به کار گرفته می‌شود به لطافت، سبک وزنی و در عین حال مقاومت بدنه ساختمان کمک می‌کند و رشد گیاهان سبز در دیواره‌های عمودی ساختمان را دوبرابر افزایش می‌دهد.

هتل نیلوفر صحرایی


هتل نیلوفر صحرایی،Desert hotelt
معمار:Plat Architets
موقعیت بنا:Xiangshawn desert, Mongolia
متراژ بنا:30000 هزار متر مربع
سال احداث:2013
هتل نیلوفر صحرایی (Desert Lotus) یکی از چند جای راحت برای رسیدن به آرامش، و گذران تعطیلات است. این هتل در بین ریگ های روان مغولستان مرکزی قرار گرفته ، و بیش از از ۵۰۰ کیلومتر با غرب پکن فاصله دارد، دور از هر نوع ساحل یا کلان شهری. ولی لااقل به یک جا نزدیک است: به اوتو، شهری چینی که معادن آن در بردارنده نیمی از تنوع سنگ های معدنی بر روی زمین است.

هتل نیلوفر صحرایی هتل نیلوفر صحرایی هتل نیلوفر صحرایی هتل نیلوفر صحرایی

کنفرانس بین المللی معماری

کنفرانس بین المللی معماری،معیارهای نو در معماری امروز


کنفرانس بین المللی معماری با موضوع: معیارهای نو در معماری امروز در تاریخ 28شهریور 92 در تهران برگزار می گردد.از موضوعات اصلی این کنفرانس می توان به عنوان فرهنگ، ریشه، باور و رسوم اشاره کرد. این کنفرانس با حظور بهرام شیردل، هومن بالازاده، فریار جواهریان، علی حمیدی مقدم، و حامد مظاهریان از تیم معماران ایرانی و کریستین فرولیخ، گلمار خطیبی، میشل هاوارد به عنوان تیم معماران اتریشی وایرلندی برگزار می گردد. برای دانلود فرم اصلی به ادامه مطلب مراجعه کنید.

جزیره شناور مور


جزیره شناور مور

کارفرما: شهرداری گراتس
کاربری: چند عملکردی
زیربنا: 957 مترمربع
تاریخ ساخت:2003 جزیره شناور مور سازه ای است بسیار پیچیده و پیشرفته و ظریف که در سال 2003 طراحی شده است. در این سال، گرامیداشت شهرها و فرهنگ اروپا در شهر گراتس اطریش برگزار شد. در ابتدا طرح به عنوان فضای عمومی موقت چند منظوره ای برای برگزاری مراسم و اتفاقات و برخوردهای فرهنگی در نظر گرفته شد. اما به دلیل استقبال ساکنین و شکل و کانسپت خاص پروژه، این مجموعه تبدیل به یکی از شاخصه ها و نماد همیشگی شهر گردید.
جزیره شناور مور،اتریش جزیره شناور مور،اتریش جزیره شناور مور،اتریش جزیره شناور مور،اتریش

گروه بیک در لیست مسابقه طراحی بیمارستان


بیمارستان دانمارک،گروه بیک

گروه معماری BIG، WHR، و Arup به همراه دو تیم دیگر در لیست مرحله دوم، از طراحی بزرگترین بیمارستان دانمارک قرار گرفتند.امکانی مانند: زمینی به مساحت 124000 متر مربع و برنامه ریزی NYT، برای ساخت این بیمارستان در شمال کپنهاگ در نظر گرفته شده است.با توجه به نظرات داوران: ایده های بزرگ، به همراه فضای سبز و بام سبز می تواند در روند کاری هر چه بهتر این بیمارستان به مفهوم واقعی کلمه کمک کند.

حلقه ی زندگی؛ استراتژی چین در گذار از مرزهای عقلانی شهری شدگی


حلقه ی زندگی،استراتژی چین در گذار از مرزهای عقلانی شهری شدگی
حلقه ی زندگی یک مونمان در حال ساخت در فوشون چین است. فرم, کارکرد یا به نوعی فقدان کارکرد و برآورد هزینه ی ساخت آن بیشترین توجه را به خود درگیر کرده است. چین در قامت کشوری که سریعاً به دنبال طی کردن فرایند شهری شدن و در امتداد آن لیدر جهانی در بسیاری از زمینه ها می باشد, ساخت نشانه های شهری را برای به کمال رساندن باور خود برگزیده است . برگزاری نمایشگاه های جدید هم تدبیری دیگر است.مونومان تمام فلزی "حلقه ی زندگی" در فوشون به قطر 157 متر و به کارگیری 3000 تن فلز در ساخت آن که توسط 12000 نور LED نمایشی تأثیر گزار را برپا کرده, گواهی است بر این مدعا. چهار آسانسور در دسترس بازدید کننده ها برای صعود به این قله ی آهنی تعبیه شده است.

پلکان بی انتها در فستیوال 2013 طراحی لندن


پلکان بی انتها،پلکان بی انتها در فستیوال 2013 طراحی لندن
زمانی که ما به یک راه پله فکر می کنیم, یک مسیر شیب دار ترکیب شده با شیب پله که به شکل عمودی به سطوح مختلف یک ساختمان - یک منطقه ی گذار در معماری متصل شده در ذهنمان مجسم می شود. امکانات ترکیبی و اجتماعی بی پایان این سازه ها از شرکت انگلیسی دی آر ام ام در بررسی پتانسیلشان در فرم " پله های بی پایان" گرفته شده است.این تندیس موقت در قامت یک پلکان منفرد درک شده, که می تواند با یکدیگر در تمرینی سه بعدی در چارچوب, ترکیب و مقیاس, بهم بپیوندد. این پلکان در برخی مسیرها به هیچ کجا منتهی نمی شود.

ساخت بزرگترین برج لگو


ساخت بزرگترین برج لگو،Lego Tower
دانش آموزان مدارس Red Clay در ایالت دلاور،بلندترین برج لگو (LEGO) جهان را ساختند.به طور استثنایی گروهی از دانش آموزان دبیرستان جان دیکسون در ویلمینگتون، تمام تابستان خود را به ساخت برج به ارتفاع 112 فوت پرداختند.با توجه به مراسمی که اخیراً در Towerfest برگزار شد، کتاب رگوردهای جهانی گینس، این کار را به طور رسمی یه عنوان بزرگترین برج لگو ثبت کرد.رکورد قبلی متعلق به برج 106 فوتی از شهر پراگ در جمهوری چک بوده است.

بازسازی چشمگیر موزه اتومبیل پیترسون


بازسازی چشمگیر موزه اتومبیل پیترسون
موزه خودرو پیترسون در لس آنجلس، اعلام کرده است که در سالگرد 20 سالگی خود در سال 2014، در یک طراحی مجدد، فضای داخلی را طراحی و یک نمای کامل و جدید از بیرون موزه را در سطح کلاس جهانی ارائه خواهد کرد. طرح بیرونی این موزه توسط گروه معماری کوهن پدرسون ارائه شده که منحصر به فرد و نمادین می باشد. همچنین وی امیدوار است که این فضا باعث جلب توجه معماران و علاقه مندان به خودرو ، به یک میزان باشد.

مسابقه معماری eVolo 2014 ،طراحی آسمانخراش


مسابقه طراحی آسمانخراش 2014 ،مسابقه معماری
مجله eVolo مسابقه طراحی آسمان خراش 2014 را برای معماران،دانشجویان،مهندسان،طراحان و هنرمندان در سراسر جهان را اعلام کرده است.طراحان می توانند از هم اکنون برای ثبت نام و شرکت در این مسابقه اقدام نمایند.این مسابقه از معتبرترین جوایز معماری جهان است که آنرا به رسمیت می شناسند.در تعریف طراحی این آسمان خراش از فن آوری های بدیع، عناصر، برنامه ریزی، زیباشناسی و سازماندهی فضایی به همراه مطالعات در خصوص جهانی شدن ، انعطاف پذیری ، سازگاری، و انقلاب دیجیتاله استفاده شده است.شرکت کنندگان باید پیشرفت در تکنولوژی،اکتشاف سیستم های سازکار با محیط زیست،و ایجاد روش های جدیدشهری و معماری را در نظر بگیرند.

طراحی خلاقانه فضای شهری-فانوس سعادت


طراحی خلاقانه فضای شهری


معمار:J.J. Pans & Partners
موقعیت بنا:Hsinchu City,Taiwan
سال احداث:2013

فستیوال فانوس یکی از آخرین سری از جشنواره های بهاری در سال نو چینی (24 فوریه 2013) است.در این زمان مردم گردهم می آیند و برای سال آینده برای همدیگر آرزو و دعا می کنند.امسال فانوس اصلی جشنواره تایوان به معنی واقعی کلمه حلقه سعادت آسمانی نام دارد. مفهوم آن بر اساس ضرب المثل چینی برکات در بالاترین مرتبه به عنوان آسمان ، به وضوح در تمام جنبه های طراحی منتقل شده است.


طراحی خلاقانه فضای شهری-فانوس سعادت طراحی خلاقانه فضای شهری-فانوس سعادت طراحی خلاقانه فضای شهری-فانوس سعادت طراحی خلاقانه فضای شهری-فانوس سعادت

طرح موزه ریورساید زاها حدید به عنوان بهترین موزه منتخب در اروپا

طرح موزه ریورساید  زاها حدید

موزه ریورساید با طرح زاها حدید به عنوان بهترین طرح از مسابقات معتبر اروپایی در مسابقه (EMYA) انتخاب شده است. این طرح که در گلاسکو اسکاتلند اجرا شده،توانایی زیادی در جمع آوری یک کلکسیون از وسایل حمل و نقل در تجدید مسائل اجتماعی و بین المللی داشته است. از 40 موزه منتخب در 21 کشور اروپایی،هیئت داوران این مسابقه موافقت کرد که موزه ریورساید زاها حدید معیارهای کیفیت عمومی EMYA را در بالاترین سطح ممکن برآورده کرده است.


طراحی داخلی دفتر معماری،طراحی داخلی دفتر کار طراحی داخلی دفتر معماری،طراحی داخلی دفتر کار طراحی داخلی دفتر معماری،طراحی داخلی دفتر کار طراحی داخلی دفتر معماری،طراحی داخلی دفتر کار

طراحی و اجرای غرفه های نمایشگاهی

طراحی غرفه ، غرفه سازی
 
تحریریه معماری آرل
شرکت معماری آرل خدمات طراحی و اجرای غرفه های نمایشگاهی را با استفاده از دانش و تخصص تیم طراحی و اجرایی خود در زمینه معماری به انجام می رساند، در پروسه طراحی غرفه، تعامل با کارفرما در الویت قرار دارد تا خواسته و نیازهایی که در طراحی غرفه لازم است، استخراج و بر اساس آن طراحی خلاقانه و قابل ساخت،ارائه گردد. نوآوری، خلاقیت و برقراری ارتباط مردم با فضای غرفه از اصول اولیه در طراحی غرفه های نمایشگاهی است تا برند و خدمات شما هرچه بهتر در معرض دید و معرفی قرار گیرد.

برای دیدن نمونه غرفه های مهم همراه گروه معماری باشید.
مجموع ۷۱۱۸ رکورد - در ۵۴۸ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی و اجرا ویلا

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، میرداماد . جنب ایستگاه مترو
انتهای خیابان کازرون جنوبی . پلاک ۳
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱     ۲۱-۲۶۴۰۸۵۲۰-۰۲۱
فکس :       ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir