۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل

هنر ماکت و مدل سازی


هنر ماکت و مدل سازی
تحریریه معماری آرل
در این خبر، ما چند نمونه ماکت و حجم را به نمایش گذاشته ایم. با توجه به تصاویر زیر، میتوانید نمونه هایی از ماکت طرح هایی که اجرا شده، و یا در حال اجرا هستند را مشاهده نمائید. در ساخت این ماکت ها، از انواع متریال ها و رنگ های متنوع استفاده شده است. برای مشاهده کامل پروژه و نمونه کارها، با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.


هنر ماکت و مدل سازی

هنر ماکت و مدل سازی

هنر ماکت و مدل سازی

هنر ماکت و مدل سازی


طرح فرانک گری،برای شهر لس آنجلس


طرح فرانک گری،برای شهر لس آنجلس
تحریریه معماری آرل
پس از بررسی طرح های پیشنهادی از شرکت های معماری، طرح فرانک گری، به عنوان چشم انداز و منظر شهری مخله ی اونیو لس آنجلس انتخاب شد. طرحی که فرم های سیال گری خارج شده، به طوری که خط طراحی فرم های سیال، از امضای کار وی بوده است. در صورتی که این طرح توسط منتقد، کریستوفر هارتون تأیید نشده، و وی خواستار رد طرح گری بوده است. هارتون و گنسلر تأکید بیشتری بر نمایش فرهنگ شهر لس آنجلس در این بخش از شهر داشته اند و تأکید بر تغییر شکل این طرح، از حالت مفهومی(کانسپچوال)، به یک شکل سنتی بوده اند.
برای مطالعه کامل خبر، با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

موکت‌های نورانیموکت نورانی، کفپوش نورانی
تحریریه معماری آرل
فیلیپس با مشارکت یک شرکت فعال در زمینه کف پوش های صنعتی، اداری و خانگی دست به یک ابتکار جالب زده. ایده ای که بر اساس آن ال ای دی ها جای خود را در کف پوش ها باز می کنند. شرکت Desso به یاری فیلیپس آمده تا این طرح مفهومی را به کمک هم در عمل اجرا کنند.

نخستین آپارتمان شناور جهان ساخته می‌شود

نخستین آپارتمان شناور جهان ساخته می‌شود
تحریریه معماری آرل
«کوئن اولتیوس» و همکارانش از یک استودیو طراحی در هلند آپارتمانی را برای شرکت توسعه‌دهنده ONW/BNG GO طراحی می‌کنند که نخستین آپارتمان شناور جهان لقب خواهد گرفت.
پروژه ساخت این آپارتمان Citadel نام دارد و شامل مجموعه ای از آپارتمان های با توسعه لوکس و مدرن خواهد بود.
اجرای این طرح که اوایل سال آینده میلادی آغاز می شود، شامل 60 واحد در یک آرایه با تراکم بالا است و چنین پروژه ای به معنای توقف تعدادی از طرح های دفاعی در مقابل سیلاب است.

ساختمان جدید شرکت آمازون

ساختمان جدید شرکت آمازون
تحریریه معماری آرل
سفینه فضایی اپل را یادتان هست؟ ساختمان جدیدی که طرح‌های آن شباهت‌های زیادی به سفینه فضایی داشت و همه را انگشت به دهان کرد. حالا شرکت آمازون هم تصاویری از طرح ساختمان جدید خود منتشر کرده که کم از ساختمان جدید اپل ندارد.
یک ساختمان پنج طبقه که با سه گوی از هم جدا سازی شده و در کنار آن یک ساختمان ۳۸ طبقه. به گفته طراحان این ساختمان آنها به دنبال ساختن یک فضای متفاوت برای کارکان این شرکت بودند. برای تصاویر بیشتر همراه آرل باشید
 


طراحی آشپز خانه های مدرن ایتالیایی از Snaidero

طراحی آشپز خانه های مدرن ایتالیایی از Snaidero
تحریریه معماری آرل
معماران ایتالیای Snaidero آشپزخانه ای مدرن با تمام جزئیاتی که لازم است طراحی کرده اند. فعالیت های اخیر در طراحی آشپزخانه سعی شده است تا با داشتن زیبایی و کارایی به سمت بهره وری و راحتی بیشتر سوق یابد.
قرار دادن یخچال و اوازم خانگی در دل دیوار باعث افزایش و شیک شدن محیط شده است. ایده قفسهای در دسترس ، باعث می شود بسیار آسان تر به عناصر آشپزی دسترسی پیدا کنیم و همچنین با داشتن رنگها متفاوت ادویه می توان رنگهای بیشتری را به فضا آشپزخانه اضافه کرد.

ارباب برج‌ها ، معمار برج‌های آسیا کیست؟

معمار آسیا ، اوله شرن
تحریریه معماری آرل
اوله شِر ِن، معمار بزرگ آلمانی یکی از مشهورترین برج‌سازان جهان است. او بخصوص در چین فعالیت می‌کند. برج‌های او گرچه تحسین همگان را برانگیخته‌اند، اما انتقادهایی را هم برایش به ارمغان آورده‌اند.
اوله شِر ِن، آرشیتکت بزرگ آلمانی، ۴۲ ساله است. او تحصیلات‌اش را در لندن به پایان رسانده. حدود ۲۵ ساله بود که در دفتر آرشیتکت بزرگ رم کول‌هاوس به کار مشغول شد. او امروز امپراطوری بزرگ معماری خود را برقرار کرده است. اوله شِر ِن بیشتر در چین زندگی و کار می‌کند. همراه آرل باشید تا بیشتر با کارهای این معمار آسیا آشنا بشید.

معماری خانه ی بازگشت به زمین

معماری خانه ی بازگشت به زمین
اگر چه پروژه خانه Edgeland در برابر دیگر کارهای انجام شده توسط معمار بزرگ زاها حدید کوچک است اما این پروژه گامی در جهت زیباشناسی در آینده و طراحی سازگار با محیط زیست است. هدف اصلی پروژه خانه ی بازگشت به زمین است.
خانه Edgeland هماهنگ با محیط زیست کره زمین همراه با ایدئولوژی معماری باستانی تاسیس شده است که بازسازی زیبا و بسیار پیچیده خانه های گوادلی ساکنین بومی آمریکاست. همراه آرل باشید....

نمایش روند تاریخی دانشگاه با مدادهای رنگی

نمادی برای روند تاریخ
تحریریه معماری آرل
دانشکده معماری دانشگاه "مینه سوتا" برای گرامی داشت صدمین سالگرد تاسیس Chromagraph با استفاده از 8080 مداد رنگی و 100 لایه تخته سه لا ، یک نمایش زندگی از تاریخ دانشگاه برگزار کرد.
این پروژه تمرینی برای spatialization در معماریست ، که با ابزارهای محاسباتی و جمع آوری اطلاعات در صد سال اخیر دست به تولید سازه های رسمی و غیر رسمی زده شود.

یک هتل لوکس در صحرای مغولستان

تحریریه معماری آرل
هتل نیلوفر صحرایی (Desert Lotus) چندان جای راحتی برای رسیدن، و گذران تعطیلات نیست. قرار گرفته در بین ریگ های روان مغولستان مرکزی، این هتل از غرب پکن بیش از ۵۰۰ کیلومتر فاصله دارد. دور از هر نوع ساحل یا کلان شهری. ولی لااقل به یک جا نزدیک است: با اوتو، شهری چینی که معادن آن در بردارنده نیمی از تنوع سنگ های معدنی بر روی زمین است. معادن بایان اوبو در بیرون از شهر با اوتو، حجم عظیمی از فلزات را که در دستگاه های الکترونیکی به کار می روند تولید می نمایند، از تلویزیون خانه تان گرفته تا آیفون طلایی جدید. این تقاضای عظیم فلزات است که باعث انفجار مغولی و سر بر آوردن بناهایی مثل هتل نیلوفر صحرایی شده.

نتایج اولیه رقابت طراحی پاویون ایران در اکسپو 2015 میلان

تحریریه معماری آرل
نمايشگاه جهاني اكسپو، يك رويداد مهم در عرصه جهاني است كه هر پنج سال يكبار برگزار مي شود؛ نمایشگاه اکسپو 2015 در شهر میلان ایتالیا برگزار خواهد گشت. نخستین نمایشگاههای بین المللی جهانی (اکسپو) به مفهوم امروزی در سال 1851 در لندن برگزار و اکسپو بعدی در سال 1889 در پاریس برگزار و در آن برج ایفل طراحی و ساخته شد. از آن زمان تاکنون به ترتیب بالغ بر 60 اکسپو جهانی در كشورهاي توسعه يافته برگزار شده است.

هم پوشانی دو حجم و دو کاربری

تحریریه معماری آرل
نیاز اولیه ی کارفرما ترکیب زیستگاه و مطب فیزیوتراپی در یک ساختمان است. بدان وسیله حصول اطمینان از فضای خصوصی به منظور محیطی زیستی و فعال کردن اتاق های درمانی گشوده هستند، و برای عموم قابل تماشا است. بنابراین این پروژه در دو حجم مرتبط جدا شدند، حجم پایینی با خیابان مواجه شده و برای اهداف کاری به کار گرفته شده است. در حالی که بخش تورفته ی پایینی فضایی برای نشیمنی دو طبقه ارائه می دهد. همراه آرل باشید.

ویلای سوجرا

تحریریه معماری آرل
سایت در نظر گرفته شده برای پروژه ی ویلای سوجرا بر نوک تپه ای در هایروگنا واقع شده، و از چشم اندازی پانورامیک با وسعتی بیش از 180 درجه از شرق به جنوب بهره می برد. این زمین توسط مشتقات زیبایی با اقلیمی بی رحم شاخص شده است. چنانچه در زمستان تماماً توسط برف پوشیده می شود. زمانی که من اولین بار سایت را دیدم، متوجه شدم که عمق برف به سه متر می رسد. و پی بردم که در این منطقه اثر و بلندای ساختمان به حداقل میزان کاهش می یابد.
مجموع ۷۰۴۳ رکورد - در ۵۴۲ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی و اجرا ویلا

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، میرداماد . جنب ایستگاه مترو
انتهای خیابان کازرون جنوبی . پلاک ۳
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱     ۲۱-۲۶۴۰۸۵۲۰-۰۲۱
فکس :       ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir