اخبار | معماری , طراحی داخلی , دکوراسیون داخلی آرل | صفحه 492

۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل

خانه جدید لیونل مسی در بارسلونا

خانه جدید لیونل مسی در بارسلونا
تحریریه معماری آرل
ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا ساخت خانه جدید و مجلل خود را به لوئیس گاریدو معمار مشهور اسپانیایی سپرده است.
"لیونل مسی" بعد از تولد فرزند پسر خود تیاگو با دنبال یک خانه جدید در بارسلونا بود اما بعد از اینکه نتوانست خانه ای با توجه به نیازهایش پیدا کند، طرح ساخت یک عمارت مجلل را به لوئیس گاریدو معار اسپانیایی ارائه کرده است.

مسابقه پنجره سپید

تحریریه معماری آرل
هنر ها همواره در تعاملی تنگاتنگ با یکدیگر شکل میگیرند و معمولا از هنر معماری انتظار می‌رود که یک ساختمان را در یک مکان مشخص طراحی کنند. ولی اینبار معماران میخواهند طرحی را به تصویر بکشند که در ذهن نویسنده یک رمان نقش بسته ودر قالب کلمات به تصویر کشیده شده است .
مرکز معماری حوزه هنری با برگزاری همایش معماری وهنر، در نظرداشت ابعاد متعالی هنر معماری را در جامعه معرفی نماید . در همین راستا سلسله مسابقات "پنجره سپید" با در نظر گرفتن نقش معماری در دیگر هنرها ، ما را وارد عرصه ای جدید خواهد نمود . از این رو در اولین گام با پرداختن به رمان "قیدار" اثر رضا امیر خانی ، این سلسله مسابقات آغاز می گردد ، در این مسابقه ترسیم بنای توصیف شده « لنگر پا سید » در این رمان به رقابت گذاشته می شود و در پایان با حضور اساتید معماری و نویسنده این رمان داوری انجام می گردد .

گالری هنری اوکلند نیوزلند

گالری هنری نیوزلند
تحریریه معماری آرل
به گفته مدیر گالری هنر اوکلند Chris Saines این پروژه فقط در مورد ایجاد فضاهای پویا و انعطاف پذیر برای هنر نیست ، بلکه برای گسترش مخاطبان هنر نیز برنامه ریزی شده است.
این پروژه مهم در مسابقه جهانی معماری 2013 (WFA 2013) عنوان بهترین ساختمان سال را به خود اختصاص داد.
ساختمان اوکلند در نیوزلند پروژه فرهنگی که تمرکز بر روی تجربه فرهنگی متنوع شهری دارد و فرصتی منحصر بفردی برای آشکار کردن و تفسیر تاریخ نیورلند است. همراه گروه معماری آرل باشید.

بازی با نور و سایه

بازی با نور و سایه
تحریریه معماری آرل
طراحی روشنایی توسط J. Ll. Xucla برای شرکت VIBIA انجام شده است که با استفاده از لامپ های قابل هم نور پردازی زیبا را در محیط می توان خلق کرد. از ویژگی های این طرح قابل انعطاف بودن آن با محیط است که برروی دیوارهای کوچک ، دفتر کار ، ورودی های هتل و ... قابل اجرا هستند.
بازی با نور بازی با نور بازی با نور بازی با نور

طراحی خانه شگفت انگیز از Juan Carlos Ramos

معماری هندسی ، معماری هرم
تحریریه معماری آرل
خلاقیت موجود در طراحی این خانه شما را شگفت زده خواهد کرد. در سایت گروه معماری آرل طراحی هایی منحصر فرد و زیبایی را دیده اید ولی این خانه هنوز هم با سادگی و خلاقیت خود توجه شما را به خود جلب می کند.
شکل ساده و هرمی ساختمان زیبایی خاصی را ایجاد کرده است که چشم نواز و زبیاست و به ندرت در طراحی ها از این نوع خلاقیت ها دیده می شود.
معماری و هندسه معماری و هندسه معماری و هندسه معماری و هندسه

عکی های گالری Serpentine Sackler

تحریریه معماری آرل
معمار : زاها حدید
موقعیت : لندن، انگلیس
مساحت : 1,566 مترمربع
سال : 2013


عکس های زیبا از امواج آب

تحریریه معماری آرل
بدون شرح .....

معماری كتابخانه دانشگاه دلف

معماری كتابخانه دانشگاه دلف
كتابخانه دانشگاه دلف در يك محوطه باز و وسيع چمن در محدوده دانشگاه دلف قرار دارد و يكي از عناصر شاخص معماري در شهر دلف هلند است. در نگاه اول از حجم كتابخانه فقط مخروط فلزي مرتفع آن ديده مي‌شود. حتي ورودي كتابخانه هم چندان شاخص نيست. روي پوشش نهايي سقف كتابخانه، چمن رويانده شده است. چمني كه در هماهنگي با محوطه چمن اطراف، كتابخانه را در بافت جذب كرده و باعث شده كه جزئي از محيط طبيعي به‌نظر برسد. در اين كتابخانه سقف شيبدار در نماي اصلي از زمين شروع مي‌شود و به مراجعان امكان راه رفتن روي فضاي چمن بام را مي‌دهد. نورگيري اين ساختمان از طرف ديگر انجام مي‌شود و در جبهه ورودي به‌جز در ورودي گشايش ديگري وجود ندارد.

معماری كتابخانه دانشگاه دلف معماری كتابخانه دانشگاه دلف معماری كتابخانه دانشگاه دلف معماری كتابخانه دانشگاه دلف

آپارتمان با نمای مارپبچ گونه

طراحی آپارتمان،معماری آپارتمان،طراحی داخلی آپارتمان
تحریریه معماری آرل
معمار : CHT Architects
موقعیت : Richmond ، استرالیا
مساحت : 4,356 متر مربع
سال : 2012

طراحی خانه منحصر بفرد شیشه ای

طراحی خانه منحصر بفرد  شیشه ای
تحریریه معماری آرل
این خانه شیشه ای با دیوارهای در زاویه های مختلف در کوه hotham استرالیا توسط Giovanni D'Ambrosio طراحی شده است. ویژگی اصلی این خانه یا ویلا استفاده از دیوارهای بزرگ شیشه ای با زاوایه ، نمای مدرن و طراحی داخلی کلاسیک است که ساختمان منحصر بفردی را بوجود آورده است.
در این مکان در طول تاریخ از سنگ و چوب برای ساخت ساختمان استفاده می شود و طراح هم همین متریال را بکار برده است تا حس روستایی منطقه با چشم انداز دیوارهای شیشه ای تکمیل شود.
به گفته معمار این خانه اساس طراحی برای ترکیب فضای داخلی با فضای خارجی است که به عنوان یک فضا در نظر گرفته شود.

برندگان مسابقه جهانی معماری 2013 (WFA 2013)

مسابقه معماری،مسابقه معماری WFA2013،
تحریریه معماری آرل
برندگان فستیوال جهانی معماری 2013 در سواحل مارینای سنگاپور معرفی شدند. ای فستیوال سه روزه از 2 اکتبر 2013 برابر با 10 مهر 1392 آغاز و در تاریخ 4 اکتبر 2013 به پایان رسید. در این فستیوال، بهترین معماران جهان با بهترین آثارشان شرکت می کنند و تجربیاتشان را با معماران سایر دنیا تقسیم می کنند.
هر معمار می تواند لیست کوتاهی از آثار خود را به هیئت داوران فستیوال WFA که نامهای آشنایی همچون Dietmar Eberle، Jeanne Gang و Patrick Bellew در بین این هیئت دیده می شوند، ارسال کنند.

بزرگترین ناحیه ساحلی جهان در دبی

تحریریه معماری آرل
خوشبختانه یا متاسفانه امروزه دبی به عنوان قطبی مهم در تجارت و گردشگری منطقه خاورميانه مطرح است. پيشرفت‌های عظيم در زمينه‌های گوناگون نام اين امير نشين کوچک را در سراسر جهان مطرح کرده و به مقصد توريستی گردشگران از تمامی نقاط جهان بدل کرده است. علاوه بر اين دبی به عنوان مرکزی برای بلندترين و بزرگترين هر چيزی نيز شهرت يافته است.

اسکن سه بعدی و طراحی فضا بر روی ipad

اسکن سه بعدی و طراحی فضا بر روی ipad
تحریریه معماری آرل
فن آوری جدید شرکت Apple قادر به ایجاد برخی شاهکارهای فوق العاده در طراحی است. اپلیکیشن های جدید اپل با نام سنسور ساختار، یک بخش جدیدی را به دنیای فن آوری Apple اضافه کرده است. این قطعه و اپلیکیشن به عنوان اولین سنسور سه بعدی برای تلفن های همراه و تبلت ها ساخته شده است، چیزی که تا چند سال قبل اجرای آن غیرممکن بوده است. این برنامه می تواند یک الگوی کامل و سه بعدی داخلی را بدون نیاز به کامپیوتر قدرتمند طرح ریزی و الگوبرداری کند.برای مطالعه کامل خبر، با گروه معمارای آرل در ادامه مطلب همراه باشید.
مجموع ۶۸۴۲ رکورد - در ۵۲۷ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی و اجرا ویلا

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، میرداماد . جنب ایستگاه مترو
انتهای خیابان کازرون جنوبی . پلاک ۳
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱     ۲۱-۲۶۴۰۸۵۲۰-۰۲۱
فکس :       ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir