۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل
تاریخ : دوشنبه , ۱۳۹۷/۰۸/۰۷ ۱۴:۵۳
جایزه معماری آسیا
تحریریه معماری آرل
گزارش زیر خلاصه ای از ساختار جایزه معماری 2A با موضوع جوایز معماری قاره های آسیا و اروپاست که در 26 اکتبر 2018 برگزار شده است. ویژگی مسابقه جایزه معماری (Architectural Award) ، فرایند و ملاحظات انتخاب پروژه های برتر را بیان می کند. مجله معماری 2A، سازماندهی رویداد برجسته جایزه معماری برای بخش اروپا و آسیا را بر عهده داشت. دستاوردهایی که در زمینه مدرن رقابت کسب شدند شامل: خلاصه ای از ایده ها روش های طراحی، تکنولوژی پیشرفته، ارتباطات و رسانه دیجیتال، حساسیت های اجتماعی مدرن، فناوری  های جدید پایدار، و کاهش هزینه های اقتصادی بودند.
جایزه بین المللی معماری هر ساله به منظور تشویق دستاوردهای منطقه ای می باشد که این بار پروژه معماری در آسیا و طراحان آسیایی را بررسی نموده است. هدف از برگزاری این رقابت این می باشد که یک مشارکت در میان معماران، و هنرمندان آسیایی و اروپایی ار طریق رسانه برگزار گردد. در سال جاری جوایز معماری 2A با موضوع طراحی محتوای نوآورانه (که در بارسلونا برگزار می شود) می باشد و سهم قابل توجهی در گسترش معماری امروزی دارد. این رقابت عوامل مهمی همچون تنوع فرهنگی، هویت منطقه ای، تِم ها، ایده ها و تجربیات گوناگون را مورد بررسی قرار می دهد و انتخاب پروژه ها بر حسب این معیارها می باشد.
جوایز اهدا شده توسط احمد زاهدی، سردبیر مجله ، 2A و کمیته سازمان 2ACAA که شامل معماران مشهوری همچون:  یوکو اوکویاما، عباس غریب، کارمه پینوس، ویللی مولر و علی بابوس ارزیابی شده است. در هفت دسته مختلف، 162 پروژه می توانند حداقل امتیاز را کسب کرده و برای بررسی در مرحله دوم درخواست دهند. با توجه به قوانین ذکر شده در این مسابقه، 18 اکتبر 2017 نامزدهای نهایی توسط هیات داوران به ریاست نادر اردلان، شیریش بری و وارو کیشی مورد بررسی قرار گرفته اند.  به عنوان حکم نهایی، جوایز اصلی با رای گیری معرفی می شوند.
در ادامه طراحان و شرکت های منتخب در دسته بندی های مختلف با موضوعات متنوع معرفی شده اند.

بخش عمومی اروپا

رتبه سوم- پدرو گارلدس- POC Ermida
پدرو گارلدس- POC Ermida
پدرو گارلدس- POC Ermida
رتبه دوم- لینا گوتمه، دن دورل، تویوشی تانه-موزه بین المللی استونی
موزه بین المللی استونی
موزه بین المللی استونی
رتبه اول- گیِرمو واسکوئز کونسوگرا – مرکز فرهنگی CAIXAFORUM سویل
مرکز فرهنگی CAIXAFORUM سویل
مرکز فرهنگی CAIXAFORUM سویل
رتبه پلاتینیوم - Wolf D.Prix- PANEUM - House of Bread
 House of Bread
 House of Bread

بخش عمومی آسیا

رتبه سوم- Chitra Vishwanath – آتلیه مدرسه
آتلیه مدرسه
آتلیه مدرسه
رتبه دوم- یاور جیلانی و محبوب خان – بیمارستان استان بامیان
بیمارستان استان بامیان
بیمارستان استان بامیان
رتبه دوم- هو ژانگ – موزه هنر یو کوینچنگ
موزه هنر یو کوینچنگ
موزه هنر یو کوینچنگ
رتبه اول- انسیه خسمه، آرش نصیری، دبستان نورالمبین
دبستان نورالمبین
دبستان نورالمبین

قدیمی و جدید اروپا

رتبه دوم- Antoine COSSON - School conversion into housing units
Antoine COSSON
Antoine COSSON
رتبه اول- Paloma Baquero Masats & Juan Serrano Garcia – La Casa Desordenada
La Casa Desordenada
La Casa Desordenada

قدیمی و جدید آسیا

رتبه سوم- رضا مفاخر - جواهرفروشی رحیم زاده
جواهرفروشی رحیم زاده
رتبه سوم- سارا خطیبی - پروژه رستوارن Braim
پروژه رستوارن Braim
پروژه رستوارن Braim
رتبه دوم- آرا علی آبادی - گالری هنری آبان
گالری هنری آبان
رتبه اول- مانلی افشنگ، مهفام کوشش- خانه فرهنگی رایزن
خانه فرهنگی رایزن

فضاهای تجاری اروپا

رتبه سوم- Mireia Martínez Muñoz & Oliver Bieniussa- ESA Conference & Office Building
رتبه دوم- دفتر DMAA- Miba Forum Laakirchen
رتبه اول- برونو رکنر- City market

تجاری-اداری و فضای کسب و کار-آسیا

رتبه دوم- سینا مصطفوی- SOFTSTONE
SOFTSTONE
رتبه اول- هومن بالازاده-ساختمان ولیعهدی
ساختمان ولیعهدی
ساختمان ولیعهدی
رتبه اول- یاور جیلانی، محبوب خان- Telenor Camus
یاور جیلانی
یاور جیلانی

تجاری، خورده فروشی، انبار، فروشگاه-آسیا

رتبه سوم- مهران خوش رو- System Warehouse
مهران خوش رو
مهران خوش رو
رتبه دوم- یانک کِنگ چو- Not A Sweat Shop
Not A Sweat Shop
Not A Sweat Shop
رتبه اول- زهرا آرمان و مصطفی امیدبخش-گالری اورنگ
گالری اورنگ
گالری اورنگ

پروژه های شهر، پروژه های روستایی، معماری منظر و فضاهای عمومی-اروپا

رتبه سوم- Carlos Seoane-The Pedra da Ra lookout point
رتبه دوم- Paloma Baquero Masats & Juan Serrano Garcia-A journey through an orchard
رتبه اول- Pere Buil-Born market surrounding Area

پروژه های شهر، پروژه های روستایی، معماری منظر و فضاهای عمومی-آسیا

رتبه دوم: Yang Keng Chu-More than just a library
رتبه اول: مهدیه سادات هدایتی-پاویلیون دژاوو
پاویلیون دژاوو
پاویلیون دژاوو

برندگان مسکونی-اروپا

رتبه سوم- Jesus Herranz Busquiel-V18
Jesus Herranz Busquiel-V18
Jesus Herranz Busquiel-V18
رتبه سوم- Sacha Bueso-Inchausti -Madronos 27
رتبه دوم- Pere Buil-Juan s apartment
رتبه اول- Benjamin Iborra Wicksteed – CasaIV

برندگان مسکونی: خانه/ویلا-آسیا

رتبه سوم- Doan Thanh Ha & Tran Ngoc Phuong
رتبه سوم- Stephen Roe-Breathing Houses Taipei
رتبه سوم- بهروز منصوری، ویلای ایزد شهر
ویلای ایزد شهر
رتبه دوم- Naoko Horibe-House in Sugie
رتبه دوم- شبنم حسینی- گلخانه ([GOL]KHANEH)
رتبه اول- KNS Architects (Kanhai Gandhi)- Abhyudaya, Villa in Ahmedabad

برندگان مسکونی: آپارتمانی-آسیا

رتبه سوم- نوید امامی-آپارتمان گلستان
آپارتمان گلستان
آپارتمان گلستان
رتبه دوم- پریسا علی محمدی-ساختمان مسکونی بیتا
ساختمان مسکونی بیتا
ساختمان مسکونی بیتا
رتبه اول- Sharath Nayak- Residence for Hamsa

طراحی داخلی-اروپا

رتبه دوم- Paloma Baquero Masats & Juan Serrano Garcia-Horizontal showcase
رتبه دوم- Carmelo Zappulla- Crep Protect Store
رتبه اول- Paloma Baquero Masats/Juan Serrano Garcia-Playground
رتبه اول- Carmelo Zappulla-Alkimia Restaurant

طراحی داخلی-آسیا

رتبه سوم- Binke Lenhardt/DONG Hao-Qingdao Family Box
رتبه سوم- رضا نجفیان، موزه منیر
موزه منیر
موزه منیر
رتبه دوم- Yingxi Zou-Mafengwo Travel Network , GlobalHeadquarters
رتبه اول- حامد مرادی آلشتر، جعبه هوانوردی
حامد مرادی آلشتر

پروژه های آینده نگر-اروپا

رتبه سوم- نیما  دانش مقدم، مسابقه معماری Borovets Golden Triangle
نیما  دانش مقدم
نیما  دانش مقدم
رتبه دوم- محمدرضا کهزادی، Infinity responses
رتبه دوم- Alessandra Rampazzo-Mammuth

پروژه های آینده نگر-معماری در مقیاس بزرگ، آسیا

رتبه سوم- فرشاد مهدی زاده، هومن طالبی، ماندانا تنباکویی اصفهانی، آیدا سربلند، فرنوش آقامیرزا- مجتمع شبستان
رتبه دوم- آرش پیرایش و مهران حق بین-هتل بیزینسی باران
رتبه اول- Eva Castro- Izmir University Campus

پروژه های آینده نگر-معماری در مقیاس متوسط، آسیا

رتبه سوم- شروین حسینی-مجموعه ولیعصر
رتبه سوم- رضا مفاخر-هتل چابهار
رتبه سوم- Gencer Yalcin-Diyarbakir Public and Children's Library
رتبه دوم- آرش پیرایش و مهران حق بین-دهکده  ویلا آپارتمان
رتبه اول- لینا قُطمه-باغ سنگی

پروژه های آینده نگر-معماری در مقیاس متوسط، آسیا

رتبه سوم- محمدحسن فروزانفر-خانه پارسین
رتبه سوم- سامان سیار-ویلا ونوش
رتبه دوم- معین جلیلی-پالموس ویلا
رتبه اول- امید محمدی، محمد ابراهیم تاجیک، بهروز نخعی-خانه کوچک

پروژه های آینده نگر-طراحی شهری-آسیا

رتبه سوم- هومن بالازاده و محمد خاوریان-باغ چیتگر
رتبه دوم- امین قاسم پور، سمانه قاسم پور-پل عابر پیاده حقانی
رتبه اول- مهدی کامبوزی-فضای فراموش شده/موزه باز زیر پل میرداماد


تحریریه معماری آرل
منبع : 2amagazine

تعداد بازدید : ۸۸۳
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
معماری و طراحی داخلی ساختمان Mu-A در کره جنوبی (به همراه پلان ها)

معماری و طراحی داخلی ساختمان Mu-A در کره جنوبی (به همراه پلان ها)

فستیوال معماری کپنهاگ - دانمارک

فستیوال معماری کپنهاگ - دانمارک

معماری و طراحی  مرکز فرهنگی Beaumont-hague

معماری و طراحی مرکز فرهنگی Beaumont-hague

اولین معضل فروشگاه تازه تأسیس اپل در شیکاگو توسط نورمن فاستر

اولین معضل فروشگاه تازه تأسیس اپل در شیکاگو توسط نورمن فاستر

طراحی آپارتمان مسکونی با الگوی تناقض طراحی شهری

طراحی آپارتمان مسکونی با الگوی تناقض طراحی شهری

استعفای محسن مصطفوی از ریاست دانشکده معماری هاروارد آمریکا

استعفای محسن مصطفوی از ریاست دانشکده معماری هاروارد آمریکا

مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی و اجرا ویلا

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، میرداماد . جنب ایستگاه مترو
انتهای خیابان کازرون جنوبی . پلاک ۳
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱     ۲۱-۲۶۴۰۸۵۲۰-۰۲۱
فکس :       ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir