۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : دوشنبه , ۱۳۹۶/۱۱/۰۲ ۰۸:۵۶
تحریریه معماری آرل
برند سوئدی مبلمان آیکیا در دومین همکاری خود با طراح صنعتی مشهور، تام دیکسون، اعلام کرده است که تحولی در کانسپت طراحی مبلمان به وجود خواهد آورد. در ماه فوریه امسال از همکاری این دو، مجموعه مبلمان DELAKTIG عرضه خواهد شد. این مجموعه در حقیقت از یک پایه آلومینیومی تشکیل شده که مشتریان را دعوت می کند تا برحسب ذائقه خود از المان های عرضه شده همران این مجموعه، استفاده کنند و مبلمان مورد نیاز خود را بسازند.

مجموعه DELAKTIG برای هماهنگی با جهان امروز که دائما در حال گسترش است، طراحی شده و در معرفی خود به مخاطبان، این گونه بیان می کند که با قابلیت تغییر و تنوع گسترده ای که دارد قادر است به شما این امکان را دهد تا بهتر بتوانید مبلمان خود را با رویدادهای غیرمنتظره زندگیتان تطبیق دهید. خواه این رویداد زندگی شما صرفا شب پیش از امتحان باشد که سخت مطالعه کردن نیاز به مبلمان خاص خود را دارد و خواه این رویداد یک قرار عاشقانه باشد.


آیکیا و تام دیکسون از آلومینیوم برای سازه سبک و مقاوم این مجموعه استفاده کرده اند، متریالی صنعتی که به خوبی با بازده تولید صنعتی متناسب است. در فرآیند طراحی، پایه اصلی که محصول فرآیند اکستروژن است، به مانند یک صفحه سفید در نظرگرفته شده که این امکان را به وجود می آورد که المان های دیگر به آن الحاق شوند. آیکیا و تام دیکسون با مجموعه DELAKTIG قوانین تولید سنتی مبلمان را دوباره احیا کردند. زیبایی، قیمت مقرون به صرفه، دوام و آزادی در انتخاب طرح از اهداف اصلی طراحی این مجموعه بوده است که توانایی های تام دیکسون را در گستره وسیعتری به چالش کشیده است.

تام دیکسون می گوید: من می خواهم اتفاق های جدید را امتحان کنم و به ورای آنچه در صنعت متداول است، بروم. هدف از طراحی این مجموعه آن است که مجموعه مبلمان بتواند توسط کاربران آن تغییر شکل دهد. آیکیا و دیکسون اکسسوری هایی را طراحی کرده اند که می تواند به روش های مختلف به پایه الحاق شده و متناسب ذائقه های مختلف، فعالیت های مختلف و سبک زندگی های متنوع، شود. دسته های صندلی، آباژورها، صندلی های کوچک و کاورهای مختلف می توانند با هم تلفیق شده تا یک مبلمان مناسب برای یک فرد یا یک خانواده به دست دهند.


تام دیکسون در ادامه می گوید" من می خواستم این جنبه از طراحی را کشف کنم. زمانیکه ایده های طراحی دانشجویان دیزاین را می دیدم متوجه شدم که پتانسیل خیلی زیادی وجود دارد و اینکه پلت فرم های قابل تغییر می توانند بسیار کارا باشند. واژه DELAKTIG به زبان سوئدی به معنای " درگیر شدن" می باشد که در حقیقت همان چیزی است که این محصول می خواهد و مشتریان را تشویق می کند تا درگیر این شوند که می خواهند محصولشان در نهایت چه ظاهری داشته باشد.

تام دیکسون
تحریریه معماری آرل
منبع: designboom.com ، Arel
تعداد بازدید : ۲۸۰۹
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
مجموعه کیف های سفری فیلیپ استارک طراحی برای تمام زمان ها

مجموعه کیف های سفری فیلیپ استارک طراحی برای تمام زمان ها

شنبه های طراحی صنعتی: مارک نیوسن (Marc Newson)

شنبه های طراحی صنعتی: مارک نیوسن (Marc Newson)

شنبه های طراحی صنعتی: نوآوری و خلاقیت در گستره طراحی معماری کریستف پیلت

شنبه های طراحی صنعتی: نوآوری و خلاقیت در گستره طراحی معماری کریستف پیلت

آینده ای نزدیک با خودروی هیبربدی مرسدس بنز

آینده ای نزدیک با خودروی هیبربدی مرسدس بنز

معرفی طرح: طراحی سینک مارپیچی spiral

معرفی طرح: طراحی سینک مارپیچی spiral

50 طرح برتر سال 2013 به انتخاب YANKO DESIGN - بخش دوم

50 طرح برتر سال 2013 به انتخاب YANKO DESIGN - بخش دوم

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir