021-22901906

معماری آرل
تاریخ : يکشنبه , ۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۵:۱۱
چرا معماران باید بیشتر میز کار خود را ترک کنند
تحریریه معماری آرل
آیا معماران به اندازه کافی در مورد مصالح معماری و شیوه ساخت و اجرای پروژه اطلاعات دارند؟
این روزها چنین سوالی در بسیاری از مجامع دانشگاهی و مطالعات گروهی مطرح شده است که در  نهایت کامنت های زیادی از دانشجویان انگلیسی و اسپانیایی زبان بسیاری از علاقندان را غافلگیر کرد. پس از خواندن و جمع آوری نظرات مشخص شد که خوانندگان سایت های معماری بر این باورند که فرایند ساخت و پروسه های اجرایی کارگاه های معماری به خوبی تدریس نمی شوند. اکثر قریب به اتفاق دانشجویان یا فارغ التحصیلان رشته های معماری اعتراف کردند که روند آشنایی با مراحل اجرایی را فقط به صورت تجربی در طول سال ها می توان بدست آورد. بنابراین سوالی اصلی این است: اگر دانش اجرایی و مصالح در حرفه طراحی و معماری دارای اهمیت زیاد است، پس چرا این موضوع جزء بخش اساسی سیستم های آموزشی سراسر جهان قرار نگرفته؟
با این حال برخی از خوانندگان و معمارن فعال این نکته را متذکر می شوند که "فرد طراح یا معمار نیازی به مطالعه در همه سطوح ندارد و بخاطر محدودیت های ساخت و ساز نباید طراحی خلاقانه خود را قربانی کنیم. متخصصان اجرایی استدلال های مخصوص خود را دارند و معماران در صورت نیاز می بایست در فرایندی همگرا همکاری داشته باشیم."
نظر شما در مورد چنین دیدگاه های متفاوت چیست؟
می توانید با کامنت های خود نیازهای اصلی چنین نکاتی را بهتر مشخص کنید و یا در مورد نقطه دیدگاه های مطرح شده که در ادامه قرار داده ایم پاسخ یا راه حل مناسبی مطرح کنید.

دیدگاه اول: دانش فنی فقط به صورت یک مورد تمرینی تدریس شده یادگیری آن به صورت تئوری کافی نیست.

چرا معماران باید بیشتر میز کار خود را ترک کنند

دیدگاه دوم: آگاهی از شیوه های ساخت ساز باید کارآمدتر باشد، اما نباید یک طرح خلاقانه و زیبا را قربانی محدودیت های خود کند.

چرا معماران باید بیشتر میز کار خود را ترک کنند

دیدگاه سوم: معماران نیاز به دانستن همه چیز ندارند و فقط مشورت با متخصصان کافی است.


تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com
تعداد بازدید : ۷۲۱
نسخه چاپی :  
ساخت سوله

سایت خوبی،ممنونمعلی

سلام .به انظر من درسته که یک معمار باید خودش رو قربانی کارهای اجرا نکنه و بشینه پشت میزش و فقط طراحی کنه اما بهتره که یک معمار دارای تمامی اطلاعات عمومی ساختمان باشه هیچ مشکلی هم نیست که از همه چی اطلاع داشته باشه .چه خوبه که سطح سواد یک معمار در یک کاغذ فقط محدود نباشه و از همه چیز یک کوچولو اطلاعاتی داشته باشه از جمله در کشور ما که مردم اطلاعات زیادی ندارن و فکر میکنن معمار مهندسه و باید همه چی ساختمون رو اون بسازه .بهتره تو این کشور یک معمار در مورد همه چی اطلاعات داشته باشه .بعضی کانسپت ها وایده ها زمانی به انسان دست میده که اصلا انتظارش رو نداره و این ایده ها هم از اطلاعات زیاد یک معمار به دست میادارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
از الگوهای قدیم معماری نو خلق کنید

از الگوهای قدیم معماری نو خلق کنید

5 مرحله خلاقیت که یک معمار  در هر پروژه تجربه می کند!

5 مرحله خلاقیت که یک معمار در هر پروژه تجربه می کند!

18 شخصیت معمارانی که در محیط کاری با آن ها برخورد خواهید کرد !

18 شخصیت معمارانی که در محیط کاری با آن ها برخورد خواهید کرد !

برداشت اول ورودی ساختمان

برداشت اول ورودی ساختمان

شمع کوبی

شمع کوبی

سیستم قالب تونلی

سیستم قالب تونلی