۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : چهارشنبه , ۱۳۹۵/۰۱/۰۴ ۰۷:۱۹
قسمت دوم مصاحبه با برترین معمار زن سال: جین گنگ
مترجم: ثنا حسینیان
jeanne gang، معماری آمریکایی موسس استودیوی طراحی گنگ است که در زمینه ی معماری و طراحی شهری در دو شهر شیکاگو و نیویورک مشغول به کار است. طراحی های گنگ بسیار مورد تقدیر قرار گرفته و پروژه های امسال او به طور گسترده ای در سراسر جهان دیده خواهند شد مانند طراحی غرفه در دوسالانه ی معماری ونیز، طراحی موزه هنرهای مدرن و طراحی مرکز هنر شیکاگو. جین گنگ در دوره ی تحصیلات خود در دانشگاه هاروارد، بر روی موضوع شهر ها، بوم شناسی و متریال ها، متمرکز بود. در سال 2011 او در لیست جایزه نوابغ مک آرتور، قرار گرفت.مجله ی بین المللی Designboom با این معمار مصاحبه ای انجام داده و او در این گفت و گو در رابطه با جذابیت ساختمان های بلند مرتبه، اهمیت توجه به مسائل زیست محیطی و نقش مهمی که مردم در پیشرفت یک پروژه ایفا می کنند، صحبت کرد. در ادامه با آرل همراه باشید.

قسمت دوم مصاحبه با برترین معمار زن سال: جین گنگ
-موزه ی تاریخ طبیعت، نیویورک

DB: مشکلات زیست محیطی چه طور؟ آیا کارفرمایان شما به این مسئله بیش تر از پیش توجه می کنند؟

JG: بله، این مسئله موضوعی است که ما همیشه در طراحی های خود وارد می کنیم و قبلاً این ما بودیم که مسائل زیست محیی را برای کارفرمایانمان مطرح می کردیم ولی الان این مردم هستند که به خصوص فقط برای همین مسئله ی محیط زیست به پیش ما می آیند. چیزی که برای من در این مورد جالب است، مقایسه ی برخورد مردم آمریکای شمالی با مردم اروپا با مشکلات محیط زیست استف مردم کشور های اروپایی در رابطه با این موضوع بسیار هوشیار هستند. ولی چیزی که برای من مهم تر از آگاهی داشتن درباره ی مشکلات محیط زیستی است، ایجاد تنوع زیستی در فضاهای عمومی می باشد. انسان ها به فضاهای سبز متنوع با محیط زیست های مختلف نیاز دارند تا این فضاهایی که به عنوان محل سکونت طراحی می کنیم، به زیستگاه آن ها تبدیل شوند.

قسمت دوم مصاحبه با برترین معمار زن سال: جین گنگ

DB: می توانید بگویید که از چه راهی یک روند و فضای جدید عمومی را بین مردم رواج می دهید؟

JG: ما کار این گونه طراحی ها را با گذاشتن یک جلسه ی ملاقات با گروه های مختلف جامعه شروع می کنیم و با این حرکت اولین انتقال ما به مردم انجام می شود و آن ها را جذب می کنیم.مردم اهمیت می دهند و ایده های خود را با ما به اشتراک می گذارند و ما شروع می کنیم که این ایده ها، به بهترین نحو استفاده کنیم. من فکر می کنم که ما جز آن دسته معدود گروه های معماری هستیم که با این روش به عنوان تعیین مسیری در آینده، استفاده می کنند و باید بگم که این کار هم هیجان انگیز و هم گاهی اوقات بی نظمی و سردرگمی ایجاد می کند. ولی واقعاً این روند ارزشش را دارد زیرا در آخر برای پروژه ی ما حمایت مردم را به ارمغان می آورد.

قسمت دوم مصاحبه با برترین معمار زن سال: جین گنگ

DB: در چه مرحله ای از پروژه شما از این تحلیل ها استفاده می کنید؟

JG: چیزی که ما می دانیم این است که نمی توان با یک صفحه ی خالی پروژه را جلو برد. باید یک سری موضوعات ناتمام وجود داشته باشد، و آن ها کمک می کنند و ما را به سمت تحلیل و بررسی ها هدایت کنند. نکته ی مهم دیگر آن که باید کسی باشد که سوال های مهم را مطرح کند و آن ها را از گروه های مختلف جامعه بپرسد. بعد ما این سوالات را وارد معماری خود می کنیم و به جای این که فقط من جواب های مردم را بشنوم، همه ی اعضای تیم، مهندس ها و طراح فضای سبز گروه هم باید جواب های مردم را بدانند.

قسمت دوم مصاحبه با برترین معمار زن سال: جین گنگ

DB: نتایج به دست آمده از سمت مردم شما را غافلگیر می کند؟

JG: بعضی از مردم فقط نگران منافع شخصی خود هستند مثلاً می پرسند. ولی ما کسانی را می خواهیم که با در ارتباط باشند و به ما مسائلی را که متوجه می شوند، اطلاع رسانی کنند. این کار راه بسیار خوبی است که برای این که شاخک های خودمون را در بین مردم پخش کنیم تا بفمیم اوضاع از چه قرار است. هم چنین عده ای را می بینیم که ایده های خاص و باارزشی را مطرح می کنند. دوست دارم که مردم با تفکر های مختلف را ببینم و همیشه از این کار لذت می برم.

قسمت دوم مصاحبه با برترین معمار زن سال: جین گنگ

DB: می توانید به عنوان مثال یکی از ایده هایی که از طرف مردم مطرح شده را بگویید؟

JG: اخیراً در پروژه ی طراحی ایستگاه پلیس شیکاگو ما تصمیم گرفتیم بیش تر از این که به حرف های کارفرمای خود گوش بدهیم، به حرف مردم توجه کنیم و همین عامل باعث شده که الان جوی مناسب بین مردم منطقه با این ایستگاه برقرار است.
ما آمدیم یکی از همین جلسات عمومی خود را با مردم برگزار کردیم، یکی از بین مردم گفت که یک آرایشگاه در ایستگاه پلیس قرار دهید و این فکر واقعاً عالی بود چون آرایشگاه ها یکی از فضاهایی هستند که تمام مسائل اجتماعی در آن ها مطرح می شود. و من متوجه شدم که این ایده به هیچ وجه نمی توانست از ذهن خودم خطور کند و فقط با صحبت کردن با مردم ی توانستم به آن پی ببرم.

قسمت اول مصاحبه با برترین معمار زن سال: جین گنگ

تحریریه معماری آرل
مترجم: ثنا حسینیان
منبع: designboom
تعداد بازدید : ۲۹۸۸
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
طراحی خانه ای مانند سفینه فضایی

طراحی خانه ای مانند سفینه فضایی

معماری مرکز فرهنگی چین  توسط شرکت طراحی IAPA

معماری مرکز فرهنگی چین توسط شرکت طراحی IAPA

غرفه AIA 2011

غرفه AIA 2011

بلند ترین آسمانخراش جهان در چین ساخته خواهد شد

بلند ترین آسمانخراش جهان در چین ساخته خواهد شد

معماری بیمارستان های آینده

معماری بیمارستان های آینده

فستیوال معماری کپنهاگ - دانمارک

فستیوال معماری کپنهاگ - دانمارک

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir