۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

پنج تن از مهندسان گروه رسانه ای tangible در آزمایشگاه MIT دست به توسعه صفحه نمایش پویا (inFORM) زده اند. نمایش گر توانایی نمایش فیزیکی را دارست بطوری که کاربران می توانند با اطلاعات دیجیتالی در آن تداخل کنند.
سیستم ایجاد شده برای تعامل با اشیا و حرکت دادن آنها بر روی سطح یک جدول می باشد. در آینده این تکنولوژی با تعامل داده های جغرافیایی ، می توانند برای نمایش در نقشهای جغرافیایی ، مدل های زمین و همچینین مدل های معماری و مدل های ریاضی مورد استفاده قرا بگیرد.
داشبوردهای واقعیت افزوده

به کارگیری جدید‌ترین پیشرفت‌های تکنولوژیک در خودروها، به اندازه‌ی سایر مشخصه‌های محصولی که قرار است وارد بازار شود مهم است. صنعت خودرو چه برای امنیت، سرگرمی و کارایی بیشتر و چه برای نوآوری محض به طور مداوم تکنولوژی‌های جدیدی را برای ما به ارمغان می‌آورد.

تحریریه معماری آرل
دانشمندان دانشگاه ميشيگان آمریکا گونه جديدي از بتن مسلح با الياف ساخته‌اند كه از بتن عادي 40 درصد سبك‌تر و در برابر ترك خوردن 500 بار مقاوم‌تر است.این بتن جديد كه "كامپوزيت سيماني مهندسي"، ناميده شده ، به دليل عمر طولاني در دراز مدت از بتن معمولي ارزان‌تر است.عملكرد اين بتن جديد از يك طرف به دليل وجود الياف نازكي است كه 2 درصد حجم ملات بتن را تشكيل مي‌دهد و از طرف ديگر به اين خاطر است كه خود بتن از موادي ساخته شده است كه براي ايجاد حداكثر انعطاف‌پذيري طراحي شده‌اند.
تحریریه معماری آرل
امروزه با توجه به تکنولوژی و ترکیبات خاص شیمیایی، مصالح بخصوصی برای استفاده طراحان و معماران صورت می پذیرد که در روند طراحی و سرعت کار بالای آنها، تأثیر به سزایی دارد.
در این مقاله ما به بررسی چند متریال جدید و جالب پرداخته تا بتوانیم کربری بسیاری از عناصری که حتی تصور نمی شود قابل استفاده باشد را به شما نشان دهیم.برای مشاهده کامل مقاله، با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.
تحریریه معماری آرل
صرف نظر از موضوع اشعه‌هاي زيانبار خورشيدي، بارها پيش آمده که بازتاب نور بر صفحه تلويزيون، ما را ناچار به استفاده از پرده‌هاي گوناگون بر پنجره ساختمان‌هايمان کرده است؛ پنجره‌هايي که بايد قاب عکسي زنده از مناظر اطراف‌مان باشد و نور و زيبايي را برايمان به ارمغان آورد اما اکنون پنجره‌هاي الکترونيکي و هوشمند سگاگلس، پوششي است که به‌طور شفاف به خواسته‌هاي ما پاسخ مي‌گويد.
از آغاز تمدن بشري تا به امروز پنجره‌ها بخش جدايي‌ناپذير ساختمان‌ها بوده‌اند. پيش از اين پنجره‌ها در صنعت ساختمان‌سازي تنها براي استفاده از نور مطلوب در روز و ايجاد تهويه مناسب هواي ساختمان استفاده مي‌شد اما با پيشرفت اين صنعت و شکل‌گيري هنر معماري مدرن و اهميت عناصر زيباشناسي در ساختمان و محيط زندگي بشر، پنجره‌ها از اهميت ويژه‌اي برخوردار شدند چراکه علاوه بر نور و تهويه، به‌منظور استفاده از مناظر طبيعي و محيط خارج از ساختمان و اشکال زيباي خود نقش کليدي در ساختمان‌ها داشتند.اما با تمام اين ويژگي‌ها پنجره‌ها داراي بعضي نقصان‌ها نيز بودند.
تحریریه معماری آرل
3GATTI شرکتی فعال در حوزه‌ی معماری است که ساختمان حبابی شانگهای را نیز طراحی کرده است. در واقع نمای این ساختمان، یک پوشش پلاستیکی آنتی باکتریال نایلونی است.
فضای موجود میان پوشش نایلونی و شیشه‌های ساختمان به‌عنوان فضایی برای بهینه‌سازی مصرف سوخت استفاده می‌شود. این سازه‌ی نایلونی در اثر ورود و خروج افراد، بزرگ و کوچک می‌شود.
تحریریه معماری آرل
به بهانه ی عرضه ی IOS 7 و Iphone 5 s، سعی داریم چند برنامه کاربردی برای طرفدارن و کاربران معمار اپل، معرفی کنیم. البته در اینجا قصد نقد یا بررسی محصولات اپل را نداریم و فقط می خواهیم چند برنامه ی کاربردی آن را برای معماران عزیز معرفی کنیم.همراه ما باشید.
تحریریه معماری آرل
بالاخره پس از مدت‌ها انتظار، نسخه هفتم از سیستم عامل iOS روانه بازار شد. این سیستم عامل پر است از ویژگی‌های جدید و البته کاربردی، اما همه این‌ها دلیلی بر بی نقص بودن iOS 7 نیستند. در ادامه به هفت مورد از ویژگی‌هایی می‌پردازیم که جزو بدترین قابلیت‌های iOS 7 هستند.
تحریریه معماری آرل
شرکت معماری Daan Roosegaarde با خلق یک چشم انداز عمومی که در تعامل با رفتار انسانی است، توانسته یک جلوه معماری فوق العاده به رتردام در هلند ببخشد. این چشم انداز در تعامل به رفتارهای انسان از خود واکنش نشان می دهد. در تهیه و ساخت چنین عنصری از طبیعت و تکنولوژی بهره گرفته شده، و از مقدار زیادی الیاف تشکیل شده است.این عنصر معمارانه با توجه به حرکت و عبور بازدیدکنندگان از خود واکنش نشان داده، و با روشن شدن چراغ های ریز در طراحی این اثر، با توجه به میزان حساسیت،عکس العمل نشان می دهد. شرکت معماری Daan ، با توجه به میزان استقبال عموم، به راه اندازی و اجرای چنین طرحی در قسمت های عمومی و محل عابر پیاده در شهر رتردام پرداخته است. برای مشاهده و دانلود ویدئو زیبای این طرح و عکس ها به ادامه مطلب مراجعه نمائید.

تحریریه معماری آرل
ساختمانی با نمای متحرک ساختمان مدرنی با نمای بیرونی متحرک، در اتریش ساخته شده است، نمای این خانه از کرکره های برقی آلومینیومی ساخته شده است. طراحی نمای منحصر به فرد توسط ارنست جیزلبرج طراحی شده است، با تغییر میزان نور، تغییر وضعیت می دهد. برای دیدن ویدیوی جالب از این نمای مدرن همراه گروه معماری باشید.
این طرح یکی از 10 پروژه برتر به عنوان معماری پایدار در حال توسعه ،در هنگ کنگ می باشد که توسط AIA انتخاب شده است. تد گیونز و تیم طراحی وی در حال تحقیق برای یافتن روش هایی برای طراحی جنبشی، به منظور فراهم نمودن گزینه های امن، برای پناهگاه در محیط های اقلیمی ناامن است.هدف اصلی ایجاد یک روش با استفاده از فن آوری، در راه پویا ساختن یک ساختمان در محیط زیست می باشد.گروه معماری وی با ارزیابی گردبادها و تندبادها، توانسته اند طیفی وسیع از احتمالات را برای برنامه های کاربردی خود در هر سناریو به کار ببرند.این پروژه در طراحی برج های اقامتی متراکم که گستره ای از اصوات شهری را درکوان تانگ در هنگ کنگو در خود جای داده, بیان شد. تسهیلات محیط های صوتی از طریق تولید سایت ویژه, هندسه ی پارامتریک سطوح بازتابنده و سطوح نفوذپذیر صوتی توسط ابزار اکوستیک طبیعی کنترل شده است. درگیر ی این طراحی با مفهوم منطقه بندی صوتی, مستقیماً مرتبط به نقشه ی فرکانس اصوات شهری هنگ کنگ می باشد.

آيا ممكن است كه سنگفرش هاي خورنده ي دود، آلودگي هواي شهرها را كاهش دهند و در مبارزه با گرمايش هواي جهان، به كمك شهرها بشتابند؟ گروهي از دانشمندان هلندي مي گويند كه ممكن است اين سنگفرش ها راه حلي علمي و معقول باشد. مقامات شهر شيكاگو، خيابان بلو آيلند را به دليل استفاده از اين سنگفرشهاي خوردنده ي دود در مسير مخصوص دوچرخه، به عنوان سبزترين خيابان امريكا معرفي نموده اند.اين محق مي تواند گامي بزرگ در رسيدن به برنامه ريزي شهري ِ سبز باشد.
مجموع ۱۳۱ رکورد - در ۱۱ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir