۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶


گردآورنده: مهرداد نجیب زاده
به منظور انتظام و انسجام امور حرفه ای کاردان های فنی (موضوع ماده 26) آئین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان که منبعد در آئین نامه کاردان نامیده می شود، شاغل در رشته های معماری، شهرسازی، عمران، تأسیسات مکانیکی، تأسیسات برق، نقشه برداری، ترافیک و رشته های مرتبط با آن و همچنین ارتقای دانش فنی صاحبان حرفه های مذکور و بالا بردن کیفیت خدمات آنها در تهران و در مراکز استان هایی که وزارت مسکن و شهرسازی اعلام می کند.

جهت دانلود PDF مقاله، با آرل در ادامه همراه باشید...

گردآورنده: مهرداد نجیب زاده
خدمات مهندسی کارشناسی: کلیه خدمات مهندسی از قبیل طراحی، محاسبه، نظارت، اجرا، بهره برداری، کنترل و بازرسی، آزمایش، متره، برآورد، ارزیابی و تقویم، تشخیص علل خرابی که در چهارچوب معیارهای پذیرفته شده تخصصی قابل عرضه بوده و در زمره امور حرفه ای ناشی از پروانه اشتغال موضوع قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان یا عضویت در سازمان استان می باشد.  

برای دانلود PDF مقاله، با آرل در ادامه همراه باشید...

گردآورنده: مهرداد نجیب زاده
اشتغال به کار کارگران به آن دسته از امور فنی در بخش های ساختمان و شهرسازی در هر محل- بر حسب مورد- از تاریخی که وزارت و مسکن و شهرسازی با کسب نظر وزارت کشور تعیین و اعلام کند مستلزم داشتن صلاحیت فنی است که از طریق صدور پروانه مهارت فنی و حرفه ای کشور که از این پس به اختصار "سازمان" نامیده می شود، احراز شود.

جهت دانلود PDF این مقاله، با آرل در ادامه همراه باشید...

گردآورنده: مهرداد نجیب زاده
در این آئین نامه عبارت های زیر در معانی مشروح مربوط به کار می روند:
قانون، مهندسی ساختمان، سازمان، نظام مهندسی استان، پروانه اشتغال، رشته های اصلی، رشته های مرتبط
اشتغال اشخاص حقیقی و حقوقی برای امور طراحی، محاسبه، نظارت، اجرا و سایر خدمات فنی زدر بخش های مهندسی سازمان،در محل هایی که  تاکنون در اجرای قوانین قبلی به وسیله وزارتخانه های مسکن و شهرسازی  و کشور تعیین و اعلام شده و همچنین در شهرها و شهرستان ها و محل هایی که به وسیله وزارت مسکن و شهرسازی با کسب نظر از وزارت کشور مشخص و آگهی خواهد شد، داشتن مدرک صلاحیت حرفه ای ضروری است.  

جهت دانلود آئین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی، با آرل در ادامه همراه باشید...

گردآورنده: مهرداد نجیب زاده
جدول فوق شامل سرفصل هایی برای اخذ مدرک و دوره حرفه ای پایه 3 رشته های معماری و عمران می باشد. این سرفصل ها شامل: آشنایی با شرح وظایف پیمانکار، مصالح ساختمانی و استانداردهای مربوطه، مسایل اولیه کارگاهی و نکات اجرایی و ... می باشد. برای دانلود عناوین و سرفصل های دوره کارآموزی صلاحیت اجرا به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

با آرل در ادامه همراه باشید...

گردآورنده: مهرداد نجیب زاده
پیرو ابلاغ شیوه نامه اجرایی نحوه تمدید و ارتقاء پایه پروانه اشتغال به کار مهندسی به شماره 43686/420/400 مورخ 27/8/88 شیوه نامه مذکور، این دستورالعمل جهت صدور پروانه اشتغال به کار آموزش به شرح زیر ابلاغ می گردد.  برای دانلود PDF دستورالعمل صدور پروانه اشتغال به کار آموزش به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

با آرل در ادامه همراه باشید...

گردآورنده: مهرداد نجیب زاده
وزارت راه و شهرسازی به استناد آیین نامه اجرایی ماده 33 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب 1383 هیأت وزیران، دستورالعمل اجرایی گودبرداری های ساختمانی را به منظور انتظام روند انجام گودبرداری های ساختمانی و تعیین وظایف و مسئولیت های عوامل دست اندرکار، به شرح ذیل در سطح کشور ابلاغ می نماید. برای دانلود PDF دستورالعمل اجرایی گودبرداری های ساختمانی به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

با آرل در ادامه همراه باشید...

گردآورنده: مهرداد نجیب زاده
به استناد ماده 4 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب 1374 و در اجرای مفاد تفاهم نامه های قبلی در خصوص ساماندهی طراحی، اجرا و نظارت بر ساخت و سازهای روستایی، این تفاهم نامه با رعایت ضوابط و مقررات قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آئین نامه اجرایی آن و مجموعه شیوه نامه ماده 33 قانون مذکور بشرح ذیل منعقد می گردد. برای دانلود PDF تفاهم نامه طراحی و نظارت بر ساخت و سازهای روستایی به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

با آرل در ادامه همراه باشید...

گردآورنده: مهرداد نجیب زاده
این جدول شامل سرفصل های دوره های آموزشی جهت ارتقاء پایه پروانه اشتغال به کار کاردانی رشته تأسیسات الکتریکی می باشد. برای دانلود PDF عناوین و سرفصل های سرفصل های دوره های آموزشی جهت ارتقاء پایه پروانه اشتغال به کار کاردانی رشته تأسیسات الکتریکی  به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

با آرل در ادامه همراه باشید...

گردآورنده: مهرداد نجیب زاده
این جدول شامل سرفصل های دوره های آموزشی جهت ارتقاء پایه پروانه اشتغال به کار کاردانی رشته تأسیسات مکانیکی می باشد. برای دانلود PDF عناوین و سرفصل های سرفصل های دوره های آموزشی جهت ارتقاء پایه پروانه اشتغال به کار کاردانی رشته تأسیسات مکانیکی  به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

با آرل در ادامه همراه باشید...
مجموع ۳۷ رکورد - در ۴ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir