۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : يکشنبه , ۱۳۹۷/۰۷/۲۲ ۱۶:۵۸
مقاله معماری
تحریریه معماری آرل
با بیشتر دانش آموزان که صحبت می کنیم، اکثر مواقع چنین نظری را عنوان می کنند: من نمی خواهم یک معمار باشم. علیرغم تمرین های متعدد و مشارکت در ساعات طولانی آموزش طی 5 سال، کمتر افرادی هستند که بخواهند به آن مدل معماری تبدیل شوند که ساختمان می سازد. گذشته از قراردادهای معمولی طراحان داخلی یا گرافیست، یک نوع جنبش از طرف شرکت های معماری را مشاهده می کنیم که بیشتر گرایش به شیوه ای دارند که برای افراد ثروتمند آپارتمان های لوکس گرانقیمت طراحی می کنند. در ادامه معماران آینده نگر (و فعلی) شرکت های معماری و طراحی را مشاهده می کنند که ممکن است در ابتدا نخواهند از امتیازات و کیفیت خودشان تصوری نداشته باشند، اما طعمی از پتانسیل بالقوه چیزی که می خواهند به آن تبدیل شوند را نشان داده اند.
مقاله معماری
در لیست اخیر نامزدان جایزه ترنر 2018، گروه طراحی Forensic Architecture مشاهده می شود که در دانشگاه گلداسمیت لندن پایه گذاری شده اند و از نرم افزارهای گرافیکی و دانش مربوط به فضاسازی بهره می برند تا مغایرت های یک منطقه یا فضا را آنالیز کنند. در حالی که بسیاری از اعضای مسابقه در رشته معماری آموزش دیده اند، گروه طراحی Forensic Architecture فقط از ابزارهای معماری برای بخشی از تحقیقات خود بهره می برند. این تیم به وسیله بخیه زدن تصاویر، فیلم ها و فایل های صوتی که از روزنامه نگاران و شهروندان عمومی تهیه کرده، تا برای ترسیم نقشه های سه بعدی در جنگ اسرائیل-غزه در سال 2014 تهیه کنند. تحقیقات مانند این به سازمان عفو بین الملل و سازمان  ملل متحد کمک می کند تا مناطق جنگی را آسان تر تجزیه و تحلیل کنند.
مقاله معماری
معماری به طور مستقیم در این گونه مثال ها با مسائل و سیاست های جهان درگیر است. مطمئنا زیرساخت ها می توانند شرایط شهر را تحت تاثیر قرار دهند و به  تغییرات اقتصادی و اجتماعی کمک کنند. با این وجود معمارن به میزان قابل توجهی آموزش داده می شوند که با  ساختن مراکز اجتماعی و ساختمان های مسکونی می توان شهر را احیا نمود. این اهداف مثبت چندین بار منجر به افزایش بودجه پروژه ها شده و بازخورد را کم کرده اند. همین مبحث باعث انتقاد معمارن می شود که در واقع چیزی را می سازند، محیط های مربوطه را تغییر می دهد.
مقاله معماری
یک سازمان غیرانتفاعی به نام "معماری اضطراری و حقوق بشر" که در کپنهاگ مستقر می باشد، معماری را برای افراد محروم و مورد نیاز فراهم می کند. این سازمان به هماهنگی مستقیم سازمان ملل متحدو حقوق بشر فعالیت می کند. در این مورد، معماری یک پاسخ ممتاز نسبت به چنین شرایطی ارائه داده است. طراحی به تنهایی قابل قبول نیست، بلکه یک راه حل مورد نیاز محسوب می شود. برخلاف چرخه پیشنهاد و انتقاد از مانیفست های موجود معماری که در مورد راه حل های گسترده حل بحران مسکن توشیح داده، می بایست چنین مسائلی را به سادگی و در مقیاس های کوچک حل و فصل نمود.
مقاله معماری
مبتکر کارگاه معماری، دَن رزگارد، که شرکت خود را "آزمایشگاه طراحی اجتماعی" نامیده، تاسیسات مربوط به شهر و طراحی شهری را ارائه داده که صرفاً برای بهبود فضای شهری و عمومی می باشند. استودیو رزگارد به معماری و تغییرات پارادایمی می پردازد که به جای تولید محصولات دمدمی به جامعه عمومی، مشتری و اقتصاد جامعه مد نظر قرار می دهد. این شیوه مدیریت طراحی نه تنها می تواند بر روی محیط زیست و مردم به اثرگذار باشد، بلکه ذاتا بر روی تغییرات اجتماعی و زیباشناسی شهری اثر می گذارد.

پروژه دَن رزگارد در رتردام هلند

مقاله معماری
به هر معنی یا وسیله ای پیشنهاد نمی شود که هر طرح باید یک هدف غیرمتعارف بشردوستانه داشته باشد، بلکه باید به اندازه ای مشخص تفکرات معماری در برنامه هایش دیده شود که خاصیت بشردوستانه می تواند بخش کوچک از آن پروژه محسوب شود. این مبحث به خودی خود شرح می دهد که معماری فقط نباید به اکتشاف متریال های جدید یا مطالعات ساختارهای نوآورانه محدود شود، در عوض راهی باشد تا دیدگاه معمار نسبت به دنیا به یک روش و ابزار تبدیل گردد.
مقاله معماری
مقاله معماری
از ویتروویوس تا برونلسکی، این معماران، هنرمندان، دانشمندان، و ریاضیدانان بودند که رهبری دانش های متنوعی را بر عهده داشته که امروز به مرجعی برای سیستم های آموزشی تبدیل شده  و در خلق "معمار متخصص" نقش عمده ای دارند. آیا ما کشف دنیایی که در آن ساخت خانه های خودکار امکان پذیر باشد را  فراموش کرده ایم؟ ما به مدارس و جوامع معماری نیاز داریم تا یک پروژه را فراتر از حوزه طراحی مشاهده کرده و توسعه دهیم، و مهارت های لازم برای تبدیل شدن به طراحان چند منظوره همچون ویتروویوس تا برونلسکی را کشف کنیم.
مقاله معماری
مقاله معماری
تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com
تعداد بازدید : ۱۷۷۲
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
اهمیت پالت های رنگی در طراحی معماری

اهمیت پالت های رنگی در طراحی معماری

ماتریس سوآت (SWOT)

ماتریس سوآت (SWOT)

معماری حواس!

معماری حواس!

برقراری ارتباط با معماری به عنوان گزینه شغلی معماران

برقراری ارتباط با معماری به عنوان گزینه شغلی معماران

نگرشی مجدد به سبک های معماری باروک و روکوکو،بازبینی تقارن و عدم تقارن

نگرشی مجدد به سبک های معماری باروک و روکوکو،بازبینی تقارن و عدم تقارن

طبیعت، منبع تاثیرگذار سازه های معماری

طبیعت، منبع تاثیرگذار سازه های معماری

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir