۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : چهارشنبه , ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ ۱۶:۴۸
پروژه های برتر معماری 2018
تحریریه معماری آرل
مجله تایم (TIME) نیویورک فهرستی از ساختمان های مهم که در سال 2018 افتتاح شده اند منتشر نمود. این لیست شامل 14 ساختمان با کاربرای های متنوع می باشد که توسط ویراستار، خبرنگاران و نویسندگان مجله انتخاب شده است. معیار انتخاب داوران بر حسب کیفیت، اصالت، نوآوری، پایداری و نفوذ پروژه ها بر قشر عموم جامعه بوده است. این لیست شامل بسیاری از دلخوشی های معمارن قدیمی و جوان می باشد که توسط معماران معروف قدیمی و جدید طراحی شده است. همچنین بازخورد عموم نسبت به پروژه های زیر یکی از معیارهای داوران بود. در ادامه 22 پروژه منتخب را  به صورت مختصر بررسی کردیم.
همراه آرل در ادامه باشید...

موزه هنرهای معاصر آفریقای جنوبی: کالبدی بتنی اما غنی

موزه هنرهای معاصر آفریقای جنوبی
موزه هنرهای معاصر آفریقای جنوبی، پاسخی به نیازهای فرهنگی این کشور بود. پروژه ای که لقب بزرگترین موزه جهان به لحاظ وسعت را یدک می کشد و یکی از شاخص ترین ساختمان ها در طول 1 سال گذشته است. پروژه ای که در چندین رویداد معماری و فرهنگی رتبه کسب نموده است.

برای مشاهده کامل مطلب موزه هنرهای معاصر آفریقای جنوبی در سایت آرل به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک کامل مطلب

هتل رویایی Mar Adentro سواحل کالیفرنیا: هتلی که تا کنون ندیده ایم

هتل رویایی Mar Adentro سواحل کالیفرنیا
هتل Mar Adentro در اصل توسط معماری مکزیکی، مایکل آنجلو آراگونس طراحی شده بود. اما با بازسازی و مرمت های صورت گرفته  ما را با مجموعه ای کاملا مینیمال روبرو  می کند که مانند قایق های مکعبی بر روی آب معلق است. میزان جزئیات بین حجم ساختمان های سپید و لبه آب به حدی دقیق است که انگار مجموعه بر روی آب ساخته شده است.

مرکز فرهنگی Teopanzolco مکزیک: تاریخچه کهن

مرکز فرهنگی Teopanzolco مکزیک
مجموعه فرهنگی Teopanzolco ساختمانی با پیش زمینه ارتباط با گذشته است. این ساختمان با تاثیری نسبتا آینه وار از هرم های باستانی آزتک ها که نزدیک به این پروژه واقع شده، تلاش کرده تا بخشی از هویت باستانی شهر را به پروژه ای معاصر ببخشید.

سالن کنسرت ونوس برلین: بی نظیرترین تلفیق سال

سالن کنسرت ونوس برلین
همانطور که به شکل بصری هم قابل مشاهده است، سالن کنسرت ونوس شامل یک برج شیشه ای بر روی یک انبار غول پیکر قدیمی آجری است که توسط هرزوگ و دی موران طراحی شده است. این ساختمان از سه طرف توسط آب احاطه شده و به واسطه محدودیت های ورود و خروج، مساله مهمی برای حل این موضوع توسط تیم طراحی بود. همچنین حل مساله آکوستیک در این ساختمان از چالش های طراحی تیم معماری به شمار می رفت که این مورد به وسیله کانسپت سقف موجدار شیشه ای به خوبی حل شده است.

برای مشاهده کامل مطلب سالن کنسرت ونوس برلین در سایت آرل به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک کامل مطلب

موزه آزمایش دانمارک: آزمایشگاه  مِس

موزه آزمایش دانمارک
پله مارپیچی از جنس مس شاخص ترین بخش موزه آزمایش می باشد که فرم آن بر اساس الگوی DNA  طراحی شده است، و در سال 2017 برای بار دوم افتتاح گردیده است. استقبال گسترده عموم از این ساختمان باعث شد تا محدوده ای از شهر که این پروژه در آن واقع شده، رشد چشمگیری داشته باشد.

بنای یادبود صلح و عدالت آمریکا: ادای احترام

بنای یادبود صلح و عدالت آمریکا
اکثر موزه های عمومی تاریخ را تحسین می کنند. اما در اعماق جنوب کشور آمریکا، ساختمانی طراحی شده که احترام ویژه ای برای قربانیان جنگ می گذارد. استودیو معماری MASS با هدف خلق یک کالبد شفاف و معنادار، بخشی از تاریخ آمریکا را منعکس می کند.

ساختمان سونای فنلاند: فرهنگ فنلاندی

ساختمان سونای فنلاند
کلمه فنلاند به خودی خود معرف ویژگی های معماری این کشور است: پایدار. تاسیسات آبریز و سونای خشک هلسینکی یکی از جالب توجه ترین ساختمان های معماری شده در سال 2018 می باشد که بنا به سنت و قوانین این کشور از انرژی های باد و نور خورشید، و متریال بازیافت شده بیشترین بهره را می برد.

کتابخانه تیانجین: بزرگ، عظیم و نورانی

کتابخانه تیانجین
اگر ساختمان کتابخانه را خسته کننده و یکنواخت به نظر می آید، باید نگاهی به کتابخانه ملی تیانجین چین بیاندازد. جایی که زیگورات تعریف مدرنی را از طراحی داخلی، نورپردازی، قفسه بندی کتابخانه را به ما نشان می دهند. کتابخانه ملی تیانجین شاخص ترین پروژه گروه معماری MVRDV است.

برای مشاهده کامل مطلب کتابخانه ملی تیانجین در سایت آرل به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک کامل مطلب کتابخانه تیانجین

ساختمان میراث فرهنگی و هنر تای کوان: نمای  زیبا و کارآمد

ساختمان میراث فرهنگی و هنر تای کوان
بزرگترین پروژه ساختمانی که در کشور هنگ کنگ بازسازی شده است. بازسازی این مجموعه تلفیقی از ساختمان سابق اداره پلیس و ساختمان قضایی هنگ کنگ می باشد. طراحی نمای ساختمان تای کوان به خاطر الگوی پارامتریک خود، به عنوان یک پوسته ثانویه عمل کرده و نقش فیلترکننده نور را ایفا می کند.

مرکز فرهنگی شاه عبدل عزیز: سرابی که به حقیقت بدل گشت

مرکز فرهنگی شاه عبدل عزیز
به طور حتم مهم ترین پروژه کشور عربستان جنوبی است که در سال اخیر به اجرا رسیده و طرح آن توسط گروه معماری Snøhetta ارائه شده است. پروژه فوق اولین نمونه از  معماری انتزاعی کشور عربستان محسوب می شود کهعنوان کننده تغییرات زیرساخت های این کشور از شکلی سنتی و کلاسیک به سمت سبک های نوگراست.

موزه لوور ابوظبی: گران قیمت و چشمگیر

موزه لوور ابوظبی
در وحله اول بزرگترین برداشتی که از پروژه موزه لوور ابوظبی داریم، پرداخت 1 میلیارد دلار برای شاخص ساختن کلمه لوور به عنوان یک مرکز فرهنگی و تاریخی است. با وجود اینکه هزینه ساخت این موزه سرسام آور بوده، اما نمایش آثار ونگوگ، مونه و داوینچی  در ساختمانی که ژان نوول طراحی کرده بسیار هیجان انگیز است. موزه لوور ژان نوول در اوظبی جزء اولین فاز خاتمه یافته از مجموعه های فرهنگی این شهر به شمار می رود، و قطعا شاخص ترین آنها محسوب می شود.

برای مشاهده کامل مطلب کتابخانه ملی تیانجین در سایت آرل به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک کامل مطلب موزه لوور ابوظبی

هتل Murray: بهترین تغییر کاربری سال

هتل Murray نورمن فاستر
طراحی هتل لاکچری و مدرن 336 اتاقه Murray توسط نورمن فاستر پروژه ای متفاوت از این معماری انگلیسی می باشد که بیشتر پروژه های معماری خود را به سبک هایتک ارائه کرده است. این پروژه یک باغ هتل بزرگ بوده که در مرکز شهر هنگ کونگ واقع شده و به واسطه طراحی نمای پانورامیکی که دارد تصویر یکپارچه های را به 4 ضلع سایت ارائه می دهد. مهم ترین عرصه هتل به عنوان فرصتی برای طراحی، باغ آن می باشد که ضلع غرب و شرق ساختمان را به سایت متصل کرده و پوشش مناسبی را در پایین ساختمان فراهم نموده است.

برای مشاهده کامل مطلب هتل Murray در سایت آرل به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک کامل مطلب هتل Murray

هتل ماکائو: هتل شهر رویاها

هتل ماکائو
محل این برج هتل، در شهر کاتوی در شبه جزیره ماکائو قرار دارد و شروع ساخت آن توسط گروه معماران زاها حدید انجام شده است. این ساختمان حسن ختامی از آخرین کارهای زاها حدید محسوب می شود که چند ماه پیش از فوت او به اتمام رسید. ساختمانی 40 طبقه که از فولاد و شیشه ساخته شده و الگوی نما و حجم آن با الهام از خطوط سیال هنر چینی طراحی شده است.

برای مشاهده کامل مطلب هتل ماکائو در سایت آرل به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک کامل مطلب هتل ماکائو

پل طلایی ویتنام: در دستان ویتنام آسوده باش

پل طلایی ویتنام
در نگاه اول دو دست عظیم سنگی غول پیکر که از کوه های مرکزی ویتنام ظهور می کند، به مانند خرابه های باستانی خراب شده می ماند. "اما فریب خورده اید". تلفیق بی نظیر سازه و فایبرگلاس ترکیب رویایی از یک پل معلق در ویتنام ساخته است.  این پل در ماه ژوئن برای بازدید گردشگران در ارتفاع 1400 متری از سطح دریا افتتاح شد.

برای مشاهده کامل مطلب پل طلایی ویتنام در سایت آرل به لینک زیر مراجعه نمایید.

لینک کامل مطلب پل طلایی ویتنام

تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com
تعداد بازدید : ۳۴۰۵
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
احمد شاملو: مرگ را دیده‌ام من…

احمد شاملو: مرگ را دیده‌ام من…

سبک‌ های طراحی داخلی را بشناسید

سبک‌ های طراحی داخلی را بشناسید

در تجلیل روز معمار

در تجلیل روز معمار

طرح و کیفیتی به مثابه شکنجه از لباس تیم ملی فوتبال ایران

طرح و کیفیتی به مثابه شکنجه از لباس تیم ملی فوتبال ایران

رتبه بندی تحسین برانگیزترین مدارس معماری امریکا در 2020

رتبه بندی تحسین برانگیزترین مدارس معماری امریکا در 2020

ناهماهنگی که منجر به لغو پروژه زاها حدید شد

ناهماهنگی که منجر به لغو پروژه زاها حدید شد

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir