۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : شنبه , ۱۳۹۲/۰۲/۲۱ ۰۹:۲۵سلامتی شهروندان ، معماری ، همکاری aia و mit ، شهر سلامت


همکاری های ام آی تی با ای آی ای جهت جستجوی راه حلهایی برای سلامتی آینده شهروندان در حال انجام است.
موسسه آرشیتکت های امریکایی (ای آی ای) و موسسه تکنولوژی های ماساچوست (ام آی تی) مرکز شهرسازی پیشرفته ( سی آی یو) برای تحقیق دسته جمعی حمایت از تلاش های ای آی ای درباره ی پیشقدمی بین المللی کلینتون (سی جی ای) اقدامی جهت بهبود سلامتی جوامع شعری تمرکز میکند؛ آگهی داده است.

ازآنجاییکه جمعیت جهانی به این مسئله رو آورده که محیط و شرایط شهری در قرن گذشته به علت افزایش جمعیت و آلودگی بسیار منسوخ شده است، جهت پیشرفت شرایط شهری های قابل سکونت، متخصصین باید طراحی و زمینه های طرح نقشه را باز بینی کنند که فضای شهری چگونه طراحی شوند که با در نظر گرفتن چالش های اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی کاربرد بهینه داشته باشند.

همکاری ام آی تی با متخصصان در سازماندهی ای آی ای به تحقیقات علمی مدارس این امکان را می دهد که جهت کاربرد و توسعه به دنیای تخصصی دست پیدا کنند.
دانشگاه ها ابزاری حیاتی هستند که برای پیشرفت اجتماع و تلاش های تکنولوژیکی و مکتب های دیگر نیز بهای تحقیقات علمی جهت توسعه شهری را به رسمیت می شناسند.
به عنوان مثال دانشگاه نیویورک نیز بر این مسأله تمرکز کرده ، و جهت برپایی یک موسسه جدید که فعالیتی جهت توسعه شهر ها و فضای شهری داشته باشد ،همکاری می کند.
ای آی ای و شبکه منابع آن شناخت بلند مدتی از این جوامع طراحی دارند ونیروی بالقوه ای برای گرد آوری متخصصینی که می توانند به چالش های سلامت عمومی بپردازند، دارند.
حال موضوع "قابلیت سکونت" یک شهر مگا شهر هایی را تحت فشار دارد، شهر هایی با جمعیت بیش از 20 میلیون نفر، که با نسبتی تعریفی در حال رشد هستند.

سلامتی شهروندان ، معماری ، همکاری aia و mit ، شهر سلامت


انتظار می رود تا سال 2050 70%جمعیت جهان در محیط های شهری زندگی کنند. چالش های سلامتی مربوط به این محیط های شهری - مرض چاقی , تنگی نفس, بیماری های قلبی عروقی , دیابت و افسردگی - مربوط به عدم فعالیت فیزیکی ،آلودگی و روانشناسی زندگی در شهر های بزرگ می باشد.
بسیاری از این موضوعات میتواند از طریق برنامه ریزی اندیشمندانه و طراحی محتاطانه ، به روش های قدیم طراحی شهر ها که چالش های جدید را مورد بررسی مجدد قرارمی دهند ،بپردازند.
ام آی تی , سی آی یو گامهای بلند چشمگیری در جهت پیشرفت بیشتر طرح های توسعه شهری برداشته است. تحقیقات آن بر متد ها و پروژه هایی که هزاران المانی تشکیل دهنده شهری، معماری، معماری منظر، اکولوژی، حمل و نقل، مهندسی، سیاست، فلسفه سیاسی، تکنولوژی و املاک در مقیاس های منطقه ای و محلی را تحلیل می کند، متمرکز است.
همکاری ام آی تی و ای آی ای در تحقیقات بهار 2013 آغاز خواهد شد. پروژه های آزمایشی و تجربی به رابطه بین سلامتی و محیط ساختمان رسیدگی می کند و سندیت می دهد، مدارکی که بر پایه راهبرد ها و راه حل های طراحی هستند را توسعه می دهد، در حالیکه جنبه فکری رشته های مختلف علمی را متحد می کند.

سلامتی شهروندان ، معماری ، همکاری aia و mit ، شهر سلامت


این تحقیقات همچنین شامل عملکرد های بد شهرها، صاحب منصب های امور شهری و جوامع جهت یافتن راه حل های بخصوصی با قابلیت اجرایی همراه با بردی وسیع در آمریکا و جهان اطراف خواهد بود.
معماری و طراحی متخصصین راه حل هایی را برای این چالش های پیش بینی شده آماده می کنند.
رییس دانشکده معماری و برنامه ریزی در ام آی تی، که آدل نائود سانتون آن را بزرگترین دغدغه ای که متخصصین آن را پیش رو دارند خطاب کرد. موسسه اربن لند و لیوابل سیتیز اخیرا راهنمایی به چاپ رسانده است از 10 نکته از قابلیت های سکونت شهر ها بر اساس تحقیقات جمع آوری شده از نگاهی بر توسعه سینگاپور.

چنین قبول مسئولیت هایی برای اکتشاف و به اشتراک گذاشتن ایده هایی لازم است تا این ایده ها در بین متخصصین آزموده شده و رشد کند. همکاری هایی نظیر همکاری بین ای آی ای و ام آی تی با تعهد آنها نسبت به تلاش های سی جی آی شالوده ای برای تحقیقات و توسعه راه حل ها بنیانگذاری می کند.

سلامتی شهروندان ، معماری ، همکاری aia و mit ، شهر سلامت


تعداد بازدید : ۲۵۰۱
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
معماری و طراحی ایستگاه جدید قطار Penn در نیویورک توسط گروه SOM

معماری و طراحی ایستگاه جدید قطار Penn در نیویورک توسط گروه SOM

نگاهی به معماری campus2، مقر جدید اپل

نگاهی به معماری campus2، مقر جدید اپل

چهارمین کنفرانس بین المللی تحقیقات در عمران، معماری، شهرسازی و محیط زیست پایدار

چهارمین کنفرانس بین المللی تحقیقات در عمران، معماری، شهرسازی و محیط زیست پایدار

نماد جدید شهر سیدنی- ابدیت  ، کاری از معماران

نماد جدید شهر سیدنی- ابدیت ، کاری از معماران " کویچی – تاکادا "

معماری و طراحی غرفه ی

معماری و طراحی غرفه ی "Smaller Smarter" برای فستیوال طراحی سیاتل

طراحی و معماری ویلا آلتونا

طراحی و معماری ویلا آلتونا

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir