۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : چهارشنبه , ۱۳۹۵/۰۳/۲۶ ۱۱:۴۷
حجم گرایی در مد داخلی
تحریریه معماری آرل
جای گرافیک در عرصه مد داخلی خالی است و در طراحی و تولید پوشاک باید مثلث طراح، گرافیست و تولیدکننده شکل بگیرد.
دومین نمایشگاه «حجم گرایى در مد» با اجراى مدوگرافى بر روى بیش از سى لباس با مشارکت فرهنگسراى اندیشه و زیرنظرکارگروه ساماندهى مدولباس وزارت ارشاد در نگارخانه اصلى اندیشه برگزار شد. مدراطورى این رویداد برعهده «محمدسلیمى» و «محمدرضا صابریان» گرافیک آثار را برعهده دارد. در ادامه برخی از این آثار را همراه آرل مشاهده نمایید.

محمدرضا صابریان گرافیست این مجموعه دررابطه نقش مد در جامعه گفت : مد مسئله‌ای فراتر از لباس برای یک جامعه هست. مسیر مد دریک جامعه احوالات درونی و عمق سواد جامعه را عیان می‌کند.

در همه جای دنیا گرافیک بازوی زیبایی آفرینِ تولید هست. در عرصه مد داخلی به شدت جای خالی گرافیک به چشم می‌آید به نظر من مثلث طراح لباس، گرافیست وتولید کننده برای رسیدن به نتیجه مطلوب ضروری است.

حجم گرایی در مد داخلی

در رابطه با اهمیت نقش رسانه در فراگیری مد درجامعه همیشه رسانه نقش مهمی دررابطه با گسترش مد داشته است امروز هم این نقش را دارد، ولی امروز رسانه فراتر از تلوزیون و نشریات شده است شبکه های مجازی خط مقدم اتفاقات روز هستند. هر رسانه باید توجه ویژه ای به نشر اخبار خودش در شبکه‌های مجازی داشته باشد، مدسازی و مدل سازی از طرف غرب با قدرت و برنامه ریزی در حال انجام هست اگر رسانه های داخلی به هنرمندان داخلی بهای لازم را بدهند قطعاً بخشی از توجهات به سمت مد داخلی معطوف می‌شود.

در طراحی مد برای گروه سنی نوجوانان متاسفانه امروز چیزی نزدیک به صفر است! اما امیدوارم در آینده سهم مد ایرانی بر روی لباس نوجوان ایرانی بیشتر شود تا بتوانیم توجه و توجه این گروه بزرگ از جامعه را به مد وطرح های ایرانی جلب کنیم.

محمدرضا صابریان گرافیست این مجموعه در رابطه با لزوم برگزاری این نمایشگاه و تاثیر آن در حوزه مد و لباس گفت: همیشه عادت داریم لباس و مسائل مربوط به پوشاک رادر فشن شوها و خانه‌های مد ببینیم. ما طبق روال اولین نمایشگاه حجم گرایی در مد که در فرهنگسرای نیاوران برپا شد، تصمیم گرفتیم که پای لباس و مسائل مربوط به آن را به گالری‌ها باز کنیم تا پیوند محکمتری بین لباس و دوست داران هنر ایجاد شود.

گرافیست این نمایشگاه دررابطه با آثار حاضر در این نمایشگاه گفت: ۳۸ اثر دراین نمایشگاه ارائه شده است که عموماً با موضوع نمادهاى اصیل، المان‌های ایرانی طراحی شده است ما سعی کردیم از پتانسیل بناهای ایرانی، افراد خاطره ساز در عرصه‌های مختلف، ترانه‌های مقبول روز و موفق، علاقه‌مندی‌های ملی و مذهبی بر روی تی‌شرت استفاده کنیم حتی از جذابیت بصری خوراکی‌های ایرانی راحت عبور نکردیم.

در آخر من معتقدم که ما پتانسیل صادر کردن طرح و مد ایرانی را به سایر کشورهای دنیا را داریم.

همراه آرل آثار این نمایشگاه را مشاهده نمایید.

 حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی  حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی حجم گرایی در مد داخلی

تحریریه معماری آرل
منبع : مهر نیوز ، آرل
تعداد بازدید : ۱۵۶۴
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
7 ساختمان برنده جایزه RIBA North East 2019

7 ساختمان برنده جایزه RIBA North East 2019

آثار برگزیده مسابقه طراحی یادمان حریق در مدارس کشور (آتش جان)

آثار برگزیده مسابقه طراحی یادمان حریق در مدارس کشور (آتش جان)

فراخوان  بهارستان 96، دومین سالانه  هنرهای شهری  تهران

فراخوان بهارستان 96، دومین سالانه هنرهای شهری تهران

جایزه معمار سال 96 : پروژه های راه يافته به مرحله نيمه‌نهایی (فینال)

جایزه معمار سال 96 : پروژه های راه يافته به مرحله نيمه‌نهایی (فینال)

فراخوان پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران

فراخوان پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران

فراخوان هفتمین مسابقه طراحی داخلی ایران معاصر

فراخوان هفتمین مسابقه طراحی داخلی ایران معاصر

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir