۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : چهارشنبه , ۱۳۹۲/۰۱/۲۱ ۱۱:۰۰

جشنواره عکس ، جشنواره عکاسی بافت قدیم تهران ، جشنواره عکس تهران
نخستین جشنواره عکاسی بافت تاریخی( زندگی در محلات قدیم) با موضوعات مختلف تهران؛ نشاط اجتماعی در محله ها، معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی، نگاه مسئولانه مردم و مدیران در پاسداشت بافت و نگاهی به مرمت ها و تخریب ها از نهم تا 17 خرداد ماه 92 برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، این جشنواره توسط کمیته پیگیری خانه های تاریخی و با حمایت سازمان زیبا سازی شهر تهران و با مشارکت دفتر نماینده شهردار تهران در هیات های امنا اماکن تاریخی، کمیسیون ملی یونسکو، کمیته ملی موزه های ایران، انجمن مفاخر معماری ایران، انجمن عکاسان میراث فرهنگی و ... با هدف صیانت از میراث ارزشمند تهران با نام "ته ران" برگزار می شود.

سجاد عسگری، دبیر اجرایی جشنواره در نشست مقدماتی جشنواره عکاسی بافت تاریخی( ته ران) که ظهر سه شنبه در خانه هنرمندان ایران برگزار شد، گفت: محدوده عکاسی شرکت کنندگان در این برنامه مناطق 22 گانه شهرداری تهران است و عکسهایی با مضامین اجتماعی اقتصادی معماری و هر مضمون دیگری که معرف شهر تهران باشد پذیرش می شود. اما موضوعات مورد نظر عبارتند از نمایش جلوه های خاص از حیات اجتماعی دربافت تاریخی، اثر بخشی بافت تاریخی در هویت دادن به جامعه، آسیب شناسی بافت های فرسوده و نگاه به آسیب رسانی به بافت ها، حفظ آثار تاریخی ، نگاه مسولانه مردم و مدیران، معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری و ... .


وی ادامه داد: آخرین مهلت دریافت آثار 21 اردیبهشت ماه، انتخاب و داوری آثار، 26 اردیبهشت و زمان برگزاری نمایشگاه آثار منتخب نیز روز نهم خرداد است که در محل خانه هنرمندان برپا می شود. همچنین داوری این آثار بر عهده مهرداد اسکویی، سعید محمودی، مجید ناگهی، سید احمد محیط طباطبایی، عبدالکریم بابارضا، سعید محمودی ازناوه، علیرضا قهاری و احسان اسعدی است.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مجوزهای لازم عکاسی در بافت تاریخی و اماکن موزه ای و تاریخی نیز بیان کرد: این برنامه بدون حمایت سازمان میراث فرهنگی برگزار شده است از سوی دیگر تعداد بناهای موزه ای در اختیار این سازمان بسیار کم هستند و از آنجا که شهرداری تهران حامی این برنامه هست، مشکلی برای عکاسی در بناها وجود نخواهد داشت.

عسگری به سوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر چگونگی حمایت کمیسیون ملی یونسکو نیز گفت: قرار است برخی از نهادهای بین المللی مانند یونسکو از این برنامه حمایت های معنوی کنند اما این موضوع نیز برای جشنواره اتفاق خوشایندی است چرا که حداقل سازمان متولی میراث فرهنگی در این زمینه نه تنها کمکی به ما نکرد بلکه باعث شد تا مدت زمان زیادی برگزاری جشنواره را به تعویق بیاندازد.


در ادامه این نشست، محمد ابراهیم صافی، دبیر هنری جشنواره نیز گفت: قرار نیست ما از عکاسان بخواهیم که از بنا عکاسی کنند چرا که برای ما مهم روح زندگی موجود در این بافت های تاریخی و تاثیر آنها روی زندگی مردم است. از سوی دیگر می دانیم که ممکن است در بافت تاریخی تهران گاهی مشکلاتی برای عکاسان بوجود بیاید اما بخشی از این مسئله با روابط عمومی شخصی عکاسان و توجیه کردن افرادی که در مقابل کار آنها می ایستند و نشان دادن حداقل بروشور برنامه قابل حل است از سوی دیگر سعی کرده ایم که در تمامی بناهای در اختیار شهرداری و یا بافت تاریخی بروشور و یا بنرهای این جشنواره را برای آگاهی رسانی نصب کنیم.


وی افزود: هدف این است که همه افراد وارد حوزه عکاسی از بافت تاریخی شوند از سوی دیگر می توان عکسهایی را به نمایش گذاشت که در آرشیو شخصی افراد وجود دارد بنابراین شرکت کنندگان حتما نباید عکاس حرفه ای باشند حتی همین عکسهایی که با دوربین های موبایل گرفته می شوند نیز می توانند بیانگر موضوع جشنواره باشند.

علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره می توانند حداقل ده قطعه عکس خود را به صورت مجموعه و یا تک عکس با رزولوشن حداقل DPI300 با فرمت JPG به دبیرخانه جشنواره واقع در بلوار میرداماد، میدان محسنی(مادر)، خیابان بهروز کوچه چهار، پلاک 6 ، واحد 2 شرقی ارسال و یا با شماره 22274952 و 22274958 و یا آدرس اینترنتی THHC.IR ارسال کنند تا به 5 نفر از برگزیدگان در این جشنواره، غیر از لوح تقدیر تندیس جشنواره، به ترتیب مبلغ سی میلیون، 20 میلیون و ده میلیون ریال اهدا می شود. همچنین عکس های برگزیده نیز ضمن نمایش در خانه هنرمندان در کتاب جشنواره نیز منتشر می شود.

تعداد بازدید : ۳۴۲۰
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
مسابقه معماری داخلی دُلچه ویتا

مسابقه معماری داخلی دُلچه ویتا

رنکینگ کشورها در رده بندی ارائه شده توسط A-design، ایران : 17

رنکینگ کشورها در رده بندی ارائه شده توسط A-design، ایران : 17

مسابقه ی معماری بین المللی: طراحی خانه ای با فرم آزاد

مسابقه ی معماری بین المللی: طراحی خانه ای با فرم آزاد

مسابقه طراحی AZ Award 2019 برای تمام طراحان

مسابقه طراحی AZ Award 2019 برای تمام طراحان

مسابقه معماری داخلی : طراحی خلاق مبلمان شهری

مسابقه معماری داخلی : طراحی خلاق مبلمان شهری

20 پروژه فینالسیت جایزه معماری آقاخان

20 پروژه فینالسیت جایزه معماری آقاخان

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir