۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

تاریخ چهارشنبه , ۱۳۹۳/۰۳/۲۱ ۱۱:۰۷


طراحی یک کارت ویزیت با فتوشاپ CS6
 

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ
 

امروز برای شما در گویا آی تی برای شما یک آموزش جدید آماده کرده ایم. این آموزش طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ CS6 است امیدوارم که این آموزش به درد شما بخورد. برای این طراحی به فونت  Cubic نیاز دارید که می توانید آن را در اینجا دانلود نمایید.


مرحله اول
ابتدا نرم افزار فتوشاپ CS6 را باز کنید و بااستفاده از کلید های میانبر Ctrl+N یک سند جدید ایجاد کنید اندازه آن بسته به نیاز شما دارد اما اندازه استاندارد آن ۴٫۶ در ۸٫۶ می باشد من از همین اندازه استفاده می کنم. حال باید سند جدیدمان را حاشیه بندی کنیم  به منوی View > New Guide بروید یک پنجره در صفحه ظاهر خواهد شد می توانید با انتخاب حالت vertical یا horizental و درج اندازه حاشیه آبی را همانند تصویر زیر ایجاد کنید. توجه داشته باشید که این حاشیه بندی فقط برای ایمنی کار بوده و فقط برای طراحی صحیح تر کارت مان مورد استفاده قرار می گیرد و اجباری به آن نیست.

 

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپدر نهایت حاشیه بندی به شکل زیر باشد.
مرحله دوم
اکنون باید شروع به طراحی کنیم با ابزار Rectangle Tool یک مستطیل عمودی رسم کنید و رنگ آن را #f5951d قرار دهید. ار لایه یک کپی گیرید Layer > Duplicate  و رنگ آن را به # ۰۰۰۰۰۰ تغییر دهید مستطیل جدید را به سمت راست بکشید اکنون دو لایه را با فشار دادن کلید Shift انتخاب کنید روی آن ها کلیک راست کرده و گزینه  Merge shapes را انتخاب کنید تا لایه ها با هم ترکیب شوند این کار با کلیدهای میانبر Ctrl+E هم ممکن است.
 


 

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپمرحله سوم
از لایه مستطیلی که در مرحله قبل آن ها را باهم ادغام کردیم کپی بگرید و به آن ها فاصله دهید تا تصویرتان به شکل زیر در آید سپس تمام لایه های کپی شده را با هم ادغام کنید و نام این لایه را  ۲nd sequence بگذارید.
 

“طراحی

 

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپمرحله چهارم
اکنون به کمی تغییرات نیاز داریم روی لایه ۲nd sequence کلیک کنید و به منوی Edit > Transform > Rotate بروید. مقادیر را همانند تصویر زیر تغییر دهید.
 

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپحال از این لایه Duplicate یا کپی بگیرید و آن را به سمت پایین و سمت راست بکشید الگوی نهایی شما به شکل زیر خواهد شد حال این دو لایه را با هم ادغام کنید و نام آن را به  ۳rd sequence تغییر دهدید.

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ
مرحله پنجم
از لایه جدیدمان یعنی ۳rd sequence کپی بگیریدسپس با استفاده از ابزار Polygonal lasso tool نیمه ای ازالگو را همانند شکل زیر انتخاب کنید آن را برش داده و در لایه جدید بچسپانید. منظور از برش و چسپاندن Cut و Paste است.

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپنام لایه ها را می توانید هر چیزی بگذارید من از نام های upper و  lower half استفاده کرده ام. حال فقط لایه را کمی حرکت دهید تا به شکل زیر در آید.

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپمرحله ششم
چار مستطیل جدید به شکل زیر ایجاد کنید رنگ های آن ها نارنجی (# f8941d)  و خاکستری (# ۸a8a8a) باشد.آن ها را با هم ادغام کرده و نام لایه را  ۴th sequence بگذارید.

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپحال باید  Blending mode را کمی دستکاری کنیم  opacity مستطیل طوسی را به ۱۰۰%تغییر داده و opacity لایه نارنجی را روی ۶۰% قرار دهید. تصویر شما باید همانند تصویر زیر باشد.
 

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ
مرحله هفتم
از لایه ۴th sequence یک کپی بگیرید و آن را به سمت راست هدایت کنید دو لایه را باهم ادغام کنید و از آن یک کپی دیگر بگیرید و به مسیر  Edit > Transform > Flip horizontal بروید. تصویر شما همانند زیر خواهد شد البته اگر مراحل را درست انجام داده باشید.

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ
مرحله هشتم
رنگ زمینه را #۰۰۰۰۰۰ قرار دهید ابزار ‘Rounded rectangle tool یا ایجاد مستطیل را انخاب نمایید با Radius ۲۵px یک مستطیل در وسط تصویر ایجاد کنید (همانند شکل زیر).

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپمرحله نهم
ابزار Rectangular marquee tool را انتخاب کنید نوار نازکی در نزدیکی مستطیل ایجاد کنید و با ابزار Paint bucket tool و رنگ  #ffffff آن را پر کنید. از آن یک کپی بگیرید و نوار ها را به شکل زیر بگذارید.
 

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپمرحله دهم
خب حال باید یک عونان در داخل مستطیل تایپ کنیم من از فونت Eras Bold ITC استفاده کرده ام که لینک دانلود آن را در اول آموزش قرار داده ام رنگ آن # FFFFFF باشد.

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپروی لایه متن کلیک راست کرده و گزینه Blending Option را انتخاب کنید و همانند تصویر زیر عمل کنید.
 

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ
اگر مراحل را درست انجام داده باشید تصویر شما همانند تصویر زیر خواهد شد.

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپمرحله یازدهم
از لایه متن یک کپی بگیرید لایه متن بالایی را ویرایش کنید و رنگ حرف I را به #۹۴۹۴۹۴ تغییر دهید لایه را کمی بالاتز از لایه قبلی بگذارید تا تصویرتان همانند زیر شود.
 

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپمتن زیری را با رنگ #۹۴۹۴۹۴ تایپ کنید. تصورتان باید همانند تصویر زیر باشد.

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپمرحله دوازدهم
در این مرحله یک لوگو ساده و زیبا طراحی می کنیم. یک دایره با رنگ  #۰۰۰۰۰۰ ایجاد کنیداز ابزار Ellipse tool استفاده کرده و stroke آن را ۶px قرار دهید.
 

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ

مرحله سیزدهم
در این مرحله باید متن داخل دایره را تایپ کنیم من از فونت Cubic و رنگ سفید خالص استفاده کرده ام.
 

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ
حال به منوی File > Save as بروید و تصویر خود را به صورت لایه باز یا PSD ذخیره کنید من نام آن را Business Card Front Psd گذاشته ام.
 

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپمرحله چهاردهم
کار صفحه اول کارت به پایان رسید اکنون پشت کارت مان را طراحی می کنیم  همان سند قبلی را نگه دارید ما کمی تغییر در آن برای قسمت پشتی کارت انجام می دهیم. یک لایه جدید در بالای دیگر لایه ها ایجاد کنید آن را با رنگ سفید خالص پر کنید از منوی لایه ها لایه ۳rd sequence را به بالای لایه جدید انتقال دهید سپس opacity آن را برابر با ۴% قرار دهید.

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپمرحله پانزدهم
لایه های سوم و چهارم را با هم ادغام کنید با استفاده از ابزار ‘Rectangular marquee tool’ یک نوار مستطیل ایجاد کنید آن را در بالای لایه ها copy و paste و همانند شکل زیر آن ها را مرتب کنید.

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ
یک منطقه مستطیلی دیگر را از لایه ادغام شده انتخاب کنید و آن را در لایه جدیدی در بالا Paste کنید.

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ

حال به منوی  Image > Adjustments > Hue/Saturation بروید و همانند تصویر زیر مراحل را دنبال کنید.

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ


حال می خواهیم متن بالای مستطیل خاکستری را وارد کنیم با رنگ  #f8951d متن مورد نظرتان را تایپ کنید. سپس روی له متن کلیک راست کرده و گزینه Blending Option را انتخاب کنید و مراحل را همانند تصویر زیر دنبال کنید.

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ

 

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ

 

 

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ


 

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ

 

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ
مرحله شانزدهم
متن زیرین را ب استفاده از رنگ #d2d3d3 و فونت Eras Bold ITC تایپ کنید سپس روی لایه کلیک راست کرده و گزینه Blending Option را انتخاب کنید و مراحل را همانند تصویر زیر تایپ کنید.

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ

 

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ

 

 
یک مستطیل جدید با رنگ #۲۳۲۳۲۳ در زیر متن ایجاد کنید.
 

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ
مرحله هفده هم
اکنون شما می توانید جزئیات بیشتری را در صفحه خالی ایجاد کنید من از فونت Berlin Sans FB برای بقیه متن ها استفاده کرده ام و رنگ آن را سیاه کرده ام. برای ایجاد دایره های کنار متن هم می توانید از ابزار Ellipse tool استفاده کنید.

 

 

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپمرحله هجده هم
اکنون تمامی لایه های اضافی و غیر ضروری را حذف کنید سپس به منوی File > Save as بروید و طرح خود را دخیره کنید.

طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ

 این آموزش به پایان رسیده امیدوارم که بتوانید از این آموزش در طرح هایتان استفاده کنید. منتظر آموزش های بعدی ا باشید. نظر شما درباره این آموزش چیست؟

برای ارتباط و نظر داددن از لینک زیر استفاده کنید.

ارتباط با گروه معماری آرل


منبع : گویا آی تی


تعداد بازدید : ۱۳۷۱۵
برچسب ها :
you movies

سایت شما عالی هستش
امیدوارم موفق باشید
https://youmovise.com/ارسال نظرات

نظر شما :

مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir