۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

همونطور که می دونید سایت evermotion در سال  ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ تعدادی متریال آماده vray رو در قالب دو فولدر vol1 و vol2 به بازار عرضه کرده که عمده نیاز vray کاران رو برطرف می کند. امروز براتون متریال vol1 رو براتون در سایت قرار دادیم. در سری بعدی vol2 رو براتون خواهیم گذاشت. روش استفاده از این متریال هم در ادامه ی همین متن توضیح داده شده.

ادامه ی مطلب...سلام و عرض ادب
همانطور که بیشتر دوستان می دانند یکی از برجسته ترین پارامترهای دوست داشتنی پلاگین VRAY، شبیه سازی روشنایی عمومی یا GLOBAL ILLUMINATION است. این پدیده سبب خواهد شد تا ما بتوانیم ب مبنای حقایق نوری، صحنه خود را رندر کنیم. شبیه سازی نور و روشنایی روز در فضای داخلی یکی از پر اهمیت ترین پردازش ها برای معماران و معماران داخلی بشمار می آید چون به این ترتیب می توانند طراحی معماری خود را بر اساس ساعت های مختلف شبانه روز و شکل نور گیری ساختمان، تصویر دقیق تری را برای مخاطب یا مشتریان خود به تصویر بکشند.
کتاب VRAY: PARISIENNE APARTMENT یا آپارتمان پاریسی، عمده تمرکز خود را بر آموزش چگونگی استفاده از GLOBAL ILLUMINATION برای نورپردازی فضاهای داخلی قرار داده است. در این آموزش سعی می شود تا در مراحل اولیه به وسیله هیچ نور مصنوعی داخل آپارتمان روشن نشود و هدف اصلی این است که تنها با استفاده از نور عمومی و نور روز تابیده شده به فضای داخلی ساختمان، فضای داخلی نورپردازی شود.

ادامه ی مطلب...

کاربران sketchup   در تمام زمینه ها ،V-Ray  را به عنوان سریعترین و با قابلیت ترین ماشین رندر گیری می دانند که این نرم افزار کمکی زیر نظر گوگل توسعه یافته و امروزه به یکی از همکاران قدرتمند sketchup تبدیل شده است.
امکانات جدیدی در ورژن ۴۸و۱ به این نرم افزار اضافه شده که به کاربر امکان استفاده بیشتر و دقیق تر از نورها و سایه ها، ایجاد بافتهای متنوع از جمله خاک، لایه های مختلفی از مواد، تجزیه زمان با سرعت بالاتر و غیره را می دهد و خروجی به مراتب قوی تری را پدید می آورد.
برای بهره برداری از این امکانات جدید به شما پیشنهاد می کنیم این ورژن را نصب کنید و با مطالعه این بخش از کتاب با این روشها و امکانات آشنا شوید. بیش از هر چیز در این کتاب سعی بر آن شده که با توضیحات مختصر بحث های پیشین را تکمیل و موارد جدید را به شما آموزش دهیم.


ادامه ی مطلب...

این مقاله به آموزش vray  در بخش های زیر پرداخته است 

بخش 1 : تنظیمات vray
بخش 2 : درندر گرفتن با متریال
بخش 3 : رنر گرفتن تصویر نهایی
بخش 4 : آخرین تغییرات

 


این مقاله آموزشی فرض خواهد کرد که شما قبلا سایر مقاله های آموزشی Vray را مطالعه کرده اید . همچنین مطمئن شوید که پیش از این اصول اولیه 3dmax را فراگرفته اید چرا که Vray  یکی از نرم افزارهای الحاقی 3dmax می باشد. این مقاله بر قواعد اولیه max تیکه فراوانی خواهد کرد.
شما بهترین ره را برای ساختن شیشه و مایع درون آن فرا خواهید گرفت تا با کمک vray آن را به طور صحیح رندر بگیرید. در صورتی که شما برای درک بعضی از مفاهیم مشکل داشتید اطمینان یابید که مقاله آموزشی studio lighting tutorial را قبلا مطالعه فرموده اید.

استفاده از Quasi Monte Carlo و IRR در رندر vray


اجازه دهید کا را با این صحنه ساده شروع کنیم. من یک مکعب ( editable poly) ساخته ام. سپس از فرمان extrude برای ساخت پنجره ها استفاده کرده ام . همچنین این صحنه مقداری مبلمان دارد. فقط به خاطر اینکه زیاد هم ساده نباشد.

متریالهایی که استفده کرده ام برای کف و دیوار سفید می باشد.
مجموع ۳۶ رکورد - در ۴ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir