۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : شنبه , ۱۳۹۷/۰۸/۰۵ ۱۲:۱۹
طراحی نمایشگاه
تحریریه معماری آرل
در اواسط دهه 1970 میلادی،پروژه ساخت یک نمایشگاه در شهر دورنبیرن آغاز شد.توسعه و ساخت این نمایشگاه در چندین مرحله انجام شد و بازسازی پله پله متناسب با زمان،پیشرفت کرده است.شرکت های معروف معماری مسئول طراحی تمام المان های خاص در 14 سالن این نمایشگاه بوده اند.برنده آخرین دوره از مجموعه مسابقات در  سال 2014 گروه معماری marte marte بوده است.این پروژه دارای 4 سالن نمایشگاهی گسترده که بردارنده مفهوم قدرت و محدودیت است.طراحی نمایشگاه در گروه فضاهای تجاری محسوب می شود که بایستی به گونه ای طراحی شود تا امکان بازدید از نمایشگاه و سهولت در رفت و آمد ها را سبب شود در طراحی نمایشگاه نکات زیادی وجود دارد که از مهم ترین آنها می توان به ایجاد فضایی مدرن، دلنشین و دعوت کننده برای بازدیدکنندگان نام برد که استفاده از متریال های نوین، سبک طراحی متفاوت در فرم های منحصر به فرد و نو و نورپردازی مناسب نقش بسیار موثری را در جذابیت فضا ایفا می نماید.برای طراحی غرفه های نمایشگاهی نیازی نیست تا خیلی سخت و پیچیده فکر و عمل کنید. گاهی ایده های ساده بهترین ایده ها هستند به شرط آن که فکر شده و منطقی باشند
طراحی نمایشگاه
ستون اصلی در طراحی معماری ساختمان نمایشگاه،سیرکولاسیون آن است،شیشه های بزرگ بازدیدکنندگان را در میان سالن نمایشگاه راهنمایی میکند.یکی از عناصری که در جذابیت غرفه های نمایشگاهی بسیار تاثیر گذار است استفاده درست و به جا از رنگ ها است. استفاده از رنگ های گرم در طراحی غرفه های نمایشگاهی باعث می شود که بازدید کنندگان بیشتری جذب غرفه شما شوند. اگر می خواهید تا غرفه ای متمایز تر از بقیه داشته باشید می توانید از رنگ های تیره در طراحی دکوراسیون داخلی غرفه های نمایشگاهی خود بهره ببرید و آن را با استفاده از رنگ های گرم تزئین کنید. البته انجام این کار جرات بسیاری می خواهد و حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که این کار نباید بر روی دیده شدن محصولات شما تاثیر منفی بگذارد. برش اغراق آمیز،در دو طرف ساختمان با ترکیب طیف رنگی قدرتمند قرمز و مشکی ورودی بسیار جالبی ایجاد کرده است.
نمای ورودی نمایشگاه
سالن ها با طول170 متری و ارتفاع 16.5 متری طراحی شده اند.ابعاد بزرگ فضا،همراه با استفاده جسورانه از رنگ،برای برجسته کردن و نشان دادن قدرت طراحی داخلی در این پروژه به خوبی دیده می شود.در داخل سالن،از پانل های صوتی اگوستیک برای جلوگیری از اکو و اطمینان از کیفیت صدا نصب شده است.از نظر روشنایی و نورپردازی،توالی ساختمان های مختلف تمام طیف ها را پوشش می دهد.
طراحی نمایشگاه
طراحی نمایشگاه قرمز و مشکیاصول طراحی نمایشگاه
تعداد بازدید : ۱۴۴۳
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
طراحی پاویلیون با کانسپت نگاه به گذشته

طراحی پاویلیون با کانسپت نگاه به گذشته

طراحی داخلی نمایشگاه خودروی لکسوس

طراحی داخلی نمایشگاه خودروی لکسوس

مركز توسعه و تحقيقات پارگون(مکلارن)

مركز توسعه و تحقيقات پارگون(مکلارن)

طراحی غرفه نمایشگاهی موسسه پرات

طراحی غرفه نمایشگاهی موسسه پرات

 طراحی پاویون موقت با  الهام از هنر اوریگامی

طراحی پاویون موقت با الهام از هنر اوریگامی

حرکت و بازی رنگ ها در نمایشگاه

حرکت و بازی رنگ ها در نمایشگاه

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir