۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

مترجم: الهه کاشی
در اینجا به بررسی مجتمع مسکونی می پردازیم که در مرکز بلوک خانه سالمندان طراحی کرده اند. این پروژه بزرگ شهری به عنوان یک پاسخ به نیاز بالای مسکن پیش بینی شده و دارای بخش های مختلفی اعم از: خانه سالمندان، مسکن اجتماعی، مسکن خصوصی، مرکز مذهبی و امکانات تجاری می باشد.  در ادامه با آرل همراه باشید...
مترجم: فائزه میرزائی
معماری:  atelierpro
معماری داخلی: Hans van Beek, Wessel Reinders, Ellen Vaal, Elisabeth Tukker, Thijs Klinkhamer ism
مساحت: 112000 متر مربع
سال: 2013
طراحی منظر: Hans van Beek  و  Bruno Doedens
این مجتمع پزشکی واقع در هلند، طراحی با شیوه های جدید و امکانات کامل یک بیمارستان را شامل می شود. یکی از ویژگی های شاخص این بیمارستان، قرار گیری در طبیعت سبز و دارا بودن منظره و چشم اندازی بی نظیر است. با ما در ادامه همراه باشید. 
مترجم: الهه کاشی
یکی از مهمترین مواردی که امروزه باعث جذب هرچه بیشتر بیماران برای حضور در مراکز درمانی می شود، وجود آرامش در فضا است، زیرا که هرچقدر در یک محیط درمانی آرامش بیشتری حس شود، امکان حضور افراد در آن محیط به مراتب بالاتر می رود. روانشناسان و محققان بر این باور اند، که یکی از روش هایی که می توان با به کارگیری آن باعث ایجاد حس آرامش و مثبتی در فضا شد، استفاده از عناصر طبیعی مانند چوب می باشد. در ادامه با آرل همراه باشید.
مترجم: الهه کاشی
معماری: Loucas Zahos Architects
موقعیت: Caloundra QLD, Australia
مساحت: 600 متر مربع
سال ساخت: 2015
در گذشته بیمارستان ها و کلینیک ها صرفا جهت مصارف پزشکی کاربرد داشت، اما می توان امروزه شاهد تغییر جهت به سوی انسانگرایی در امکانات درمانی بود. ما در اینجا یک نمونه کلینیک تخصصی چشم پزشکی در استرالیا را به طور مختصر بررسی خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه باشید.
تحریریه معماری آرل
طراحی داخلی: NAN arquitectos
موقعیت: Pontevedra، اسپانیا
مساحت: 62 مترمربع
سال: 2015
معمار: مشکل اصلی در طراحی داخلی این کلینیک دندانپزشکی، متراژ کم بود. متراژ کم، همواره خلاقیت طراح را می طلبد و مهارت های وی را به چالش می کشد تا بهترین چیدمان فضا را انجام دهد. با آرل همراه باشید.
تحریریه معماری آرل
طراحی داخلی کلینیک های پزشکی و دندانپزشکی، از اصول خاص خود پیروی می کند. در این بخش قصد داریم نگاهی به طرح یک کلینیک دندانپزشکی بیاندازیم که توسط گروه طراحی و معماری اسپانیایی Nan Contract صورت گرفته است و از سبک مدرن پیروی می کند. با آرل همراه باشید.
تحریریه معماری آرل
بازسازی و طراحی مجدد بیمارستان Brunico واقع در شهر Bruneck کشور ایتالیا توسط معمار ایتالیایی Ralf Dejaco انجام شده است. در این طراحی مجدد، سالن پذیرش و ورودی بیمارستان به شکل مدرن و به صورت فلت طراحی و بازسازی شده است. همچنین بخش جدیدی به این بیمارستان اضافه شده است. در ادامه قصد داریم نگاهی به تصاویر این بازسازی بیاندازیم. با آرل همراه باشید.

مترجم: فائزه میرزائی
این بیمارستان واقع در شهر مادرید اسپانیا می باشد که توسط Rafael de La-Hoz طراحی شده و در سال 2012 توسط کالج رسمی معماران مادرید برنده ی جایزه شده است. معماری آن با سه هدف عمده شکل گرفته است: بهره وری، نور و سکوت فضا. به طور کلی فضای این بیمارستان در جهتی سازمان یافته تا گردش و حرکت در آن به خوبی صورت گیرد. با ما در ادامه همراه باشید.


مترجم: نیلوفر محتاط
شرکت معماری Pelli Clarke Pelli این ساختمان 12 طبقه را برای بیمارستان کودکان فیلادلفیا طراحی کرده است. فضاهای بیمارستانی اغلب بسیار خسته کننده و ملال آور هستند اما هدف اصلی این پروژه ایجاد فضایی نشاط آور برای بیماران است که در آن خانواده ها و بیماران کاملاً با یکدیگر تعامل دارند. در ادامه با ما در آرل همراه باشید.


مترجم: ثنا حسینیان
طراحی داخلی کلینیک دندانپزشکی شهر رن در شمال فرانسه برای شرکت در فستیوال هنری Inside out exhibiton با اجرای طرح های گرافیکی پانک راک، انجام شده است. 4 دیوار اصلی لابی ورودی کلینیک با این هنر گرافیکی تزیین شده اند و مراجعه کنندگان به کلینیک را احاطه خواهند کرد. گروه freak city که طراحی داخلی کلینیک دندانپزشکی را به عهده داشتند، از بازشو هایی که بین طرح ها قرار می گرفت نیز استفاده کردند. این بازشو ها تصاویر عجیبی را در پرسپکتیو بین طرح های دیوار ایجاد می کنند. در ادامه با آرل همراه باشید...


 
مترجم: نیلوفر محتاط
شرکت معماری SPARK طرح اخیر خود را به نام "مزرعه خانه" به تازگی منتشر کرد. این مجموعه در سنگاپور قرار دارد و در آن ملاحظاتی برای نگهداری از سالمندان و تأمین غذای سالم برای آن ها ترتیب داده شده است. این طرح در فستیوال جهانی معماری ارائه شده و کانسپت اصلی آن ترکیب خانه های بازنشستگان با مزارع عمودی است. نتیجه ایجاد مجموعه ای زیبا و پرثمر است که در جهت توانمند کردن ساکنانش عمل می کند. با ما همراه باشید.

مترجم: مهرداد نجیب زاده
معماری این مدرسه ابتدایی توسط گروه معماران لو کرنک و توسط نیکی داسنت فال در شهر سنت دنیس فرانسه طراحی شده است. طرح وی ادغامی جالب و زیبا از مهدکودک و مدرسه ابتدایی می باشد که با روش های مختلف، آموزش و پرورش را توسعه داده است. کودکان با کمترین دانش و آگاهی وارد این مرکز شده و هنگام خروج از آنجا دانش مناسب سن خود در رشته های علوم، جغرافیا، ریاضیات و کشف و کنکاش علمی بدست می آورند. کانسپت طراحی این پروژه بر اساس عملکرد و فرم مغز انسان بوده است. با توجه به عملکرد مغز، عملکرد ساختمان هم در دو نیمکره به وقوع می پیوندد. مغز از لحاظ ظاهری یکسان، اما از لحاظ عملکردی غیر متقارن عمل می کند.
با آرل در ادامه همراه باشید...


مترجم : ثنا حسینیان
طراحی داخلی خوابگاه دانشجویی Campus Hong Kong توسط شرکت طراحی داخلی LYCS Architecture انجام شد. هر یک از 48 آپارتمان های این خوابگاه با 27 متر مربع مساحت برای زندگی 4 دانشجو طراحی شدند. ساختمان خوابگاه قبلاً یک هتل بود. برای ایجاد فضای باز تر و پر کاربرد تر، پارتیشن بین دو اتاق کنار هم را برداشته و به جای آن یک میز غذا خوری قرار دادند. در ادامه با آرل همراه باشید...
مجموع ۹۱ رکورد - در ۷ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir