۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶چند هفته پیش بود که کمپانی ادوبی (ادوب) (Adobe) ؛ تصمیم گرفت تا از پلاگین جدید و بسیار کاربردی خود برای برنامه فتوشاپ ، خبر دهد.اساس کار این پلاگین کاربردی فتوشاپ کاهش تاری و رفع مشکل لرزش دست در هنگام عکاسی با دوربین بود ، حتی تصاویری جهت پیش نمایش این پلاگین انتشار یافت .طبق اخبار حاکی از این پلاگین ، قسمت هایی که نیاز به رفع تاری در عکس می باشد را انتخاب کرده و سپس بوسیله این پلاگین ، به راحتی به حذف تاری عکس مورد نظر بپردازید! اما به نظر می رسد شرکت ادوبی با بدقولی و مشکلاتی در جهت انتشار این پلاگین همراه بوده است ! چرا که این بار گوی رقابت را به استارت آپی کوچک و تازه وارد باخته است ! استارت آپ ” startup Intelligent Imaging Solutions” گوی رقابت در این عرصه را از شرکت ادوبی برده و جلوتر از تاریخ اعلام شده انتشار پلاگین مذبور از سوی شرکت ادوبی ؛ این استارت آپ پلاگین را منتشر ساخته است.

 


امروز در گروه معماری آرل قصد داریم به شما آموزش طراحی متن بهاری شکوفه ای را با استفاده از فتوشاپ بدهیم. این آموزش فقط با براش و تنظیمات لایه ها امکان پذیر است و نیاز به تنظیمات حرفه ای نخواهد داشت. تصویر بالا پیش نمایش یا تصویر نهایی این آموزش می باشد.

ابزاری که برای این آموزش احتیاج است.

۱-Wood panel texture by ~plastikmaniac
2-Leaf Silhouettes Free Brush Pack by stock_graphic_designs
3-Lane font


در این بخش می کوشیم به آموزش نرم افزار فتوشاپ cs6 بپردازیم.این آموزش توسط گروه معماران آرل به تمامی دوست داران فتوشاپ تقدیم میشود. لازم به ذکر است آموزش نرم افزار فتوشاپ به صورت درس به درس انجام خواهد شد و در هر هفته چند قسمت از این آموزش تدوین و در اختیار کاربران عزیز قرار می گیرد.

برای مشاهده ی سرفصل ها به ادامه ی مطلب مراجعه کنید


مقدمه :
تطبیق روشنایی در فتوشاپ
 
بحث رو با این موضوع شروع می کنم که هر از گاهی شاید شما دوست داشته باشید که یک تصویر پیرو را در یک زمینه درج بکنید ،جایی که روشنایی تصویر شما با زمینه ابدا جور نیست. به طور مثال تصویر پیرو شما ممکن است از پهنا روشن باشد در حالیکه تصویر زمینه شما شامل سایه هاي ممتد و نقاط روشن است.
خوب اگر شما تصویر پیرو را از نظر نور تصحیح نکنید ، دید جالبی نسبت به کار نخواهیم داشت و کار یک جلوه مصنوعی به خود خواهد گرفت. پس هدف ما طبیعی نشان دادن تصویر نهایی است. همانند تصویري که مادر اخر به آن خواهیم رسید.

شروع کار با انتخاب تصویر
خوب من کار را با تصویر زیر شروع می کنم. یک منظره خیابانی روشن که نمایی از ماشین ها را با سایه هاي ممتد نشان می دهد.(پرسپکتیو)
در ا بتدا براي من این خیابان شلوغ با بعد از ظهر دیر بلندش تداعی این را به وجود اورد که یک ربات را به عنوان تصویر پیرو به این زمینه خیابانی اضافه کنم ، ولی کار خیلی خیلی پیچیده میشد...براي همین من براي نشان دادن این که چگونه تصویر پیرو و زمینه رو از لحاظ تطبیق نور جور کنیم یک حیوان تنومند را ترجیح داده و یک فیل تنومند با رنگ روشن را برگزیدم .


با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز، در این مطلب قصد داریم یک افکت زیبای متنی دیگه رو در نرم افزار فتوشاپ ایجاد کنیم. برای انجام این کار مراحل زیر رو که به صورت تصویری آموزش داده شده طی کنید:
1- یک سند جدید با ابعاد 600*400 ایجاد کنید.
 
مجموع ۱۶ رکورد - در ۲ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir