۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

تحریریه معماری آرل
اگر تا بحال به عنوان یک معمار یا طراح، مراحل طراحی و ساخت یک صندلی چوبی را ندیده اید، در این بخش مراحل ساخت یک صندلی چوبی را به روایت تصویر و ویدیو برای شما آماده نموده ایم. ویدیو و تصاویری که شما را با مراحل طراحی و تولید یک محصول چوبی آشنا خواهند کرد. اگر فکر می کنید این ویدیو می تواند برای شما جذاب باشد، پس آن را از دست ندهید.
تحریریه معماری آرل
شاید شما هم جزء آن دسته از کسانی باشید که به گل، گیاه و بطور کلی طبیعت علاقه ی وافری دارند. اگر اینطور است و یک طراح هستید، در این قسمت برای شما نمونه هایی از مبلمان گردآوری نموده ایم که در آنها از گیاه به عنوان یک عامل زیبایی بخش و هیمنطور ایجاد حس زندگی استفاده شده است. برای مشاهده ی این میزها و صندلی های فوق العاده با آرل همراه باشید.
مترجم: الهه کاشی
Nendo تعداد 50 صندلی را با الهام گرفتن از تصاویر خیالی، برای گالری Feriedman Benda طراحی کرد، به گونه ای که نصب این صندلی ها باعث ایجاد مقایسه ای بین طرح های خیالی و طراحی مبلمان گردید. این طرح برگرفته از سبک کمیک مانگا می باشد، که ریشه ای قدیمی در فرهنگ و هنر ژاپن دارد. در ادامه با آرل همراه باشید.
تحریریه معماری آرل
juno jeon طراح خلاق هلندی، مبلمان هایی می سازد که حس و حال زنده بودن دارند. مبلمان هایی که به کنش شما واکنش نشان می دهند. به عنوان مثال در مبلمان بالایی وقتی شما کشو را عقب می کشید، پوسته های طراحی شده روی بدنه، بطور هماهنگ با حرکت کشش شما جابجا می شوند. با آرل همراه باشید.
تحریریه معماری آرل
مشکل کمبود فضا، یکی از معضلات آپارتمان نشینی است. برای حل این مشکل راهکارهای زیادی ارائه می شود. راهکارهایی مبتنی بر خلاقیت برای حل مشکل کمبود فضا! یکی از راهکارهایی که کم و بیش با آن آشنا هستیم و تخت خواب های با قابلیت ذخیره سازی برای اتاق خواب های کوچک است. تخت خواب هایی که از فضای زیر و کناری آنها به بهترین نحو استفاده شده است و به نحوی فضای زیرین تخت خواب سازماندهی شده است. این بار قصد داریم نگاهی به تخت خواب طراحی شده توسط کارخانه ی مبلمان فرانسوی Parisot بیاندازیم. با آرل همراه باشید.
تحریریه معماری آرل
متریال چوب همواره به عنوان یک متریال گرم و پر انرژی مطرح بوده است و از آن به عنوان یک عنصر تامین کننده حس گرما در محیط استفاده می شود. اگر چوب با بافت طبیعی خود در فضا وجود داشته باشد، مطمئنا تاثیر بسزایی روی روح محیط خواهد داشت. در این بخش قصد داریم نگاهی به چند میز غذاخوری بیاندازیم که از جنس چوب هستند و در رستوران ها مورد استفاده قرار گرفته اند. با آرل همراه باشید.
مترجم: ثنا حسینیان
masquespacio، یک طراحی اسپانیایی اهل والنسیا، طراحی مبلمان جدید و خلاقانه ی شرکت missana را انجام داد. این سری جدید با نام " مبلمان وزغی "، حاصل همکاری و تلاش دو سالانه ی آن ها می باشد و در سایز و مدل های مختلف طراحی و اجرا شده است. شرکت طراحی مبلمان میسانا به خاطر طرح های تکنیکی منحصر به فرد و الهام گرفتن از مبلمان سنتی اسپانیا، معروف است. در ادامه با آرل همراه باشید...

تحریریه معماری آرل
در این بخش قصد داریم به معرفی 14 طرح خلاقانه برای صندلی بپردازیم. تمام این صندلی ها با کائوچو طراحی شده اند. برای تماشای این ایده ها در ادامه با ما در آرل همراه باشید.
گرداورنده: مسعود فلاح
این روزها بیشتر با جمله "صرفه جویی در فضا" برخورد کرده اید و می دانید محصولات جذابی وجود دارد که فضای کمی از محیط شما را اشغال می کند و زیبایی و کاربرد خاص خود را نیز دارند. شما هم حتما در طراحی های خود با مشکل کمبود فضا مواجع شده اید، شاید یکی از راه های مناسب برای رفع این مشکل استفاده از محصولاتی ترکیبی باشد، به طور مثال تخت های تاشو نمونه های از این محصولات است و تقریبا همه شما با آنها آشنا هستید. در ادامه ویدیوی معرفی برخی از مبلمان ترکیبی را تماشا کنید.
تحریریه معماری آرل
میز قهوه خوری چوبی، تنوع طرح زیادی می تواند داشته باشد و شما نیز نمونه های بسیار زیادی دیده اید. اما Stelios Mousarris، دست به کار خلاقانه ای زده است. میز قهوه خوری ساخته شده توسط وی، یک شهر را زیر خود دارد. ایده ی این میز از فیلم Inception گرفته شده است. با آرل همراه باشید.


مترجم: نیلوفرمحتاط
233 طرح از 34 کشور برای این مسابقه فرستاده شد. در پایان 3 برنده اعلام شد و 20 نفر لوح تقدیر گرفتند. در این بخش قصد داریم به معرفی طرح های نفرات اول تا سوم بپردازیم.


مترجم: ثنا حسینیان
در طراحی لامپ های ایستاده همیشه از یک ایده ی تکراری به صورت های متنوع استفاده می شد ولی این بار گروه Wald HI . LO به ایده ای جدید و خلاقانه برای طراحی این لامپ رسیدند. از همان اجزا و دیتیل های همیشگی برای طراحی لامپ ایستاده استفاده کرده اند با این تفاوت که قسمت سیم این لامپ در قطعه ی آلومینیومی ضخیم و محکمی قرار گرفته و به این صورت مستقیماً به پریز برق متصل می شود و بقیه قطعات را در حالتی معلق و ایستاده نگه می دارد. زیبایی این طراحی خلاقانه در این است که بدون نیاز به قطعه ای اضافی و بسیار ساده این سیستم روشنایی ساخته شده است. در ادامه با آرل همراه باشید...


مترجم: ثنا حسینیان
استودیو طراحی duffy london از طراحی میز های مجموعه ی " megalith " رونمایی کرد. این میز ها به گونه ای طراحی شدند که با خطای دید گویی بدون وجود پایه و جاذبه بر روی زمین ایستاده اند. این میز در دو سایز coffee table و میز نهارخوری طراحی و تولید شده اند. ابتکار طراحان در شکل پایه به آگاهی و تسلط آن ها در علم فیزیک و پخش بار مساوی در بین پایه ها مربوط می شود. پایه ها با متریال و بافت های متفاوتی موجود می باشد: پایه های چوبی، پایه های استیل مشکی یا سفید و پایه های استیل براق. در ادامه با آرل همراه باشید...
مجموع ۱۰۶ رکورد - در ۹ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir