۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

معماری آرل

آپارتمان یا اتاق زیرشیروانی didomesticates در مادرید اسپانیا توسط شرکت معماری elli طراحی شده است. بازسازی آپارتمان ترکیبی از خلاقیت و هنرهای داوینچی با رنگ آمیزی cmyk در زندگی معاصر است. زمانی که فضا محدود باشد معماران و طراحان با استفاده از جابه جاکردن ، کشیدن ، هل دادن ، اسلاید کردن و غیره به نوعی فضای محیط را سفارشی و قابل استفاده می کنند.
تحریریه معماری آرل
طرح این خانه شناور، به صورتی کاملاً خلاقانه، مانند یک قایق شناور بر روی دریا اجرا شده، و قادر است به مکان های مختلف منتقل شود. این پروژه، با ایده ی تحت تأثیر قرار دادن محیط اطراف خود به وجود آمده است، در حالی که یک تجربه معمولی از ویلا را ارائه می دهد. طرح این ویلا در شهر پاریس به اجرا رسیده، و متخصصان سازه های شناور با متحرک ساختن این ویلا، حداکثر ارتباطات بصری را در این طرح به وجود آورده اند. نمای داخلی اطاق ها، دیدی کامل از تراس را به نمایش می گزارد و ترکیبی از محیط داخل و خارج را به نمایش می گذارد. برای مطالعه کامل خبر، با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.


تحریریه معماری آرل
معمار: OMA
موقعیت بنا: رتردام، هلند
متراژ بنا: 1620000 متر مربع
سال اجرا: 2013 طرح به اجرا رسیده از شرکت معماری OMA،درکنار رودخانه MASS در شهر رتردام، شامل سه برج متصل به هم است که در یک سایت فشرده واقع شده است. این پروژه چند منظوره، بخشی از فرم مرکزی شهر رتردام به شمار می رود، و دارای طیف وسیعی از فضاهای: اداری، تجاری و مسکونی می باشد. این برج با 150 متر ارتفاع و تداخل فضاها، توانسته یک طرح سازمان یافته را با توجه به تفاوت کاربری فضاها به وجود آورد.برای مطالعه کامل خبر، با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

تحریریه معماری آرل
معماری به کار رفته در این خانه ، ترکیب تکنولوژهای هوشمند با ظرافت های معماری است. این خانه هماهنگ با محیط زیست و زیبا و با معماری مدرن توسط گروه معماری tjep خلق شده است.
استفاده از پرده کرکره باز در سرار خانه و درخت خورشیدی ، هزینه سیستم گرمایشی خانه را به حداقل رسانده است. طراحی و وسایل بکار رفته در خانه Isolée بصورت مینیمال می باشد و چشم انداز زیبایی به لنگر را داراست.

تحریریه معماری آرل
آپارتمان ۲۸ متری! واقعا کوچک است! اما چطور می توان با استفاده از تکنیک های طراحی یک آپارتمان ۲۸ متری را طوری طراحی کرد که هم راحت و هم کاربردی باشد. اما مهمترین نکته طراحی این آپارتمان، طراحی پازلی آن است. این آپارتمان بدون اتاق، تمام بخش های یک خانه بزرگ و جادار را دارد.
آپارتمان دارای اتاق خواب، محل غذاخوری، آشپزخانه، کمد دیواری و حتی راهرو و راه پله نیز هست. برای جمع کردن همه این بخش ها در یک خانه کوچک طراحی ویژه ای مورد نیاز است.
همان طور که میبینید این آپارتمان کوچک دو طبقه دارد. اتاق خواب منحصربفرد و عجیب آن در طبقه بالا قرار دارد و بقیه بخش ها در طبقه پایین قرار دارد.طرح این ویلا زیبا برای یک مشتری خصوصی پایه ریزی شده و مبتنی بر سایت های معماری بایل هیل (Bali Hill Architect) در سنگاپور واقع شده است، و معمولاً با یک برنامه ریزی جامع و حداقل دخالت در محیط، و چشم انداز برنامه ریزی می شود. سایت این ویلا در یک شیب تند، مشرف به دره واقع شده است و در برنامه ریزی و تکوین معماری سبز با محیط اطراف خود ادغام شده است. با توجه به اکوسیستم، شرایط گیاهی و جانوری، و توپوگرافی، ساختار و متریال کلی این ویلا از ترکیب چوب و سنگ بهره جسته است.برای مطالعه کامل خبر، با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.


طرح معمارانه ویلای سفید، توسط گروه معماری Pitsou یک فضای زیبا و جذاب است که در بین دو حیاط ساخته شده است. فضای نورگیر این ویلا با توجه به حجم گسترده آن، یکی از بهترین امکانات این خانه به شمار می رود. با توجه به حجم و رنگ سفید، توانسته یک رابط مفهومی و صمیمی با محیط اطراف خود برقرار کند. با نزدیک شدن به خانه، یک مسیر حول ضلع شمالی تا بنای اصلی گسترش یافته است و منجر به دو برابر کردن ارتفاع ساختمان اصلی شده است. در مرکز این طرح، ارتفاع شش متری ساختمان باعث شده که فضای بیشتری به سایت و باغ این مجموعه اضافه شود. فرم بدون ستون این ساختمان و کاربری آن در نما، باعث شده که ورودی مجزا حذف شود و یک فضای کسترده و مینیمال برای ورودی اصلی در نظر گرفته شده باشد.برای مطالعه کامل خبر، با گروه معماری آرل در ادامه مطلب همراه باشید.

طراحی دکوراسیون و معماری داخلی و نما، تغییراتی بوده است که در این خانه اتفاق افتاده است و این خانه ی قدیمی را تبدیل به یک واحد مسکونی مدرن، روشن به همراه فضای دید خوب نموده است. نکته ی که قدری در طراحی تاثیر گذاشته بودجه ی محدود مالکان است.

دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک، مدرن و رنگارنگ توسط Basich طراحی شده اند و اندازه بسیار کوچکی دارند. با کوچک شدن متراژ خانه ها، دکوراسیون و طراحی داخلی خانه های کوچک، اهمیت زیادی یافته است و افراد بیشتری به دنبال اصول و قواعد دکوراسیون فضاهای کوچک هستند . برای همین موضوعی که در این پست به آن می پردازیم همین فضاهای کوچک و کم جا هستند.این آپارتمان حدود ۷۰ متر مربع است اما همه چیزهای مورد نیاز برای زندگی معاصر در آن وجود دارد.
تحریریه معماری آرل
تصور ما از فضاهای مختلف گاهی خنده دار می شود: خانه های لوکس و بزرگ با ایوان هایی که خنکای نسیم از آن به داخل خانه می آید! خانه های دو طبقه نیویورکی با فضاهای شخصی. و یا آپارتمان های کوچک اسکاندیناوی که سبک به خصوصی دارند. هر روز نمونه های فراوانی از کارهای برخاسته از ذهن خلاق طراحان را می بینیم که از هیچ، فضاهای مجذوب کننده ای ساخته اند. اما کمتر پیش می آید که به خانه ای که خود آن ها در آن زندگی می کنند فکر کنیم. بنابراین ما برای شما تصاویری از خانه ی یکی از طراحان، Susan Drover از SAM Design را آماده کرده ایم تا ببینید تخیل این طراح چه فضایی را برای خود او رقم زده است.
تحریریه معماری آرل
سوئدی ها در دکوراسیون داخلی دست از شگفت زده کردن ما بر نمی دارند! سبک خاص سوئدی ها استفاده از رنگ غالب سفید در دکوراسیون است که باعث بزرگتر به نظر آمدن خانه می شود و اضافه کردن جزئیات رنگی و زیبا برای روح بخشیدن و تکمیل دکوراسیون. پنجره های بزرگ که نورگیری زیادی دارند، مبلمان مدرن و شیک و قراردادن هر چیز سر جای خودش، همه این ها بیانگر سبک مینیمالیست سوئدی هاست. همراه گروه معماری آرل باشید.
تحریریه معماری آرل
این آپارتمان دوبلکس زیبا که توسط گروه خلاق N232 Arquitectura طراحی شده است، تصور قدیمی ما از چیدمان دکوراسیون و طراحی در منزل را دگرگون کرده است. ناستلد منطقه ای زیبا در اسپانیا است که خانه هایی با طراحی داخلی زیبا و امروزی در آن واقع شده اند. اگر با دقت به این فضا نگاه کنید متوجه می شوید که چه نبوغی در طراحی این فضای به خصوص به کار رفته است. در حالی که در بیشتر خانه های دوبلکس به طور رایج فضای خصوصی در بالا و فضای عمومی و پذیرایی در پایین قرار دارند، در این آپارتمان همه چیز برعکس شده است.
تحریریه معماری آرل
ویلای MIKI 1 داری یک طراحی نما و داخلی مدرن است . در نمای شرقی ویلا اکثرا از شیشه استفاده شده است تا در طول روز نور محیط داخلی را تامین کند و همچنین چشم انداز فوق العاده ی ویلا حفظ شود. نماش شمالی نیز کاملا به رنگ سفید است و استفاده از رنگ سفید تا حد زیادی به مدرن به نظر رسیدن ویلا تاثیر داشته است. انتخاب رنگ کفپوش ها و دیوارها و ترکیب این دو نیز به نحوی بوده است که به مینیمال بودن طراحی کمک کند.در ادامه سایر عکسهای این ویلا به همراه پلان های این ویلا را مشاهده خواهیم کرد.
مجموع ۱۰۰۹ رکورد - در ۷۸ صفحه
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی و اجرا ویلا

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی ساختمان اداری و دفتر کار
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، میرداماد . جنب ایستگاه مترو
انتهای خیابان کازرون جنوبی . پلاک ۳
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱     ۲۱-۲۶۴۰۸۵۲۰-۰۲۱
فکس :       ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir