۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

تاریخ دوشنبه , ۱۳۹۵/۰۸/۲۴ ۰۸:۳۳
لوئیس باراگان
گردآورنده: الهه کاشی
لوییس باراگان از معماران مشهور مکزیکی قرن بیستم است که در سال 1902 در Guadalajara متولد شد و در شهر Jalisco پرورش یافت. باراگان آموزش های حرفه ای خود را در زمینه مهندسی ادامه داد اما مهارت های معماریش خود آموخته بود. در سن 18سالگی، سفرهای زیادی به فرانسه و اسپانیا کرد و در سال 1931 برای مدتی در پاریس زندگی کرد و در این دوره تحت تاثیر سخنرانی‌های لوکوربوزیه و نوشته‌های معمار منظر فرانسوی Ferdinand BAC  قرار گرفت.
نمونه آثار لوئیس باراگان
اولین تجربه معماری باراگان در بین سالهای 1927 تا 1936 در زادگاهش بود و در اواخر دهه 30 به مکزیک رفت و در آن سالها خانه هایی به سبک بین‌المللی طراحی کرد که بدین منظور در مکزیک شهرت یافت. در واقع،  شهرت باراگان از جهت بهره گیری مناسب از روشنایی و رنگ در سبک‌های بین‌المللی، در خلق طراحی نوین مکزیکی می باشد. او با افزودن رنگ‌های روشن و جلوه هایی ازطبیعت، سبک بین‌المللی را به سبک هیجان انگیز و متحرک و احساسی مکزیکی تبدیل نمود. آثار او نمونه‌های مینیمالیسم در معماری هستند که از بافت و رنگی فوق العاده برخوردارند. به طوری که، سطوح خالص، دیوارهایی ساخته شده از خشت، الوار و گچ و یا حتی آب، المان‌های ترکیبی او هستند و همه ی آنها در ارتباط با طبیعت قرار دارند.
نمونه آثار لوئیس باراگان
از افتخارات مهم لوئیس باراگان در سال 1980، کسب جایزه معماری Pritzker بود و از نمونه آثار شاخص وی می توان به برج های ماهواره ای و مزرعه خانواده فوک ایگرستروم (Folke Egerstrom) اشاره نمود.
لوئیس باراگان در سال 1988 چشم از دنیا فروبست و در Guadalajara تدفین شد.

منزل و استودیو لوئیس باراگان
نمونه آثار لوئیس باراگان
باراگان به شاعر رنگ ها معروف است. وی این چنین می گوید که: «خانه من پناهگاه من است احساسی ترین بخش معماری من»

نمونه آثار لوئیس باراگاننمونه آثار لوئیس باراگاننمونه آثار لوئیس باراگاننمونه آثار لوئیس باراگاننمونه آثار لوئیس باراگاننمونه آثار لوئیس باراگاننمونه آثار لوئیس باراگاننمونه آثار لوئیس باراگاننمونه آثار لوئیس باراگاننمونه آثار لوئیس باراگاننمونه آثار لوئیس باراگان
تحریریه معماری آرل
منابع: archnews
architecturalart
تعداد بازدید : ۴۱۰۱
ارسال نظرات

نظر شما :

مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
شرکت طراحی دکوراسیون اداری 
طراحی و اجرای فروشگاه زنجیره ای

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


طراحی و ساخت ویلا
بازسازی ساختمان
اخذ تاییدیه کمیته نما 
طراحی داخلی مطب
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir