۰۲۱-۲۲۹۰۱۹۰۵-۶

نویسنده : تحریریه معماری آرل
تاریخ : پنجشنبه , ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ ۱۰:۵۵
راهنمای خرید مسکن
تحریریه معماری آرل
دسترسی به مسکن، خواه خرید خواه اجاره با هر نوع سرمایه گذاری؛ یکی از مهم ترین و بهترین نوع سرمایه گذاری اقتصادی در زندگی مردم به شمار می رود. کاملا طبیعی است از خودتان بپرسید که ملاحضات لازم برای داشتن یک پایگاه اطلاعاتی خوب قبل از هر اقدام چیست. در بسیاری از موارد مزایای به دست آوردن یک آپارتمان نوساز یا استفاده شده بسیار زیاد است: قابل توجه است وقتی بدانیم تعداد زیادی از خانه های خالی یا آپارتمان موجود در شهر در انتظار کسب و کارهای آینده یا بازسازی قرار دارند.
بیان چنین مواردی پتانسیل چشمگیر سرمایه گذاری در امر مسکن را افرایش می دهد، بخصوص زمانی که بدانیم فضاهایی که قبلا مورد استفاده قرار گرفته اند، می توانند هزینه قابل توجهی را کاهش دهند تا بتوان آن فضا را به فروش رساند، یا حتی اجاره داد. مفاهمی خرید و اجاره بسیار زیادند، به حدی که مقررات و زمینه های شهری را در مقیاس گسترده ای مطرح می کنند. در ادامه چند نکته در مورد خرید، اجاره یا سرمایه گذاری مسکن را مطرح کرده ایم که ممکن است مفید باشد.
قیمت خرید مسکن

محل سکونت: بررسی کانون شهری و توسعه آن

این تنها جهت گیری است که در ارزش مسکن تاثیرگذار می باشد. کاهش گرما در افزایش مصرف انرژی های گرمایشی و نور بسیار تاثیرگذار است. علاوه بر این دسترسی به حداقل فضاهای خدماتی همچون فضای سلامت و درمان، و امنیت حمل و نقل در کنار الزاماتی مانند تاسیسات الکتریکی و مکانیکی و سیستم های تاسیساتی هائز اهمیت می باشند. همچنین روش جمع آوری زباله و فاضلاب (به عنوان مثال جمع آوری سیستماتیک آب در یک روز بارانی و وجود سیستم جلوگیری از سیلاب) یک آپشن مهم به شمار می رود که در خرید یا اجاره خانه بسیار مهم می باشد. تمام موارد فوق، عوامل زیربنایی و فرایندهای اجتماعی را با توجه به مقیاس محله تحت تاثیر قرار داده و می توانند در افزایش و کاهش سرمایه گذاری مسکن شما نقش داشته باشند.
راهنمای خرید مسکن

قوانین محلی و وضعیت اصلاحیه اموال را بدانید

در مورد برنامه های درازمدت خود، تمام مقررات محلی و منطقه ای که برای سازگار شدن شما و سرمایه تان ضروری است را بررسی کنید. به این موضوع خوب فکر کنید: در بسیاری موارد نادیده گرفتن مقررات ساختمان می تواند برنامه های گسترش یا نوسازی ملک شما را با شکست مواجه کند. همچنین بسیار مهم است که از ثبت قانونی و صحیح مسکن خود مطابق با قوانین شهرداری اطلاع داشته باشید تا از بروز هر گونه اقدام غیرقانونی یا هزینه های اضافی (بخصوص اگر ساکنین سابق بدهکار بودند) جلوگیری شود.

در مورد متریال و مصالح شناخت کافی داشته باشید... چون طول عمرشان همیشگی نیست.

متریال های ساختمانی عمر جاودانه ندارند. لازم به ذکر است که در برخی مواقع نیاز به سرمایه گذاری در نقاشی یا تعمیرات یا درک کنیم. به همین جهت برای درک و فهم عمر مواد و مصالح ساختمانی با کیفیت، (چه در داخل و چه خارج بنا) و آنچه که ممکن است درآینده نزدیک یا دور رخ دهد، وقت کافی بگذارید.
راهنمای خرید مسکن

سازه و تاسیسات بسیار مهم هستند

بررسی تاسیسات آنقدر ضروری است که می توانید در چند آیتم آنها را به صورت پیش فرض معرفی کنیم: بررسی فشار آب، کنتور برق و جعبه کنتور ساده ترین روش برای کسب سلامت تاسیسات مکانیکی و الکتریکی است. همچنین با بررسی سال ساخت خانه و چک کردن ستون ها در سطوح پایین خانه می توانید از سلامت سازه مسکن آگاه شوید تا دردسر های نوسازی یا بازسازی های زودهنگام از روی دوشتان برداشته شود. با داشتن اطلاع از مسائل مربوط به مقررات اجرایی می توانید از سلامت تاسیسات و سازه آگاه شوید، و اینکه آنها مطابق با نیازهای فعلی شما هستند یا خیر. بزرگترین مشکل اقتصادی شما در مورد تاسیسات و سازه بروزرسانی آنهاست.
خرید خانه ارزان

مراقب پلان و عرصه بندی فضای خانه باشید

به یاد داشته باشید که مبلمان و دکوراسیون موفقیت یک فضا را تعیین می کنند، بخصوص زمانی که شما با دکوراسیون خود احساس ارتباط و همبستگی داشته باشید. شما نمی خواهید برای خانه جدیدتان مبلمانی جدید بخرید که باب میل شما نیست. به همین دلیل برای فضای مناسب که هارمونی لازم با دکوراسیون شما را دارد وقت بگذارید. لذا سعی کنید در هنگام خرید یا اجاره فضا را با مبلمان و دکوراسیونی که دارید مجسم کنید.
راهنمای خرید مسکن

بررسی هزینه های گذرا و پیش بینی هزینه های تعمیر و نگهداری

شما می توانید با ارزش ترین و اقتصادی ترین خانه را پیدا کنید، اما به سرعت متوجه خواهید شد که ایده خوب یا بد شما بر اساس هزینه هایی است که به طور منظم برای این ملک پرداخته اید. برای جلوگیری از هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری، بررسی لازم برای وجود بودجه یا کمک هزینه مربوط به نظافت در بخش مربوط به مالیات امور مسکن بسیار ضروری است.

لیست قیمت ها را جستجو کنید

قیمت مسکن مد نظر خود را در منابع مختلف بررسی کنید تا منجر به ضرر مالی برای شما نشود. شاید تعجب کنید که جهل بازار تا چه حد می تواند بر روی بازار مسکن تاثیر بگذارد. همیشه در مورد هزینه های ساخت ساز و آنچه که شرکت های مربوط به املاک و مستقلات ارائه می دهند تحقیق کنید. توصیه می شود که از افرادی متخصص در مورد دیدگاه های بازار مسکن کمک بگیرید.
راهنمای خرید مسکن

با همسایگان آینده خود صحبت کنید و از آنها مطلع باشید

سوای اینکه ملک شما یک آپارتمان است یا خانه ویلایی، فروش یا خرید یک ملک با توجه با فرد یا افرادی که در آن ناحیه زندگی می کنند، بسیار هائز اهمیت می باشد. این جزئیات ریز و درشت مانند: فروش ملک با قیمت مناسب توسط مالک قبلی یا دلیل ترک آنها بسیار در تعیین ارزش ملک نقش دارند.

با روند مربوط به قرارداد و هزینه های ثبت آشنا شوید

فرایند خرید و فروش مسکن به وضوح کار ساده ای نیست. بنابراین عوامل متعددی وجود دارد که ممکن است بر میزان پولی که شما در نظر گرفته اید نسبت به مواردی چون حق کمیسیون و ثبت اسناد رسمی در افزیش و کاهش خرید و فروش مسکن شما تاثیرگذار باشد. به همین علت به شما پیشنهاد می کنیم که با افراد خبره و باتجربه در این زمینه مشاورت کنید.

از حق و حقوق خود به عنوان مصرف کننده در بازار املاک و مستقلات آگاه باشید.

اکثرمان وظایف خود را می شناسیم، اما از حق و حقوق خود بی اطلاعیم. در بازار املاک و مستقلات، جایی که سرمایه گذاری های کلان و خرُد بسیار زیاد می باشد، متغیرهای زیادی وجود دارد که می بایست آنها را بشناسید تا مسیر ورود و خروج شما به این بخش از سرمایه گذاری را تسهیل سازد.
راهنمای خرید مسکن
تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com
تعداد بازدید : ۱۲۸۹
نسخه چاپی :  
ارسال نظرات

نظر شما :

مطالب مشابه
نمایشی تاریخی از تکنولوژی برای معماران (قسمت دوم: دنیای قشنگ نو)

نمایشی تاریخی از تکنولوژی برای معماران (قسمت دوم: دنیای قشنگ نو)

درک مفهوم بدن انسان : طراحی صندلی برای افراد مختلف در اشکال و ابعاد گوناگون

درک مفهوم بدن انسان : طراحی صندلی برای افراد مختلف در اشکال و ابعاد گوناگون

دانلود مقاله روند فکری رم کولهاس

دانلود مقاله روند فکری رم کولهاس

وظیفه ی معماری چیست؟

وظیفه ی معماری چیست؟

نگرشی مجدد به سبک های معماری باروک و روکوکو،بازبینی تقارن و عدم تقارن

نگرشی مجدد به سبک های معماری باروک و روکوکو،بازبینی تقارن و عدم تقارن

 ایده های معماری از کجا می آیند؟

ایده های معماری از کجا می آیند؟

مشاوره معماری

برای داشتن فضای کارآمد و زیبا می توانید از مشاوره متخصصین آرل بهرمند شوید

02122901905
مهندسین مشاور معماری
کاردستی با وسایل دور ریختنی
طراحی دفتر کار اداری

عضویت در گروه معماران آرل

بعد از ثبت ایمیل ، حتما از طریق لینک فعال سازی ، عضویت خود را فعال کنید.


معماری و طراحی هتل
طراحی و اجرا ساختمان اداری
طراحی داخلی و معماری داروخانه
تماس با گروه معماران آرل
: تهران ، نیاوران، سه راه یاسر،ساختمان آوا 2،
پلاک 250، طبقه 3، واحد 34
تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱ 
فکس :    ۲۲۹۰۱۹۰۷-۰۲۱
ایمیل: info@arel.ir