طراحی کافی شاپ با الهام گیری از جزیره زیبای ججو

تحریریه معماری آرل 
دکوراسیون داخلی کافی شاپ با هدف جایگذاری اشیاء نامتعارف و غیرمعمولی آغازشد، اشیایی که حس و حال جزیره ججو چین را در خود دارند. معمار این کافه درباره الهام گیری از این جزیره می گوید : مدت ها پیش برای اولین بار وارد این جزیره شدم. احساس بسیار خوبی در زیر آسمان آفتابی داشتم. همه ی ما جذب رنگ دریا و مناظر اطراف شده بودیم. طولی نکشید که تک تک افراد شروع به تحسین کردن این جزیره کردند، تک تک جزئیات فریبنده بود و نظر هرکس را جلب می کرد. پیچیدن باد در نیزارهای اطراف صحنه بسیار زیبایی ایجاد کرده بود. با آرل در ادامه همراه باشید...

توصیف جزیره جوجو از زبان معمار

اما جزیره زیبا ججو مشکلات خاص خود را دارد. تعداد زیادی کافی شاپ و مغازه در این محیط تاسیس شده است، از برندهای بزرگ تا برندهای کوچک محلی، هر فروشگاه یک کافه به شمار می آید. احتمالا این پدیده مربوط به سبک زندگی مردم این منطقه است.
ارزش زمین در این منطقه N برابر افزایش یافته است و این روند هنوز ادامه دارد. به خاطر این شرایط و چرخه ی اجتماعی، ساختمان ها بدون قاعده و قانون خاصی ساخته می شوند. مرکز شهر ججو مانند یک شهر جدید در حال ساخت است. خوشبختانه، هنوز کوه های کوچک و اقیانوس نزدیک هستند و حس حضور در طبیعت وجود دارد و از بین نرفته است.
طراحی این کافه برگرفته از جزیره و ایده و نظر کارفرماست که برنامه ریزی آن زمان زیادی نبرد. 
 
 

چند نکته و قانون در طراحی کافی شاپ

1- قفسه کتاب برای اشتراک گذاری و نگه داری از صدها کتاب مشتریان
2- فضای برای قرار گیری لوازم
3- تصویر یک محیط آرامش بخش
با توجه به شرایط موجود تصمیم گرفتیم که جزیره را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم. مشتریان در یک فضای باز استراحت می کنند. نام کافی شاپ بر گرفته از حس جسورانه آن انتخاب شده است. یک کافی شاپ آرام و پر از حس و حال جزیره ججو در قلب Nohyung-dong ایجاد شد.

نام کافه : Simsim
معمار : STARSIS
موقعیت : کره جنوبی
متراژ : 75 متر مربع
عکاس :  Hong Seokgyuتحریریه معماری آرل
مترجم : مهدیه عزتی
منبع:archdaily
 

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-7376.html