درخت زیتون وسط فروشگاه لباس در لس آنجلس!

تحریریه معماری آرل
همانطور که در پست های قبل هم اشاره کرده بودیم ویترین و طراحی داخلی هر فروشگاه نقش به سزایی در جذب مشتری دارد و ویترین آن، پل ارتباطی بین مغازه و نمای بیرون از آن محسوب می شود. در واقع بوتیک ها یکی از فروشگاه هایی هستند که نیازمند طراحی دکوراسیون ایده آل و قابل ملاحظه ای هستند.
در این بخش از وبسایت معماری آرل با نمونه طراحی بوتیک در لس آنجلس آشنا می شویم که توسط استودیو معماری Dan Brunn طراحی شده است. اخیرا این استودیو نمونه کارهای دیگری از جمله مجموعه منازل خصوصی و بازسازی خانه ی طراحی شده توسط فرانگ گری را برعهده داشته است. مهم ترین و شاخص ترین عنصر طراحی این پروژه ایجاد یک باغچه به همراه درخت زیتون در وسط فروشگاه بوده است؛ به طوری که کنجکاوی مشتریان را بر می انگیزد. کانسپت اصلی این طراحی از نام فروشگاه ( Road to Awe) به معنای "جاده ی شگفتی" گرفته شده که بدین منظور با ایجاد یک باغچه و نورگیر سقفی بالای آن تحقق یافته است. کنار باغچه نیز نیمکت نیم دایره ای در نظر گرفته شده که مشتریان ضمن استراحت زیر درخت، می توانند آسمان و درختان نخلی که از بالا پیداست را مشاهده کنند.

لازم است به این نکته اشاره شود که نمونه های مختلفی از احجام خالص در فروشگاه به چشم می خورند؛ به طور مثال نیمکت نیم دایره ای مرکز، میز فروش و نیمکت فلزی تیره رنگ در قسمت دیگر که هر سه در یک محور قرار گرفته اند.

با توجه به اینکه این برند، پوشاک با ظاهر ساده ای را تولید و عرضه می کند، سعی بر آن بوده تا فضای فروشگاه نیز به صورت مینیمال طراحی شود؛ در این راستا از ترکیب سطوح فلزی و چوبی، کف بتنی و دیوارهای سفید استفاده شده است. 

اتاق پشت فروشگاه از پانل های چوبی پوشیده شده، که باریکه ای از نور روی دیوار و سقف کشیده شده؛ به گونه ای که فرم یک صلیب را نشان می دهد و اشاره ای به حرف دوم برند این فروشگاه (RTA) دارد. 

در ادامه دو اتاق پرو سفید رنگ در نظر گرفته شده که درب آن به صورت گردان و یک سمت آن با آیینه پوشیده شده است.

تحریریه معماری آرل
مترجم: الهه کاشی
منابع: dezeen
Arel

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-6305.html