متریال: پارچه فلزی (Metal Fabrics)

مترجم: مهرداد نجیب زاده
هر روز متریال های جدید ساختمانی  دگرگونی و گستردگی عظیمی در صنعت ساخت و ساز و معماری ایجاد می کنند. با توجه به مواد معدنی مناسب و ترکیبات متناوب، شیوه طراحی انواع پروژه های معماری دارای تنوع گسترده ای می شوند. بخصوص که پای تکنولوژیهای های تک در میان باشد. پارچه فلزی (Metal Fabrics) جزء راه حلی آسان، مقرون به صرفخ و زیبا برای پوشش نمای پروژه های گسترده به شمار می رود. این پوششش فلزی طیف گسترده ای از کاربری های معماری را تحت پوشش خود قرار داده که با توجه به سرعت بالای اجرا گزینه قابل توجهی به شمار می رود. 
با آرل در ادامه همراه باشید...


پوشش های فلزی نما از سال 1925 در ساختمان های مورد استفاده قرار می گرفتند. با توجه به پیشرفت صنعت ساختمان، نمونه ها و مدل های زیادی از این پوشش در بازار وجود دارد. این متریال از مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت، خوردگی و شرایط اقلیمی برخوردار بوده و از طول عمر بالایی برخوردار می باشد. به عنوان مثال در یک پروژه شما از نورگیرهای گسترده ای استفاده کردید و بعضی مواقع می خواهید اشعه نور خورشید را کاهش دهید. پارچه فلزی با الگوی توری شکل خود اشعه شدید آفتاب را شکسته و بخشی از آن را از خود رد می کند.

 این ویژگی اجازه می دهد تا طراح در هر طرف از پوسته نمای پروژه خود از این متریال استفاده کند. بافت به هم پیوسته فلز و الگوهای متنوع این محصول از انعطاف بالایی برخوردار بوده و در فضای کِرو و شکسته به راحتی قابل استفاده می باشد. محصول فوق تا حدی پیشرفته بوده که  از زمان طراحی یک پروژه مفهومی می توان بر روی اجرای راحت آن در آینده حساب باز کرد.

پروژه هایی که می توان از پارچه فلزی در طراحی و ساخت آن استفاده کرد:

خورده فروشی، ارتفاعات، تجاری، فضای شهری، سیستم های سولار مدیریت خورشیدی، ارتفاعات، سقف و پارتیشن
در ادامه چند پروژه و نمونه بافت های پارچه فلزی مشاهده می کنید.


تحریریه معماری آرل
منبع: archdaily.com

لینک مستقیم : https://www.arel.ir/fa/News-View-5541.html